DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: mm4738 »

Ze swojej strony mogę podpowiedzieć, iż jedna i druga antena zdecydowanie lepiej spisuje się w wersji:
Aktywny dipol niż dipol bierny + wzmacniacz kilka metrów od anteny.
Antena wyłapuje zdecydowanie mniej zakłóceń (np. od przejeżdżających jednośladów, odbiera dalej zlokalizowane nadajniki).

synfaza

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: synfaza »

To akurat jest wzmacniacz masztowy i jest przy samej antenie. Wybrałem wersje pasywną, bo być może trzeba będzie robić układ anten. Problem z Czarną Górą nie polega na odległości ale na górskim terenie.

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: mm4738 »

OK, wiem, ze istnieje problem z Kłodzkiem.
Napisałem o swoich spostrzeżeniach dotyczących instalacji w różnych konfiguracjach.
A akurat też miałem zamontowany wzmacniacz firmy Terra (FM+VHF+UHFx2).
W tym tygodniu dotarł do mnie aktywny dipol (wzm. 14dB) i stwierdzam, że jest to lepsze rozwiązanie. Miałem dotychczas problemy np. ze stałym odbiorem czeskich MUX-ów - niezależnie od lokalizacji (Trutnov lub Jesenik). Teraz jest bezproblemowy odbiór całodobowy. Znikły również okresowe problemy z k.28 ze Śremu, który był podatny na motorynki.
Oczywiście to co sprawdza się u mnie nie musi gdzie indziej.

synfaza

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: synfaza »

Ja wiem, że z tym bywa różnie. Na początku też się zastanawiałem czy kupić aktywną czy pasywną. Wybrałem to drugie z uwagi na ewentualne modernizacje. Wzmacniacz AB011 to wzmacniacz UHF o wzmocnieniu 14 lub 27 dB ( przełącznik ). Mam też LNA - 177 i chyba zrobię próbę z Tri Digitem. UHF-200 ma wyjście na efce i nie chcę walczyć z tą puszką.

Awatar użytkownika
zusto
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2012, o 17:23
Miejscowość: Nowa Ruda
Odbiornik: Cabletech 0198
Instalacja antenowa: Siatkowa przycięta na 50% + LNA 177 z napięciem +5V
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłod-Czarna Góra/Trutnow-Cerna Hora

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: zusto »

A orientuje się ktoś może kiedy wyłączą analog na naszym terenie .

synfaza

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: synfaza »

Zgodnie z harmonogramem, Kłodzko - nie później niż do 22 kwietnia 2013 roku. A tu link do harmonogramu: http://www.telewizja-cyfrowa.com.pl/201 ... nalogowej/.

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: SAT-COM »

Jestem ciekawy czy wyłączą na terenie całej Kotliny Kłodzkiej ?
Może zostawią przemienniki do końca lipca 2013 r.
To ostateczny termin wyłączenia ASO w Polsce.
Najważniejsze jakie mux-y i gdzie włączą w zamian .
Macie jakieś nieoficjalne informacje ???

synfaza

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: synfaza »

Sądzę, że tego nawet nieoficjalnie nikt nie wie. Z mojej dotychczasowej korespondencji z UKE wynika, że sprawa ewentualnych "doświetleń" to odległa i niejasna przyszłość. Nie ma chętnych do sfinansowania tego zadania. Poza tym nie jest nawet znany szczegółowy harmonogram wdrażania 4 etapu MUX3. Jestem ciekaw jak oni zapewnią te 98% dla MUX3 :D. Chyba na zasadzie - papier wszystko zniesie.

andrzej ntc

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: andrzej ntc »

Kolego synfaza na pewno w przyszłym tygodniu UKE delegatura z Wrocławia będzie w naszej Kotlinie i mają sprawdzić nasz problem mają być na pewno w okolicach Kudowy,Dusznik,Szczytnej,zapewne zahaczą Polanicę i Nową Rudę takie otrzymałem zapewnienie.Jakbyś potrzebował kontakt do delegatury do podaje namiary sekretariat 713488650,i bezpośrednio do ludzi którzy ten temat prowadzą 713488661.

synfaza

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: synfaza »

Świetnie, że coś zaczyna się dziać. Mam tylko nadzieję, że na pomiarach się nie skończy. Dzięki za namiary. Wrocław jednak nic nie zrobi bez decyzji W-wy. Oni czekają na TVP a TVP stwierdziła, że nie widzi powodu dla którego miałaby samodzielnie finansować doświetlania. Nie bardzo więc wiem kto ma zapewnić owe 98% pokrycia ( no chociaż te 95% ).

andrzej ntc

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: andrzej ntc »

Ale ta decyzja zapadła w Warszawie o kontroli naszej Kotliny,a jak będzie to czas pokaże,po prostu taki kraj

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Tomasz Berezowski »

Do końca września 2012 moc promieniowana MUX-2 z Czarnej Góry zostanie zwiększona z 20kW do 50kW.

