Przetarg TVP na operatora MUX-3

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Demon

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: Demon »

Tomasz Witkosz pisze:Mam pytanie do Panów z Emitela:

Jest już pewne, że Emitel będzie operatorem MUX 3. Czy posiadają już Państwo informację, jaki będzie harmonogram włączania MUXu 3 TVP? Pytam bo dane prezentowane przez UKE już się dawno przeterminowały. A może razem z TVP w Wawie uruchomicie MUX 3 testowo? Jeśli tak to kiedy?

Dziękuje za odpowiedź!
Pokazujesz charakter "warszawiaków". Zachowałbyś odrobinę taktu wobec pozostałych Polaków...

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: Jarosław Bałuka »

Tomasz Witkosz pisze:Mam pytanie do Panów z Emitela:

Jest już pewne, że Emitel będzie operatorem MUX 3. Czy posiadają już Państwo informację, jaki będzie harmonogram włączania MUXu 3 TVP? Pytam bo dane prezentowane przez UKE już się dawno przeterminowały. A może razem z TVP w Wawie uruchomicie MUX 3 testowo? Jeśli tak to kiedy?

Dziękuje za odpowiedź!
Harmonogram winien zawierać konkretne daty. Ze wzgledu na opóźnienie procesu wyboru operatora, pierwotnie podawane w SIWZ terminy uruchomień kolejnych etapów mogą się przesunać. Trzeba poczekać do czasu podpisania umowy.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: igorlan »

Demon pisze:
Tomasz Witkosz pisze:Mam pytanie do Panów z Emitela:

Jest już pewne, że Emitel będzie operatorem MUX 3. Czy posiadają już Państwo informację, jaki będzie harmonogram włączania MUXu 3 TVP? Pytam bo dane prezentowane przez UKE już się dawno przeterminowały. A może razem z TVP w Wawie uruchomicie MUX 3 testowo? Jeśli tak to kiedy?

Dziękuje za odpowiedź!
Pokazujesz charakter "warszawiaków". Zachowałbyś odrobinę taktu wobec pozostałych Polaków...
Bardzo jesteś przewrażliwiony i proszę nie pisz w imieniu pozostałych Polaków bo mnie to akurat nie ruszyło chociaż to właśnie w moim mieście wyłączyli MUX1 z pewnych powodów.

Dziękuję za zrozumeinie..

Tomasz Witkosz

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: Tomasz Witkosz »

Dziękuję Panie Jarosławie za odpowiedź. Czy mogę prosić o podanie nowego harmonogramu do wiadomości już po podpisaniu umowy, dot. dat włączania emisji MUXu 3 na terenie całej Polski, żeby nikt nie czuł sie pokrzywdzony na forum.

Dodam tylko, że zadałem pytanie dla celów informacyjnych, niewysuwając żadnego żądania w kierunku Emitela dot. włączenia emisji MUXu 3 w stolicy, zatem nie mogę przyjąć zarzutów, że "mi mało"...

Przecież wszystkie harmonogramy UKE włączania MUxów dotyczyły w pierwszej kolejości lokalizacji: Poznań, Warszawa, Zielona Góra i Żagań.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: igorlan »

Tomasz Witkosz pisze:Dziękuję Panie Jarosławie za odpowiedź. Czy mogę prosić o podanie nowego harmonogramu do wiadomości już po podpisaniu umowy, dot. dat włączania emisji MUXu 3 na terenie całej Polski, żeby nikt nie czuł sie pokrzywdzony na forum.

Dodam tylko, że zadałem pytanie dla celów informacyjnych, niewysuwając żadnego żądania w kierunku Emitela dot. włączenia emisji MUXu 3 w stolicy, zatem nie mogę przyjąć zarzutów, że "mi mało"...

