DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

DVBManiak

DVB-T z RTON KŁODZKO CZARNA GÓRA

Post autor: DVBManiak »

Rozpoczynam nowy wątek dla dvb-t z Kłodzka, z którego dziś startuje MUX-2. To pierwszy nadajnik NTC na Dolnym Śląsku.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: tolus »

na chwile obecna - zero sygnału u mnie - z nowosci u mnie przebija sie tylko czeski mux na 36 kanale.

kacperas

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: kacperas »

Właśnie odebrałem sygnał w okolicach Wrocławskiego lotniska. Siła sygnału 77%.

DVBManiak

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: DVBManiak »

No to lecę przeszukiwać pasmo. Dzięki za info. :)

Kristof

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: Kristof »

No to chyba sobie poczekam do 15 aż na Ślęzy będzie. U mnie Śródmieście Wrocław nic nie dolatuje a czechów odbieram. Szkoda

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: tolus »

w okolicy wroclawskiego lotniska to masz kolego wichow albo mistat - nie siej paniki na 58 nic nie ma ....

DVBManiak

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: DVBManiak »

Odbieram Kłodzko na k.58 na 100% potwierdzam, żeby nie było wątpliwości. Odległość 111 km, jakość 60% na antenie kierunkowej z symetryzatorem. Poźniej przetestuję na siatkowej.

Awatar użytkownika
elektro-tv-sat
Posty: 65
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 12:45
Odbiornik: Ferguson T65
ITI2850
ITI2849
LG47LW570S
Instalacja antenowa: Dipol 44+LNA-101 + Multiswitch MSR-508
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kłodzko-Czarna Góra

JUŻ DZIAŁA!!! MUX2 nadajnik Kłodzko - Czarna Góra kanał 58

Post autor: elektro-tv-sat »

Witam
U mnie już działa DVB-T z nadajnika Kłodzko - Czarna Góra kanał 58 drugi multipleks (MUX 2) naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Mieszkam w Nowej Rudzie skrzyżowanie Kłodzka/Radkowska - dolnośląskie. Odbieram na tunerze N-ki ITI 2850 i antenie Dipol 19\21-69 z 25 m/b kabla bez wzmacniacza. Sygnał na mierniku tunera siła-26% , jakość 100%. Antena jest umieszczona przy balustradzie balkonu na wysokości 5 m od ziemi. Jest siedem działających programów, ale na programie Puls2 jest plansza testowa. Nowa ruda Słupiec jest w dole, a dookoła są górki, a więc nie jest to dość dobre miejsce, a efekt b.dobry. Czekamy na dalszy ciąg i podłączenie następnych Multipleksów.
Pozdrawiam
Natanek Jarosław
elektro-tv-sat

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: tolus »

ja mam w lini prostej okolo 50km i nie mam sladu sygnalu ... czy aby to na pewno Czarna Góra? - widocznosc optyczna wzorowa? czyzby az tak kierunkowy nadajnik ze okolice walbrzycha bez zasiegu?
Ostatnio zmieniony 7 lipca 2011, o 13:11 przez tolus, łącznie zmieniany 1 raz.

DVBManiak

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: DVBManiak »

Na 100%. Teraz jakość 68%.

kacperas

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: kacperas »

tolus pisze:w okolicy wroclawskiego lotniska to masz kolego wichow albo mistat - nie siej paniki na 58 nic nie ma ....
Obrazek

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: tolus »

@kacperas - a jak inne lokalizacje? wichów, srem i mistat u ciebie - wyglada tak jak napisalem ze czarna gora kierunkowa na polnocne kierunki

DVBManiak

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: DVBManiak »

Na antenie siatkowej jakość również 60% mimo, że analog był ładniejszy. Potwierdza się u mnie, że anteny siatkowe jednak do DVB-T się nie nadają zbytnio. Potwierdzam też EPG na wszystkich kanałach.

gregor2010

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: gregor2010 »

Potwierdzam odbiór w Opolu na osiedlu Armii Krajowej (dawny ZWM). Antena pokojowa ze wzmacniaczem (taki trójkąt) wystawiona za okno, 2 metry nad ziemią. Sygnał z odbicia. Jakość przyzwoita (tzn. brak widocznych zacięć).

