Abonament

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Abonament

Post autor: bmp »

lustracja pisze:Przestań oglądać telewizję i nie powtarzaj tego co słyszysz.
Rozumiem, że jeśli ja nie chce oglądać TV a ty najwyraźniej tak to ja mam to ci sfinansować?
Mam własny mózg i nie musze w telewizjach oglądać politycznych gierek i sokolich marudzeń, jakby to fajnie było gdyby ICH pomysł wprowadzono. Nie muszę także słuchać pana jednego prezesa ani drugiego ministranta ani trzeciego premiera żeby mieć WŁASNE zdanie. W dodatku nikogo nie powtarzam - mam swoje zdanie na ten temat od lat - zacytuje: każdy kto powinien płacić abonament a tego nie robi to złodziej - oby ich osądzono i ponaliczano kary z odsetkami.
W dodatku mam rozeznanie jak działają media i technologie, jak wygląda rynek i czym sie "je" telewizje. Od prawie 25 lat jestem w temacie (telewizji, dziennikarstwa, reklamy, etc).

I tym twoim gadaniem oraz pomysłami to może sobie byś dwa albo trzy nowe Departamenty d/s Genialnych Pomysłów i Chorych Wykonań otworzył - ale na pewno sytuacji byś nie poprawił. Jeśli sądzisz inaczej - proszę ustosunkuj się do argumentów z mojego poprzedniego posta. No pokaż co wymyślisz, no?

I tak, masz mi to sfinansować, bo ja jestem w większości w tym państwie. I to sfinansujesz. A później, jak już będziesz dziaduszkiem to sobie podziękujesz że możesz darmo coś obejrzeć - bo za zagrabioną emeryturke nie byłoby cie i tak stać na nic lepszego.

PS. Offtopiki to ci nieźle wychodzą.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Abonament

Post autor: adac »

Panowie.
Apeluję aby dyskusję w temacie prowadzić spokojnie. Wszelkie propozycje czy pomysły mogą zgłaszać ich autorzy i większość z nich jest w "normalnych" warunkach do wykonania, jak to napisał jeden z forumowiczów.
Może właśnie o tą normalność tutaj chodzi, a w dyskusji o mediach w Polsce od zawsze jej brakuje. Temat jest zawsze polityczny, strategiczny, czasami tajny. To nie ma nic wspólnego z otwartą swobodną telewizją na przykład wg modelu BBC.
Być może nad mediami publicznymi w Polsce wiszą jeszcze cienie z przeszłości kiedy TVP mogła być tylko państwowa, ściśle cenzurowana i traktowano ją niemal jak siły zbrojne.
Pora zauważyć że czasy się zmieniły i TV publiczna to medium jak każde inne i w sumie nawet mało ważne.
Za sprawą powszechnego dostępu do internetu, telewizji z całego świata w TVK obywatel ma dzisiaj znacznie szerszy pogląd na świat i TV publiczna dziś nie jest mu nawet w stanie niczego wmówić. Jest to już tylko straszenie papierowym smokiem.

Dlatego wracam do swojej dawnej propozycji: trzeba zdefiniować media publiczne na nowo, przede wszystkim określić KOSZTY i przyjąć, że w dzisiejszych realiach muszą być one mniejsze.
Niestety nikt do tej pory nie podjął się tego zadania i przyjęto rozwiązanie najprostsze: obywatele muszą z własnej kieszeni sfinansować to co najbardziej racjonalnie byłoby zlikwidować.

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Abonament

Post autor: bmp »

adac pisze:trzeba zdefiniować media publiczne na nowo, przede wszystkim określić KOSZTY i przyjąć, że w dzisiejszych realiach muszą być one mniejsze.
Niestety nikt do tej pory nie podjął się tego zadania
Problem w tym, że nikt normalny (z TVP) nie chce rozmawiać, bo ludzie nawet nie chcą słuchać. Bo dyskusja wygląda zawsze mniej więcej tak:
- ja chce cyfrowo i Euro i wszystko. I najlepiej w HD
- ok, poprawimy ściągalność abonamentu, damy reklamy...
- nie! żadnych abonamentów, żadnych reklam! ma być jeszcze HD!
- no to może zmniejszymy opłate i zrobimy podatek
- nie! żadnych podatków, państwo ma płacić a nie ludzie!
- no ale państwo ma kase od ludzi z podatków, to na jedno...
- nie! żadnych podatków, ma być taniej - to wywalić Lisa i Tańce na lodzie
- ale reklamy przy Lisie przynoszą 2x więcej niż on bierze a reklamy od lodów 3x.
- to nic! bierą za dużo! (w duszy: bo to nie ja biore) wywalić! i dawać te HD!

