DVB-T w rejonie Wałbrzycha

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

Panowie skanowac pasmo - jest tropo - Mikstat u mnie dzis jak nigdy sila i jakosc 100 na 100 !!!

Obrazek

Krzysi0

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Krzysi0 »

Niestety u nas w Wałbrzychu bez zmian. Jak nie było odbioru ze Ślęży na ulicach wymienionych wcześniej tak nie ma. Z Kalisza też nic nie łapie.

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: SAT-COM »

tolus pisze:wykaz ze strony "http://www.sat-com.biz/technika,d5.html" w wielu przypadkach jest czysto teoretyczny - np kanaly 41, 44, 45 podaje mikro mocne nadajniki z Jedliny, Mieroszowa i Sokołowska - w rzeczywistosci nic one nie wnosza bo ich zasieg jest w porywach do kilku km, natomiast na tych kanalach w Walbrzychu i okolicy (pasmo od Boguszowa, Czarny Bór, Jabłow az po Bolków czy w druga strone Swiebodzice) mozna odebrac Mux 1 i Mux 2 na zwyklych antenach ... Wykaz czasami czysto teoretyczny z danymi z Radiopolski - gdzie podane sa nie zawsze prawidlowe dane (tam sa z zapisy z pozwolen UKE) a nie faktyczne moce (mozna je zaczerpnac z EMI lub Emitel'a).

Autor kiedys napisal ze prosi o uwagi - takowe byly my wyslane (przeze mnie i innych forumowiczów) i do dzis dnia nie zostały naniesione....
Zmiany zostaną naniesione w najbliższym czasie. W tej chwili opracowuje tabelę dla zachodnich rejonów woj Dolnośląskiego.

Prosiłem o uwagi na meila a nie na forum, poza tym tabela jest przeznaczona dla instalatorów a nie dla DX-erów, dlatego nie widzę potrzeby umieszczania takich lokalizacji jak Wichów, Miskat a co dopiero Wręczyca !!!

Żaden rozsądny instalator nie będzie opierał swojej instalacji na tak długich odległościach i tłumaczył klientowi że dzisiaj nie ma dobrego tropo.

Poza tym nie zgadzam się ze stwierdzeniem iż lokalizacje typu Jedlina, Mieroszów i Sokołowsko nic nie wnoszą bo gdyby kolega przeczytał dokładnie nagłówek "...Dla Powiatu Wałbrzyskiego" to może zmieni zdanie. Nie przypominam sobie aby ostatnio wprowadzono jakąś nową reformę administracyjną.

Podzieliłem się z użytkownikami forum wynikami swojej pracy i wraz z nimi współredaguje tabelę ,ale sugeruję się tylko merytorycznymi uwagami.

Skoro koledze Tolusowi się to nie podoba niech opracuje swoją i opublikuje.

Może my będziemy bardziej wyrozumiali dla niego niż on sam !!!

andrzej ntc

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: andrzej ntc »

Powiem to tak kolega tolus niedługo odbierze sygnał z Białorusi,jak teraz odbiera z Raszyna przecież to tylko rzut młotkiem od Raszyna.A tak po za tym u mnie śmiga siatka bez wzmacniacza,ale tylko czarna góra :lol:

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: SAT-COM »

Tolus ma bardzo dobre warunki odbioru 650 m n.p.m i anteny 30m n.p.t.
Możemy mu tylko pozazdrościć.

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: SAT-COM »

Udało mi się uaktualnić tabelę dla Wałbrzycha http://www.sat-com.biz/pliki/technika/T ... 2.2012.pdf

i Kamiennej Góry http://www.sat-com.biz/pliki/technika/T ... .02.12.pdf

Duże podziękowania dla Tolusa za udostępnienie swoich Band-scanów.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

Pozdro dla @SAT-COM - tabele to jego zasługa - ja odrobine pomoglem dla Walbrzycha.

Jesli Pan Mroczkowski oceni i pozwoli na opublikowanie testow - ktore wykonuje dla Emitela, Bedziecie mogli porownac skany dla 5 anten na terenie Walbrzycha, Boguszowa Gorc i okolic - ale ze wzgledu na warunki nie moge skonczyc pracy ... 15.02.2012 wysylam swoje prace (to co mam) do Emitela i zobaczymy co dalej, podam wtedy takze jakie anteny udostepnione zostały do testów m.in przez Emitel.

