I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: qwerty »

Spółki, przetargi, konkursy...
Jakie to polskie. Kolejne miejsce na robienie przekrętów. :(

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: ploomba »

llawicki pisze:Ja jestem za wprowadzeniem kodowanych stacji bo to pozwoli na ciekawsze poszerzenie oferty np. o stacje Canal+ czy HBO lub ktoś z "rodziny" Discovery. I nie ma co płakać bo nie będzie trzeba płacić jakiś sum rzędu 30 zł za nie wiadomo co tylko 5-6 zł za 14 stacji (2 multipleksy, płatne 4 stacje, 10 stacji bez opłat). Przykład Telewizji Na Kartę pokazuje, że jest to dobra oferta, która się sprzeda i będą na nią chętni!
tylko ze nikt nic nie wspomina o kanałach typu HBO czy C+ czy Discovery. Zamiast tego wolne miejsca maja zająć stacje o niskim potencjale albo zbyt ukierunkowane. Czestotliwosci naziemne to nie to samo co satelita..tu nie upchniemy 50 kanalow kodowanych by kazdy mial cos dla siebie. Kodowanie naziemne miałoby sens dopiero wtedy gdyby NTC miała byc konkurencja dla platform. NTC konkurencją w wykonaniu polsatu, tvn nigdy nie bedzie bo bylo by to szkodzenie sobie nadawcow wobec swoich platform.

Co do proponowanych kanałów platnych to są one dla mnie bezwartościowe (polsat Sport - sportem zupelnie sie nie interesuje, TVN24 - propagandowa i skandalizująca tuba jednej opcji politycznej za która nie mam zamiaru płacic plus dwa blizej nieokreslone kanaly) Niby Puls chce stworzyc płatny kanał dla dzieci.
Bardziej widziałbym kanał tematyczny TVP dla dzieci w którym mozna by obejrzeć "dobre" kreskówki nie amerykanizowane na siłe. Tak samo chętnie widziałbym kanał filmowy TVP w którym puszczano by wszystkie archiwalia polskiej kinematografii. Przecież TVP ma tak bogate archiwa. Dlaczego tych materiałów nie udostępnić w postaci nowych kanałów. Po co mi kolejne duble w stylu pseudo naukowych amerykanskich sensacji z Discovery (tak tak, śmiem twierdzić że pseudo, bo oglądając np programy dotyczące astronomii na tym kanale można popłakać się czasami ze śmiechu, multum wiadomości mija się tam z prawdą i nauką)

Nadal twierdze, że najpierw powinno zapewnić się miejsce na multipleksach dla wszystkich chętnych do bezpłatnego nadawania kanałów ogólnokrajowych, w drugiej kolejności zapewnić miejsce dla kanałów tematycznych TVP a dopiero potem resztę wolnych muxów przeznaczyć na płatne treści dla prywaciarzy.

llawicki

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: llawicki »

ploomba pisze: tylko ze nikt nic nie wspomina o kanałach typu HBO czy C+ czy Discovery. Zamiast tego wolne miejsca maja zająć stacje o niskim potencjale albo zbyt ukierunkowane.
1. TNK też ma niby stacje o niskim potencjale w tym TVN24 czy Discovery Channel jako dodatkowo płatne i się dobrze sprzedaje.

2. DVB-T nie ma być konkurencją dla innych ale kolejnym wariantem, co do stacji TVP w której puszczano by wszystkie archiwalia polskiej kinematografii, to mają MUX III z 7 miejscami :)

3. Jako mieszkaniec nowego bloku nie chce mi się dziurawić ścian aby poprowadzić instalację satelitarną, kupować antenę i dekoder sat, w przypadku DVB-T kupuję dekoder + kartę dekodującą (jeśli chcę oglądać dodatkowe płatne stacje) podłączam zestaw do już istniejącej instalacji antenowej w bloku 5 min i mam cyfrową telewizję :)

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: ploomba »

llawicki pisze: 2. DVB-T nie ma być konkurencją dla innych ale kolejnym wariantem, co do stacji TVP w której puszczano by wszystkie archiwalia polskiej kinematografii, to mają MUX III z 7 miejscami :)
tak...mają mux III który ruszy po wyłączeniu nadajników analogowych. 2014? 2015? Jak obstawiacie?

