DVB-T czy DVB-T2 ?

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
dziki

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: dziki »

ja osobiście nie oglądam tylko nagrywam.
Jak na razie to np nie ma GPU z obsługą HEVC. Powszechny standard to H264. Wystarczy porównać wideo HEVC i H264 i widać, że HEVC to dalej w powijakach.
HEVC nieostre brzegi a H264 jest znacznie lepszy. Na PC H264 dekodowany przez GPU a HEVC obciązenie procesora na 80-90%. Jaki sens?


HEVC jak na razie to może w Internecie albo jakiś VOD. Przyszłościowo UHD.
Ten TV LG, którym widziałem tyle wpisów to HEVC ale 2k wiec do UHD to chyba nijak?
Chyba, że tylko ilość programów dla ilości a płatne UHD.
ciekawe czy LG tez to tak widzi.

Do warunków w Polsce wystarczy DVB-T2 H264 na te programy TVP HD.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: pawelll »

Pójdę jeszcze dalej. Przy obecnym DVB-T h.264 potencjalna pojemność NTC (MUXy: 1, 2, 3, 5, 6, 8) to min.48 slotów SD (a wg. ostatniej optymalizacji w MUX 3 to nawet 60). Da się z tego zrobić 24 kanały HD. Można zadać pytanie czy jest potrzeba większej ilości kanałów dla "Kowalskiego". Czy znajdą się nadawcy którzy wypełnią to sensowną treścią?

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: naziemna-ntrc »

Nie. I gdybym miał taką siłę władczą to wszystkie muxy przekazałbym TVP. ;)
AdamP pisze: Właśnie o to chodzi - zagraniczni nadawcy mogliby pokazywać coś ciekawego, ale polscy urzędnicy nie dopuszczą do tego ;)
Nigdy nie oglądałeś kanałów nadawanych przez zagraniczne podmioty?

dziki

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: dziki »

pawelll pisze:Pójdę jeszcze dalej. Czy znajdą się nadawcy którzy wypełnią to sensowną treścią?
Lepiej zostań gdzie jesteś, żeby to miało jakikolwiek sens.
Czyli MUX 8.
akurat tu zgodzę się z uczestnikiem Lustracja a nie z twoimi poglądami.
Widziałeś w dokumentacji konkursowej słowa "SENSOWANA TREŚĆ"?

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: adac »

naziemna-ntrc pisze:Nigdy nie oglądałeś kanałów nadawanych przez zagraniczne podmioty ?
To obejrzyj sobie BBC Hd (dostępny w polskich pakietach) albo jakiś kanał tematyczny od nich. W TvP nigdy tego nie zobaczysz :lol:
Ostatnio zmieniony 16 lipca 2014, o 12:17 przez adac, łącznie zmieniany 1 raz.

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: AdamP »

pawelll pisze:Pójdę jeszcze dalej. Przy obecnym DVB-T h.264 potencjalna pojemność NTC (MUXy: 1, 2, 3, 5, 6, 8) to min.48 slotów SD .
Właśnie dlatego na dzień dzisiejszy nie ma logicznego uzasadnienia do zmiany sygnału na nowszy (jakikolwiek).
pawelll pisze:Da się z tego zrobić 24 kanały HD.
Jest tylko jeden szkopuł - nadawcy nie są tym zainteresowani. My możemy chcieć, ale to ONI "rozdają karty".
naziemna-ntrc pisze:I gdybym miał taką siłę władczą to wszystkie muxy przekazałbym TVP. ;)
Ciekawe czym by to wypełnili ;) :?:

dziki

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: dziki »

TVP chce i dostaną pod HD

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Skąd wiadomo, że "chce"?
Gdzie zdecydowano, że "dostaną"?
Prośba o jakieś źródło tych informacji.

dziki

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: dziki »

Emitel startował, czy stanowisko Pana to wyrażenie oficjalnej postawy, że dopóki nie ma wyników to nic nie wiadomo?

nie wiem skąd ta niewiedza.

czy ktoś widział komunikat TVP, że nie chcą?

mam wrażenie, że nikt na forum nie lubi prostych nie wprost wniosków choć są oczywiste.