Chemical Attack

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Chemical Attack »

W końcu jakiś konkret:D Jeszcze mam pytanie czy moce innych MUX'ów też będą podnoszone, czy pozostaną bez zmian?

A tak na marginesie.. Pani poseł Monika Wielichowska się o nasz region upomniała:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent. ... 16&Typ=ZAP

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: SAT-COM »

Tomasz Berezowski pisze:Do końca września 2012 moc promieniowana MUX-2 z Czarnej Góry zostanie zwiększona z 20kW do 50kW.
Na Kudowę-Zdrój może być za mało :cry: Z "
Ze Śnieżnych Kotłów też nic do nas nie doleciało ...
Ale czekam na koniec września ;)

synfaza

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: synfaza »

Witam
Dla MUX1 będę musiał uruchomić własny retransmiter . Może nikt nie doniesie o nielegalnym nadawaniu :D .

Chemical Attack

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Chemical Attack »

Proszę jaki górnolotne rzeczy zamieściła dziś wirtualna polska:

http://tech.wp.pl/kat,130038,title,Nazi ... omosc.html

A e 30 % ma pewnie taki odbiór jak i my w kotlinie kłodzkiej:D

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: tolus »

Artykuł na miarę WP - bliski dna ....

"Mogliśmy w ten sposób odbierać jedynie kilka podstawowych kanałów – TVP1, TVP2, telewizję regionalną, Polsat, TVN i w niektórych częściach inne, jak TV Trwam"

Pisał to totalny lamer albo baran...

Chemical Attack

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: Chemical Attack »

Pisał tyle ile wie:D Widać za słaba kampania informacyjna o cyfryzacji (lub czymś cyfryzacjo-podobnym bo tak to u nas wygląda) jest prowadzona:D A propos.. jakieś wieści od UKE kto ktoś może ma? Bo mieli te pomiary zrobić już tydzień temu i póki co jest cisza.. Nie odezwali się przynajmniej do mnie co im wyszło:( Tymczasem okazuje się, że jakaś część Wałbrzycha nie ma dostępu do DVB-T (żalili się na forum mieszkańcy).. coraz lepiej w naszym regionie:D Emitel powinien tą informacje na głównej zamieścić. Jako kolejny sukces oczywiście, bo uratowali tylu ludzi od problemów ze wzrokiem od zbyt długiego oglądania TV. No i tych głupot w telewizji ludzie nie będą oglądać, więc społeczeństwo Wałbrzycha zmądrzeje z pewnością.

synfaza

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: synfaza »

Chemical Attack pisze:Proszę jaki górnolotne rzeczy zamieściła dziś wirtualna polska:

http://tech.wp.pl/kat,130038,title,Nazi ... omosc.html

A e 30 % ma pewnie taki odbiór jak i my w kotlinie kłodzkiej:D
Z pewnością tak jest. Po wyłączeniu analogu te 30% pozostanie z ręką w nocniku. Ale cyfryzacja idzie pełną parą :lol:. Szkoda tylko, że nikt nie dotrzymuje zawartych w umowie 95 czy też 98% pokrycia. Nie rozumiem dlaczego zwiększono moc Czarnej Góry tylko dla MUX-2. A co z MUX-1? Dla nas jest tylko jeden MUX ? Może choć raz zrobiono by w Polsce coś do końca? Cała ta cyfryzacja przypomina budowę autostrad. Byle zdążyć w terminie a później latami będzie się poprawiać. Tu pasowałby zwrot Rydzyka - Alleluja i do przodu. ;)
Faktycznie, przy odpowiedniej interpretacji, każdą porażkę można przekształcić w sukces :).

Awatar użytkownika
zusto
Posty: 15
Rejestracja: 20 czerwca 2012, o 17:23
Miejscowość: Nowa Ruda
Odbiornik: Cabletech 0198
Instalacja antenowa: Siatkowa przycięta na 50% + LNA 177 z napięciem +5V
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłod-Czarna Góra/Trutnow-Cerna Hora

Re: DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: zusto »

Na kanale 60 nadaje CT HD i CT24 HD plus jeden kanał z planszą informacyjną o włączeniu nowego kanału od 01/08/2012, wystartował również Puls 2 .

Jak kto ma tuner obsługujący gry Native 32 niżej podaję stronę wystarczy zassać wypakować i z całym folderem wrzucić na dysk przenośny . Wszystkie gry śmigają (już przetestowane).

Klik ---> http://www.native32.com/english/index.aspx <---

Zablokowany