Przecież wszystkie harmonogramy UKE włączania MUxów dotyczyły w pierwszej kolejości lokalizacji: Poznań, Warszawa, Zielona Góra i Żagań.
Tomaszu niejako wyręczę EMITEL bo sądzę, że i tak nie odpowiedzą na twoje pytanie. Kiedy umowa zostanie podpisana to zapewne się o tym wszyscy tutaj dowiemy. Poczekajmy jeszcze trochę a wiele z nurtujących nas tematów zostanie wyjaśnione.

Awatar użytkownika
Puma
Posty: 2994
Rejestracja: 13 kwietnia 2009, o 08:48
Miejscowość: Chojnice
Odbiornik: LG 32LM6370 WebOS 4.5, HbbTV 2.0.1
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital (bez wzmacniacza), ~7m.n.p.t.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Trzeciewiec (63km)

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: Puma »

Poczekajmy jeszcze trochę a wiele z nurtujących nas tematów zostanie wyjaśnione.
Ktoś tutaj pisał że nie przekraczalny termin do podpisania umowy to 30 maj...to ponad miesiąc a to już nie jest moim zdaniem 'trochę'. Zresztą TVP chyba nie ma powodu aby nie podpisać umowy z TP Emitel'em poza takim że TVP nie chcę startu NTC.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: igorlan »

Puma pisze:
Poczekajmy jeszcze trochę a wiele z nurtujących nas tematów zostanie wyjaśnione.
Ktoś tutaj pisał że nie przekraczalny termin do podpisania umowy to 30 maj...to ponad miesiąc a to już nie jest moim zdaniem 'trochę'. Zresztą TVP chyba nie ma powodu aby nie podpisać umowy z TP Emitel'em poza takim że TVP nie chcę startu NTC.
Więc tym bardziej trudno tutaj cisnąć EMITEL o informacje, których sam pewnie nie do końca jest pewny. Sam EMITEL jest żywotnie zainteresowany podpisaniem umowy z TVP i czeka zapewne na ten krok tak samo niecierpliwie jak my.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: qwerty »

Puma pisze:Ktoś tutaj pisał że nie przekraczalny termin do podpisania umowy to 30 maj...to ponad miesiąc a to już nie jest moim zdaniem 'trochę'. Zresztą TVP chyba nie ma powodu aby nie podpisać umowy z TP Emitel'em poza takim że TVP nie chcę startu NTC.
Chce, tylko stara się ugrać dodatkowe miejsce w multipleksie 1. Gdyby mieliby zapewnione to od razu podpisali umowę.

Awatar użytkownika
igorlan
Posty: 784
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Kraków
Odbiornik: Samsung UE55RU7092
Instalacja antenowa: Siatka+LNA188 (SK) Námestovo MUX1,2,3,4
Televes DAT 790 (CZ) Lysá hora MUX23
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica, Námestovo, Lysá hora

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: igorlan »

qwerty pisze:
Puma pisze:Ktoś tutaj pisał że nie przekraczalny termin do podpisania umowy to 30 maj...to ponad miesiąc a to już nie jest moim zdaniem 'trochę'. Zresztą TVP chyba nie ma powodu aby nie podpisać umowy z TP Emitel'em poza takim że TVP nie chcę startu NTC.
Chce, tylko stara się ugrać dodatkowe miejsce w multipleksie 1. Gdyby mieliby zapewnione to od razu podpisali umowę.
No tak, ale podpisanie MUX3 i tak niczego nie zmienia zwłaszcza, że teraz to już go muszą podpisać.

