Brak sygnału 60 km od W-wy od 20 października

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
wowoz

Brak sygnału 60 km od W-wy od 20 października

Post autor: wowoz »

Mój trelewizor, który przed tą datą bez problemu znajdował zarówno nadawcę Emitel jak i POT teraz ich nie znajduje. Tuner DVB-T skanując częstotliwości zatrzynuje sie na chwilę na częstotliwościach zajmowanych przez ww. nadawców, ale nie nic nie wyczytuje. Chicałbym zapytać, czy były jakieś zmiany w nadawaniu DVB-T z Warszawy od 20 października 2007 r.?

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Brak sygnału 60 km od W-wy od 20 października

Post autor: yerry »

Może lekka korekta położenia anteny pomoże. POT z lepszej anteny idzie, EmiTelowa emisja bez zmian (drobne korekty parametrów).

wowoz

Brak sygnału 60 km od W-wy od 20 października

Post autor: wowoz »

Zmieniłem antene na Televes Dat 75. Do tego dobry wzmacniacz Alcada. Prograny  analogowe tj. TVP 2, TVP Info, Polsat, TVN bardzo dobrze, Puls i TV 4 dużo gorzej, natomiast mam Emitel a nie mam POT. Telewizor znajduje Emitel bez problemu (moc sygnału 100%, jakość sygnału 53-56%). Niekiedy odbiór przycina stopklatka. Z czego to wynika ? czy ze zbyt małej jakości sygnału ?  Popracuje jeszcze nad ustawieniem anteny, ale czekam na znajomego z urządzeniem do pomiaru sygnału. Porównując odbiór satelitarny (po Eurozłączu) i DVB-T, lepszy wydaje się być ten z satelity.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

Brak sygnału 60 km od W-wy od 20 października

Post autor: yerry »

Televes Dat 75 to mocna antena, 17-18dB wzmocnienia na kanałach DVB-T (48 i 55). Słaba jakość przy maksymalnej sile sygnału może wynikać z dużej nadwyżki sygnału powodowanej jeszcze przez dodatkowy wzmacniacz, co w efekcie powoduje zniekształcenie sygnału. Proponuję wyjąć wzmacniacz z tego układu i wówczas obserwować poziom i jakość na dekoderze.

wowoz

Brak sygnału 60 km od W-wy od 20 października

Post autor: wowoz »

Po wyjęciu wzmacniacza moc sygnału spadła w moim Sharpie do 40-50% wieczorem, a jakość do 30-45%. I tak jest wieczorem. W ciągu dnia nie ma sygnału. Antena 10 m nad ziemią, 3-4 m nad dachem.Także wzmacniacz jest chyba konieczny.

Zablokowany