Zapewne będzie też tak, że z każdego teoretycznie bezpłatnego mux'a ktoś coś uszczknie, okroi i wklei do niego część treści płatnych... i takim sposobem będziemy mieli w Polsce takiego kastrata dvb-t w postaci dotychczasowych kanałów analogowych plus kilka tematycznych kodowanych kanałów. 8-)

Popatrzcie na Czechów, popatrzcie na Słowaków. Mieli kanały państwowe i kilka komercyjnych w analogu. W dvb-t mają teraz to samo plus Ci komercyjni tworzą nowe kanały specjalnie do dvb-t...nowe kanały - niekodowane.
-Była Nova..dodatkowo mają Nova Cinema (to tak jakby u nas dać do dvb-t Polsat Film)
-była Prima..dodatkowo mają Prima Cool
do tego CT1 HD, Nova HD...
- słowacja Joy..dodatkowo Joy Plus

i żaden nowy dodatkowy kanał nie jest kodowany

llawicki

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: llawicki »

ploomba pisze:
tak...mają mux III który ruszy po wyłączeniu nadajników analogowych. 2014? 2015? Jak obstawiacie?
Zgodnie z harmonogramem III multipleks ma zacząć nadawanie już 1.08.2010 (pisałem o tym na portalu InspireDIGITAL), jest tak rozpisane w zamówieniu publicznym jakie złożyła TVP. Przykład Słowaków jest tu nie na miejscu bo mają standard MPEG-2

My też w analogu mamy stacje publiczne i komercyjne, a w DVB-T oprócz tego będziemy mieli płatne komercyjne i bez płatne komercyjne (4 miejsca w I muxie). A co do Nova Cinema, lepiej płacić symboliczne złotówki za HBO lub Canal+ niż jakiś Polsat Film za friko :)

PanGie
Posty: 158
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: PanGie »

llawicki pisze: Zgodnie z harmonogramem III multipleks ma zacząć nadawanie już 1.08.2010 (pisałem o tym na portalu InspireDIGITAL), jest tak rozpisane w zamówieniu publicznym jakie złożyła TVP.
1.08.2010 zacznie nadawać w 4 województwach,1.02.2011 w następnych 5,1.08.2011 w reszcie. Tak będzie pod warunkiem że umowa zostanie podpisana do 31 stycznia 2010. Przetarg zostanie rozstrzygnięty 12. Zdążą? No i przede wszystkim czy kogoś wybiorą? Chociaż było tyle korekt przetargu że powinni.

Demon

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: Demon »

Telewizja naziemna w całości powinna być bezpłatna. Jeżeli, jak to mówią niektórzy mieszacze, Polaków stać jest na nie więcej niż 15 programów niekodowanych, to proszę. Niech będzie te 15 (TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Regionalna, TVP Sport, TVP Historia, TVP Kultura, TVP Cogito, TVP HD, Polsat, TV4, TVN, TV Puls, Puls dla dzieci, TV Eska).
Kanały płatne mają miejsce na satelicie. Czy komuś to szkodzi?
llawicki pisze:Jako mieszkaniec nowego bloku nie chce mi się dziurawić ścian aby poprowadzić instalację satelitarną,...
Gdzie miałeś oczy kupując mieszkanie? Zapłaciłeś kasę firmie, której się nie należało, więc masz za to. Normalni deweloperzy zlecają wykonanie instalacji antenowej profesjonalistom a nie pociotkom i wtedy nie ma problemów z sygnałem satelitarnym. Żaden argument!

Ktokolwiek chce mieć super programy tematyczne, setki programów w wielu językach świata, 24h/dobę filmów po kilka każdego gatunku w tym samym momencie, to proszę bardzo dekoder DVB-S2 lub DVBC2 i po problemie.

Zgodziłbym się z tym, żeby cała telewizja naziemna była kodowana, ale wykupienie dostępu byłoby równoznaczne z opłatą abonamentu. Może jedynie program TVP Info zwolniłbym ze względów obronnych kraju. Część tego abonamentu przeznaczona powinna być na utrzymanie systemów dosyłowych i emisyjnych NTC (w tym koszty serwisowania i modernizacji) a część dla TVP na programy misyjne (tylko misyjne). Taką samą składkę jak druga część abonamentu powinny płacić sieci kablowe i operatorzy satelitarni od każdego swojego klienta. TVP na pozostałe programy (niektóre filmy, benefisy, konkursy i inne) powinna pozyskiwać fundusze dokładnie tak, jak nadawcy komercyjni (w to również powinny wliczać się astronomiczne pensje niektórych krzesełkowych i świecznikowych ludzi mediów).

Jeżeli TVN stwierdzi, że jej interes wymaga wprowadzenia dodatkowego programu FTA, to proszę bardzo. Jeżeli jednak stwierdzą, że NTC jest nieopłacalna, to spakować walizki i do widzenia.

