NTC- Postępy, Skargi i Zażalenia

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
marboro

NTC- Postępy, Skargi i Zażalenia

Post autor: marboro »

Witam serdecznie,chciałbym spytać jak wygląda sytuacja na dzisiaj i co zrobiono aby jak najszybciej uruchomić ta cyfrówkę co jest z tymi MUXami?

Pozdrawiam

janek 77

Re: NTC- Postępy, Skargi i Zażalenia

Post autor: janek 77 »

Sądząc po zamknietym wątku.
Albo jesteśmy użytecznymi głupcami.. uczestniczymy.. komentujemy z odrobina dozwolonego niezadowolenia i akceptujemy ostatecznie co dostaniemy albo wynocha..
więc ja dziękuję i żegnam...

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: NTC- Postępy, Skargi i Zażalenia

Post autor: Jarosław Bałuka »

marboro pisze:Witam serdecznie,chciałbym spytać jak wygląda sytuacja na dzisiaj i co zrobiono aby jak najszybciej uruchomić ta cyfrówkę co jest z tymi MUXami?

Pozdrawiam
Do kogo jest kierowane pytanie i temat wątku?

romanodepalma

Re: NTC- Postępy, Skargi i Zażalenia

Post autor: romanodepalma »

Z powodu rozgoryczenia wiele ludzi zapomina , że EMITEL jest wykonawcą .Nadawcy są pracodawcami . KRRiTV i UKE decydują kiedy i co ma być wykonane. Nie ma zlecenia - nie ma wykonania.

husky83

Re: NTC- Postępy, Skargi i Zażalenia

Post autor: husky83 »

romanodepalma pisze:Z powodu rozgoryczenia wiele ludzi zapomina , że EMITEL jest wykonawcą .Nadawcy są pracodawcami . KRRiTV i UKE decydują kiedy i co ma być wykonane. Nie ma zlecenia - nie ma wykonania.
Zwróć uwagę na to, co było napisane w zamkniętym wątku - Emitel 'na ostatnią chwile' oprotestował przetarg.. Szczegóły znajdziesz gdzieś tutaj:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... &start=240

W każdym razie..
Postępy?
1. Jest EPG (u wybrańców)..

Niestety na tym lista WIDOCZNYCH postępów się kończy..

Skargi i Zażalenia?
Ojj, nie prowokuj, bo baza danych na serwerze Emitela się wysypie przez przeciążenie, jeśli ludzie zaczną pisać wszystkie skargi i zażalenia...




I racją jest że Emitel jest 'tylko' wykonawcą, jednak pewne możliwości ma.. Póki co ja się z dyskusji wyłączam, bo nie jestem szczęśliwcem, który może odbierać w dvb-t 'wszystkie' programy (zgodnie z założeniem). I wygląda na to że jeszcze długo takim szczęśliwcem nie będę :(

danielmat

Re: NTC- Postępy, Skargi i Zażalenia

Post autor: danielmat »

Dochodzę powoli do wniosku, że szkoda cokolwiek tu pisać, bo jak się nie spodoba to po prostu wątek zostanie zamknięty i tyle. A myślałem, że czasy cenzury mamy już dawno za sobą.

W związku z tym chyba sobie na jakiś czas odpuszczę pisanie na tym forum przynajmniej jeśli chodzi o niewygodne tematy "polityczne".

andpel

Re: NTC- Postępy, Skargi i Zażalenia

Post autor: andpel »

Ja powiem tak...
Śledzę to forum od długiego już czasu.
Czekałem cierpliwie na wdrożenie DVB-T w Polsce.
Promowałem wiedzę na temat naziemnej telewizji cyfrowej wśród znajomych.
Każdego dnia sprawdzałem, czy pojawiają się jakieś nowe doniesienia odnośnie NTC. Kolejne testy, kolejne nadajniki.

Dziś jednak odwiedzam to forum ostatni raz.
Może nie jest to wina Emitela.
Moze nie jest to wina UKE.
Może nie jest to wina KRRiT.
Może nie jest to wina łapówek, tak powszechnych w naszym kraju.
Nie wiem czyja jest to wina.

Wiem jedno:
NTC od dawna stoi w miejscu, nic się w kierunku jej rozwoju nie dzieje. Co więcej - zapowiadają się kolejne opóźnienia, kolejne zmiany planów, kolejne przetasowania w MUXach, plany kodowania programów nadawanych drogą DVB-T.

Mam tego wszystkiego serdecznie dość.
Nie wiem komu na tym zależało, ale tak, udało się uD00pić NTC w Polsce już na samym początku.
Wiele jest osób, które tak jak ja, dosyć już mają czekania. Dosyć obserwowania tych wszystkich wyimaginowanych działań.

Od dziś nie będę się już NTC interesował.
Wystarczająco wiele czasu na to straciłem.
Innym użytkownikom forum radzę to samo.
Dajcie sobie spokój, nie warto się łudzić, denerwować, irytować...