Jozef_47
Posty: 44
Rejestracja: 20 stycznia 2011, o 14:57
Odbiornik: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: ŚLĘŻA

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Jozef_47 »

tolus pisze:.. oceni i pozwoli na opublikowanie testow - ktore wykonuje dla Emitela, Bedziecie mogli porownac skany dla 5 anten na terenie Walbrzycha, Boguszowa Gorc i okolic -
Ciekawy jestem w jakim miejscu Boguszowa-Gorc mieszkasz ?
Chętnie bym zobaczył twoje pomiary z odbioru w kilu punktach Wałbrzycha
np.
- rej. skrzyżowania ul. Świdnickiej z ul. Niepodległością ?
- rej. skrzyżowania ul. Andersa z ul. Wańkowicza.
- rej. skrzyżowania ul. 11 listopada z ul. Piłsudskiego
- pl. Tuwima
- pl. Grunwaldzki

W Głuszycy na ul. Chrobrego
W Jedlinie-Zdrój ul. Kłodzka
Dziećmorowice w rej. kościoła i niżej w kierunku Świdnicy.
Może w Walimiu

W Boguszowie w rej. ratusza itd.

Miłych pomiarów i czekamy na wyniki.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

Postaram sie pozbierac to do kupy - ale czasu wciaz mi brakuje - Jesli chodzi o Boguszów - mieszkam 300m od rynku na Raclawickiej... Jesli chodzi o Jedline to mam wiedze o rejonie "Bloki Kolejowe", Jesli chodzi Andersa to skrzyzowanie z Wańkowicza okolice słynnego piekarza, jesli chodzi o Świdnicka to Noworudzka/11 Listopada bizej Bystrzyckiej. Reszte da sie zrobic jak czas i pogoda pozwoli...


Bandscan z rejonu Podzamcza - robiony dla SAT-COM'a

kanal sygnal wartosc mocy z tunera identyfikacja komentarz
7 ANALOG 30% tvp 1
8
9 ANALOG 80% tvp 1 chelmiec
10
11 ANALOG 25% ??? naklada się tvp 1 i cos jeszcze
12 ANALOG 80% tvp 1 sleza
21 ANALOG 65% POLSAT
22
23 ANALOG 35% TVP2
24
25 ANALOG 90% tvp 2 sleza BRZYTWA ALE POJAWIAJA SIĘ ODBICIA
26
27
28 ANALOG 25% ??? WIDAC ZE TVP2
29
30 ANALOG 90% tvp 1 sniezne kotly BRZYTWA
31
32 ANALOG 75% tvp 2 chelmiec BRZYTWA
33
34 8K, 64QAM, 5/6 16% mux 2 opole WCZYTANA LISTA KANAŁÓW ALE ODBIOR NIE MOŻLIWY
35 ANALOG 70% tvp 2 sniezne kotly BRZYTWA
36 8K, 64QAM, 2/3 10% mux 1 jesenik WCZYTANA LISTA KANAŁÓW ALE Z BLEDAMI
37 ANALOG 40% tvp 2 kalisz OBRAZ LADNY ALE CO JAKIS CZAS MOCNE POZIOME PASY I CHODZACA MORA - OGOLNIE OK.
38 ANALOG 25% tvp 2 klodzko OBRAZ LADNY ALE MOCNO ZASNIEZONY - KOLOR I DŹWIĘK POPRAWNE
39 ANALOG 35% tv 4 SWIDNICA OBRAZ LADNY ALE ZASNIEZONY - KOLOR I DŹWIĘK POPRAWNE
40 8K, 64QAM, 2/3 62% mux 1 cerna hora BRZYTWA
41 8K, 64QAM, 3/4 15% mux 2 wichów WCZYTANA LISTA KANAŁÓW ALE ODBIOR NIE MOŻLIWY
42 ANALOG 85% tvp 3 sleza BRZYTWA - ALE POJAWIAJA SIĘ ODBICIA
43 8K, 64QAM, 2/3 30% BRAK IDENTYFIKACJI - BRAK LISTY
44 8k, 64QAM, 5/6 45% mux 2 kalisz BRZYTWA - W GODZINACH 19:00 - 8:00 SYGNAL DOBIJA DO 65-70%
45 8K, 64QAM, 5/6 30% mux 3 wichów WCZYTANA LISTA KANAŁÓW ALE ODBIOR NIE MOŻLIWY - STRASZNE PIKSELE
46 8K, 64QAM, 5/7 30% MUX 2 JEMIOŁÓW WCZYTANA LISTA KANAŁÓW ALE ODBIOR NIE MOŻLIWY - STRASZNE PIKSELE
47 ANALOG 75% polsat sniezne kotly BRZYTWA
48 ANALOG 35% TV4 MIKSTAT KALISZ OBRAZ LADNY ALE ZASNIEZONY - KOLOR I DŹWIĘK POPRAWNE
49 ANALOG 95% polsat chelmiec BRZYTWA
50
51 ANALOG 30% tvp 1 kalisz OBRAZ LADNY ALE ZASNIEZONY - KOLOR I DŹWIĘK POPRAWNE
52 ANALOG 45% tvp 1 klodzko OBRAZ LADNY ALE CZASEM ZASNIEZONY - KOLOR I DŹWIĘK POPRAWNE
53 8k, 64QAM, 2/3 10% mux 2 jesenik WCZYTANA LISTA KANAŁÓW ALE ODBIOR NIE MOŻLIWY
54