Czy ktoś widział komunikat TVN czy Polsat, że oni by nie wzięli???

To Dlaczego wszyscy na forum w takim razie podważają, że TVP chce? 8-)

internet
TVP
Obecnie możemy tylko powiedzieć, że ze stanowiska KRRiT jesteśmy bardzo zadowoleni - odpowiada Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP (za press.pl).
KRRiT
- Polsat i TVN to obecnie najwięksi nadawcy, dominujący nad resztą, w tym nad telewizją publiczną. Wybraliśmy takie rozwiązanie, które zwiększy konkurencyjność rynku - powiedział Witold Graboś, wiceprzewodniczący KRRiT (za press.pl). - Braliśmy też pod uwagę możliwość wzbogacenia oferty przez wprowadzenie na MUX 8 nowych kanałów mniejszych nadawców. To jednak nie wpłynęłoby znacząco na układ sił na rynku. Zwyciężyła więc koncepcja, by multipleks służył telewizji publicznej - powiedział wiceprzewodniczący KRRiT (za press.pl).
źródło: satkurier.pl
UKE rozpisał konkurs o znanych warunkach.
Jeszcze jakiś dowód?

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: Stefan_KR »

Jaki konkurs o znanych warunkach? Weź się człowieku ogarnij i czytaj jeśli umiesz. To są dopiero konsultacje dokumentacji konkursowej. Do znanych warunków jeszcze daleko.
Może zacznij od tego, że lepiej skoncentrujesz się na tym co jest napisane, a dopiero potem zaczniesz zabierać głos bo tak póki co na to na niezłego trolla forumowego wyglądasz.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: adac »

Kol @dziki dołączył 16 lipca 2014 o godź 10.24
Proponuję kol najpierw poczytać trochę postów, potem może tydzień stażu i już można pisać :mrgreen:

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: AdamP »

Staż ma spory, ale jako "urlopowicz" wrócił w innym wcieleniu ;) Uszczypliwość i "jedynie słuszna koncepcja" niczego Ci nie przypominają :?:

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: naziemna-ntrc »

adac pisze:
naziemna-ntrc pisze:Nigdy nie oglądałeś kanałów nadawanych przez zagraniczne podmioty ?
To obejrzyj sobie BBC Hd (dostępny w polskich pakietach) albo jakiś kanał tematyczny od nich. W TvP nigdy tego nie zobaczysz :lol:
Mam dostęp do niemal wszystkich kanałów polskojęzycznych, w tym do wszystkich kanałów BBC, więc mniej więcej (nie oglądam ich na co dzień) orientuję się jaką mają ofertę.

Co do kanałów TVP to w ich ofercie są dostępne produkcje BBC (m.in. dokumenty), w tym produkcje w HD.
AdamP pisze:
naziemna-ntrc pisze:I gdybym miał taką siłę władczą to wszystkie muxy przekazałbym TVP. ;)
Ciekawe czym by to wypełnili ;) :?:
Programami telewizyjnymi.

rotalplus
Posty: 1147
Rejestracja: 4 sierpnia 2010, o 17:22
Odbiornik: WIWA HD-90
Instalacja antenowa: antena siatkowa 6-7 m nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN SIEDLCE/ŁOSICE

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: rotalplus »

Chyba powtórkami:
1. kanał powtarza materiały z lat 40.
2 kanał z lat 50., 3. z lat 60. itd.

A to zupełnie nie o to chodzi. Patrz: TVP POLONIA

Robert03
Posty: 909
Rejestracja: 24 lutego 2011, o 10:12
Miejscowość: Świecie
Instalacja antenowa: ATV 21/21-60(H),ATV 19/21-69(H),ATV 19/21-60(V),VHF Turbo-T(H)
2xUKF 5 elem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: *Kisielice*,*Trzeciewiec*,*Osielsko*

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: Robert03 »

dziki pisze: czy ktoś widział komunikat TVP, że nie chcą?
A czy ktoś widział komunikat że chcą ?
Kolega uważa że skoro nie ma odmowy to jest aprobata ? Na jakiej podstawie ?
Tak to się można z żoną w domu dogadywać albo z kolegą w piaskownicy.