Bartosz Czach

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: Bartosz Czach »

Puma pisze:Ktoś tutaj pisał że nie przekraczalny termin do podpisania umowy to 30 maj...to ponad miesiąc a to już nie jest moim zdaniem 'trochę'. Zresztą TVP chyba nie ma powodu aby nie podpisać umowy z TP Emitel'em poza takim że TVP nie chcę startu NTC.
30 maja to już gruba przesada. Poza tym wątpię aby był to prawdziwy deadline.
TVP nie chce startu DVB-T. Nie podlega to dyskusji. Przetarg rozpisano pod naciskiem prawa i opinii publicznej. Zatem teraz ktoś jest tu czyimś zakładnikiem. TVP przeciąga sprawę fałszywymi pretekstami.

przemkos

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: przemkos »

Bartosz Czach pisze:
Puma pisze:...
TVP nie chce startu DVB-T. Nie podlega to dyskusji. Przetarg rozpisano pod naciskiem prawa i opinii publicznej....
Czy pisząc o "opinii publicznej" masz na myśli garstkę ludzi zaglądających na to forum? Bo ja nie widzę, aby gdzieś poza tym i kilkoma innymi miejscami w sieci coś się mówiło o cyfryzacji...

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: Drekan »

Najgorsze jest to, że jedynym terminem obowiązującym TVP w kwestii przetargu na 3 MUX REG jest:
Matteo87 pisze:Jest jedynie termin 90 dniowy liczony od dnia upływu terminu składania ofert w którym zwycięzca przetargu, czyli emitel jest związany złożoną ofertą i na zyczenie tvp musi podpisac umowe na zaoferowanych przez siebie warunkach. po uplywie tych 90 dni Emitel nie bedzie mial obowiazku podpisania tej umowy.
Z drugiej strony pamiętajmy, że to bardziej Emitelowi niż TVP zależy na podpisaniu tej umowy. Nadawanie analogowe zamilknie w połowie 2013 roku i wraz z nim pieniądze z tytułu nadawania stacji telewizyjnych. Aby nie stracić tych wpływów Emitel musi zyskać umowy na operatora cyfrowego multipleksu. Sądzę, że nawet po upływie 90 dni od podpisania umowy będzie zainteresowany podpisaniem umowy na 3 MUX REG.

TVP może zapewnić sobie szerokie grono odbiorców udostępniając swoje kanały wszystkim satelitarnym platformom cyfrowym i sieciom kablowym. Takie rozwiązanie byłoby nawet bardziej opłacalne niż samodzielne finansowanie własnego multipleksu (a nawet dwóch). A i platformy satelitarne chętnie widziałyby wszystkie stacje TVP w swojej ofercie.

Bartosz Czach

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: Bartosz Czach »

Drekan pisze:TVP może zapewnić sobie szerokie grono odbiorców udostępniając swoje kanały wszystkim satelitarnym platformom cyfrowym i sieciom kablowym. Takie rozwiązanie byłoby nawet bardziej opłacalne niż samodzielne finansowanie własnego multipleksu (a nawet dwóch). A i platformy satelitarne chętnie widziałyby wszystkie stacje TVP w swojej ofercie.
Poza tym TVP ma swoją platformę.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: Drekan »

Bartosz Czach pisze:Poza tym TVP ma swoją platformę.
Z własnej platformy zrezygnowali. Przynajmniej nieoficjalnie.

Satelitarna platforma "N" jest własnością ITI czyli grupy TVN. TVP z tego co wiem tylko udostępnia im swoje kanały (możliwe, że niektóre na wyłączność). Jednak nie słyszałem, żeby TVP posiadała jakieś udziały w platformie "N", czy miała w zarządzie swoich ludzi. Z drugiej strony przy tak częstych zmianach w zarządzie TVP byłby problem, z tym kogo wstawić do zarządu "N" by reprezentował interesy TVP, nawet po politycznej zmianie warty w telewizji publicznej.

ITI strzeliłaby sobie samobója biorąc do spółki polityczną TVP. Obecnie w TVP rządzą PiS i SLD. Współpraca z partią która bojkotowała TVN na pewno nie należy do najlepszych. Z drugiej strony każda polityczna zmiana w TVP zmuszałaby do ponownej zmiany postawy grupy TVN.

A przecież można poprzestać na wykupieniu tylko praw do nadawania kanałów TVP w platformie "N" i nie martwić się politycznymi przepychankami w telewizji publicznej.

