DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Awatar użytkownika
zusto
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2012, o 17:23
Miejscowość: Nowa Ruda
Odbiornik: Cabletech 0198
Instalacja antenowa: Siatkowa przycięta na 50% + LNA 177 z napięciem +5V
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłod-Czarna Góra/Trutnow-Cerna Hora

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: zusto »

Jugowianin pisze:Zusto,
czy aby na pewno takie wyniki, jak napisałeś, są w okolicach Pniaków i Grzybowskiej w Jugowie?
I na jakiej antenie? Proszę o odpowiedz.
A jak myślisz gdzie mieszkam ?
Co do sygnału to ustawiałem w miejscach gdzie "magicy" z miernikami twierdzili ze się nie da , a jakoś się dało i ludziska oglądają sobie naziemną.
Nieraz ustawienie anteny jest dziwne (skręcenie) ale to nie ma wyglądać prosto tylko odbierać .
Co do posiadanej instalacji nie będę się rozpisywał bo nie dość że skopiesz swoją to jeszcze wydasz kasę na następną , są pewne myki nabyte z doświadczeń .
Tym co robiłem po przesiadce mają wsio a inni biegają z antenami całymi dniami i szukają dosyłu , teraz klepię tunka na Ludwikowice trzeba mu troszkę głowicę podrasować bo za słaba i będzie śmigał jak mój .
Nieraz (raz na dzień) trafi się przycinka na TVP1 HD ale jedną można przyjąć za jakąś tam normę ważne że inne śmigają .
Z pniaków (o ile tam mieszkasz) masz do mnie jakieś 2 minuty drogi .
Wczoraj przy tej burzy i ulewie strata na jakości (bynajmniej u mnie) wyniosła z 85% do 80% ale to w niczym nie przeszkodziło w poprawnym odbiorze , natomiast z satelity nie było odbioru żadnego i tu nie ma się co dziwić .

@denis35
Co do dźwięku powinien być bo np W TVP1 HD lecą 3 ścieżki ja korzystam z E-AC3 na TVP2 audio działa bez zarzutu (bynajmniej u mnie)

Zaraz zgram jak to wygląda i zarzucę na yotube .
Link klik ---> http://www.youtube.com/watch?v=fiqVYdg5 ... e=youtu.be <---
Na Czeskim będzie zanik sygnału przez moment bo tuner musi przełączyć z MPEG4 na MPEG2 drobne zamazy to wina telefonu made in ....

denis35
Posty: 13
Rejestracja: 22 maja 2012, o 10:48
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłodzko Czarna Góra

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: denis35 »

W sumie nic nie przestawiłam włączyłem tv i głos jest ??

Awatar użytkownika
zusto
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2012, o 17:23
Miejscowość: Nowa Ruda
Odbiornik: Cabletech 0198
Instalacja antenowa: Siatkowa przycięta na 50% + LNA 177 z napięciem +5V
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłod-Czarna Góra/Trutnow-Cerna Hora

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: zusto »

Wczoraj zrobiłem mały pomiar na górnym Jugowie zagrały wszystkie Mux prócz 3 z jakością 70% antena rzucona na szafę (na zewnątrz nie chciało mi się jej już wyciągać) , czeskie też śmigały z innego ustawienia anteny , w Ludwikowicach działają Mux 1 i 2 z jakością 65-70% (wina przewodu) przycięć nie ma .
W tygodniu będę montował w Świerkach i Ludwikowicach To zarzucę nagranko jak to wygląda w realu .

andrzej ntc

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: andrzej ntc »

Witam
Można powiedzieć że jak na Jugów to jakość całkiem znośna podejrzewam,ale wiem jedno u mnie na Fabrycznej jest tak samo maksymalnie 70% jakości tylko w dolnej części Ludwikowic w niektórych miejscach zdarza się 100% jakości.U mnie jednak zdarzają się przycięcia na mux1.