Powyższe 15 programów, to około 17-18 SD, czyli nie całe 3 multipleksy. Z czasem Polaków będzie stać na więcej (2015 na pewno jeden czy dwa programy dodatkowe będzie można uruchomić).

Zwolnienia i ulgi dla grup społecznych takich, jak emeryci, renciści czy kombatanci mogą pozostać. Pomoc w zakupie sprzętu dla najuboższych również można by zrealizować w formie ulgi abonamentowej.

Gdyby co 2 miesiące wyłączać analogowo jeden ośrodek pozostawiając TVN Info i TVP1 oraz uruchamiać jednocześnie w to miejsce 3 multipleksy cyfrowe, to finansowo operacja zamknęłaby się spokojnie.

Po co płatne? Po co?

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: ploomba »

llawicki pisze: A co do Nova Cinema, lepiej płacić symboliczne złotówki za HBO lub Canal+ niż jakiś Polsat Film za friko :)
ja wole Polsat Film za Friko :P i nikt nie powiedzial, że bedziesz mogl placic za HBO lub C+ w dvb-t..nikt nie wspominał, że te kanały będa (a jezeli już by była taka opcja to napewno nie za symboliczne złotówki :D u nas "symboliczne złotówki" kablówki muszą płacić "od gniazdka" za jakiś tvn24 czy tvn turbo, za C+ zawołali by pewnie z 10-20 zł, pamiętam jeszcze jak sam C+ był w analogu i kosztował dośc sporo jak za jeden kanał).. za to będziesz płacił za jakiś tvn24 i polsat sport, z których przynajmniej ten pierwszy powinien być za darmo.

a co do terminu uruchomienia mux III to ten 2011 to jakieś pobożne życzenia tvp wyssane z palca. Nie uruchomią mux III w całej Polsce póki nie wyłącza choć części analogowych nadajników. Z tego co już gdzieś pisano na chwile obecną w całym kraju można uruchomić 2 multipleksy (o prawie stuprocentowym pokryciu).

A liczenie, że któryś z nadawców dobrowolnie wyłaczy nadajniki analogowe przed 2011 jest myśleniem lekko naiwnym.
Czesi, żeby uruchomić kolejny mux wyłaczali swój analogowy sygnał CT2. U nas to nie przejdzie, żeby TVP wyłaczyła TVP2. Bedzie kolejna wojna o to, że to komercyjni mają wyłaczać nadajniki itd itp.

---------

Na chwilę obecną najlepszym wyjściem byłoby oddanie mux I dla TVP na ich 3 kanały plus 4 tematyczne a mux II dla 4 komercyjnych nadawców plus 3 nowe kanały (nowi gracze na rynku)
Ostatnio zmieniony 28 grudnia 2009, o 20:17 przez ploomba, łącznie zmieniany 1 raz.

llawicki

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: llawicki »

@ploomba proponuję odstawić Rzepę i Wyborczą na bok i zerknąć z punktu ekonomicznego co się opłaca a co nie bo np. czytają posty z media2.pl pod adresem http://media2.pl/tag/dvb-t to już DVB-T w Polsce startowała i upadała :) Tak naprawdę proponuję czytać MIĘDZY WIERSZAMI bo trąbią że święta bez DVB-T a ja jakoś mam i oglądam :) bo liczy się co jest a nie co ma być. A będzie DVB-T szybko bo to poletko nie zagospodarowane i mogące przynosić zyski i reklamę dla stacji oraz szerszą ofertę programową plus dodatkowe funkcje interaktywne dla zwykłego Kowalskiego. W niektórych miejscowościach mają tylko 2 stacje po analogu a zyskają co najmniej 7 cyfrowo :)

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: ploomba »

llawicki pisze:@ploomba proponuję odstawić Rzepę i Wyborczą na bok (...)
4b34W niektórych miejscowościach mają tylko 2 stacje po analogu a zyskają co najmniej 7 cyfrowo :)
te 7 cyfrowo można prościej uruchomić w mpeg-2. Mpeg4 nie wybrano po to, żeby reszte czestotliwosci rozszabrowac.

ad1. gazet codziennych nie czytam.. tez jestem za wprowadzaniem nowego do zycia codziennego, ale nie popieram kumoterstwa, kumplostwa polityczno medialnego i poklepywania sie po plecach :lol:
Ostatnio zmieniony 28 grudnia 2009, o 20:25 przez ploomba, łącznie zmieniany 1 raz.

