Abonament

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Abonament

Post autor: adac »

bmp pisze:Ty sobie stój po jednej stronie a ja po drugiej.
JA SĄDZE że warto dać dyche za TVP
No właśnie, możemy mieć różne zdania.
Ja uważam że tej dychy (miesięcznie) na media państwowe nie warto dawać i tym się różnimy,
Poza tym potrafię liczyć i zauważam że tą "dychę" wpłaciłem już wielokrotnie w postaci przeróżnych podatków, nawet ciężko wymienić wszystkie. Wpłaciłem już 500 razy a może więcej.

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Abonament

Post autor: bmp »

Na szczęście w rządzie są tacy co myślą jak ja - z pustego i Solomon nie naleje.
I to "wasza" wina - jakbyście płacili normalnie przez te lata to dzisiaj nie byłoby drastycznych decyzji i dyskusji o ściągalności.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Abonament

Post autor: hadam »

lustracja pisze: Poziom biedy PL jest tak wysoki, że każdy nowy podatek to cios w plecy.
A już przeznaczanie części opłaty z abonamentu na stacje komercyjne pokazuje do końca przyczynę jego wprowadzenia.
A już w innym wątku "DVB-T czy DVB-T2" na 32 stronie piszesz:
lustracja pisze:Absolutna zgoda z kol kupon.
Odbiornik tak szybko są postarzane, że to najmniejszy problem. Szczególnie STB.
Kodowanie MUX 8 raczej nie wchodzi w grę. Natomiast DVB-T2 z pretekstem za mało miejsca na HD i w innych krajach tez tak robią, pewnie wystarczy.
Nikt nie będzie się oglądał na zamożność społeczeństwa.
Trudno za Tobą nadążyć sam nie wiesz czego chcesz, w końcu jesteśmy biednym społeczeństwem czy nie, bo z Twoich wpisów wynika że za biedni żeby płacić 10zł abonamentu ale na tyle bogaci żeby co rok co pół wymieniać tuner czy telewizor.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Abonament

Post autor: distefano »

Nie myśl, że jesteś w stanie go przekonać jakimkolwiek argumentem.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Abonament

Post autor: Krosnoludek »

Braun: TVP nie utrzyma się z opłaty audiowizualnej bez reklam

Wprowadzenie opłaty audiowizualnej w wysokości 10 zł i wyłączenie reklam oznacza ograniczenie Telewizji Polskiej o dwie trzecie - uważa prezes TVP Juliusz Braun. Według niego telewizja publiczna bez reklam się nie utrzyma.

więcej: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/braun-tv ... klam/5w52l

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Abonament

Post autor: bmp »

Może mieć racje, przychody z reklam są ogromne - tylko dlatego darmowe telewizje (FTA) sie utrzymują. Ktoś kiedyś miał pretensje do "Lisa co dostaje 100 tys." - szkoda że nie pomyślał że reklamy przed i po programie dają podobny zysk (miesięcznie) ;)

Dodatkowo, opłata nie będzie 20zł/mies tylko 10zł/mies - czyli połowe mniej, ale za to od "wszystkich" - czyli od jakichś 70% - bo reszta pewnie będzie zwolniona (kombatanci, emeryci, służby, i kto wie - może zarabiający poniżej progu minimum...) ;] Więc w konsekwencji bez reklam to jest ... po prostu mało.

Wg. mnie powinno się wymagać tego co teraz - ale jeszcze bardziej restrykcyjnie - dopuścić reklamy, ale kategoryczny zakaz przerywania programów reklamami, blokami pseudoinformacyjnymi, ogłoszeniami nadawcy itd. i to w zupełności starczy.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Abonament

Post autor: adac »

A moim zdaniem powinno się ograniczyć koszty mediów publicznych o połowę to i potrzeby będą 2 razy mniejsze, tak wskazuje logika.
Opłata audiowizualna na poziomie 5zł ale za to ŻADNYCH, absolutnie żadnych zwolnień, może tylko dla osób ktore nie mają pracy (w telewizji mają dobrze płatną).
Te posty zachwalające abonament domyślam się że prawie wszystkie od osób które właśnie korzystają ze zwolnień, więc nie dziwę się że tak chętnie nawołują innych do płacenia :mrgreen:

Awatar użytkownika
kaem3
Posty: 287
Rejestracja: 6 września 2010, o 21:39
Miejscowość: Starogard Gd.
Odbiornik: Philips 32PFS6855/12
Instalacja antenowa: Dipol prosty w oknie, 3 piętro. Brak odbioru MUX-8.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kisielice (61 km)

Re: Abonament

Post autor: kaem3 »

Akurat emeryci najwięcej oglądają TV bo mają na to czas. A więc oni nie powinni być zwolnieni z abonamentu.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Abonament

Post autor: lustracja »

distefano pisze:Nie myśl, że jesteś w stanie go przekonać jakimkolwiek argumentem.
szczególnie vice versa.
poziom tych osobistych wycieczek jest żenujący.
ObywatelDVB-T pisze:Trudno za Tobą nadążyć sam nie wiesz czego chcesz, w końcu jesteśmy biednym społeczeństwem czy nie, bo z Twoich wpisów wynika że za biedni żeby płacić 10zł abonamentu ale na tyle bogaci żeby co rok co pół wymieniać tuner czy telewizor.
nie odpowiadam za to, że tobie jest trudno za czymś nadążyć.
ścigasz mnie wyrywkowymi cytatami z moich postów wyrwanymi z kontekstu pomieszanymi z twoimi wnioskami. :shock:
mogłeś zacytować o przypadłości Polaków, którzy nie istnieją o ile nie krytykują innych. Byłoby bardziej na temat. :lol:

do rzeczy.
raczej odwrotnie nagminne jest, że te same osoby, które oburzają się na mnie na forum, że krytykuję nie wprowadzenie DVB-T2 twierdzą, że Polacy są za biedni żeby co chwila kupować nowy dekoder a zaraz radośnie zachęcają do nowego podatku jakim jest plan opłaty medialnej. :lol:
to tego kuriozum to ObywatelDVB-T nie chce widzieć bo w tę stronę niedorzeczność to mu odpowiada.

A może chociaż nie nadążasz zrozumiesz, że protestuję przeciwko nakładaniu nowych podatków na obywateli Polski, z których 20%, bo taka jest ilość, żyje później poziomu ubóstwa.
I w tym kontekście protestuję przeciwko wprowadzaniu drogiej technologii jaka jest DVB-T H264 z kilkoma małymi krajami jak Estonia i rozważaniu kolejnej cudnej wersji kodeka przez fanatyków techniki w postaci HEVC lub UHD.
A popieram wprowadzenie racjonalnej techniki czyli DVB-T2 jak duzi sąsiedzi jak Niemcy, Rosja czy Szwecja. Nawet Estonia zamierza lub już nadaje część w DVB-T2.
Technologii, która starczyłaby na dłużej i nie trzeba było myśleć o nowinkach. I byłaby tańsza bo oferowana na dużych rynkach.

Co do kupowania odbiorników to trzeba było być uczciwym ObywateluDVB-T i zacytować mnie uczciwie skoro chcesz mnie krytykować.

Podałem przykład, że Ukraina w trosce biednych daje dekodery o ile ubogi zgłosi się z zaświadczeniem o zarobkach czy ich braku.
W PL każdy i ty też udajesz zatroskanie biedą ale nikt nie zaproponował takiego rozwiązania.

dalej pisałem
lustracja pisze: A dlaczego UE nie wprowadziła jednego standardu na terenie UE?
byłoby taniej.
bo nikomu się nie opłacało.
Powinniśmy wejść w technologie sąsiadów jak Rosja czy Niemcy a nie uganiać się za kosztownymi nowinkami.
To potwierdza moje racjonalne zatroskanie biednymi.

Last but not Least
lustracja pisze: Odbiornik tak szybko są postarzane, że to najmniejszy problem. Szczególnie STB.
Kodowanie MUX 8 raczej nie wchodzi w grę. Natomiast DVB-T2 z pretekstem za mało miejsca na HD i w innych krajach tez tak robią, pewnie wystarczy.
Nikt nie będzie się oglądał na zamożność społeczeństwa.
Nie zachęcam tu do wydatków tylko zwracam uwagę, że producenci nie interesują się biedą. Produkty mają się psuć. technologie mają się zmieniać. I psuja się. STB w dużej części nie przeżywają 2-3 lat. Wystarczy poczytać wątek o znanym producencie.
A jak wprowadzą u nas DVB-T2, według kolegi ObywatelDVB-T w wersji optymalnej HEVC, to nikt się nie będzie oglądał na poziom zamożności społeczeństwa.