Awatar użytkownika
zusto
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2012, o 17:23
Miejscowość: Nowa Ruda
Odbiornik: Cabletech 0198
Instalacja antenowa: Siatkowa przycięta na 50% + LNA 177 z napięciem +5V
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłod-Czarna Góra/Trutnow-Cerna Hora

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: zusto »

andrzej ntc pisze:Witam
U mnie jednak zdarzają się przycięcia na mux1.
Pokombinuj z kabelkiem przy tunerze/tv miałem kilka takich przypadków i pomogło "skręcenie" kabelka o 30 stopni .

synfaza

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: synfaza »

zusto pisze:
andrzej ntc pisze:Witam
U mnie jednak zdarzają się przycięcia na mux1.
Pokombinuj z kabelkiem przy tunerze/tv miałem kilka takich przypadków i pomogło "skręcenie" kabelka o 30 stopni .
Względem czego mierzyć te 30 stopni? Swoją drogą zauważyłem ostatnio znaczną poprawę sygnału. Jeszcze wiosną prawie nic do mnie nie docierało a teraz są dłuższe okresy w miarę dobrego sygnału. Przycięcia to mały pikuś, gorzej z całkowitym brakiem sygnału - pojawia się i znika i znika :lol: . Niedługo mają zwiększyć moc do 50 kW i wtedy powinno być całkiem znośnie. Albo i nie ;). Przekonamy się o tym we wrześniu. Wstrzymałem się przez to z realizacją układu dwóch anten, synfazowo, bo może to byłby niepotrzebny wydatek.

andrzej ntc

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: andrzej ntc »

Witam
Kolego synfaza skąd posiadasz taką informację że we wrześniu będziemy mieli 50kw?

synfaza

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: synfaza »

Powiedzmy, że z w miarę pewnego źródła ;). Ale możesz zapytać również w Emitelu. Mają już plan prac.

andrzej ntc

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: andrzej ntc »

W Emitelu dowiedziałem się tylko tyle że info o zwiększeniu mocy została rozesłana nadawcom i tyle.Mam nadzieje że to będzie pozytywna wiadomość,bo na naszym przemienniku też zaczyna się wyprowadzka operatorów komórkowych i emitela muszą zwolnić obiekt historycznej wieży widokowej na górze św Anny w Nowej Rudzie i puki co emitel nie ma alternatywy co dalej po wyprowadzce.

synfaza

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: synfaza »

Nie wiem czy przypominasz sobie post Pana Tomasza Berezowskiego z końca kwietnia br. Podał on wtedy info o wywalczeniu zwiększenia mocy do 50 kW. Pan Adam Brodziak trochę ostudził zapał podając, że przyzwoite nadawanie będzie dla azymutu 290 - 340 stopni. Wspomniano też wtedy o konieczności wymiany wzmacniacza co miało potrwać kilka miesięcy. Prawdopodobnie nastąpi to na początku września.

andrzej ntc

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: andrzej ntc »

Byłoby dobrze,ale sama moc zapewne dużo nie zmieni konieczne są doswietlacze a w tej sprawie na razie cisza.

Awatar użytkownika
zusto
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2012, o 17:23
Miejscowość: Nowa Ruda
Odbiornik: Cabletech 0198
Instalacja antenowa: Siatkowa przycięta na 50% + LNA 177 z napięciem +5V
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłod-Czarna Góra/Trutnow-Cerna Hora

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: zusto »

Wczoraj Czesi na kanale 60 załączyli muzyczny kanał Ocko TV

Szperając natknołem się na jakiś Lokalizator Nadajników , trzeba wskazać miejsce na mapie gdzie się mieszka i kliknąć pokaż co mogę odebrać .
http://sat-charts.eu/lokalizator.php
Chemical Attack pisze:W tym tygodniu mają w Nowej Rudzie - Drogosławiu i okolicach zjawić się Panowie z UKE we Wrocławiu i dokonać pomiarów pokrycia sygnałem zgodnie z normą ITU10.. Po ich wizycie jeśli okaże się, że pokrycie sygnałem jest zbyt słabe będą występować do KRRiT o pokrycie poprzez ustawienie doświetlacza.
Miejmy nadzieje że go ustawią .
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2012, o 11:44 przez zusto, łącznie zmieniany 2 razy.

Chemical Attack

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Chemical Attack »

W tym tygodniu mają w Nowej Rudzie - Drogosławiu i okolicach zjawić się Panowie z UKE we Wrocławiu i dokonać pomiarów pokrycia sygnałem zgodnie z normą ITU10.. Po ich wizycie jeśli okaże się, że pokrycie sygnałem jest zbyt słabe będą występować do KRRiT o pokrycie poprzez ustawienie doświetlacza.