llawicki

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: llawicki »

ploomba pisze:
ja wole Polsat Film za Friko :P (...) za to będziesz płacił za jakiś tvn24 i polsat sport, z których przynajmniej ten pierwszy powinien być za darmo.
Aby urozmaicić ofertę programową na rynku właśnie powstaje DVB-T a nie po to by dublować platformy satelitarne czy kablówki. Chcesz Polsat Film kup Cyfrowy Polsat, tam płacisz za TVN24 i go nie oglądasz więc stracisz kasę - ekonomicznie trzeba patrzeć a nie emocjonalnie.

llawicki

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: llawicki »

ploomba pisze: te 7 cyfrowo można prościej uruchomić w mpeg-2. Mpeg4 nie wybrano po to, żeby reszte czestotliwosci rozszabrowac.
W MPEG-4 upchniesz więcej stacji i masz lepszą jakość

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: ploomba »

llawicki pisze:
ploomba pisze:
ja wole Polsat Film za Friko :P (...) za to będziesz płacił za jakiś tvn24 i polsat sport, z których przynajmniej ten pierwszy powinien być za darmo.
Aby urozmaicić ofertę programową na rynku właśnie powstaje DVB-T a nie po to by dublować platformy satelitarne czy kablówki. Chcesz Polsat Film kup Cyfrowy Polsat, tam płacisz za TVN24 i go nie oglądasz więc stracisz kasę - ekonomicznie trzeba patrzeć a nie emocjonalnie.

nie chce Polsatu Film w dvb-t. Odpisałem Ci na Twoj wczesniejszy post, że wolisz płacic za Canal+ niz miec jakąś bezpłatna czeską Nova Cinema która jest odpowiednikiem Polsat Film, a ja wolałbym bezpłatny Polsat Film zamiast płatnego C+

Przestan przekrecac moje zdania ;)
widze ze zaczynasz tutaj jakas propagande siać

---------
W MPEG-4 upchniesz więcej stacji i masz lepszą jakość
co do Twojego kolejnego postu i ekonomii , to ekonomiczne dla Polaka bardziej jest odbieranie 7 kanałów w mpeg2 niż 7 w mpeg4 (i żeby nie było - też napisałem to jako przykład, bo osobiscie wole mpeg-4 z 21 kanałami bezpłatnymi) . Chyba, ze ty patrzysz przez pryzmat ekonomii nadawców prywatnych a nie ekonomii przecietnego obywatela.
I jasne mam wiecej kanałów w mpeg-4 jesli beda one niekodowane!!! Bo co mi po mpeg-4 jesli polowa oferty bedzie zakodowana? wtedy w mpeg4 bede mial tyle samo kanałow bezplatnych co miałbym w mpeg2, a gorzej na tym wyjdę, bo wiecej bede musial zaplacic za tuner dvb-t.

bartekm

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: bartekm »

Czytając powyższe posty nie można stwierdzić jednoznacznie czy oferta kodowanych programów ma sens... Według mnie osobiście NIE
oto kilka powodów
1. 75% a moim zdaniem więcej ludzi do których trafi DVB-T kodowane i tak nie wykupi dodatkowego modułu i co za tym idzie abonamentu choćby kosztował 10zł.
2. Moim i nie tylko moim zdaniem oferta pierwszych 3 multipleksów powinna być bezpłatna i nie zapychana beznadziejnymi kanałami jak Polsat2 (nie ubliżając nadawcy) czy TV Polonia (ten kanał skierowany do innego grona odbiorców).
3. Kanały TVP powinny od samego początku być dostępne dla wszystkich nie ważne w jakim numerze multipleksu. Ale nie czarujmy się kanały typy TVP Parlament, TVP Kultura, TVP Cogito - będą niszowe i oglądane bardzo rzadko.
4. Kodowanie ewentualnych kanałów typu TVN24, Polsat Sport nie powinno mieć miejsca. Dostęp do tych kanałów będzie dość szeroki i wpływy z reklam będą znacznie większe wiec obecnie wiec operatorzy mogą tylko na tym zyskać.

