Proszę o pomoc DVB-T Śrem

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
PatrykPucek

Proszę o pomoc DVB-T Śrem

Post autor: PatrykPucek »

Mam problem i proszę o pomoc.
Kupiłem dzis dekoder DVB-T KAON KTF 570Mieszkam jakieś 20 KM od nadajnika w ŚremieKanały POT (TVN, TV4,POLSAT) odbieramnie mogę natomiast odebrać kanałów TVPNa czestotliwości TVP dekoder ma poziom 100% i jakość 100%
jednak nie ma tam żadnych programów.Proszę o pomoc, co mam zrobić aby te programy odbierać.

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Proszę o pomoc DVB-T Śrem

Post autor: JarekM »

Z tego co pamiętam KTF-570 to produkt firmy Kaon i nie obsługuje MPEG-4. Oznacza to, że tak na prawdę można z niego zrobić jedynie podstawkę pod kwiatek. Ewentualnie próbować zwrócić ponieważ produkt nie obsługuje standardów stosowanych w Polsce.
Niestety jak z każdą nową technologią początki są trudne. Sprzęt sprowadzany "z zachodu" nie będzie u nas poprawnie pracował ponieważ DVB-T w krajach, które przygodę z cyfryzacją zaczęły kilka lat temu obowiązuje inny standard kompresji (MPEG-2). Niestety zarówno sprzedawcy jak i klienci nie specjalnie zaprzątają sobie tym głowy, a potem jast za późno.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Proszę o pomoc DVB-T Śrem

Post autor: RAPIOTR »

Czy w dniu dzisiejszym 11.02.2008  rozpoczną się testy w Poznaniu dolby digital  ?? Jeśli nie dziś to prosazę o informacje kiedy ?? i i w którym z multiplexów ?Czy wiadomo kiedy POT zaprzestanie emisji w mpeg2 ze Sremu ?.  O odpowiedż proszę yerrego lub JarkaM.pozdrawiam

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Proszę o pomoc DVB-T Śrem

Post autor: yerry »

Prawdopodbnie jutro (trwają prace przygotowawcze) zostanie rozpoczęte przełączanie kanałów MPEG-2 na MPEG-4 w emisji warszawskiej oraz przerzucenie kanałów radiowych 3x Polskie Radio (pojawią się również w Poznaniu i Krakowie). W tym tygodniu zmiana fonii na DD (stereo), jeden z kanałów w prawdziwym 5.1. Zmiany te dotyczą multipleksu TVP.Co do terminu przejścia POT na MPEG-4 w Poznaniu - nie jestem upoważniony podawać tej informacji.Pozdrawiam


Korekta: na prośbę Nadawcy ww zmiany przesunięto na czwartek

Zablokowany