56 ANALOG 75% tvn chelmiec BRZYTWA
57
58 8K, 64QAM, 5/6 65% mux 2 sleza BRZYTWA
59 ANALOG 70% polsat sleza BRZYTWA
60 8K, 64QAM, 3/4 70% mux cerna hora BRZYTWA
61 8K, 64QAM, 2/3 75% mux cerna hora BRZYTWA
62
63 8K, 64QAM, 3/4 30% BRAK IDENT
64 8K, 64QAM, 2/3 25% BRAK IDENT

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: SAT-COM »

Z Tolusa bandscanu nie mogę rozszyfrować co jest na K63 i K64 może ktoś dokładnie to sprawdził ?
Reszta w tabelach dla Kamiennej Góry i Wałbrzycha.

Jozef_47
Posty: 44
Rejestracja: 20 stycznia 2011, o 14:57
Odbiornik: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: ŚLĘŻA

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Jozef_47 »

tolus pisze:Postaram sie pozbierac to do kupy - ale czasu wciaz mi brakuje - Jesli chodzi o Boguszów - mieszkam 300m od rynku na Raclawickiej... Jesli chodzi o Jedline to mam wiedze o rejonie "Bloki Kolejowe", Jesli chodzi Andersa to skrzyzowanie z Wańkowicza okolice słynnego piekarza, jesli chodzi o Świdnicka to Noworudzka/11 Listopada bizej Bystrzyckiej. Reszte da sie zrobic jak czas i pogoda pozwoli...

Witam.

Jesli chodzi o Jedline - rejon "Bloki Kolejowe" jest najlepsza lokalizacja do odbioru
TV z Ślęży. Ciekawy jestem jaki jest odbiór w rej. Domu Zdrojowego, na ul. Warszawskiej w Jedlinie.
Ciekawy jestem pomiarów w wskazanych miejscach.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

Witam Kolegów - czy ktos z Was dzisiaj odbiera Mux-3 ze Śremu - do mnie dolatuje dzisiaj z sila 30% ale listy kanałow nie wczyta - antene mam odchylona od Śremu o około 45-50st i nie wiem czy warto ja przestawiać by powalczyc ze Śremem?

Dzisiaj rozszyfrowałem co to na 64 kanale sie przebija ;) To Chorągwica - MUX2- dzisiaj wczytała sie lista kanałów - ale odbiór to same artefakty ....

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: RAPIOTR »

tolus pisze: Witam Kolegów - czy ktos z Was dzisiaj odbiera Mux-3 ze Śremu - do mnie dolatuje dzisiaj z sila 30% ale listy kanałow nie wczyta - antene mam odchylona od Śremu o około 45-50st i nie wiem czy warto ja przestawiać by powalczyc ze Śremem?
Z Boguszowa-Gorce do RTCN Śrem jest w lini prostej 160 km .Odbierasz MUX3 k28 20 KW ERP zapewne tylko z powodu wysokiego punktu miejsca odbioru. A jaki masz sygnał MUX2 K39 100 KW ze Śremu?

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

na 39 mam analogowa TV4 ze Świdnicy - DVB-T nie przebije sie na tym kanale. Natomiast na 27 przebija sie w zaleznosci od tropo TVP-2 z Poznania, choc ze 2 tygodnie temu zdziwilem sie bo TVP-2 bylo z Wa-wy w pasmie lokalnym...

Dzisiaj jeszcze na 29 wbija sie Jemiołów TVP-2 (nawet kolor i stereo) ale nie ma sladu DVB-T z Jemiołowa na 46...