I zgodzę się z kol adac, że powinno się zmniejszyć bizantyjskie koszty telewizji publicznej, ale też nie powinno się jej zabierać możliwości zarabiania na reklamach.
Bo rozumiem, że rząd w trosce o obywateli chce dać zarabiać nadawcom komercyjnym a telewizja publiczna ma takiego prawa nie mieć.
To o czyje interesy rząd zabiega?
Rząd i państwo powinno się też ogłaszać w TVP a nie u nadawców komercyjnych bo rząd też wydaje publiczne pieniądze.

TVP powinna być finansowana z budżetu państwa i racjonalnych reklam w tym organów państwowych i zmuszona do racjonalnych wydatków.
Bo podciąganie THE Voice of Poland jako misyjny program to przesada
http://wpolityce.pl/wydarzenia/72307-pr ... -gwiazdami

Ale nie zgodzę się z kol adac i innymi, że należy wprowadzić podatek.
Obywatel powinien mieć wybór czy chce oglądać TV czy nie. To nie opieka zdrowotna
.
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2014, o 09:51 przez lustracja, łącznie zmieniany 2 razy.

tajemnicapanstwowa
Posty: 158
Rejestracja: 14 października 2010, o 01:02
Odbiornik: LG M2352D-PZ

Pinnacle 340e hybrid + DVB Viewer
Instalacja antenowa: tzw. "patyk" magnetyczny 15cm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kolowo

Re: Abonament

Post autor: tajemnicapanstwowa »

@kaem3
I akurat co jak co, ale serialidła z TVP najchętniej. Znam takie przypadki.
adac pisze:A moim zdaniem powinno się ograniczyć koszty mediów publicznych o połowę to i potrzeby będą 2 razy mniejsze, tak wskazuje logika.
logika wskazuje też, że jak będzie mniej pieniędzy to będzie mniej atrakcyjnych treści, mniej treści to mniej widzów, a osoby te będą płacić ergo będą narzekać dlaczego płacą za coś czego się nie da oglądać. Koło się zamyka.

Reklamy w TVP i tak są mocno ograniczone. Ja np. głównie dlatego lubię oglądać na TVP filmy - bo nie ma tam przerw.

Tu niestety jest duży problem - albo odrywamy TVP całkowicie od rynku reklamy (przy czym trzeba pamiętać, że na przykład na product placement TVP może nie mieć wpływu) i płacimy nawet 15-20zł miesięcznie od gospodarstwa przez co stacje komercyjne dostają więcej pieniędzy (ale wtedy wara im od kasy z abonamentu na "misje"), TVP nie musi walczyć o widza, bo i tak na frekwencji nie skorzysta, więc nie będzie tylu bzdurnych produkcji,

albo płacimy mało, ale reklamy zostają na dotychczasowym poziomie, programy dalej będą coraz bardziej nastawione na show i efekt wow, a ew. chętni na "misje" ze stacji komercyjnych dostają jakąś z góry określoną część np. 5% wpływów z opłat.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Abonament

Post autor: AdamP »

kaem3 pisze:Akurat emeryci najwięcej oglądają TV bo mają na to czas. A więc oni nie powinni być zwolnieni z abonamentu.
Powiedz to ludziom z emeryturą np. 1000zł, ciekawa jaka byłaby reakcja. Nie zapominaj przy tym, że emeryci najczęściej połowę dochodu zostawiają u lekarzy i w aptekach a żyją bardzo skromnie bo na więcej nie starczy.
adac pisze:absolutnie żadnych zwolnień, może tylko dla osób ktore nie mają pracy
Akurat bezrobotni najwięcej oglądają TV bo mają na to czas. Skoro mają płacić nawet Ci, którzy nie mają odbiornika, to dlaczego miano by zwalniać z opłaty bezrobotnych korzystających z TV :?: Wyobrażasz sobie ilu "bezrobotnych" pojawiłoby się w RP :?: Skoro sportowe Porsche czy Ferrari mogą być samochodami "ciężarowymi", to na tej samej zasadzie miałbyś "wysyp" "bezrobotnych" ;)