W tym miejscu rozmowa sie urywa, ktoś z zarządu mówi cicho do kogoś innego "tadziu kończymy, z baranami nie da sie rozmawiać, zróbmy to na komisji - przecież to musi działać..." I mają racje.
adac pisze:przyjęto rozwiązanie najprostsze: obywatele muszą z własnej kieszeni sfinansować to co najbardziej racjonalnie byłoby zlikwidować.
A czemu zlikwidować? Widzisz, problem w tym że MY - czyli nasze kochane państwo właśnie za bardzo sie wtrąca w biznes (w tym wypadku w interesy TVP).

Z jednej strony mówią "za drogie TVP" z drugiej strony mówią "nie będzie tyle reklam w TVP" z trzeciej mówią "macie robić nudne dokumenty o roślinkach i zwierzaczkach, oraz trylogie z historii starego poniemieckiego bunkra z 1911 roku w którym odkryto zabytkowe szmaty z XIX wieku - prawdopodobnie gacie, 2 pary różnych skarpet i chyba obrus - i kapselek.". I dodają na końcu: "macie to jechać do porzygu bo to jest MISJA!!! misja pod tytułem: zdechnijcie robiąc to od czego inni by zdechli trzy razy".

No tak. A jak TVP robi taniec na lodzie który przyciąga i daje miliony to skądś (niewiadomo skąd, ale ja wiem - ale nie powiem że to zazdrość) nagle i znienacka pojawiają sie głosy że jurorzy zarabiają za dużo i że to nie misja.

Śmieszne? No właśnie tak to z pewnej perspektywy wygląda. Same wymagania i restrykcje - i uwalona możliwość swobodnego zarabiania.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Abonament

Post autor: distefano »

Zlikwidowac TVP? Ogarnijcie się.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Abonament

Post autor: lustracja »

ObywatelDVB-T pisze:@lustracja Poziom dyskusji z twojej strony dobitnie świadczy o twojej osobowości, o czym przekonał się już nie jeden na tym forum, a ja nie pozwolę się obrażać i nie będę odpowiadał na chamskie zaczepki. Wszyscy którzy śledzą różne wątki wiedzą o czym piszę. Skończyłem.
Najpierw wyrywasz z kontekstu jakieś wypowiedzi, a jak ci się udowodni, że nie masz racji to obrażasz mnie z powodu utraty twarzy. dziecinada.
obywatelDVB-T proszę o powstrzymanie się od obelg. trochę kultury.
To nie komisja śledcza nad tym co piszę. jak nie odpowiada nie czytaj.

I bez impertynencji.
nie tylko offtopic mi wychodzą.
Na huk nikogo nie weźmiesz, bo mam prawo do swojego zdania szczególnie jak ci się to nie podoba.

Po 2 chodzi o szanowanie wolności obywateli. która dla mnie jest wyżej niż interes jakiejś instytucji państwowej.

Po 3 na większość twoich punktów nie ma sensu odpowiadać bo dotyczy to kosztów jednego rozwiązania.

Japonia wprowadziła szyfrowanie i słusznie.

Nie jestem zwolennikiem szyfrowania ale skoro RZĄD się domaga pieniędzy to to otrzymywać z już pobranych podatków albo z wpłat obywateli, którzy są zainteresowani ich serwisem. Tym bardziej, że może tobie to nie przeszkadza bo chcesz kasy dla TVP, ale część ma iść do nadawców komercyjnych.


