Czy jest szansa na MPEG-2 ?

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Kris

Czy jest szansa na MPEG-2 ?

Post autor: Kris »

MAM PROBLEM.  Zakupiłem telewizor Samsung z kompresją MPEG-2. i jeżeli chodzi o TVP1 oraz TVP2 odbieram tylko fonię bez obrazu (lokalizacja Poznań).  Domyślam się, że przyczyną jest brak tunera MPEG-4 - Czy rozumuję słusznie? Czy jest szansa, że 1 i 2 program TVP oraz inne programy również będą nadawane w kompresji MPEG-2? Jeżeli nie to czy telewizor posiadający Tuner MPEG-2 będzie w jakiś sposób mógł odbierac MPEG--4?Krzysztof

Shadowriver

Czy jest szansa na MPEG-2 ?

Post autor: Shadowriver »

Jeżeli telewizor jest wyposażone w gniazdo CI (Commojn Interface) można zakupić transkoder MPEG4 :> który konwertuje MPEG4 na MPEG2, lecz może wystąpić spadek jakości obrazu ;p

Awatar użytkownika
rppmedia
Posty: 124
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sharp 32DH65E
Dual 500
Clint H1
Instalacja antenowa: Telmor Digit Activa
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec

Czy jest szansa na MPEG-2 ?

Post autor: rppmedia »

A może napisać jakąś petycję do naszych urzędów, żeby jednak pozostać przy standarcie MPEG-2? W końcu ponad 90% sprzętu dostępnego na rynku obsługuje TYLKO ten format. Tłumaczenia w stylu, że można dokupić transkoder CI, albo poczekać, bo w niedługim czasie pokażą się modele dostępne z MPEG-4 to totalna bzdura!!!
1. Nie każdy sprzęt posiada gniazdo CI
2. Po zastosowaniu tanskodera MPEG-4 na CI często obniża się jakość obrazu
3. Na razie jedynym krajem, który oficjalnie wprowadził kompresję MPEG-4 są Węgry - reszta krajów pracuje w standardzie MPEG-2
4. Brak sprzętu z wbudowanym dekoderem MPEG-4

gorni

Czy jest szansa na MPEG-2 ?

Post autor: gorni »

Previously Krzysztof Graf wrote:[quote]MAM PROBLEM.  Zakupiłem telewizor Samsung z kompresją MPEG-2. i jeżeli chodzi o TVP1 oraz TVP2 odbieram tylko fonię bez obrazu (lokalizacja Poznań).  Domyślam się, że przyczyną jest brak tunera MPEG-4 - Czy rozumuję słusznie? Czy jest szansa, że 1 i 2 program TVP oraz inne programy również będą nadawane w kompresji MPEG-2? Jeżeli nie to czy telewizor posiadający Tuner MPEG-2 będzie w jakiś sposób mógł odbierac MPEG--4?Krzysztof[/quote]Przed zakupem telewizora powinienes zapytac firme emitel w jakiej kompresji beda nadawane programy.Rozumujesz slusznie, jezeli fonia ci nie wystarcza telewizor mozesz wyrzucic, lub zmienic lokalizacje.Jezeli bedziesz mial pytania-pisz na kazde odpowiem.pozdrawiam Gorni

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Czy jest szansa na MPEG-2 ?

Post autor: JarekM »

Previously Boguslaw Gorni wrote:[quote]Przed zakupem telewizora powinienes zapytac firme emitel w jakiej kompresji beda nadawane programy.pozdrawiam Gorni[/quote]A może zamiast wypisywać bzdury wystarczy zapoznać się z tematyką wdrażania dvb-t w Polsce? Przed zakupem telewizora wyposażonego w dekoder cyfrowy dobrze by było zapoznać się z dostępnymi regulacjami i stanem przygotowań do wdrożenia dvb-t zamiast bezgranicznie wierzyć sprzedawcom i innym 'ekspertom'.Obecnie prowadzona jest emisja testowa co oznacza, że nikt nie daje gwarancji zarówno co do składu programowego jak i parametrów emisji.Ponieważ nadal nie ma aktualnej 'Strategii wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce' trudno jest jednoznacznie przewidzieć jaki kształt będzie miała naziemna telewizja cyfrowa w Polsce i każda inwestycja w sprzęt odbiorczy dvb-t obarczona jest sporym ryzykiem.

gorja

Czy jest szansa na MPEG-2 ?

Post autor: gorja »

WitamMam philipsa z MPG-2 i gniazdem CI, bez karty Conax NP4, którą kupiłem niedawno odbierałem TV4, TVN i Polsat, oraz dżwięk z "1,2,info,sport,kultury,historii. Po zainstalowaniu karty oglądam wszystko prócz kultury. Jakość na dynamicznych obrazach gorsza.Pozdrawiam Jarek

PFL7332

Czy jest szansa na MPEG-2 ?

Post autor: PFL7332 »

WitamCzy mógłbyś podać model i wersje oprogramowania swojego Philipsa w którym zainstalowałeś moduł Conax NP4.Pozdr.

gorja

Czy jest szansa na MPEG-2 ?

Post autor: gorja »

Philips 42 PFL 9632D10, a oprogramowanie to Q581E-64.14.14Oprogramowanie aktualizowałem przez int.Cześć!

Zablokowany