Zmiany kanałowe w telewizyjnym paśmie UHF w latach 2020-2022 (refarming pasma 700 MHz)

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: Zmiany kanałowe w paśmie UHF (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: bartosz4 »

Tak? A ja w końcu odbieram Mux 4 po tym jak przeszedł z kanału 52 na 22. Mux 3 na 25 też śmiga doskonale.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Zmiany kanałowe w paśmie UHF (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: K63 »

Mam informację z Limanowej, że na tamtejszym doświetleniu nie było przełączenia. Mux-3 nadal nadaje na k.50. Wg pierwszej tabelki Limanowa miała być przełączona 4 czerwca. Po aktualizacji tabelki, datę poprawiono na 3 czerwca. A mimo to przełączenie na k.22 ostatniej nocy nie nastąpiło.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Zmiany kanałowe w paśmie UHF (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: dvbtowiec »

@Dobrycel Dzięki za info:)
Rozmawiamy tu o starszym pokoleniu, które sobie z tym nie poradzi, a nie o mnie.
P.s. Jakbyś miał więcej czegoś do przestrojenia, to warto wyszukać ręcznie po kanale. Reset do fabrycznych ustawień może w niektórych przypadkach kosztować także inne indywidualne ustawienia telewizora :)
Nie wspominając już o tunerach combo, które w tym przypadku skasują także znacznie większą listę kanałów satelitarnych.
Szkoda dodatkowej pracy :)

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Zmiany kanałowe w paśmie UHF (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: Martens »

bartosz4 pisze: 3 czerwca 2020, o 09:56A ja w końcu odbieram Mux 4 po tym jak przeszedł z kanału 52 na 22. Mux 3 na 25 też śmiga doskonale.
MUX-3 przeszedł z kanału 48 na 22, a MUX-4 z kanału 52 na 25. ;)
U mnie w zasadzie nic się nie zmieniło - odbiór obu MUX-ów tak samo doskonały jak przed zmianą kanałów.
Obawiałem się jedynie, że silny sygnał MUX-3 na kanale 22 z Jaśkowej Kopy może zakłócić znacznie słabszy sygnał MUX-2 na kanale 21 z Jagodnika. Tak się na szczęście nie stało.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Zmiany kanałowe w paśmie UHF (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: Dobrycel »

Dlaczego nie ma na https://emimaps.emitel.pl/ aktualnych informacji? :?:
Dlaczego wchodzac na strone forum jak i emitela, nie pojawia sie komunikat, o nowych kanałach DVBT?
Halo. Kto za to odpowiada?

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Zmiany kanałowe w paśmie UHF (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: dvbtowiec »

Nie ma nowych kanałów. Są zmiany częstotliwości. Wrzuć na luz, zmiany weszły wczoraj. Nie wszystko da się zrobić od razu.
https://www.emitel.pl/refarming/ Tu masz aktualną listę. Wszystkie komunikaty powołują się na tą stronę.

@Dobrycel czytaj uważnie forum viewtopic.php?f=2&t=8050&start=100#p236276 zanim założysz nowy temat :)

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Zmiany kanałowe w paśmie UHF (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: DanielK »

Kamilx pisze: 3 czerwca 2020, o 09:26 Co do MUX4, to na obiektach w Olsztynie, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze i Poznaniu dziś jest przerwa konserwacyjna do 23:59.
Dzięki!

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Zmiany kanałowe w paśmie UHF (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Dlaczego nie ma na https://emimaps.emitel.pl/ aktualnych informacji? :?:
Dlatego, że aktualizacja EmiMap zajmuje sporo czasu. Zmiany częstotliwości zakończyły się nad ranem. Dziś EmiMapy zostaną zaktualizowane.
Informacje o planowanych zmianach są na stronie https://emitel.pl/refarming/
Aktualne dane są już na na https://emitel.pl/strefa-klienta/odbior ... ry-emisji/
Dlaczego wchodzac na strone forum jak i emitela, nie pojawia sie komunikat, o nowych kanałach DVBT?
Na forum od dawna jest wątek na ten temat, a szczegóły zmian zostały opublikowane najszybciej jak to było możliwe.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zmiany kanałowe w paśmie UHF (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: Krosnoludek »

Ja z samego rana miałem już telefon że nie ma TV Trwam, by przyjechać nastawić telewizor :D
Ale o samych zmianach wiedzieli.
Telewizor LG gdzieś z 2011-2012 roku.

Kamilx
Posty: 1061
Rejestracja: 22 października 2011, o 15:29
Miejscowość: 23.62E 52.62N
Odbiornik: Skymaster STB M265
Technisat Viola 2
Instalacja antenowa: Antena siatkowa z wzmacniaczem 12V
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Białystok/Krynice+TON Czyże

Re: Zmiany kanałowe w paśmie UHF (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: Kamilx »

EmiMapy już częściowo są zaktualizowane, bo oprócz starych częstotliwości są też nowe, ale w przypadku nowych jest brak mapy. Na razie wszystkie "nowe" emisje są wpisane z tymi samymi mocami, co wcześniej.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Zmiany kanałowe w paśmie UHF (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: Dobrycel »

Dla Śląska widzę stare dane. Moj temat z forum wyleciał, po co ma byc użyteczna informacja dla innych ludzi, którzy będą szukać informacji.

m.szklarski
Posty: 107
Rejestracja: 15 lutego 2017, o 18:13
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wro/Ślęża

Re: Zmiany kanałowe w paśmie UHF (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: m.szklarski »

Ta użyteczna informacja JUŻ jest na forum. Dublowanie użytecznych informacji to śmiecenie.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Zmiany kanałowe w paśmie UHF (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: dvbtowiec »

Strasznie kłótliwy jest ten nasz kolega @Dobrycel :)

Panowie w odpowiednim wątku wrzuciłem info dotyczące stabilności K22 z Chorągwicy
viewtopic.php?f=25&p=236343#p236342
Osoby w zasięgu, prośba o opinie porównawcze.
Aktualnie się ustabilizowało, możliwe że jakieś prace jeszcze trwają.
Antena ustawiona wysoko widzi maszt na Chorągwicy, więc teoretycznie powinno być OK.
Sąsiednie K23 i K25 są stabilne.