Po 4 dlaczego TVP ma istnieć skoro wszystko co prywatne jest lepsze według rządząco - sprzedających?
Skoro upadają szpitale to dlaczego nie TVP?
Jak już się trzymać zdrowia :lol:
Państwo nie może ciągle zwiększać obciążenia obywateli by ratować TVP.
Kiedyś trzeba się zastanowić po co to obywatelom.
Skoro komercja dobrz i lepiej działa to niech TVP się skomercjalizuje co do finansowania.
Bo już teraz wydaje milion na producentów zewnętrznych i zagranicznych w imie czego? rozrywki, która będzie finansowana jako misja?
Nie zgadzam się z takim podejściem.
adac pisze:Niestety nikt do tej pory nie podjął się tego zadania i przyjęto rozwiązanie najprostsze: obywatele muszą z własnej kieszeni sfinansować to co najbardziej racjonalnie byłoby zlikwidować.
z tym się akurat zgodzę
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 2014, o 09:00 przez lustracja, łącznie zmieniany 3 razy.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Abonament

Post autor: adac »

distefano pisze:Zlikwidowac TVP? Ogarnijcie się.
Sądzisz że ktoś z posiadaczy pakietu TVK w którym jest 120 programów by to zauważył ?
Znam posiadaczy TV Sat którzy od lat tak się już przyzwyczaili, że kiedy znajdę w końcu jakiś program TVP i go włączę to są bardzo zdziwieni.
Pora zapoznać się z kalendarzem, mamy 2014' a lata 70' i tylko słuszna TVP na abonament to już muzeum.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Abonament

Post autor: hadam »

adac pisze:Pora zapoznać się z kalendarzem, mamy 2014' a lata 70' i tylko słuszna TVP na abonament to już muzeum.
No właśnie muzeum i dlatego chcą go zastąpić opłatą audiowizualną tak jak to zrobili w wysokorozwiniętym kraju w Niemczech właśnie od początku 2014, a pieniądze mają być nie tylko dla "słusznej TVP" ale innych nadawców także, jeśli będą nadawać program misyjny.
- Uważam, że w pierwszym roku obowiązywania opłaty audiowizualnej minimum 10 procent dochodów z niej powinno być przeznaczone na dofinansowanie programów misyjnych, realizowanych przez podmioty prywatne - np. TVN, Polsat, prywatne radia etc.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... zkowa.html

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Abonament

Post autor: bmp »

adac pisze:Pora zapoznać się z kalendarzem, mamy 2014' a lata 70' i tylko słuszna TVP na abonament to już muzeum.
A wybacz że zadam głupie pytania - może się ustosunkujesz:

1. Wolisz TVP FTA czy "pay-per-view" u operatora komercyjnego za 20-50zł od spotkania - jak będzie kolejna olimpiada albo euro? Pamiętasz cyrki z walkami bokserskimi? ;)
2. Wolisz TVP FTA czy taki dla przykładu Polsat który wyłącza Formułe 1 bo im oglądalność troche spadła? TVP gdyby miała do tego prawa to by raczej nie wyłączyła...
3. Wolisz TVP FTA z imprezami zimowymi w HD, czy platforme SAT z tym samym w SD lub za dużo większe pieniądze w HD? Bo taki Polsat Sport HD / Canal+Sport HD czy EuroSport HD to kosztują ...
4. Przeglądałeś liste "imprez szczególnego znaczenia" które będą w PL emitowane w TVP1 / TVP2 jako FTA - zamiast płatnie na platformach SAT?

Zahaczyłem praktycznie tylko o sport - w sumie po co więcej. Cała reszta to toczka w toczke, tylko tytuły inne.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Abonament

Post autor: adac »

@ bmp:

Chętnie bym odpowiedział na Twoje argumenty gdyby taki model istniał, natomiast wedle mojej wiedzy (warunki odbioru telewizji w mieście) -takiego modelu nie ma.
Żeby skorzystać na miejskim osiedlu z dobrodziejstw odbioru FTA, obojętnie za abonament czy nie, to trzeba jeszcze wynająć do tego płatnego pośrednika. W rezultacie i tak wychodzi z tego Pay TV, a temat dotyczy więcej niż połowy wszystkich odbiorców.

Żeby dokładniej zapoznać się o co chodzi proponuję przejrzeć wątek "TV naziemna w kablówkach -udostępnianie", właśnie jeden z kolegów dostarczył kolejny przykład. Cena za taką uslugę zależy od operatora i wynosi od 9,90 do 39,90 przeciętnie.
W mojej okolicy akurat jest ten drugi wariant. :|

Więc odnosząc się do Twojego postu: taki wariant jak proponujesz, czyli dużo światowych imprez za niewielką opłatę byłby całkiem korzystny i nawet bym się zastanowił czy go nie kupić . ALE:
po 1) nikt mnie nie będzie pytał o zdanie tylko mi potrącą,
po 2) i tak zapłacę 2 razy, bo o własnej antenie zewnętrznej do DVB-T można u nas zapomnieć.

