DVB-T w rejonie Wałbrzycha

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

@SAT COM

A CO Z WICHOWEM, MIKSTATEM I WRECZYCĄ O CHRZELICACH NIE WSPOMNE - JA MAM STALY ODBIOR LUB WIECZOROWA PORA JESLI CHODZI O WICHOW I CHRZELICE ...

Krzysi0

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Krzysi0 »

Witam ponownie. Więc w moim przypadku nic się nie zmieniło z odbiorem a właściwie brakiem odbioru ze ślęży i innych które teoretycznie w Wałbrzychu powinno się odbierać.
Ktoś pytał wcześniej jakiej anteny używam. Są to anteny szerkopasmóka siatkowa i Dipol Dual. Na żadnej z w/w nie łapie nawet z odbić. Niestety te ulice co wymieniłem są skutecznie zasłonięte przez wzgórze Gedymina. Na niższych ulicach w wieżowcach już łapie jakość co prawda dość niska ale obraz stabliny. Mógł by się ktoś wypowiedzieć kto jest w temacie czy będą jakieś prace mające na celu pokrycie takich terenów sygnałem ?

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: SAT-COM »

tolus pisze:@SAT COM

A CO Z WICHOWEM, MIKSTATEM I WRECZYCĄ O CHRZELICACH NIE WSPOMNE - JA MAM STALY ODBIOR LUB WIECZOROWA PORA JESLI CHODZI O WICHOW I CHRZELICE ...
Uwzględnię w następnym wykazie. To jet pierwsza wersja tabeli ma Wałbrzych nie potwierdzona pomiarami w terenie.
Poza tym Wałbrzych powinno obchodzić co się w Jeleniej Górze dzieje bo to od nich będziecie uzależnieni.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

Do do jeleniej góry mam watpliwosci - JG i S, Kotły skutecznie zasłania Chelmiec, Pasmo Górskie od Mieroszowa przez Biały Kamień po Szczawno i dalej na Bogaczewice - Wrocław i Kalisz w Wałbrzychu odbierzesz bez problemu a JG raczej nie

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: SAT-COM »

Bardziej chodziło mi o dosył Wałbrzych i Jelenia Góra to ten sam region a co za tym idzie dywidenda kanałów.
Kto wie czy Chełmiec nie będzie pracował w SFN-ie ze Śnieżnymi kotłami.
Szkoda tylko że to najbardziej zapóźniony region w procesie cyfralizacji.
Sam czekam aż jakiś MUX na Chełmcu zabłyśnie, w Kudowie mam dobry odbiór z tej lokalizacji.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

Chelmiec jest ciekawa lokalizacja - TVN leci az za Jawor i pod Boleslawiec a moc mikroskopijna - na samym Chelmcu na Tridigit z symetryzatorem pod tunerem USB smiga pieknie pol Polski - DVB-T z Raszyna (!!!!), Cz-wy, Opola, Kalisza i Poznania tez dolatuje ;) Lobau i Frankfurt Oder takze ;) o Czechach nie wspomne ;)

tomek9876
Posty: 39
Rejestracja: 18 czerwca 2010, o 12:28
Odbiornik: Technomate TM-7102 HD T2 Super
Instalacja antenowa: Dipol TriDigit+MC-9102
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jesenik/Praded, Ślęza

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tomek9876 »

@SAT-COM
Mała uwaga do wykazu częstotliwości TV dla powiatu Wałbrzych.
Obecnie analogowa TV Nova nadaje (podobno do 30.06.2012) z nadajnika Jesenik/Praded z kanału 50 z mocą 200 KW.
Nova nie zgodziła się na wcześniejsze wyłączenie analogu z tego nadajnika.
http://www.ctu.cz/ctu-online/vyhledavac ... druhvys=26

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: SAT-COM »

Ciekawe czy nie zakłóca TVP1 w Walimiu ?