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Abonament

Post autor: bmp »

adac pisze: Te posty zachwalające abonament domyślam się że prawie wszystkie od osób które właśnie korzystają ze zwolnień, więc nie dziwę się że tak chętnie nawołują innych do płacenia :mrgreen:
Nie jestem zwolniony, nie byłem kacykiem politycznym, nie pracuje "w" ani "dla" TVP, i płace abonament. Od zawsze - tak jak wielu uczciwych normalnych Polaków.
Po prostu niski poziom dyskusji - może więc porozmawiajmy odwrotnie - kim trzeba być, aby nie płacić abonamentu, aby na podstawie sugestii politycznych jednej osoby (niepotwierdzonych przez znających temat w dodatku) stwierdzić że prawo i obowiązek w tym zakresie przestało działać, hm? ;)
lustracja pisze:A może chociaż nie nadążasz zrozumiesz, że protestuję przeciwko nakładaniu nowych podatków na obywateli Polski, z których 20%, bo taka jest ilość, żyje później poziomu ubóstwa.
Ale to nie jest żadne wprowadzenie NOWEGO podatku, tylko zmiana sposobu pobierania (łącznie ze zmniejszeniem kwoty); z powodu problemów ze ściągalnością.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Abonament

Post autor: AdamP »

bmp pisze:Ale to nie jest żadne wprowadzenie NOWEGO podatku, tylko zmiana sposobu pobierania (łącznie ze zmniejszeniem kwoty); z powodu problemów ze ściągalnością.
Wprawdzie to będzie dotychczasowy podatek inaczej nazwany i inaczej ściągany, ale dla wielu będzie to nowy podatek, bo nigdy wcześniej nie płacili abonamentu (a takich jest sporo) ;)

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Abonament

Post autor: hadam »

lustracja pisze:
ObywatelDVB-T pisze:Trudno za Tobą nadążyć sam nie wiesz czego chcesz, w końcu jesteśmy biednym społeczeństwem czy nie, bo z Twoich wpisów wynika że za biedni żeby płacić 10zł abonamentu ale na tyle bogaci żeby co rok co pół wymieniać tuner czy telewizor.
nie odpowiadam za to, że tobie jest trudno za czymś nadążyć.
ścigasz mnie wyrywkowymi cytatami z moich postów wyrwanymi z kontekstu pomieszanymi z twoimi wnioskami. :shock:
mogłeś zacytować o przypadłości Polaków, którzy nie istnieją o ile nie krytykują innych. Byłoby bardziej na temat. :lol:

do rzeczy.
raczej odwrotnie nagminne jest, że te same osoby, które oburzają się na mnie na forum, że krytykuję nie wprowadzenie DVB-T2 twierdzą, że Polacy są za biedni żeby co chwila kupować nowy dekoder a zaraz radośnie zachęcają do nowego podatku jakim jest plan opłaty medialnej. :lol:
to tego kuriozum to ObywatelDVB-T nie chce widzieć bo w tę stronę niedorzeczność to mu odpowiada.

A może chociaż nie nadążasz zrozumiesz, że protestuję przeciwko nakładaniu nowych podatków na obywateli Polski, z których 20%, bo taka jest ilość, żyje później poziomu ubóstwa.
I w tym kontekście protestuję przeciwko wprowadzaniu drogiej technologii jaka jest DVB-T H264 z kilkoma małymi krajami jak Estonia i rozważaniu kolejnej cudnej wersji kodeka przez fanatyków techniki w postaci HEVC lub UHD.
A popieram wprowadzenie racjonalnej techniki czyli DVB-T2 jak duzi sąsiedzi jak Niemcy, Rosja czy Szwecja. Nawet Estonia zamierza lub już nadaje część w DVB-T2.
Technologii, która starczyłaby na dłużej i nie trzeba było myśleć o nowinkach. I byłaby tańsza bo oferowana na dużych rynkach.

Co do kupowania odbiorników to trzeba było być uczciwym ObywateluDVB-T i zacytować mnie uczciwie skoro chcesz mnie krytykować.

Podałem przykład, że Ukraina w trosce biednych daje dekodery o ile ubogi zgłosi się z zaświadczeniem o zarobkach czy ich braku.
W PL każdy i ty też udajesz zatroskanie biedą ale nikt nie zaproponował takiego rozwiązania.

dalej pisałem
lustracja pisze: A dlaczego UE nie wprowadziła jednego standardu na terenie UE?
byłoby taniej.
bo nikomu się nie opłacało.
Powinniśmy wejść w technologie sąsiadów jak Rosja czy Niemcy a nie uganiać się za kosztownymi nowinkami.
To potwierdza moje racjonalne zatroskanie biednymi.