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: Abonament

Post autor: Stefan_KR »

adac pisze: po 2) i tak zapłacę 2 razy, bo o własnej antenie zewnętrznej do DVB-T można u nas zapomnieć.
Chcesz to płać. W znakomitej większości można świetnie odbierać DVB-T na prostej zewnętrznej antenie za parę złotych. Wszyscy wokół sobie to chwalą mimo mieszkań na osiedlu. Dlatego TAK chcę aby TVP była FTA i bym nadal mógł za free ją odbierać na byle kawałku drutu, czy w domu czy na działce.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Abonament

Post autor: adac »

To w wolnej chwili zajrzyj do wątku antenowego w którym od czasu do czasu uczestniczę i będziesz mógł zweryfikować swój rewolucyjny pogląd na temat odbioru na kawałku drutu albo antenie pokojowej.
Tam traktowane jest to jako dowcip. :mrgreen:
2) Możesz też zapoznać się z oficjalnymi wymaganiamui na instalację antenową do polskiej DVB_T. Czytałem kilka razy, tam nie ma nic o odbiorze na 'prostej antenie za parę złotych", a jeżeli ktoś zgłasza wtedy problem z odbiorem np. do Emitela otrzymuje odpowiedź jak wyżej.

PS Zamontuj sobie antenę zewnętrzną zgodnie z wymaganiami na osiedlu zarządzanym przez jakąś społdzielnię a dopiero potem pisz kolejne teorie.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: Abonament

Post autor: distefano »

adac pisze:.............Sądzisz że ktoś z posiadaczy pakietu TVK w którym jest 120 programów by to zauważył ?

Ile takich osób jest w Polsce? Zdecydowanie więcej niż połowa odbierała i będzie odbierać nadal tylko TV naziemną.
adac pisze:.......Pora zapoznać się z kalendarzem, mamy 2014' a lata 70' i tylko słuszna TVP na abonament to już muzeum.
Nie rozśmieszaj. Ten zabytek "muzealny" jakim jest telewizja publiczna nadal nadawany jest w każdym kraju europejskim (nie wiem jak na innych kontynentach) i chyba nigdzie w nadawaniu naziemnym nie jest kodowany (w Niemczech nawet poprzez satelitę jest niekodowany).

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Abonament

Post autor: adac »

distefano pisze:Ile takich osób jest w Polsce?
65% licząc razem Sat i TVK, czyli inaczej Pay TV.
A z modelem niemieckim proponuję dać już sobie spokój, chyba że nas stać na jedną z najdroższych telewizji publicznych na świecie.
W zamian proponuję kupić sobie tańszy pakiet satelitarny, a w ogóle to najlepsze rozwiązanie kiedy każdy sam zadecyduje jaką telewizję, i za ile chce oglądać.

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: Abonament

Post autor: Stefan_KR »

adac pisze:To w wolnej chwili zajrzyj do wątku antenowego w którym od czasu do czasu uczestniczę i będziesz mógł zweryfikować swój rewolucyjny pogląd na temat odbioru na kawałku drutu albo antenie pokojowej.
Tam traktowane jest to jako dowcip. :mrgreen:

2) Możesz też zapoznać się z oficjalnymi wymaganiamui na instalację antenową do polskiej DVB_T. Czytałem kilka razy, tam nie ma nic o odbiorze na 'prostej antenie za parę złotych", a jeżeli ktoś zgłasza wtedy problem z odbiorem np. do Emitela otrzymuje odpowiedź jak wyżej.