Jozef_47
Posty: 44
Rejestracja: 20 stycznia 2011, o 14:57
Odbiornik: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: ŚLĘŻA

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Jozef_47 »

RAPIOTR pisze:
tolus pisze: Witam Kolegów - czy ktos z Was dzisiaj odbiera Mux-3 ze Śremu - do mnie dolatuje dzisiaj z sila 30% ale listy kanałow nie wczyta - antene mam odchylona od Śremu o około 45-50st i nie wiem czy warto ja przestawiać by powalczyc ze Śremem?
Z Boguszowa-Gorce do RTCN Śrem jest w lini prostej 160 km .Odbierasz MUX3 k28 20 KW ERP zapewne tylko z powodu wysokiego punktu miejsca odbioru. A jaki masz sygnał MUX2 K39 100 KW ze Śremu?
"tolus" odbiera z odbicia gdyby obrócił antenę na Śrem jest bez szans.
Ten kierunek zasłania góra Chełmiec. Nie ma co się podniecać.

To forum jak i temat jest poświęcone problemom z odbiorem programów DVB-T w rejonie Wałbrzycha. Kolega "Tolus" jednak zamieszcza informacje o swoich wyczynach i odbiorze dalekich stacji czyli o DX-TV .
Myślę, z firma Emitel śledząc zapisy chce uzyskać informację o problemach z odbiorem.
Może się mylę.

Jozef_47
Posty: 44
Rejestracja: 20 stycznia 2011, o 14:57
Odbiornik: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: ŚLĘŻA

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Jozef_47 »

tolus pisze:... Jesli chodzi o Jedline to mam wiedze o rejonie "Bloki Kolejowe",
Czy poinformujesz nas co słyszą z Jedlinie w rejonie "Bloków Kolejowych" ?

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

Kolega Józef sie nie martwi - DX umieszczam na innym forum - Na blokach kolejowych zaczalem robic u znajomych instalacje - ale zima przerwala - mozliwe ze za tydzien w sobote skoncze i opisze ze szczegolami co i jak - w skrocie tylko tyle ze Śleza na starej siatce smiga jak zloto - sila dobija do 70% i max jakosc - chyba wykonam tam instalacje na dwa kierunki na antenach tri digit plus AWS-1244 - sniezne i Śleza - zobacze w praniu czy jest sens na sniezne czy tylko zostawie jeden kierunek.

BTW - Emitel na bierzaco jest informowany o testach.

W przyszlym tygodniu bede mial pare anten od Ryniaka i z DPM - zoabaczymy co na nich sie odbierze choc czasu malo a dzien krotki...

Na chwile obecna - Sleza dobrze niesie - dobija u mnie do 95% i BER jak nigdy "0"... Cerna Hora 3x100% A Kalisz cos licho max 50% ... Wiec chyba w nasyzm regionie chwilowa poprawa warunkow ...

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: SAT-COM »

tolus pisze:
Dzisiaj rozszyfrowałem co to na 64 kanale sie przebija ;) To Chorągwica - MUX2- dzisiaj wczytała sie lista kanałów - ale odbiór to same artefakty ....
Według wykazu Emitela MUX 2 Chorągwica K64 ma FEC 3/4 a na twoim band-scanie jest FEC 2/3 .
Może to jakiś Czeski MUX ?
Pozostaje jeszcze K63 czy coś nowego w tej kwestii stwierdziłeś ?

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

lista wczytała przy FEC 3/4 - w tej chwili jest znowu jakas mora na FEC 2/3 natomiast 63 od bodajze poniedzialku cisza - nie ma nic. Wczoraj popoludniu po 17:00 bylo cos na 38 - sila u mnie 20-50% jakosc 0% - jedyny parametr widoczny to 8k, - najmocniejszy sygnał z kierunku wschodniego lekko na poludnie.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: tolus »

Sorry za off-top:

Dzis cos sie dzieje w eterze:
- 39 - DVB-T Srem (36% sily) przebilo TV4 ze Swidnicy - Analogu nie ma sladu a Srem wczytuje sie lista kanałow.
- 28 - MUX-3 z Żurawiny - jak nie ma po nim sladu to dzis sila dobija do 30% - lista sie nie wczyta.
- 48 - TV4 Kalisz - w kolorze i stereo - mocno zakłócana przez Polsat z 49
- 55 - DVB-T - 8k, 64QAM - sila 33% - co to jest nie wiem - nie Raszyn (przy tropo sie pojawial), bo idzie z kierunku poludniowego.

Natomiast Śleza Mux-2 - normalnie u mnie ok 70-85% dzisiaj nawet 60% nie ma ...

Zablokowany