Jozef_47
Posty: 44
Rejestracja: 20 stycznia 2011, o 14:57
Odbiornik: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: ŚLĘŻA

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Jozef_47 »

yerry pisze:@andrzej ntc, proszę rozważ ponownie, zwracajac uwagę czy mówimy o:
1. "odbiciach" na obrazie w postaci podwójnych lub potrójnych postaci, pojawiających się w TV analogowej
2. odbiciu fali elektromagnetycznej od przeszkody terenowej (definicja choćby jak tu: http://sciaga.onet.pl/12581,60,162,103, ... ciaga.html)
W powyższych postach my mówimy o zjawisku (2), które występuje przy emisji zarówno TV analogowej jak i TV cyfrowej z tą różnicą, że w TV analogowej zjawisko to skutkuje zjawiskiem (1) na ekranie, a w TV cyfrowej nie ma zniekształcenia obrazu. Dlatego korzystając z fali odbitej można spokojnie odbierać cyfrówkę z normalną jakością.
Kolego Yerry wszystko się dla mnie zgadza co piszesz.
Ale dla pewnego pokrycia sygnałem TV (analog) w rejonie Wałbrzycha jest kilka postawionych
przemienników zaczynając od słynnego Chełmca poprzez przemienniki w Kudowie, Nowej Rudzie, Głuszycy, Jedlinie-Zdroju, Walimiu, Sokołowsku, Mieroszowie.
Te przemienniki analogowe i tak nie zapewniają 100% pokrycia w pewnych miejscach jak Walim czy Zagórze Śl.
Na obecną chwilę mamy odbiór cyfrowy z Ślęży i co ? Ano nic w tych miejscach gdzie
do tej pory TV analogową nie odbierano z Ślęzy dalej nie odbiera się programów cyfrowych.

Ja mieszkam na P.Górze od dawna odbieram analog z Ślęży i Chełmca ale już TV z Czech nie mam szans bo... Bo trzy wieżowce przesłaniają kierunek. I koniec Kropka.

Dlatego ktoś w firmy Emitel a kompetentny i władny musi podjąć decyzję.
Co z tymi pewnymi punktami na naszym terenie.

Czekanie na TC z Śnieżnych Kotłów też nie zmieni tematu po prostu Trójgarb oraz Chełmiec równo zasłania pewne dzielnice Wałbrzycha.

Po prostu czekamy a może ktoś kompetentny podpowie (zdradzi plany).
Myślę, pan Jarosław B. coś wie.

pozdrowienia dla Krakowa z Wałbrzycha

Jozef_47
Posty: 44
Rejestracja: 20 stycznia 2011, o 14:57
Odbiornik: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: ŚLĘŻA

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Jozef_47 »

SAT-COM pisze:Ciekawe czy nie zakłóca TVP1 w Walimiu ?
Nie ma prawa, sygnał pobierany z Ślęzy. Sam Walim leży w dolinie i ten kierunek ma z "plecami". Ślęza w mieście zasłonięta, a pewne "dzielnice" i tak w całkowitym cieniu sygnałów TVP, jedynie pozostał przekaz tv z satelity.

Krzysi0

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Krzysi0 »

Dokładnie taka sytuacja jest na kilku ulicach Białego Kamienia gdzie o odbiorze ze Ślęży można zapomnieć. Nie pomaga kręcenie anteną żeby złapać sygnał odbity jak to radzono tutaj.
Też bym prosił żeby ktoś znający sprawę się wypowiedział. Nie jest trudno wziąść mapke położenia terenu i ulic żeby stwierdzić że pare ulic poniżej wzgórza Gedymina ma zasłoniętą Ślężę a Chełmiec wszyscy widzą z okien.

Jozef_47
Posty: 44
Rejestracja: 20 stycznia 2011, o 14:57
Odbiornik: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: ŚLĘŻA

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Jozef_47 »

Krzysi0 pisze:Dokładnie taka sytuacja jest na kilku ulicach Białego Kamienia gdzie o odbiorze ze Ślęży można zapomnieć. -----.
Mam zapytanie o programy analogowe z Ślężyczy odpierasz u siebie np. TVP3 ?