PS Zamontuj sobie antenę zewnętrzną zgodnie z wymaganiami na osiedlu zarządzanym przez jakąś społdzielnię a dopiero potem pisz kolejne teorie.
Czytam wątek antenowy, nie widzę tam żadnych dowcipów. Sam używam prostej antenki zewnętrznej zgodnie z wymaganiami, jak również wiele osób mieszkających w okolicy mieszkających na osiedlu zarządzanym przez jakąś spółdzielnię. Więc to nie teorie lecz fakty. Dlatego jak większość chcę by nadal tvp była fta bo dzięki temu mam tani i dobry odbiór.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Abonament

Post autor: lustracja »

adac pisze:@ bmp:

Chętnie bym odpowiedział na Twoje argumenty gdyby taki model istniał, natomiast wedle mojej wiedzy (warunki odbioru telewizji w mieście) -takiego modelu nie ma.
Żeby skorzystać na miejskim osiedlu z dobrodziejstw odbioru FTA, obojętnie za abonament czy nie, to trzeba jeszcze wynająć do tego płatnego pośrednika. W rezultacie i tak wychodzi z tego Pay TV, a temat dotyczy więcej niż połowy wszystkich odbiorców.

.
adac pisze:W zamian proponuję kupić sobie tańszy pakiet satelitarny, a w ogóle to najlepsze rozwiązanie kiedy każdy sam zadecyduje jaką telewizję, i za ile chce oglądać
Dokładnie.
Może tak koniec z wybieraniem za obywatela co ma oglądać i zmuszać do płacenia.
Ja się nie dziwię, że wiele osób, które odbierało z kablówki czy SAT nie płaciło bo ile razy ma płacić.
Dali e darmowo do komercji a oni biorą za to kasę bo ktoś ma problem z odbiorem.
I teraz też tak jest bo instalacje kablowe już są robienie AZART się nie opłaca, a indywidualnie nikomu się nie chce chodzić na dach.

Dawno trzeba było odpłatnie dostarczać kablówkom i SAT i to byłby abonament szczelniejszy niż cokolwiek innego.
CO do tych Niemiec to podobne zdanie. Co innego wybór technologii a co innego zwyczaje podatkowe, które zależą od historii i uwarunkowań kulturowych. Na podatkach nie ma się co wzorować

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Abonament

Post autor: bmp »

lustracja pisze:I teraz też tak jest bo instalacje kablowe już są robienie AZART się nie opłaca, a indywidualnie nikomu się nie chce chodzić na dach.
"Mi się nie opłaca, mi się nie chce - biore i płace komuś komu się chce - kablówce". To twój problem i wybór.
lustracja pisze:Dawno trzeba było odpłatnie dostarczać kablówkom i SAT i to byłby abonament szczelniejszy niż cokolwiek innego.
1. To jest nierówne traktowanie - zahaczyłoby o konstytucje (w dziale wolności gospodarczej) aż by się wieczko przesunęło.
2. Zresztą kablówki już płacą coś czego ty nie płacisz - opłat licencyjnych (do ZAiKS, StoART, ZPAV) i za możliwość reemisji (tzw. rejestracja kanału)
3. Byłoby to wyręczanie się prywatnymi przedsiębiorcami z ustawowego obowiązku zapewnienia zasięgu. Poza tym, już widzę skargi do trybunału i próbę zmuszenia platform (one nie odbiegają od kablówek modelem oprócz medium - kabla) do uruchomienia lokalnych wersji TVP Regionalnej.
4. Z tych samych powodów, byłoby to przerzucenie windykacji ustawowego podatku na przedsiębiorcę prywatnego. Znów pomylenie kompetencji.
5. Kablówki i platformy i tak by sobie to odbiły w abonamencie dodając koszta zbierania i przekazywania tych opłat oraz ryzyka windykacyjnego. Ryzyko windykacyjne to wtedy gdy operator ma milion "gniazdek", jemu płaci regularnie 800 tysięcy - a kto zapłaci do Państwa za dodatkowe 200 tysięcy?
6. A co z kablówkami które nie dają całego DVB-T w kablu? Zmusiłbyś je? Hahahaha!
7. Co dopiero pisałeś że powinno płacić Państwo z budżetu, teraz już kablówki i platformy? :D Jezu, co oni ci wszyscy zrobili? ;d

Mówię, w ogóle nie masz pojęcia o prawie, o rynku, o realiach. Masz tylko pojęcie jak zrobić aby TOBIE było dobrze. Ale to nie jest TWÓJ kraj - tylko NASZ.

