Ultra HD(UHD)(4K, 8K) w Naziemnej Telewizji Cyfrowej (DVB-T, DVB-T2)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Kamil_36
Miejscowość: Radymno
Odbiornik: Samsung

Re: Ultra HD(UHD)(4K, 8K) w Naziemnej Telewizji Cyfrowej (DVB-T, DVB-T2)

Post autor: Kamil_36 » 8 marca 2020, o 23:28

Ostatnie pytanie, może głupie odnośnie hbbtv czy to będzie działać bez anteny zewnętrznej i wystarczy internet. Czy musi być dobra antena zewnętrzna i szybki internet? Nie wystarczy podłączyć do neta tv? Ja mieszkam na 1 piętrze i mam blisko duże drzewo i słabo z zasięgiem będzie? Teraz mam telewizje interaktywną z voice przez iinternet i dobrze działa ale nie mam żadnych kanałów z naziemnej.

dvbtowiec
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Post autor: dvbtowiec » 9 marca 2020, o 07:17

Sygnal HbbTV jest emitowany na kanale telewizyjnym. Jesli Twoj operator go przesyla, to nie musisz. Ale zazwyczaj operatorzy go nie przesylaja i zeby go odebrac trzeba skorzystac z naziemnej telewizji. Dla przykladu w emisji satelitarnej na kanalach TVP, czy Polstatu nie ma HbbTV. Na TVN z kolei jest.

P.s. jeśli masz dalsze pytania w sprawie HbbTV zadaj je w tym wątku viewtopic.php?f=2&t=3897&start=720, bo w zasadzie omawiając tylko jak działa HbbTV odbiegamy od tematu tego wątku.

Awatar użytkownika
K63
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 + DIPOL 19/21-60 w polar. V, wzm.Telmor WWK-840, rozg. Telmor RDM-2F
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Post autor: K63 » 9 marca 2020, o 12:31

Co prawda poniższa informacja nie dotyczy tv naziemnej, ale polskich odbiorców jak najbardziej.
https://hdtvpolska.com/tvn24-pierwszy-n ... -z-4k-hdr/
Być może TVN24 pójdzie na "pierwszy ogień", ale potem technologia 4K zostanie wdrożona przy emisji TVN lub TVN7. :?: A to już może dotyczyć tv naziemnej.

Odpowiedz