DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: SAT-COM »

K28 to jest MUX3 ze Śremu 20KW na Żórawinie jest analog TV Puls.

Na K55 ma się pojawić MUX1 z Kłodzka ,może jakieś testy się zaczeły ...

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

Linijke mi wcieło ;)

Dzis cos sie dzieje w eterze:
- 39 - DVB-T Srem (36% sily) przebilo TV4 ze Swidnicy - Analogu nie ma sladu a Srem wczytuje sie lista kanałow.
- 28 - MUX-3 Śrem walczy naprzemiennie z analogowym Puls z Żurawiny (normalnie nie ma po nim sladu) - MUX 3 Srem jak nie ma po nim sladu to dzis sila dobija do 30% - lista sie nie wczyta.
- 48 - TV4 Kalisz - w kolorze i stereo - mocno zakłócana przez Polsat z 49
- 55 - DVB-T - 8k, 64QAM - sila 33% - co to jest nie wiem - nie Raszyn (przy tropo sie pojawial), bo idzie z kierunku poludniowego.

Natomiast Śleza Mux-2 - normalnie u mnie ok 70-85% dzisiaj nawet 60% nie ma ...

SAT-COM - thx za info.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

I jak panowie z Mux-1 u Was - u mnie sila okolo 60%, jakosc pomiedzy 90 a 100% BER dobija do 3,5 - ogolnie malina ...

Krzysi0

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Krzysi0 »

Sam sprawdziłem potem podzwoniłem po znajomych i Ulice Bema, Sułkowskiego, Obrońców Pokoju, Andersa koło poczty jak nic nie było tak nic nie łapie (stan na ok 09:00 dziś). Ktoś odpowiedzialny za tą całą cyfryzacje mógł by się pofatygować na w/w ulice i przekonać się osobiście że nie ma możliwości załapania Ślęży bo jest całkowicie zasłonięta. Żadne anteny kierunkowe, łapania z odbić etc. nic nie dawały. Przetestowane przez montera było u mnie z 5 różnych anten dość dobrych.

hilmi
Posty: 104
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 12:25
Odbiornik: SONY KDL-32S5600
Instalacja antenowa: Antena YAGI 19-elementowa, Antena VHF i dookólna UKF V+H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: hilmi »

a w ogole maja byc jakies nadajniki na Chelmcu??

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

Chełmiec docelowo ma byc tylko stacja dla radiolini. jako nadajnik TV i Radio powoli umiera ...

kasztan72

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: kasztan72 »

Witam. Poza doskonałym odbiorem MUX 1 i MUX 2 ze Ślęży potwierdzam odbiór MUX 1 z nadajnika w Mikstacie (TVP Info Poznań) siła sygnału ok 80% - kanał 38. Dzisiaj drugi raz zdarzyło się przy dobrej pogodzie odbierać MUX 3 z TVP info Szczecin, Kulturą, Polonią i Historią. Jest to kanał 28, identyfikator sieci to 341e a nazwa sieci to NW04 Wielkopolskie (Śrem). Siła sygnału od 50 do 80%. Z oczywistych względów ( nakierowanie i rodzaj anteny ) słabo jest u mnie z odbiorem czeskiego MUX 1 z Broumova - siła sygnału od o do 67 %. Będąc przy kasie kupię lepsiejszą dodatkową antenę i pokombinuję. Moja lokalizacja to Rusinowa ok. 483 m npm plus jakieś 15 metrów bo antena jest na dachu kamienicy. O rezultatach moich działań dam znać. Pozdrawiam.

linkers
Posty: 17
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, o 09:34
Odbiornik: NBOX, ARIVA HD COMBO, DONGLE USB
Nadajnik - obiekt nadawczy: Lublin / Piaski / Raabego

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: linkers »

Witam,
Czy ktoś z szanownych forumowiczów jest w stanie potwierdzić mi jak wygląda i czy w ogóle jest odbiór dvb-t w Głuszycy?? Do tej pory tylko przemmiennik analogowy a ze ślęży niestety odbiór prawie całkowice niemożliwy. Szczególnie ulice ogrodowa, chrobrego tzw. Przedmieście. Będę wdzięczny za odpowiedź.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

Dzisiaj korzystajac z wolnej chwili, polozylem antene Funke DSC500 na ramie okiennej, skierowana ode mnie z Boguszowa w kierunku Czarnej Góry Kłodzka....

Antena + 8 metrow kabla podlaczona do Turbo Dekodera N..

Obrazek

Nadajniki ktore lapała idealnie lub sladowo...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

55 kanal - zdjecie kiepskie...

Obrazek

Antena ma wzmocnienie 25dBi - jak widac kanaly 38 i 44 to Kalisz/Mikstat - 38 smiga jak zloto a 44 tylko sladowy sygnal.

Podobnie kanał 58 - SFN - gdy antena widzi sygnaly z obu nadajnikow - odbior niemozliwy ... a UKE upiera sie na SFN...

I informacyjnie:
- Wichów, calkowicie z tylu za anteną - 4 sciany i otwarte pole dalej ...
- Ślęża, Mikstat i Cerna Hora - bokami anteny 90st, wiec odbicia ...

