DVB-T w rejonie Wałbrzycha

henryk1

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: henryk1 »

Myślę że sprzyjają nam zbliżające się wybory. Jednak jakby nie było taka akcja sie przyda. Może napisać petycje i zbierać podpisy? Oni muszą wiedzieć ze sprawa jest żywa i bardzo nam zależy. Oczywiście najlepiej "molestować" nadawców. Na całe szczęście oni znają tan problem i chcą go rozwiązać, co już jest połową sukcesu. Kolejną okolicznoscią sprzyjającą jest to, że tvn i polsat nadawali niedys z Chełmca. Dlatego proszę wszystkich aby mobilizowali znajomych którzy mają problemy z odbiorem, nie tylko z Wałbrzycha, aby pisali, dzwonili w tej sprawie. Trzeba upominać sie o to co się nam należy. W końcu nikt oficjalnie nie mówił ze będą obszary bez dostępu do wszystkich ogólnopolskich multipleksow. We wiekszosci zawsze siła i większe szansa na szybsze załatwienie sprawy

Jozef_47
Posty: 44
Rejestracja: 20 stycznia 2011, o 14:57
Odbiornik: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: ŚLĘŻA

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Jozef_47 »

15.02.2014 rusza na MUX-1 TV Trwam. I ponoć ma wg. O. Dyrektora
Sygnał MUX-1 dociera do 99,5 proc. mieszkańców kraju.

Być może Wałbrzych, Nowa Ruda będzie w tych procentach policzona ?

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Powiem tak cały czas mamy nadzieję że nadawcy MUX1 MUX2 nie zostawią takich dużych miejscowości jak Wałbrzych i podejdą to tego naprawdę z głową,bo czym większy zasięg tym większe zyski z reklam.

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: stefan90 »

Nie wiem skąd O. Dyrektor wziął te dane. Może mux3 ma taki zasięg ale napewno nie pierwszy. Pisałem w sprawie Wałbrzycha do dyrektora Tv Puls 2 i powiedział ze zajmie się ta skandaliczną sprawą. Oby to coś przyniosło bo nawet wśród znajomych którzy jako tako odbierali mux 2 i 1 ze śnieżnych kotłów to przy trudniejszych warunkach jak np. dziś nie mają nic.

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Zgadzam się z tobą kolego te dane są wzięte z kosmosu, ale pomijając to wszystko mam cały czas nadzieję że niebawem w Wałbrzychu Nowej Rudzie Kudowie i Dusznikach zabłysną MUX1 i MUX2

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: stefan90 »

Nadzieje można mieć, chociaż jak zwykle zostało wszystko zrobione na pół gwizdka. A może tak spróbować napisać do nich, aby zwiększyli moc obecnych nadajników? Może to chodź trochę poprawiłoby jakość (w szczególności w miejscach gdzie sygnał dociera bardzo słaby, lub tnie się przy gorszej pogodzie). Chyba to byłaby tańsza operacja niż doświetlenie.

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Szczerze mówiąc nie wiem czy zwiększenie mocy coś poprawi.

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: stefan90 »

Na pewno tam gdzie jest teraz zero sygnału to nic nie da, ale da tym co odbierają ale się tnie. U mnie np. Ze Ślęży właściwie nic, jedynie ze śnieżnych kotłow. Jak był snieg i mrozy w.miare do oglądania, co jakis czas stopklatka, natomiast teraz koszmar, właściwie nie do ogladania. Glownie chodzi o mux2 z 35 kanału. Dodam ze to odbiór z odbicia (antena skierowana w przeciwnym kierunku jak nadajnik. Z kierunku zero sygnału. I być może jakby moc była większa to odbiór byłby lepszy.

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Mam pytanie o nową wieżę na Chełmcu czy tam coś już jest,bo dzisiaj byłem w Wałbrzychu i coś tam dojrzałem ale nie wiem chyba na razie tylko telekomy tam zaistniały,lub radio?

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: stefan90 »

Wydaje mi si że będą tam przenoszone sukcesywnie wszystkie anteny. Jak staey masz będzie pusty pewnie zostanie zdemontowany. Widocznie jego stan jest kiepski i nie opłaca sie go remontować. Innego rozwiązania nie widzę, chyba ze ktoś powoli idzie po rozum do głowy i założą tam Mux1 i 2 ;)

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Odp: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: DanielK »

No miejmy nadzieję ze Wałbrzych doczeka się wreszcie dobrego sygnału mux 1 i mux 2:)

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Potwierdzam że anteny TV zostaną niebawem przeniesione na razie MUX3 takie info otrzymałem z UKE.Też mam taką nadzieje że MUX1,MUX2 też zabłyśnie w Wałbrzychu

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: stefan90 »

Z tego co wiem, to nadawcy komercyjni zwrócili sie o dotacje z ministerstwa, tak jak TVP na doswietlacze. Raczej ich nie dostaną bo sa to nadawcy prywatni. UKE ponadto napisało mi że "wiele zależy też od samorządów" więc może należało by do nich coś w tej sprawie napisać. W każdym razie emitel nie stawia żadnych problemów.