adac pisze:po 2) i tak zapłacę 2 razy, bo o własnej antenie zewnętrznej do DVB-T można u nas zapomnieć.
No tak, oczywiście nie powinno tak być - ale także nikt nigdy nie mówił że będzie można odebrać wszystko na kiju z drutem. Z drugiej strony, opłata abonamentowa, jak dobrze wiesz, nie jest przeznaczana tylko na emisje - ale także (a może przede wszystkim) na produkcje. Więc nawet mając kablówke powinieneś płacić za zawartość programową... Ay? ;)
Tutaj oczekuję: "w sumie masz rację" ... ;)

tajemnicapanstwowa
Posty: 158
Rejestracja: 14 października 2010, o 01:02
Odbiornik: LG M2352D-PZ

Pinnacle 340e hybrid + DVB Viewer
Instalacja antenowa: tzw. "patyk" magnetyczny 15cm
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kolowo

Re: Abonament

Post autor: tajemnicapanstwowa »

@ObywatelDVB-T

W Niemczech opłatę audiowizualną wprowadzono w 2013 roku.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: Abonament

Post autor: hadam »

Oczywiście przyznaję Ci rację, pomyliłem się co do daty, lecz to nie zmienia meritum mojej wypowiedzi, chodzi o to że Niemcy kraj bogatszy i bardziej rozwinięty gospodarczo, którego stać na finansowanie z budżetu jednak wprowadzili.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Abonament

Post autor: lustracja »

lustracja pisze:Dawno trzeba było odpłatnie dostarczać kablówkom i SAT i to byłby abonament szczelniejszy niż cokolwiek innego.
bmp pisze:To jest nierówne traktowanie - zahaczyłoby o konstytucje (w dziale wolności gospodarczej) aż by się wieczko przesunęło.
Obywatel musi płacić na TVP a spółka prawa handlowego dostaje za darmo do dystrybucji i zarabia na tym?
I tak to jest równe według ciebie?
ciekawe.

Generalnie piszesz bzdury. kończysz to jakąś impertynencją w rodzaju:
bmp pisze:Mówię, w ogóle nie masz pojęcia o prawie, o rynku, o realiach.
Ataki osobiste mają dodać tobie wrażenia wiedzy faktycznej? Niestety to tylko pozór naukowości. :shock:
bmp pisze: 6. A co z kablówkami które nie dają całego DVB-T w kablu? Zmusiłbyś je? Hahahaha!
Nic kolego nie chwytasz.
Co ty z tą twoją obsesją do zmuszania kogokolwiek. :shock:
A po co ktoś ma kogoś do czegoś zmuszać?
Każdy płaci za co zamawia. Jak nie chce oglądać nic z oferty NTC to nie płaci.
bmp pisze: 4. Z tych samych powodów, byłoby to przerzucenie windykacji ustawowego podatku na przedsiębiorcę prywatnego. Znów pomylenie kompetencji.
Planują aby doliczać abonament do rachunku za prąd to tak to jest dobrze a jak kablówka miałaby pobierać opłatę to nie można?
A po co obywatel ma płacić skoro kablówka zarabia za dystrybucję?

W wielu krajach rozważany i wprowadzony został podatek drogowy w koszt benzyny. Nikt na to nie narzeka.
Kto jeździ płaci. Kto jeździ więcej płaci więcej. To takie proste.



A co do szyfrowania to jak ktoś nadaje i chce za to opłaty od kupującego to zawsze to zabezpiecza. Wystarczy wziąć przykład z filmów czy płyt CD i DVD.
Tam też wprowadza się ciągle podatki.
http://wpolityce.pl/wydarzenia/72631-po ... ry-cyfrowe

A skoro porównuje się abonament do opieki na zdrowie. To niedługo kreatywni pójdą dalej.
Jeżdżący samochodem chcą lepszych dróg. Dziura w budżecie. Wykonawcy się ucieszą.
To może skoro ktoś chce to podatki drogowe dla pieszych.
Piesi też mogą korzystać z autostrad. Potencjalnie.
Łupnąć ich podatkiem. Na pewno niektórzy jeżdżą bez podatku choćby jako pasażer.
Albo od oddychania, że o innych czynnościach fizjologicznych nie wspomnę.
Wydychają CO2. Łupnąć za ocieplenie klimatu. i handlować prawami do wydychania.