Last but not Least
lustracja pisze: Odbiornik tak szybko są postarzane, że to najmniejszy problem. Szczególnie STB.
Kodowanie MUX 8 raczej nie wchodzi w grę. Natomiast DVB-T2 z pretekstem za mało miejsca na HD i w innych krajach tez tak robią, pewnie wystarczy.
Nikt nie będzie się oglądał na zamożność społeczeństwa.
Nie zachęcam tu do wydatków tylko zwracam uwagę, że producenci nie interesują się biedą. Produkty mają się psuć. technologie mają się zmieniać. I psuja się. STB w dużej części nie przeżywają 2-3 lat. Wystarczy poczytać wątek o znanym producencie.
A jak wprowadzą u nas DVB-T2, według kolegi ObywatelDVB-T w wersji optymalnej HEVC, to nikt się nie będzie oglądał na poziom zamożności społeczeństwa.
Zabolało co? cóż prawda w oczy kole. Nie zmanipulowałem twojej wypowiedzi, to ty się tłumaczysz. Proszę oto odpowiedź w tym temacie:
JaroslawMroczkowski pisze:I tu się bardzo mylisz. Zamożność, czy też gotowość do kupienia odbiornika jest kluczowa. Nikt nie będzie inwestował w nadawanie jeśli widownia będzie liczyła ułamek procenta widzów.

Nowy standard (DVB-T2, czy też HEVC) może zostać wdrożony jedynie w przypadku, gdy na rynku będzie odpowiednia ilość odbiorników (emisja FTA), albo operator zajmie się dystrybucją urządzeń dla swoich widzów (oferta płatna).
A taka była twoja odpowiedź rzekomo w trosce o biednych następna strona 33:
lustracja pisze:
JaroslawMroczkowski pisze:I tu się bardzo mylisz. Zamożność, czy też gotowość do kupienia odbiornika jest kluczowa. Nikt nie będzie inwestował w nadawanie jeśli widownia będzie liczyła ułamek procenta widzów.
Raczej się nie mylę bo nie bierzesz pod uwagę, że koszt tych urządzeń to żadna skala zamożności.

W tej chwili STB DVB-T2 przy 1000sztuk kosztuje 21 USD więc o jakich kosztach mówimy. śmiechu warte. Cena będzie jak dekodera DVB-T albo niżej.
nabywcy STB się łatwo znajdą jeśli oferta będzie ciekawa.


Zgodność w dół odbiornika nie przeszkodziłaby i każdy sobie z czasem wymieni albo dokupi. Będzie tylko narzekał na tych co to tak wymyślili.
A tych co naprawdę stać to albo zmienią odbiornik TV albo dalej oglądają kablówkę czy SAT.
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=640

Natomiast co do płacenia abonamentu to żadna łaska kto nie płaci w tej chwili ten łamie prawo. Opłata audiowizualna to też nic nowego w innych krajach też obowiązuje np. w Niemczech i słusznie bo jeśli mamy płacić to wszyscy a nie tylko ci co są uczciwi. Z rozmachem podajesz przykłady krajów gdzie wprowadzono DVB-T2 ale krajów gdzie wprowadzono opłatę audiowizualną to już nie podajesz, zgadza się że są kraje gdzie abonament jest finansowany z budżetu państwa, ale przecież te pieniądze nie biorą się z znikąd, za do też płacą podatnicy.

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Abonament

Post autor: bmp »

AdamP pisze:
bmp pisze:Ale to nie jest żadne wprowadzenie NOWEGO podatku, tylko zmiana sposobu pobierania (łącznie ze zmniejszeniem kwoty); z powodu problemów ze ściągalnością.
Wprawdzie to będzie dotychczasowy podatek inaczej nazwany i inaczej ściągany, ale dla wielu będzie to nowy podatek, bo nigdy wcześniej nie płacili abonamentu (a takich jest sporo) ;)
Jako rzetelnie płacący podatki (w tym abonament RTV) to mogę, z całą premedytacją, wrednością i brutalnością, odpowiedzieć:
to ich problem.

tajemnicapanstwowa
Posty: 158
Rejestracja: 14 października 2010, o 01:02
Odbiornik: LG M2352D-PZ