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

I co panowie nadzieja właściwie prysła jak bańka mydlana,po ostatniej publikacji w sat kurierze sytuacja jest jasna doświetleń komercyjnych nadawców nie będzie. Powiem tak i zapewne nie będę w tej opinii sam to jest skandaliczne podejście do zagadnienia przez POLSAT,TVN PULS itd. Jak widać skupiają się tylko na płatnych platformach,zamiast liczyć na większy zasięg a co za tym idzie większe zyski z reklam!!!. Dlatego uważam skoro widzieli że nie będą doświetlać trudnych terenów to po co startowali do pozwoleń na nadawanie naziemne.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: distefano »

Bo im wystarczy taki zasięg jaki mają. Doświetlenia pewnie zwiększyłyby im koszty w stopniu większym niż przewidywany wzrost zysków. Oni i tak wyjdą na swoje bo kto nie odbierze "z ziemi" to odbierze z ich platform satelitarnych. W ekonomii nie ma sentymentów.

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Zgadzam się jeżeli chodzi o ekonomię,ale twierdzę że utrzymanie transpondera na satelicie kosztuje więcej,a średnie utrzymanie gapfilera kosztuje 3000zł,i z uporem maniaka twierdzę że czym większy zasięg tym większy zysk z reklam,i przede wszystkim niema setek czasz przy oknach które szpecą wygląd budynków,ustawa w tym temacie anten satelitarnych weszła dawno,ale jak jest to martwa ustawa.A trzeba sobie zdać sprawę że nasze społeczeństwo jest coraz biedniejsze i nie stać ludzi na opłacanie dwóch abonamentów czyli za posiadanie odbiornika i operatorowi danej platformy.

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: stefan90 »

Jedyne co można w tej chwili zrobić to ogłosić w sieci bojkot tych stacji - głównie chodzi o Polsat bo to oni robią największe problemy. Wiem ze Puls i Tvn są zainteresowane. Niestety pazerność Solorza jest wyższa jak chełmiec i nie jest w stanie zrozumieć że jak sie decyduje na telewizje cyfrową naziemną to chociaż wypada odtworzyć zasięg analogowej (co zresztą jest nakazane ustawowo, ale jak widać są ludzie ponad prawem)

Cyfrowy z Kotliny

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Cyfrowy z Kotliny »

Jestem za,ale czy to coś da ja osobiście wywaliłem Polsat z listy a czy ktoś będzie chciał to zrobić to już każdego indywidualna sprawa ma dość Solorza.A Tak poza tym dobrze że Wałbrzych walczył o to i my w kotlinie.A najgorsze jest zarówno Nowa Ruda jak i Wałbrzych mają nowe maszty nadawcze które zapewniłby bardzo dobry zasięg MUX1,MUX2 jak i obecny MUX3.Dlatego teraz powiem to co kiedyś powiedziałem Solorz zrobi wszystko aby NTC nie była atrakcyjna dla widza wszędzie widzi kasę,a z resztą ma reklamę faworyzującą swoją TV to pewnie każdy widział.Zarówno Okolice Nowej Rudy jak i 120 tysięczny WAŁBRZYCH miałyby dużą oglądalność

Jozef_47
Posty: 44
Rejestracja: 20 stycznia 2011, o 14:57
Odbiornik: DVB-T
Nadajnik - obiekt nadawczy: ŚLĘŻA

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: Jozef_47 »

Witam.
Wałbrzych walczy ? No w Wałbrzychu są dzielnice, bez zasięgu dodatkowych komercyjnych kanałów. A okolce Walbrzycha jak Jedlina, Głuszyca, czy Walim podobnie.
Są miejsca w Walbrzychu bez zsięgu naziemnej DVB-T.
W ubr. słuchacze Radia Maryja i TV Trwam walczyli by w Wałbrzyskiej okolicy
była TV Trwam. Okazało się, ze Wałbrzych nie ma tej TV pomimo aktywnego udziału
mieszkańców w róznego rodzaju marszach.
Sypialnie Piaskowa Góra, Podzamcze mają TV Trwam z Ślęzy czy dzięki kablówką.
I mało kto tam ogląda tv naziemną. Zastanawiam się po co walczyli jeśli i tak
ktoś ich "olał" (sorry).
Sam O. Dyrektor to mało by załatwić by swoje programy razem z TVN czy Polsatem
nadawać w wszystkich zakątkach naszego regionu.

stefan90
Posty: 63
Rejestracja: 1 lutego 2014, o 18:14

Re: DVB-T w rejonie Wałbrzycha

Post autor: stefan90 »

Nie słyszałem o tym że O. Rydzyk wypowiadał się o Wałbrzychu. Mam nadzieję że nie ustanie w walce. Jego słuchacze mają wprawę w organizowaniu manifestacji, więc może tutaj taką zrobią? Oby, sam bym na nią poszedł mino że nie zgadzam się z jego poglądami politrcznymi. Jeśli kolega zna to środowisko może warto podrzucić taki pomysł, bo rzeczywiście odbiór jest tutaj gorzej niż fatalny.

Zablokowany