Na razie to ty chcesz abym ja płacił za to, ze ty chcesz oglądać telewizję.
Więc to raczej ty chcesz sobie zrobić dobrze.
i to moim kosztem.
I najwyraźniej nie obchodzi ciebie nic moja wolność do nieoglądania TV i niekorzystania z tego bo nie chcę. chciałbyś za kark w formie podatku opłacić swoje pragnienia


bmp pisze:Ale to nie jest TWÓJ kraj - tylko NASZ.
Nie mów o sobie w liczbie mnogiej.
to nie wygląda to zdrowo.
Ostatnio zmieniony 26 stycznia 2014, o 22:52 przez lustracja, łącznie zmieniany 1 raz.

bmp
Posty: 339
Rejestracja: 3 marca 2012, o 20:20
Odbiornik: .
a) Samsung SyncMaster T260HD,
b) GM Unibox 9080 DVB-T/C
Instalacja antenowa: .
a) antenka pokojowa,
b) sygnał kablówki (DVB-T/C)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piła/Rusinowo

Re: Abonament

Post autor: bmp »

lustracja pisze:Obywatel musi płacić na TVP a spółka prawa handlowego dostaje za darmo do dystrybucji i zarabia na tym?
Chyba nie rozumiesz co znaczy FTA, i chyba nie rozumiesz że gdyby np. obciążyć platformy i kablówki za programy FTA to ty jako ich abonent zapłaciłbyś 2 razy. Poza tym jasno ci napisałem że kablówki nie płacąc literalnego abonamentu, płacą za reemisje (np. do ZAiKS, ZPAV, StoART). To jest kablówkowy abonament.
lustracja pisze:Ataki osobiste mają dodać tobie wrażenia wiedzy faktycznej? Niestety to tylko pozór naukowości. :shock:
Napisałem ostrzej, niestety szybko reagują moderatorzy i musiałem stonować wypowiedź. Mimo wszystko usilnie potwierdzasz że wybierasz sobie zdania które chcesz zrozumieć.
lustracja pisze:
bmp pisze:6. A co z kablówkami które nie dają całego DVB-T w kablu? Zmusiłbyś je? Hahahaha!
Nic kolego nie chwytasz. Co ty z tą twoją obsesją do zmuszania kogokolwiek.
To już sam nie wiesz co napisałeś? Chciałeś przerzucić na kablówki i platformy poprawienie zasięgu i zbieranie abonamentu, o tu:
lustracja pisze:Dawno trzeba było odpłatnie dostarczać kablówkom i SAT i to byłby abonament szczelniejszy niż cokolwiek innego.
No to moje pytanie właśnie brzmiało - jakim cudem chcesz zbierać abonament JEŚLI kablówka na przykład NIE CHCE całej oferty DVB-T w swojej ofercie? Zmusiłbyś je? Pytam jak?
lustracja pisze:W wielu krajach rozważany i wprowadzony został podatek drogowy w koszt benzyny. Nikt na to nie narzeka. Kto jeździ płaci. Kto jeździ więcej płaci więcej. To takie proste.
No przykład nietrafiony, bo mając kablówke nie ogląda się więcej oferty krajowej, tylko dostarczoną inaczej. Gdyby miało być z tym "twoim" więcej, to powinno być: kto ma 1 telewizor to 5zł, kto ma 2 to 10zł, itd. Albo od zużycia prądu... Tylko tutaj problem, bo prąd może być do pieca który żre a nie do 5 telewizorów... ;)
lustracja pisze:A co do szyfrowania to jak ktoś nadaje i chce za to opłaty od kupującego to zawsze to zabezpiecza.
Skończ już. Odpowiedziałem już ci na to i nie było reakcji przez 2 dni, teraz znowu się powtarzasz. Cofnij się 5 stron, poczytaj argumentów i przyjdź z nowymi pomysłami - bo te stare to suchary.
lustracja pisze:A skoro [...] Jeżdżący [...] Wykonawcy [...] Piesi [...] oddychania
Jaki piękny offtopic. Płacą ci literówke czy dniówke? ;)
lustracja pisze:Na razie to ty chcesz abym ja płacił za to, ze ty chcesz oglądać telewizję.
Tak. Tak samo jak chce żeby były dobre drogi, darmowa edukacja, tania opieka zdrowotna i czyste powietrze. Tak. I jeszcze raz tak. Publiczna telewizja też.
lustracja pisze:
bmp pisze:Ale to nie jest TWÓJ kraj - tylko NASZ.
Nie mów o sobie w liczbie mnogiej. to nie wygląda to zdrowo.
Sam na to wpadłeś?

Zablokowany