Krzysi0

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Krzysi0 »

Niestety nie mam możliwości odbioru w/w kanału jak i żadnych innych ze Ślęży.

Krzysi0

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Krzysi0 »

Witam
U nas narazie bez zmian z odbiorem w Wałbrzychu na ulicach które wymieniłem już w tym temacie. Dodatkowo na pewno na Andersa koło poczty też brak odbioru muxów Polskich. Jak tak ma wyglądać TV naziemna w Wałbrzychu to już współczuję tym którzy stracą pewnego dnia odbiór analogowy a cyfrowy to będzie coś nieosiągalnego. Ciekawe kto wymyślił to że na Chełmcu nie będzie jakiegoś przekaźnika dla MUX 1 2 i 3.

Matteo87

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Matteo87 »

Chełmiec moim skromnym zdaniem powinien pracować w SFN ze Śnieżnymi Kotłami

Krzysi0

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Krzysi0 »

Dziś mamy 8 stycznia a jak nie było możliwości odbioru żadnego MUXa tak nie ma. Nikt z Emitela widzę nie wypowiada się w temacie odbioru w Wałbrzychu a właściwie braku możliwości odbioru w wielu miejscach.

Jozef_47
Posty: 44
Rejestracja: 20 stycznia 2011, o 14:57
Odbiornik: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: ŚLĘŻA

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Jozef_47 »

Krzysi0 pisze:edit/ Czytaj Zasady Forum http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=313

Polecam ciekawą analizę na stronie http://www.sat-com.biz/technika,d5.html
Nic to nie wnosi w naszym problemie poprawnego odbioru w miejscach gdzie nie ma do tej pory odbioru.

Co prawda dużo różnych danych i analizy profili tras też są zrobione tak teoretycznie
bez określania miejsca odbioru.

Miłej lektury.

Ronnie

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Ronnie »

Witam

ja potwierdzam odbiór MUX-2 ze Ślęży jestem z Szczawno-Zdrój

Pozdrawiam

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

wykaz ze strony "http://www.sat-com.biz/technika,d5.html" w wielu przypadkach jest czysto teoretyczny - np kanaly 41, 44, 45 podaje mikro mocne nadajniki z Jedliny, Mieroszowa i Sokołowska - w rzeczywistosci nic one nie wnosza bo ich zasieg jest w porywach do kilku km, natomiast na tych kanalach w Walbrzychu i okolicy (pasmo od Boguszowa, Czarny Bór, Jabłow az po Bolków czy w druga strone Swiebodzice) mozna odebrac Mux 1 i Mux 2 na zwyklych antenach ... Wykaz czasami czysto teoretyczny z danymi z Radiopolski - gdzie podane sa nie zawsze prawidlowe dane (tam sa z zapisy z pozwolen UKE) a nie faktyczne moce (mozna je zaczerpnac z EMI lub Emitel'a).

Autor kiedys napisal ze prosi o uwagi - takowe byly my wyslane (przeze mnie i innych forumowiczów) i do dzis dnia nie zostały naniesione....

Krzysi0

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Krzysi0 »

U nas nawet nie chce łapać siły sygnału a co dopiero o pasku jakości mówić. Nie ważne jaki MUX. Z polskich nic, Czeski odbiera bez problemu. Oczywiście tuner MPEG4/2. Instalatorzy stwierdzili że ze Ślęży nie da się odebrać w tym miejscu mimo że to Wałbrzych który teoretycznie powinien być pokryty zasięgiem. Wymieniłem 1 PW z p. Jarosławem Bałuka ale na drugie PW już nie odpisał a w pierwszych zasugerował żeby instalatorzy ustawili. Było w sumie 2 i żaden nie dał rady nic złapać.
Jeżeli tak ma wyglądać cyfryzacja Polski to tylko pogratulować.
Do kogo można wystosować pytanie o to czy na Chełmcu będzie jakiś przekaźnik czy coś ?

Zablokowany