Pinnacle 340e hybrid + DVB Viewer
Instalacja antenowa: tzw. "patyk" magnetyczny 15cm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kolowo

Re: Abonament

Post autor: tajemnicapanstwowa »

AdamP pisze:
bmp pisze:Ale to nie jest żadne wprowadzenie NOWEGO podatku, tylko zmiana sposobu pobierania (łącznie ze zmniejszeniem kwoty); z powodu problemów ze ściągalnością.
Wprawdzie to będzie dotychczasowy podatek inaczej nazwany i inaczej ściągany, ale dla wielu będzie to nowy podatek, bo nigdy wcześniej nie płacili abonamentu (a takich jest sporo) ;)
szkoda nerwów, już wcześniej o tym pisałem, że nie jest to nowym podatkiem. Nie trafia.
Takie głoszenie własnych poglądów pod z góry założoną tezę (abonament to zło) i powtarzanie ich jak zacięta płyta robi się pomału irytujące.

My mamy swoje zdanie, on swoje. Trudno.
Nie przekonasz.
Po prostu TVP jest zła, rząd jest zły i w ogóle wszystko jest złe.
Tylko pomysły jednego jedynego są oświecone i najlepsze.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: Abonament

Post autor: AdamP »

Ja się nie denerwuję :) Na pewne wypowiedzi celowo przestałem reagować, aby nie wywoływać "burzy w szklance wody" (szkoda palców i klawiatury) ;)

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Abonament

Post autor: lustracja »

ObywatelDVB-T pisze: Z rozmachem podajesz przykłady krajów gdzie wprowadzono DVB-T2 ale krajów gdzie wprowadzono opłatę audiowizualną to już nie podajesz,
Raczej ty Z rozmachem podajesz kraje gdzie wprowadzono podatek w postaci opłaty i to według ciebie ma coś znaczyć. ale jak wprowadzili DVB-T2 to nie musimy się oglądać na inne kraje :lol:

I dalej też kręcisz cytatami , chyba że nie nadążasz bo info o skłonności do zakupu STB kosztujących 21 USD dotyczyło zakodowanych programów jak wynikało z kontekstu. Więc płatnych i niekoniecznie dla ubogich.

Nie zamierzam tak w nieskończoność korygować wszystkiego czego nie doczytałaś, czy jak piszesz i tak to wygląda nie nadążasz.


Rozumiem, Chcesz mieć prostą receptę jak budowa cepa.
Albo robisz to co wszyscy robią albo nic.
a życie i ekonomia taka nie jest.


ja po prostu twierdzę, że trzeba korzystać z dobrych technologii jak DVB-T2 H.264 a TVP powinno być utrzymywane z budżetu państwa a nie za pomocą nowego podatku.

I o ile korzystanie z dużych rynków dystrybucji jak Niemcy czy Rosja daje niższe ceny i jest korzystne dla Polaków i Polski to korzystanie z wzorców podatkowych już nie jest potrzebne ani wskazane.


Bo coś co nie podlega wyborowi nie jest abonamentem tylko podatkiem.

Zresztą to typowe dla systemów coraz bardziej totalitarnych jak EU. Brak możliwości wyboru przez obywatela. A powinien być. Bo o ile ochrona zdrowia jest w konstytucji i należy się na to składka zdrowotna to oglądanie telewizji nie jest prawem a na pewno nie OBOWIĄZKEIM obywatela więc powinien móc wybrać.

jak ktoś się nie zna na podatkach, jak powyżsi kol. to raczej niech się wstrzyma. Kilka osób już potwierdziło mój punkt widzenia.
Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2014, o 16:27 przez lustracja, łącznie zmieniany 7 razy.

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Abonament

Post autor: bmp »

Dyskusja z tobą wygląda jak gadanie młota z kowadłem.
Bo ty nie chcesz TVP, bo ty nie chcesz płacić, bo to powinno być z budżetu, bo to, bo tamto.
Szkoda że budżet to podatki - czego twoja główka nie może zrozumieć. Teraz nie starcza na emerytury, nie starcza na służbe zdrowia, nie starcza na oświate - a TY chcesz żeby jeszcze starczało na telewizje? Z czego człowieku? Z zadłużonej sakiewki?