Ps nasze wywody na tym i innych forach nie będą mieć żadnego znaczenia niestety...
Pozdrawiam i aby cyfryzacja przyspieszyła z kopyta czego Wam i sobie życzę :D

llawicki

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: llawicki »

ploomba pisze:Bo co mi po mpeg-4 jesli polowa oferty bedzie zakodowana?
To załaduje za grosze kartę dekodującą i sobie będę oglądał :)

Awatar użytkownika
ploomba
Posty: 944
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Las (Vegas)
Odbiornik: Stary Samsung, nowy TCL i Cryptobox 652 combo
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Skrzyczne, RTCN Chorągwica

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: ploomba »

llawicki pisze:To załaduje za grosze kartę dekodującą i sobie będę oglądał :)
życzyłbym sobie, żeby to kosztowało grosze :ugeek:

sw6
Posty: 32
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 15:11
Miejscowość: RJS
Odbiornik: philips 7334
Instalacja antenowa: antena kierunkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów / Sucha Góra

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: sw6 »

bez sensu dyskutujecie poczekajcie na rozstrzygniecia a nie swoje widzimisie ja kupił sprzet dvb t do fta regionalna mnie interesuje jak chcecie płacic to se placfoeme kupcie tam jest fszystko i bedzie ok może byc to w muxie 15tym nawet ale złotówki nie zapłace nawet

Demon

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: Demon »

llawicki pisze:
ploomba pisze:Bo co mi po mpeg-4 jesli polowa oferty bedzie zakodowana?
To załaduje za grosze kartę dekodującą i sobie będę oglądał :)
Nie rozśmieszaj mnie! Zapłać te kilka groszy jednaj z platform cyfrowych lub telewizji kablowych.

Czas najwyższy przekazać wyborcom, a za ich pośrednictwem wybieranym, że przejście na NTC jest świetną okazją do uregulowania kwestii abonamentu RTV oraz emisji bezpłatnej telewizji naziemnej. Każdy może kupić zestaw do odbioru telewizji satelitarnej FTA, TNK itp. lub usługę satelitarnej lub kablowej telewizji cyfrowej. NTC trafia pod strzechę większości Polaków i skoro wszyscy mają płacić abonament, to odbiór po jego opłaceniu powinien być darmowy w całej ofercie programowej. Jeżeli część przepustowości będzie przez jakiś czas niewykorzystana, to świetnie. Będzie przestrzeń dla rozwoju medialnego!

@llawicki, nie zmuszaj innych do płacenia kasy lub ograniczenia należnego prawa do szerszej i nowocześniejszej oferty medialnej (choć i tak twoje wypowiedzi nie mają znaczenia w tej kwestii). Czy naprawdę nie potrafisz wziąć dobrego przykładu z innych? Czechy, Słowacja, Wielka Brytania, Niemcy, Austria - mało jeszcze?

Czy, @llawicki, wykupiłeś w swoim czasie dostęp do płatnego programu canal+ nadawanego w analogu naziemnie? Czy ktokolwiek tu na forum wykupił tą usługę kiedyś? Może się podzieli swoją opinią na ten temat?

Dig Dug

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: Dig Dug »

Nie ma co odnosić się do sąsiadów, bo u nas jest inna sytuacja.

O ile mi dobrze wiadomo, to Polska ma 3 platformy cyfrowe (n-ka, polsat i cyfra+) i dodatkowo jeszcze TNK i TPSA daje też jakąś telewizje, a do tego kablówki.
No więc platformom komercyjnym nie zależy na NTC w formie czy to bezpłatnej czy płatnej, bo muszą na siłę utrzymać w swoich szeregach abonentów swoich platform cyfrowych.
Danie komercyjnego kanału w formie bezpłatnej, w super jakości spowoduje, że część ludzi odejdzie od platform cyfrowych i spadną wpływy z abonamentów. Skąd ostatnio ta wojna cenowa ?? n-ki z cyfrą + ?? Gdy zrobiło się zamieszanie wokół DVB-t nagle C+ za 5o%, a n-ka 6 pakietów za cene trzech + dodatkowe 3 HD. Teoretycznie żyć nie umierać.

W sytuacji, gdy w DVB-T znajdzie się przykładowo bezpłatna zawartość TNK + polsat, ludzie masowo odejdą od płatnych platform.
Ja już nie czekam na kanały komercyjne, chciałbym tylko informacji o stabilnej emisji w MPEG-4 TVP1, TVP2, i regionalne. Jak dadzą jeszcze jakiś bonus czyli TVN czy Polsat to spox, ale nie licze na to. Póki co nie kupie ponownie platformy cyfrowej - zostanę przy TVP 1,2 + filmy z divx, dvd i blue ray.
Poczekam, aż się wiecej HD pokaże na platformach cyfrowych.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: I mux DVB-T bez Polsatu, TVN, TV Puls i TV 4

Post autor: Puma »

Chciałbym przypomnieć że za kanały TVP płacimy od dawna. Co prawda coraz mniej osób płaci abonament RTV i jest to niby opłata za posiadanie telewizora, ale TVP oblicza że w przyszłym roku uzyska 200 milionów z tego tytułu.
Abonament nie jest wcale taki niski 17zł miesięcznie.

Zablokowany