Pozdrawiam,
Andrzej

marboro

Re: NTC- Postępy, Skargi i Zażalenia

Post autor: marboro »

marboro napisał(a):
Witam serdecznie,chciałbym spytać jak wygląda sytuacja na dzisiaj i co zrobiono aby jak najszybciej uruchomić ta cyfrówkę co jest z tymi MUXami?

Pozdrawiam

Do kogo jest kierowane pytanie i temat wątku?





Witam,Panie Jarku napewno chciałbym aby ktoś kto najlepiej jest w tej sprawie obyty.

A to co chciałem zakomunikować że jednak forum to jest jednak czytane w większym gronie.
Cieszę sie bardzo z tego powodu.
A to jest dowód :
http://satkurier.pl/news/51793/w-weeken ... dvb-t.html

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 8 stycznia 2010, o 16:55 przez marboro, łącznie zmieniany 1 raz.

marboro

Re: NTC- Postępy, Skargi i Zażalenia

Post autor: marboro »

* fan.inet
Czy jest jakaś szansa, że II etap cyfryzacji zostanie zrealizowany w terminie?
Tzn. w marcu miała ruszyć emisja w kolejnych miastach, a chyba nawet jeszcze testów nie ma.
Czy ktoś dostanie karę, za niedotrzymanie tych terminów, czy może sobie harmonogram dla picu napisali?


Z tym pytaniem pragnę zwrócić się do Pana Jarka.Powielam pytanie forumowicza który chciałby wiedzieć tak samo jak my.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: NTC- Postępy, Skargi i Zażalenia

Post autor: Puma »

W sprawie ewentualnych kar pisałem na tym forum...i nic z tego nie wyszło. Jak wiadomo Emitel szumnie ogłosił start NTC (w zeszłym roku...potem ten komunikat tajemniczo zniknął ze strony Emitela i forum) i jeśli nie dotrzyma terminów ogłoszonych w harmonogramie to powinien płacić kary za nie dotrzymanie umowy.

romanodepalma

Re: NTC- Postępy, Skargi i Zażalenia

Post autor: romanodepalma »

EMITEL oprotestował przetarg dla TVP MUX 3 - .TVN ,Polsat ,TV4 i Puls powiedzieli :EMITEL ,a TVP do tej pory nie ogłosiła przetargu na I MUX. Ten który leci teraz dla wybrańców może zostać wyłączony, bo skład I MUX-a na obecną chwilę jest nieznany(zmieniany kilka razy ). Patrząc realnie na sytuację jak zapadnie decyzja o starcie II MUX-a , to TVP dla mnie może się targować jeszcze 3 lata.Nie wiem kto tu zawinił ,ale jakby TVP ogłosiła przetarg rok temu , to w Marcu pół Polski miało by NTC.

hasior

Re: NTC- Postępy, Skargi i Zażalenia

Post autor: hasior »

Moim zdaniem trzeba utworzyć komisję "kretynów" do afery dvb-t a poza tym w tym roku wybory samorządowe i prezydenckie "DOCEŃMY ICH" skoro oni tak mocno pamiętają o NAS,w wyborcach

romanodepalma

Re: NTC- Postępy, Skargi i Zażalenia

Post autor: romanodepalma »

Ja i tak na wybory nie pójdę, a poza tym jestem ZA

Pyrus

Re: NTC- Postępy, Skargi i Zażalenia

Post autor: Pyrus »

I pytanie:
Dlaczego EmiTel ma dostać kary skoro nie jest operatorem MUX-u? Raczej kary należą się nadawcą sygnału, za nie wykonanie założeń ustawy, która zobowiązuje ich do wprowadzenia NTC na terenie RP.

II pytanie:

Po co EmiTel ma uruchamiać testy? Skoro systemy nadawcze zostały już wcześniej przetestowane i technicy wiedzą co i jak ustawić aby NTC działała poprawnie.

michał82

Re: NTC- Postępy, Skargi i Zażalenia

Post autor: michał82 »

Zgadzam się z moimi przedmówcami,w naszym kraju nic nie da sie zrobić dobrze,bez krętactw,układów itp.i to tyczy się nie tylko sprawy mediów,ale równierz,PKP,służby zdrowia,budowy infrastruktury komunikacyjnej,itp.itd.

Żal,żal,i jeszcze raz żal.Ale to się dotąd nie zmieni do puki,będą rządzić w Polsce,tacy ludzie,mam na myśli polityków i podległych im urzędasów.

Aco do Emitela,to nic do nich nie mam,bo znając życie to jakby to od nich zależało to już dawno mielibyśmy DVB-T,a tak przez garstkę nieodpowiedzialnych ludzi mają związane ręce. :(

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: NTC- Postępy, Skargi i Zażalenia

Post autor: Jarosław Bałuka »

Dyskusja znowu zeszła na tematy polityczne, zatem wnioskuję - merytorycznie wątek został wyczerpany.
Zamykam.

Zablokowany