DVB-I

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2545
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

DVB-I

Post autor: DVB-T/S » 7 października 2019, o 14:51

Prezentacja najnowszego standardu DVB-I. Na tegorocznych targach IBC 2019 w Amsterdamie, najważniejszej imprezie dla profesjonalistów poświęconej mediom elektronicznym, branży filmowej i telewizyjnej, zaprezentowano po raz pierwszy najnowszy standard DVB-I, który wykorzystuje dostęp do Internetu i streaming w celu dostarczania usług telewizyjnych przez sieci szerokopasmowe. Prezentowane demo obejmowało usługi telewizji szerokopasmowej dostarczanej przez telewizję liniową (oglądanie w sposób liniowy tego co jest nadawane na danym kanale) z wykorzystaniem mechanizmów dostępu i przesyłania strumieniowego opartych na HTTP. Nowy zestaw specyfikacji, który znany jest jako DVB-I (gdzie I oznacza Internet), zapewni użytkownikom podobne wrażenia, jak liniowa telewizja z opcją wdrażania dodatkowych treści przez nadawców i operatorów. Kluczowym elementem specyfikacji jest transmisja strumieniowa DVB-DASH z niedawno opracowanym trybem małych opóźnień oraz obsługa adaptacyjnej szybkości transmisji Multicast w celu optymalizacji sieci. Lista usług DVB-I umożliwia nadawcom dostarczanie wielu wersji usług na różne sposoby, które są następnie grupowane jako ta sama usługa na EPG.
W ciągu ostatnich 25 lat standardy DVB utorowały drogę do przejścia z transmisji analogowej na cyfrową, najpierw w jakości SD, a następnie w jakości HD i UHD. Projekt DVB jest obecnie prowadzony w taki sposób, aby dostarczanie treści audiowizualnych przez Internet (OTT) było tak przyjazne dla użytkownika, jak „klasyczne” rozwiązania: DVB-S/C/T i IPTV.
DVB jest wiodącym w branży konsorcjum nadawców, producentów, operatorów sieci, organów regulacyjnych na całym świecie, zaangażowanych w projektowanie otwartych interoperacyjnych specyfikacji technicznych dla globalnego świadczenia mediów cyfrowych i usług nadawczych. Specyfikacje DVB obejmują wszystkie aspekty telewizji cyfrowej od transmisji poprzez interfejs, dostęp warunkowy i interaktywność dla cyfrowego wideo, audio i danych. DVB dominuje w cyfrowym środowisku nadawania dzięki tysiącom usług nadawczych na całym świecie, wykorzystujących specyfikacje DVB. Istnieją setki producentów oferujących sprzęt zgodny z DVB. Szacuje się, że na dzień dzisiejszy na całym świecie używanych jest około 1,5 miliarda odbiorników DVB.

Źródło https://informator.dipol.com.pl/informa ... sletter#01

Awatar użytkownika
sirdaniel
Posty: 228
Rejestracja: 16 maja 2012, o 08:28
Instalacja antenowa: Siatka + symetryzator

Re: DVB-I

Post autor: sirdaniel » 7 października 2019, o 19:25

INTERNET czyli jako całość protokołów z których jest zbudowany jest medium uniwersalnym. Jedyne co potrzeba to DOSTĘP, nieważne jaką drogą (kabel, wifi, LTE/5G) oraz oprogramowanie - co jest okropnie tańsze od infrastruktury technicznej jakiegokolwiek medium (np nadajniki DAB+) no i mamy usługi do wszystkiego. Obecnie zanika ipv4 a zaczyna panować ipv6, który prowadzi do IoT i wtedy ściąganie abonamentu będzie proste bo blokujemy adres v6 i papa. Każde urządzenie, użytkownik będzie wyodrębniony. Ma to swoje plusy i minusy. Ale w tę stronę idzie świat. Tu będzie Telewizja, Radio, Rozmowy (komunikator), media społecznościowe, VOD, oglądanie za reklamy, fora internetowe, społeczności, VR, to jest przyszłość nasza.

Awatar użytkownika
DVB-T(2) INQUIRING
Posty: 883
Rejestracja: 9 maja 2013, o 15:34

Re: DVB-I

Post autor: DVB-T(2) INQUIRING » 15 listopada 2019, o 08:11

Pierwsza specyfikacja DVB-I zatwierdzona i opublikowana.
Źródło informacji: https://satkurier.pl/news/185935/pierws ... owana.html

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2439
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-I

Post autor: JaroslawMroczkowski » 15 listopada 2019, o 17:07

A nie prościej zajrzeć do źródła zamiast powoływać się na komentarze dziennikarzy?

News: :arrow: https://www.dvb.org/news/first-dvb_i-sp ... -published
Więcej szczegółów: :arrow: https://www.dvb.org/standards/dvb-i

Odpowiedz