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Tomasz Berezowski »

synfaza pisze:Nie wiem czy przypominasz sobie post Pana Tomasza Berezowskiego z końca kwietnia br. Podał on wtedy info o wywalczeniu zwiększenia mocy do 50 kW. Pan Adam Brodziak trochę ostudził zapał podając, że przyzwoite nadawanie będzie dla azymutu 290 - 340 stopni. Wspomniano też wtedy o konieczności wymiany wzmacniacza co miało potrwać kilka miesięcy. Prawdopodobnie nastąpi to na początku września.
Planowany termin wymiany nadajnika i podwyższenie mocy do 50kW to październik 2012.

synfaza

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: synfaza »

Niech będzie i październik. Dobry miesiąc na rewolucje w eterze ;).

synfaza

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: synfaza »

Chemical Attack pisze:W tym tygodniu mają w Nowej Rudzie - Drogosławiu i okolicach zjawić się Panowie z UKE we Wrocławiu i dokonać pomiarów pokrycia sygnałem zgodnie z normą ITU10.. Po ich wizycie jeśli okaże się, że pokrycie sygnałem jest zbyt słabe będą występować do KRRiT o pokrycie poprzez ustawienie doświetlacza.
Tak jakby wcześniej o tym nie wiedzieli. Przecież tam gdzie nie było sygnału analogowego. albo był marnej jakości, nie ma też poprawnego sygnału NTC. Sprawa w niektórych rejonach ciągnie się od lat. Obudzili się teraz :shock: .

Chemical Attack

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Chemical Attack »

Niestety nie zgodzę się z Tobą z tym marnym odbiorem. Czeski analog odbierałem tak, że nie dało się tego oglądać. Czeska cyfrówka za to odbiera rewelacyjnie. Polski analog odbierałem dostatecznie żeby go oglądać, a cyfry nie mam praktycznie wcale, więc chyba mieli prawo o tym nie wiedzieć.

synfaza

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: synfaza »

Na temat czeskiego NTC już wiele pisano. Biją nas na głowę. Ja pisałem o sytuacji w naszym pięknym kraju ;). Analog odbieram na kanałach 52,38,21 z Czarnej Góry. O ile 21 da się oglądać to inne już nie bardzo. NTC umieszczono znów na kanale wysokim i oczywiście jest kaplica. To właśnie miałem na myśli, bo wielu ludzi boryka się z tym samym problemem od lat i UKE doskonale wie gdzie nie ma odbioru analogowego. Przy ustanowieniu tych samych nadajników dla NTC w danym rejonie, było z góry wiadomo, że wystąpią problemy.

Awatar użytkownika
elektro-tv-sat
Posty: 65
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 12:45
Odbiornik: Ferguson T65
ITI2850
ITI2849
LG47LW570S
Instalacja antenowa: Dipol 44+LNA-101 + Multiswitch MSR-508
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kłodzko-Czarna Góra

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: elektro-tv-sat »

Witam
Dużo pracuję i dlatego to nie jestem tu tak obecny jak bywałem wcześniej.

Ostatnio unowocześniłem instalację w jednym z dużych pensjonatów w Polanicy (centrum - przy parku) Sygnał z anteny dipol 19 z przedwzmacniaczem lna101 >31 na dachu, 15m do multiswitcha sygnał >31 i na każdym z 23 gniazd abonenckich sygnał >31 dla obu mux. Ale to dzięki precyzyjnemu dostrojeniu anteny i wymianie starych przewodów na nowe.

Zrobiłem pomiar w Kłodzku na dachu Media Expert i po wymianie anteny na dipol 19 z symetryzatorem sygnał >31db, ale musiałem dodać przedwzmacniacz lna101, gdyż mają bardzo zły kabel, który obcina sygnał, bo po sprawdzeniu na 100m (mój kabel) sygnał nadal był >31db. I o dziwo wyższa hala nr1 nie przeszkadzała w odbiorze sygnału.

Tak więc pamiętajcie koledzy nie tylko o antenach, ale i o przewodach, złączkach, bo to są równie ważne części instalacji.

Pozdrawiam
Jarosław Natanek

synfaza

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: synfaza »

A co z błędami? Obecnie MUX2 nawet u mnie względnie dobrze się zachowuje. ale ilość błedów okresowo jest zbyt duża. Są okresy idealnego odbioru i wydaje się, że cel został osiągnięty, a po czasie wszystko się sypie. Wydaje mi się, że SFN ze Ślężą po ostatniej awarii znacznie lepiej działa - coś poprawiono? MUX1 niestety nie da się odebrać. Ostatnio zmieniłem Tri Digit na UHF-200 i trzeba przyznać, że ta ostatnia to zdecydowanie lepszy wybór - zarówno pod względem konstrukcji jak i parametrów. Założyłem też nowy wzmacniacz Terry AB011. Zastosowanie tego wzmacniacza umożliwi ewentualnie dołożenie drugiej anteny synfazowo, jeżeli zwiększenie mocy Czarnej Góry nie poprawi warunków w mojej lokalizacji.

Zablokowany