Sygnaly ktore odebrala niezmiennie w tym samym polozeniu na Czerna Gore - przy obracaniu kierunkowo w strone Kalisza - sygnal poprawial sie o okolo 12-15% na sile - jakosc bez zmian.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

Jak Panowie u Was Sniezne kotły - u mnie 100 na 100 ;)

hilmi
Posty: 104
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 12:25
Odbiornik: SONY KDL-32S5600
Instalacja antenowa: Antena YAGI 19-elementowa, Antena VHF i dookólna UKF V+H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: hilmi »

we Wrocławiu tez 100%:)

Awatar użytkownika
chasis
Posty: 3
Rejestracja: 27 lutego 2012, o 17:19
Odbiornik: SONY (crt)
Instalacja antenowa: antena siatkowa(na razie)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Cerna Hora,Śnieżne Kotły

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: chasis »

U mnie (Gorce) antena skierowana w stronę Chełmca daje lepsze efekty niż skierowana bezpośrednio w stronę Śnieżnych Kotłów.Niestety "zero" sygnału ze Ślęży, będę musiał pomyśleć o innej antenie.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

Jaki poziom sygnalu ze Snieznych w Gorcach?

U mnie na Racławickiej:

Obrazek

Awatar użytkownika
chasis
Posty: 3
Rejestracja: 27 lutego 2012, o 17:19
Odbiornik: SONY (crt)
Instalacja antenowa: antena siatkowa(na razie)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Cerna Hora,Śnieżne Kotły

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: chasis »

Na tunerku Manty DVBT02 pasek sygnału na jakieś 80%. Niestety nie ma skali w procentach.Jak wcześniej pisałem antena "plecami" do nadajnika.Jeżeli obrócę ją w stronę nadajnika poziom spada.Najgorzej,że nic nie dolatuje ze Ślęzy.Mieszkam trochę niżej od kolegi Tolusa ale nie powinno to tak bardzo wpływać.Zimą w czasie mroźnej pogody "dolatywał" niemiecki MUX z ZDF,ZDFinfo,3sat,kiką i bodajże rbb na 27 kanale.

kasztan72

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: kasztan72 »

Witam, dzisiaj często rwie się sygnał ze Ślęży. Na 594 Mhz pojawiło się 21 kanałów testów TV Mobilnej. Pozdrawiam.
PS Wieczorem już jest tylko jeden kanał testowy na tej częstotliwości. Pozdrawiam

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

Witam ...

W sobote przebudowałem swoj zestaw antenowy - nie bede robil reklamy, zainteresowane osoby prosze o kontakt na priv - ponizsze czestotliwosci z roznych lokalizacji i polaryzacji odbieram tylko na jednej antenie stacjonarnej, 28mb kabla, wzmacniacz i zasilacz - wyniki przeszly moje oczekiwania ...

odleglosc - 155km
Obrazek

odleglosc - 155km - 44 kanal troche slabiej C/N (dB) - TV Mobilna z Wroclawia zakłóca

Obrazek

odleglosc - 46km - 48 kanal odbierany tylem anteny - o dziwo po przestawieniu anteny o 25', na tym samym kanale w analogu smiga TV4 z Kalisza calkiem przyzwoicie...
Obrazek

odleglosc - 38km
Obrazek

odleglosc - 38km
Obrazek

TV Mobilna - pomimo polaryzacji V - wynik idealny (to sygnal z Victorii, odleglosc okolo 8km)
Obrazek

Dzieki aktywnemu wzmacniaczowi - sygnaly sa idealne ...

tars

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tars »

Witam,

Nie do końca ogarniam jeszcze sprawy z odbiorem DVB-T.

Mieszkam na Długiej (ok. Lidla). Sygnał i jakość z dekodera wynosi 80%. Po wyszukaniu ok 23 kanałów + kilka radiowych. Mogę jedynie odczytać informacje na temat kanału, ale obrazu nie ma. Pisze jedynie "koduj kanał" co to znaczy?

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

jaki masz dekoder lub TV

tars

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tars »

Dekoder to: WIWA80HD - Z niego korzystamy.

A TV - też ma wbudowany, ale na starszy mpeg, który działa na całym świecie, ale nie w Polsce - bo w polsce wybraliśmy nowszą technologie/wersje kodowania.

Z stad zakup zewnętrznego dekodera, zgodny ze standardami.

Awatar użytkownika
chasis
Posty: 3
Rejestracja: 27 lutego 2012, o 17:19
Odbiornik: SONY (crt)
Instalacja antenowa: antena siatkowa(na razie)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Cerna Hora,Śnieżne Kotły

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: chasis »

Kolego tars myślę, że zgłosiły Ci się kanały mobilnej tv na 36 kanale,przeszukaj kanał 40 (Czechy TV) oraz kanały 48(Śnieżne Kotły)i kanał 58(Ślęża)powinno być po problemie i będziesz cieszył oko cyfrowymi programami.Nara :lol:

Zablokowany