Za wcześnie na takie domniemanie.
dziki pisze: mam wrażenie, że nikt na forum nie lubi prostych nie wprost wniosków choć są oczywiste.
Dla kogo są oczywiste ? Dla Kolegi ? To trochę za mało.
A jakie to są proste nie wprost wnioski ?

Wnioski można wyciągać na podstawie konkretnych danych i konkretnego stanowiska wyrażonego na piśmie przez kompetentne osoby (najczęściej zarząd danego podmiotu). Czy Kolega widział takie dane i stanowisko ?
Jeśli wnioski wyciąga się na podstawie domysłów, plotek, domniemania i czytania pomiędzy wierszami to ja dziękuję za takie wnioski.
Można w ten sposób bardzo się pomylić.

Proponuję trochę odpocząć od forum, nabrać życiowego doświadczenia, dorosnąć i wtedy proponować racjonalne i sensowne rozwiązania zamiast uprawiać pyskówkę na forum.
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2014, o 13:45 przez Robert03, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hadam
Posty: 2923
Rejestracja: 8 lutego 2012, o 17:50
Miejscowość: Niegowa
Odbiornik: LG 55UN81003LB / Monitor LG <=> Opticum Premium Box+ H.265
Instalacja antenowa: Antena BX1000+ Olympia Combo / Rozgałęźnik R-2.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: hadam »

Daj sobie spokój.
JaroslawMroczkowski pisze:Pan dziki wyjechał na weekend. ;)
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 24#p194424

AdamP
Posty: 1024
Rejestracja: 21 stycznia 2012, o 07:27
Odbiornik: Sony 48W705C, Sony 32HX750
Instalacja antenowa: Maximum UHF200, Vivanco TVA502
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne (Mux 1, 2, 3)

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: AdamP »

Dokładnie, dziki = lustracja. Te wszystkie "sensacje" są obliczone na wywołanie awantury. Szkoda klawiatury i czasu na takie "dyskusje" ;)

dziki

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: dziki »

Robert03 pisze:
Dla kogo są oczywiste ? Dla Kolegi ? To trochę za mało.
A jakie to są proste nie wprost wnioski ?

Wnioski można wyciągać na podstawie konkretnych danych i konkretnego stanowiska wyrażonego na piśmie przez kompetentne osoby (najczęściej zarząd danego podmiotu). Czy Kolega widział takie dane i stanowisko ?
Jeśli wnioski wyciąga się na podstawie domysłów, plotek, domniemania i czytania pomiędzy wierszami to ja dziękuję za takie wnioski.
kol jak widzę wyciąga dalej idące wnioski niż ja tyle, że na mój temat a nie na temat wątku.
Dla mnie według mojego doświadczenia życiowego te wnioski są logiczne.
Proponuję skoro mnie tez się rożne rzeczy proponuje mniej się zajmować moja osobą bo to już histeria grupowa. Niektórzy nic merytorycznego nie piszą ale skoro to jest tolerowane.

Autorytet, którego nie będę cytował powiedział przekonania są przeszkoda w dotarciu do prawdy.
Widać, że już nie analizują co się dzieje tylko pouczają nagminnie i nawet gdy wypowiadają se ludzie z KRRiT to ciągle mają nadzieję, że to nieprawda albo nic nie znaczy
.
Obecnie możemy tylko powiedzieć, że ze stanowiska KRRiT jesteśmy bardzo zadowoleni - odpowiada Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP (za press.pl).
Rozumiem, że to żaden dowód?

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: adac »

Rozumiem, że to żaden dowód?
dokładnie. To jest tylko dowód na wypowiedź rzecznika.

naziemna-ntrc
Posty: 707
Rejestracja: 16 grudnia 2013, o 11:58

Re: DVB-T czy DVB-T2 ?

Post autor: naziemna-ntrc »

Czyli według Ciebie, jeżeli TVP mówi, że jest zadowolona ze stanowiska KRRiT to tak na prawdę nie jest? Tak czy nie? :lol:

Zablokowany