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Zmiany kanałowe w paśmie UHF (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: dvbtowiec »

Strona główna Emitela:
Menu górne:
Strefa Klienta -> odbiór RTV
Bezpośredni link jest też w stopce.

Ten wątek ma nazwę "Zmiany kanałowe w paśmie UHF", więc też chyba jasne, refarming jest jako dodatkowa informacja w nawiasie.
Wątek z racji tego że piszemy w temacie dużo jest na pierwszym miejscu, zatem łatwo go odszukać, ma zaledwie 7 podstron. Wypowiedzi są datowane, więc łatwo można się zorientować od kiedy mówimy o bieżących zmianach.

Zakładam że jeśli ktoś umie korzystać z internetu, to umie się poruszać po menu na stronie Emitela.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Zmiany kanałowe w paśmie UHF (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: K63 »

Dobrycel pisze: 3 czerwca 2020, o 13:36 Refarming mi sie z niczym nie kojarzy
Dlatego jest w nawiasie. Tytuł zasadniczy jest "po polsku".
Ponadto to określenie jest używane we wszystkich materiałach publikowanych na różnych portalach - piszących o zmianach zachodzących obecnie w paśmie tv.
EDIT:
Kol.@dvbtowiec mnie ubiegł. :D
Aby nie było wątpliwości, zasugerowałem Adminowi zmianę tytułu tematu na "Zmiany kanałowe w telewizyjnym paśmie UHF w latach 2020-2022 (refarming pasma 700 MHz)"

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Zmiany kanałowe w paśmie UHF (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: Krosnoludek »

@K63 - Skoro go sam założyłeś, to i sam możesz zmienić tytuł wątku w pierwszym poście.

Awatar użytkownika
K63
Posty: 3794
Rejestracja: 30 lipca 2011, o 20:48
Miejscowość: KGR
Odbiornik: 2xTV + 2xSTB Combo
Instalacja antenowa: LOG 2-69 (pol. H) + DIPOL 19/21-60 (pol. V), wzm.Telmor WWK-840
Nadajnik - obiekt nadawczy: Gorlice (PL), Bardejov (SK)

Re: Zmiany kanałowe w telewizyjnym paśmie UHF w latach 2020-2022 (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: K63 »

Dzięki za przypomnienie. Po prostu wyleciało mi z głowy że jest taka możliwość.

Dobrycel
Posty: 647
Rejestracja: 28 marca 2016, o 22:54

Re: Zmiany kanałowe w telewizyjnym paśmie UHF w latach 2020-2022 (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: Dobrycel »

Przepraszam, ale robi sie tutaj Elektroda. Wy to wszystko wiecie. Ale zwykly człowiek, nic z tego pojęcia nie rozumie. Używanie branżowego słownictwa jest znane ludziom z danej branzy. Zwykłemu człowiekowi nic to nie mowi.
Chyba mozna napisać zmiany w w nadawaniu telewizji naziemnej. Nowe listy kanałów. Proces związany z tzw refarmingiem.
Sam na stronie Emitela nie potrafiłem odszukać informacji, a na codzień duzo korzystam z internetu. Co dopiero tacy co mało korzystają i słabo sie na tym znają. Jest 7 stron. Różne linki wpisy itp. Konia z rzedem temu kto to wszystko przeczyta i zrozumie.
Ja nie rozumiem jednego. Dlaczego w głównych dzialach nie podpiać wątu o tytule "Nowe kanały w DVBT od 03.06.2020". Wkleić obraz z listą zmian. Każdy sobie łatwo znajdzie i zmieni. Takie proste i takie skuteczne. Więcej już nie będe o to prosić.
Będzie w pierwszym poscie wszystko co trzeba. Nie bedzie trzeba czytać dyskusji z nieaktualnymi danymi.
Na forach w Polsce zawsze brakuje aktualnych tematów podpiętych, gdzie są aktualne informacje w pierwszej pozycji. Zawsze w jakims temacie gdzieś w treści. Tak jest na 99% forum w Polsce. Zaraz mnie zjedziecie, żebym sobie swoje forum założył. Nie. Chodzi o to, aby prosto i skutecznie informować o zmianach.

lukis90el
Posty: 17
Rejestracja: 25 października 2012, o 08:23
Miejscowość: Elbląg
Odbiornik: Sony KD-49XG8096
Dual DAB4/Dual MCR4/Technisat Viola 3
Instalacja antenowa: Instalacja AZART (dach budynku)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik

Re: Zmiany kanałowe w telewizyjnym paśmie UHF w latach 2020-2022 (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: lukis90el »

Tymczasem po refarmingu - u mnie niemożliwe jest wyszukiwanie i odbiór kanałów z MUX-2. Wyszukiwanie kanałów było powtarzane kilka razy (przed 8:00, przed 14:00 i po 15:00).

dvbtowiec
Posty: 2606
Rejestracja: 11 sierpnia 2016, o 18:14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Zmiany kanałowe w telewizyjnym paśmie UHF w latach 2020-2022 (refarming pasma 700 MHz)

Post autor: dvbtowiec »

@ lukis90el
W profilu masz: Instalacja AZART (dach budynku)
Najwyraźniej masz wzmacniacz kanałowy, który trzeba przeprogramować.
Telefon do zarządcy budynku wykonaj :)

Zablokowany