Pomysły przeciwników ogólnodostępnej TVP są po prostu śmieszne i nierealne.
Próba zakodowania TVP skończy sie klapą. Finansową. To już lepiej rozdać sprzęt w ręce rolników i niech statywów używają do potrzymywania wiader, a lampy do ogrzewania kurczaków.
Po 1: ludzie cie zabiją za konieczność wymiany dekoderów na takie ze slotem na karte.
Po 2: takie dekodery będą 2 razy droższe, nie wspomne o telewizorach. Wszystkich telewizorach i dekoderach bo "multiroom" sie skończy z końcem FTA.
Po 3: wprowadzenie szyfrowania we własnym systemie odpada - za duże koszty i za długo trwa
Po 4: wprowadzenie szyfrowania w jakimś conax to ogromne koszty licencyjne i koszty kart
Po 5: trzeba dodatkowo porobić ośrodki zbierające kase, rozdające karty, zarządzające tym itd. bo chyba nie sądzisz że to samo sie zrobi - trzeba zatrudnić pierdyliard ludzi do obsługi innego pierdyliarda - no chyba że przy problemach z kartą chcesz jechać do jednego z 5 bardzo duzych miast
Po 6: ^ to wyżej to dlatego, że taki operator nie będzie miał miliona ani dwóch milionów abonentów - tylko 5 albo 10.
Po 7: Taki operator musi być dosłownie wszędzie. Teraz popatrz na platformy typu Polsat lub nc+ i pomyśl ile kosztuje ich wynajem lokali, prąd, obsługa, ile osób to obsługuje w tych lokalach.
Po 8: Jak oberwiesz kwotą typu 30 zł / mies - to sie obudzisz. Ale TOBIE może będzie fajnie - ale twoim dziadkom, babciom, kuzynom, rodzicom i milionie staruszków którzy po prostu chcieli sobie cokolwiek pooglądać byle bez zawracania D*** - nie będzie fajnie.
Po 9: Myśl człowieku czasem, po prostu MYŚL.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Abonament

Post autor: lustracja »

.
bmp pisze:Dyskusja z tobą wygląda jak gadanie młota z kowadłem.

cóż mogę być kowadłem jak już to sugerujesz. 8-)


Chcesz mnie do czegoś zachęcić . zacznij to do siebie.
Przestań oglądać telewizję i nie powtarzaj tego co słyszysz.

Rozumiem, że jeśli ja nie chce oglądać TV a ty najwyraźniej tak to ja mam to ci sfinansować?
Osoba nie oglądające ma finansować rozrywkę chętnym?
i jeszcze finansować bizantyjskie wydatki i wynagrodzenia w TVP?

ciekawy sposób myślenia.
Podałem szyfrowanie w Japonii jako przykład SPRWIEDLIWEGO podejścia.
Chce państwo opłaty na publiczne media to ludzie, którzy tego chcą niech płacą.



Jak no coś nie starcza to zmień polityków u władzy.
Bo budżet to zbieranie podatków w tym podatku VAT gdzie oszustwa idą na 50 MILIARDÓW ZŁOTYCH a nie kreowanie NOWYCH Podatków. Dyscyplina Budżetowa to racjonalne wydawanie podatków a nie łatanie dziur, które się samemu tworzy, za pomocą nowych podatków lub sprzedaży mienia publicznego.

Mały Offtopic.

Mamy według paru wzorować się na Niemczech? ok.
wprowadźmy wyższość prawa Narodowego nad prawem EU.
Dlaczego obce wojska i policja ma działać na naszym terytorium?
Niemcy tego nie mają.

Niemcy nie mają olbrzymich obszarów ziemi państwowej na sprzedaż. Holandii w wielu miejscach Niemiec nie może kupić ziemi powyżej pewnych udziałów.
U nas można. Wprowadźmy to.
Nie sprzedawać ziemi cudzoziemcom.
Tylko Polakom i najlepiej w użytkowania wieczyste. I taki zapis w Konstytucji jako jedyna forma.
Uszczelnić VAT.
Pieniądze leżą do wzięcia.

A później porozmawiajmy o dziurze budżetowej i konieczności opłaty medialnej.

Bo najwyraźniej powtarzanie tej samej melodii w mediach zaczyna działać.

A jak już przykłady innych krajów to dlaczego nie referendum jak w Szwajcarii. A nie wprowadzenie nowego podatku bo parę osób chce dobrze z tego żyć.

Zablokowany