DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Kolego czy macie jakąś wiedzę czy na nowy maszt na Chełmcu coś przenieśli bo ze zdjęć wynika że chyba tylko radiowe anteny.

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: stefan90 »

Nie mam pojęcia. Jak na razie nie widzę żadnej zmiany w odbiorze.

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Witam
Mam pytanie do pana Bałuki? czy i kiedy na nowym obiekcie wystartuje MUX3 na górze Chełmiec?

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: stefan90 »

MUX3 na Górze Chełmiec jest już od kwietnia 2013 i ma się całkiem dobrze, w całym mieście można spokojnie go odebrać, nawet na małej antenie pokojowej. Problemem są pozostałe muxy do których połowa miasta nie ma dostępu.

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Kolego Stefanie ja wiem że jest MUX3,ale mi chodziło czy anteny są już przeniesione na nowy obiekt

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Jarosław Bałuka »

Emisja MUX3 jest już z nowego

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Dziękuje za odpowiedź panie Jarku.

przemo11
Posty: 2
Rejestracja: 31 stycznia 2015, o 12:29
Odbiornik: samsung
Instalacja antenowa: szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: wrocław -Ślęża

MUX 1 odbiór w okolicy Wałbrzycha

Post autor: przemo11 »

Witam, mam prośbę, odbieram w okolicy Wałbrzycha MUX3 i MUX2, niestety MUX1 jest sygnał 0 oraz TV pokazuje brak sygnału.
Co z tym zrobić, pozostałe programy ze Ślęży są ok. Brakuje tylko MUX1?!

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: MUX 1 odbiór w okolicy Wałbrzycha

Post autor: stefan90 »

To zależy w jakiej gdzie dokładnie mieszkasz. Jeśli jest to bliżej dzielnic południowych np. Sobięcin, Nowe Miasto to polecałbym skierować antenę na Śnieżne Kotły (MUX1 kanał 30, MUX2 kanał 35). Kierunek łatwo określić bo jest podobny jak na Chełmiec. Natomiast jak w pobliżu dzielnicy północnej np. Podzamcze, Piaskowa Góra, to lepiej korzystać jest ze Ślęży. Dziwne że odbierasz wyższy kanał 58 (MUX2) a 55 (MUX1) nie. Chociaż w Wałbrzychu dzieją się cuda z telewizją naziemną :D. Z opisu widzę, że masz antenę szerokopasmową, domyślam się, że ze wzmacniaczem. Jeżeli wszystkie łącza są w porządku, kabel nie jest zniszczony a antena nie jest zniszczona, można spróbować wymienić wzmacniacz na symetryzator (koszt max 5zł). Jeśli jednak to by nie pomogło, może okazać się że trzeba kupić lepszą antenę kierunkową. Ja zanim uzyskałem w miarę stabilny obraz testowałem kilka anten. Najlepsza okazała się kierunkowa TELEVESA. Koszt dość wysoki ale jakość wykonana i odbioru nie porównywalnie lepsza niż na pozostałych. Jak możesz podaj więcej informacji o instalacji, gdzie antena się znajduje to będzie łatwiej nam pomóc

przemo11
Posty: 2
Rejestracja: 31 stycznia 2015, o 12:29
Odbiornik: samsung
Instalacja antenowa: szerokopasmowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: wrocław -Ślęża

Re: MUX 1 odbiór w okolicy Wałbrzycha

Post autor: przemo11 »

Dziękuję za informację, w między czasie walczyłem z tematem. Okazało się, że nie stykał zasilacz (odlutował się). Po wymianie zasilacza nadal nie znajdował MUX1, ale po kilku próbach i przeglądzie całej instalacji znalazł programy i do teraz działa. Nie wiem co zadziałało.
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Xtomala
Posty: 23
Rejestracja: 15 września 2016, o 17:50
Odbiornik: AEG AR 4029 DAB+ car
iRIVER B20 - DAB+ z LCD i band L
Instalacja antenowa: Dolaczona do radia,
Podobno 3dbi, przyklejona V do busa na zewnątrz
Nadajnik - obiekt nadawczy: DAB-Żórawina, DVBT- Ślęża, Jesenik-CZ

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Xtomala »

CO do odbioru MUX 1 i 2 na 55 i 58. Dzine bo nuiby jeden obiekt nadawczy wiec powinno banglać równo, ale nigdy nie jest.
Juz kilka anten w róznych lokalizacjach montowałem rodzinie w Świdnicy, i nigdy nie działą kanał z 55 i 58 razem. Tzn jak ustawi się idealnie max zysku na 58 to 55 potrafi w ogóle nie działać. Trzeba znaleźć złoty środek na dwa kanały naraz kompromisowo. Trzeba przenosić antenę wyżej-niżej, w lewo w prawo, obrót i dopiero wtedy wiercić słupek do montazu anteny, a nie najpierw słupek gdzie bądz bo tak nam pasuje i na nim montujemy antenę i szukamy wiatru w polu. Najpierw anteną w reku szukamy idelanego miejsca i dopiero ją montujemy do ściany, komina itp...

Zablokowany