Teraz czekam na RTCN Chrzelice - jeszcze 8 dni :)

jack

Re: JUŻ DZIAŁA!!! MUX2 nadajnik Kłodzko - Czarna Góra kanał

Post autor: jack »

elektro-tv-sat pisze:Witam
U mnie już działa DVB-T z nadajnika Kłodzko - Czarna Góra kanał 58 drugi multipleks (MUX 2) naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T). Mieszkam w Nowej Rudzie skrzyżowanie Kłodzka/Radkowska - dolnośląskie. Odbieram na tunerze N-ki ITI 2850 i antenie Dipol 19\21-69 z 25 m/b kabla bez wzmacniacza. Sygnał na mierniku tunera siła-26% , jakość 100%. Antena jest umieszczona przy balustradzie balkonu na wysokości 5 m od ziemi. Jest siedem działających programów, ale na programie Puls2 jest plansza testowa. Nowa ruda Słupiec jest w dole, a dookoła są górki, a więc nie jest to dość dobre miejsce, a efekt b.dobry. Czekamy na dalszy ciąg i podłączenie następnych Multipleksów.
Pozdrawiam
Natanek Jarosław
elektro-tv-sat
Skoro uważasz że Słupiec leży w dole to co ma powiedzieć Centrum i Dorogsław? Ja uważam że Słupiec ma stosunkowo dobre warunki.
Dzisiaj sprawdzę na siatkowej na Panasonicu i tunerze eNki.
tolus pisze:ja mam w lini prostej okolo 50km i nie mam sladu sygnalu ... czy aby to na pewno Czarna Góra? - widocznosc optyczna wzorowa? czyzby az tak kierunkowy nadajnik ze okolice walbrzycha bez zasiegu?
Nadajnik nie nadaje chyba z mocą docelową a 50km to może ma Nowa Ruda a Wałbrzych pewnie 80. Patrząc na mapki zasięgu to prędzej złapiesz Ślężę, poczekaj jeszcze tydzień i napisz jaki masz sprzęt.
Ostatnio zmieniony 7 lipca 2011, o 13:59 przez jack, łącznie zmieniany 7 razy.

kacperas

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: kacperas »

tolus pisze:@kacperas - a jak inne lokalizacje? wichów, srem i mistat u ciebie - wyglada tak jak napisalem ze czarna gora kierunkowa na polnocne kierunki
Odnośnie Czarnej Góry, to rzeczywiście, sygnał jest nadawany kierunkowo. Poniżej zamieszczam mapkę teoretycznego zasięgu nadajnika:
Obrazek
Źródło: dvbtmap.eu

Poza tym multipleksem, odbieram jeszcze trzy czeskie. (594 MHz, 794 MHz, 786 MHz)

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: tolus »

@jack - wedlug GPS od czarnej gory do mojego bloku w boguszowie jest 58km - dokladnosc 9 metrow ;) widocznosc optyczna jest bardzo dobra - analogi mam bardzo dobre - TVP-2 wrecz idealne.

Jesli chodzi o mapy na DVBTmap.eu to mozna je sobie w d...pe wsadzic ;) maja sie nijak do rzeczywistosci - wedlug nich nie mam prawa odbierac Mistat'u - a sygnal w dzien 48-53% w nocy i wczesnie rano dobija do 85;)

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=20&t=1482

kacperas

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: kacperas »

tolus pisze:Jesli chodzi o mapy na DVBTmap.eu to mozna je sobie w d...pe wsadzic ;) maja sie nijak do rzeczywistosci - wedlug nich nie mam prawa odbierac Mistat'u - a sygnal w dzien 48-53% w nocy i wczesnie rano dobija do 85;)
Dlatego napisałem "teoretycznego zasięgu". :)

jack

Re: DVB-T Kłodzko / Czarna Góra

Post autor: jack »

Widoczność optyczna jest wtedy kiedy się widzi cel ;)
Ja nie mam żadnej a sygnał odbieram chyba odbity od hałdy, stąd odbiór na siatce mam dobry a na kierunkowej kiepski. Różnica jest taka że ja mieszkam u podnóża górki a ty w pobliżu nie masz żadnej.
Kierunkowość nadajnika chyba też nie wchodzi w grę bo on akurat w twoim kierunku nadaje.
Czy masz Polsat w analogu? Bo może ty odbierasz nadajnik Noworudzki z góry Św. Anny która jest po drodze i nadaje TVP1 i TVP2.

DVBManiak

Re: JUŻ DZIAŁA!!! MUX2 nadajnik Kłodzko - Czarna Góra kanał

Post autor: DVBManiak »

jack pisze:Nadajnik nie nadaje chyba z mocą docelową
20 kW jest to docelowa moc dla tego nadajnika http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-2. I tak 50, a później docelowe 100kW ze Ślęży załatwia piękne pokrycie MUX-2 na Dolnym Śląsku.

Zablokowany