20 stacji w jednym MUX-ie.

naziemne telewizyjne emisje cyfrowe DVB-T i DVB-T2, strategie, plany i testy
Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: 20 stacji w jednym MUX-ie.

Post autor: qwerty »

Kolejny marzyciel który myśli, że będzie hbo, c+ czy inny kanał premium...

lee99

Re: 20 stacji w jednym MUX-ie.

Post autor: lee99 »

nie zupełnie marzyciel... widzisz Ja wiem że nie będzie... chcesz mieć dobre programy musisz wydać kasę ale chociaż jakiś program filmowy/tematyczny (lub programy mogły by się pojawić)

niestety... realią są jakie są i nic się nie poradzi

Pozdro

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: 20 stacji w jednym MUX-ie.

Post autor: apk »

Na satelicie są programy Polskie SD które nadają z pojemnością bitrate ok.1,5 - 5 Mbit/s i to jeszcze w MPEG2 które potrzebuje dużo większej pojemności niż MPEG4 i nikt nie narzeka a kanały HD MPEG4 od 4 Mbit/s .
Dla polskiego DVB-T można upchać 10 kanałów SD lub 4 HD ale tunery z wolniejszym procesorem i mniejszą pamięcią mogą sobie nie poradzić .

Artek Ł.
Posty: 665
Rejestracja: 9 sierpnia 2011, o 07:31
Odbiornik: LG 55LM860V,LG 42LS9000,tablet z dvb-t do basenu
Instalacja antenowa: antena ATX107 i jest na balkonie z Multiswitch MP-0516
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica - MX 1,2,3

Re: 20 stacji w jednym MUX-ie.

Post autor: Artek Ł. »

lee99 pisze:nie zupełnie marzyciel... widzisz Ja wiem że nie będzie... chcesz mieć dobre programy musisz wydać kasę ale chociaż jakiś program filmowy/tematyczny (lub programy mogły by się pojawić)

niestety... realią są jakie są i nic się nie poradzi

Pozdro
co do kanałów filmowych w mux-ach to jest szansa na kanał TVP FILM , a co do reszty kanałów to może dać możliwość np. na MUX-5 na po 2 kanały głównych nadawców z MUX-2.
Polsat ma POLSAT FILM , który w czasie filmów pokazuje reklamy. więc by miał większą widownię .
coś dawno temu było pisane o jakimś kanale filmowym od TV 4 .
TVN coś dawno temu było pisane o jakiś kanale filmowym, dokumentalnym.
a, Mux-6
TELE 5
POLONIA 1
ITV
TVN HD
POLSAT HD

i jeden MUX- jako rezerwa dla całkiem nowych nadawców lub na PPV zamiast kanałów płatnych. w tym jeden PPV HD z filmami, a drugi PPV HD np. ze sportem i kilka PPV SD.

krzyzak333

Re: 20 stacji w jednym MUX-ie.

Post autor: krzyzak333 »

Polsat Sport jest bez konkurencji.Wiadomo ile kosztuje zakup prawa do transmisji np Formuły 1,bądź dobrej piłki.Nie ma co liczyć,iż nadawca wyemituje to za darmo.Widać czasami jaki chłam pokazuje Eurosport np.rzutki,poker,snooker to już wypas.

k7triton

Re: 20 stacji w jednym MUX-ie.

Post autor: k7triton »

Polska to przedziwny kraj

Kiedy było TVP1 I TVP2 ludzie narzekali że za darmo abonament płacą.

Pojawił się kanał POLONIA 1 narzekali że same telenowele argentyńskie i dziadoska jakość.

Pojawił się POLSAT I TVN z czasem TV4 również nie podobał im się pakiet programowy , kewin co roku i szklana pułapka , dużo reklam itd itp....

Teraz w cenie 1 abonamentu już będzie dostępnych ok 20 różnych kanałów na 3 multipleksach i co ?? ludzie dalej narzekają po co POLO TV ? Po co TVP KULTURA ? LIPA ATM ROZRYWKA chociaż jeszcze nie wiadomo co sobą zaprezentuje , nie potrzeba U-TV bo po co , ale z kolei za chwile piszą że chcą 6 multiplexów po 12 kanałów.

A zatem mili Państwo mimo iż nie słucham disco polo , nie oglądam Tańca z gwiazdami , Mam talent i innych super produkcji nie zapominajcie że nie jesteście sami na tym świecie i na Pewno jest ktoś kogo ten program zainteresuje bo tylu ilu ludzi tyle gustów i gościków.

Jeżeli komuś nie odpowiada baza programowa DVB-T istnieje masa alternatyw tylu Telewizja na Kartę , Polsat cyfrowy , Cyfra+ , N a jeżeli nadal nie znajdziecie sobie nic ciekawego u komercyjnych operatorów należy twardo spojrzeć sobie w oczy i wyrzucić telewizor do śmieci nie stety nikt nie jest w stanie cie zadowolić.

Co do wypełnienia kolejnych pozycji multipleksów na prawdę nie brakuje kanałów typowo produkcji polskiej które można tam umieścić:

TVN 24 , TVN METEO , ITV , TV POLONIA , POLONIA 1 , TV BIZNES , TVS , TV5 , REBEL TV ,VIVA, 4FUNTV , TVP SPORT , KINO POLSKA , TVN TURBO TVN STYLE , WOJNA I POKÓJ , TVP SERIALE.

Także koledzy i koleżanki cieszmy się z tego co mamy, poczekajmy na rozwój sieci do ustawowego terminu i zobaczymy jak się rozwinie cyfryzacja w Polsce za rok czy półtorej będzie można to ocenić.

Przepraszam za tak długi post ale nie mogłem się powstrzymać czytając niektóre posty.

ss80

Re: 20 stacji w jednym MUX-ie.

Post autor: ss80 »

k7triton pisze:Polska to przedziwny kraj
...
TVN 24 , TVN METEO , ITV , TV POLONIA , POLONIA 1 , TV BIZNES , TVS , TV5 , REBEL TV ,VIVA, 4FUNTV , TVP SPORT , KINO POLSKA , TVN TURBO TVN STYLE , WOJNA I POKÓJ , TVP SERIALE.
...
poczekajmy na rozwój sieci
Oby tylko nie czekać do końca świata i przed śmiercią dowiedzieć się że dopiero puścili TVP Sport :lol:

Zablokowany