Poza tym dla widza nie ma to zbyt dużego znaczenia czy TVP jest związana z taką czy inną platformą satelitarną. Kanały TVN-u są dostępne na wszystkich platformach satelitarnych pomimo posiadania własnej platformy. Z Cyfrowym Polsatem grupa ITI podpisała niedawno nową umowę na nadawanie swoich kanałów w ramach CP, więc argument konieczności dotrzymania umowy podpisanej przed powstaniem platformy "N" nie wchodzi w grę.

Bartosz Czach

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: Bartosz Czach »

Drekan pisze:
Bartosz Czach pisze:Poza tym TVP ma swoją platformę.
Z własnej platformy zrezygnowali. Przynajmniej nieoficjalnie.
Bo już jedną tworzą we współpracy z TVN. Chodzi mianowicie o TNK.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: Drekan »

Bartosz Czach pisze:Bo już jedną tworzą we współpracy z TVN. Chodzi mianowicie o TNK.
Tylko dlaczego w TNK brak misyjnego kanału TVP Historia? :?:
Nawet w ofercie płatnej go nie znajdziemy, a powinien się znaleźć skoro TVP zależy by zwiększyć oglądalność zwłaszcza swoich kanałów misyjnych.

Bartosz Czach

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: Bartosz Czach »

TVP Historia znajdzie się w MUX-3 i niedługo w TNK. Poza tym TVP Historia ma niepewny los.

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: Drekan »

Niepewny los czeka poza TVP Historia również TVP Kultura i TVP HD.
Planowane jest także duże obcięcie budżetu kanałów regionalnych TVP. Ale z kanałów regionalnych na satelitę trafia tylko TVP Info Warszawa.

Poza tym TVP Info czy TVP Sport jest w TNK od początku. A TVP Historia, która była dostępna w DVB-T podczas testów 1 multipleksu w MPEG4, do dziś nie znalazła się w w TNK i nie ma pewności czy znajdzie się.

karol91

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: karol91 »

Drekan pisze:Planowane jest także duże obcięcie budżetu kanałów regionalnych TVP. Ale z kanałów regionalnych na satelitę trafia tylko TVP Info Warszawa.
I nikt nie przejmuje się tym, że ośrodki regionalne, nadające około 3 godzin programu dziennie, posiadają 15-osobowe rady programowe, których utrzymanie kosztuje 50 tys. zł rocznie... Decyduje się natomiast o zmianie emisji okienka lokalnego w TVP2 z 17:30 na 16:00, a potem na 16:30, nie informując o tym w żaden sposób społeczeństwa (tak jak miało to miejsce przy zmianie z 18:00 na 17:30), dodatkowo likwidując je w weekendy, przez co ogranicza się widownia np. na Podkarpaciu.
Nowiny24 pisze:Rada zbiera się raz w miesiącu, za co jej przewodniczący dostaje 397 zł netto, a każdy członek po 264 zł (netto). Rachunek jest prosty, roczna działalność rady kosztuje TVP, czyli także abonentów, 49,1 tys. zł netto.
źródło: nowiny24.pl

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Przetarg TVP na operatora MUX-3

Post autor: apk »

Sądzę że TVP nie podpisała umowy dlatego że najlepiej byłoby zmienić lokalizację tak aby uzyskać największą widownię ( wpływy z reklam ) do ok. 40% ludności np. przy uruchomieniu 4 nadajników Ślęża , Wisła , Śrem , Raszyn i uzyskać pozwolenie na nadawanie a może jest rozpatrywane uruchomienie multipleksu 1 jeśli dogadają się z komercyjnymi .
A może sprawa finansowa TVP źle zarządza swoim majątkiem i zatrudnił za dużo pracowników umysłowych a zwalniają złote kury co przynoszą złote jaja i dla tego może brakować pieniędzy dla emitela bo na podwyżki w czasie kryzysu nie zabraknie !!! :lol:

Zablokowany