DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

lechumor

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: lechumor »

Witam na forum - to mój pierwszy głos. Mam informacje od przedstawiciela Emitela z Żórawiny. Emisja zaczęła się przed 11-tą z mocą 0,2 kW. UKE zgodziło sie na 5 kW - to prawda - ale Emitel nadaje z mocą jaka zamówiła TVP - aktualnie 0,2 kW. To jak mówi przedstawiciel Emitela może się zmienić, jeśli telewizja o to poprosi.

hilmi
Posty: 104
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 12:25
Odbiornik: SONY KDL-32S5600
Instalacja antenowa: Antena YAGI 19-elementowa, Antena VHF i dookólna UKF V+H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: hilmi »

no to musze przyznac, ze jak na 200W to dobrze leci jak masz wtyki mozesz zglosic brak teletextu na TVP Info:)

lechumor

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: lechumor »

OK. zgłosiłem ;)

grzesiekgrucha

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: grzesiekgrucha »

A jest może jakaś mapa teoretycznego zasięgu?

lechumor

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: lechumor »

Jeśli robili pomiary - a na pewno robili - to nie chcą się na razie nimi dzielić. Z tego co wiem wiązka jest odchylona od osi o 60 stopni po każdej ze stron, do tego dochodzą po dwa listki boczne charakterystyczne dla emisji kierunkowej. Listki mogą pozwolić na odbiór np. w rejoie Tyńca czy Krzyżowic, bądź po drugiej stronie w rejonie Kotowic.
Ostatnio zmieniony 24 października 2011, o 15:04 przez lechumor, łącznie zmieniany 1 raz.

emgie77
Posty: 49
Rejestracja: 10 lipca 2011, o 17:25
Miejscowość: Nysa
Odbiornik: SONY Bravia 50X94J
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża/Chrzelice/Praděd

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: emgie77 »

Jeżeli chodzi o TVP Opole to ten własnego teletekstu nie posiada i nie nadaje.

amper79

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: amper79 »

15:04 Maślice siatka brak sygnału.Tuner usb overmax ,co dalej?

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

U mnie siatka ze wzmacniaczem i śmiga OK, w prawdzie jakość sygnału ~68-72 ale nie ma problemów, spokojnie da sie oglądać raz na jakiś czas jakieś drobne zakłócenie wystąpi.
Odległość od Żórawiny ~14,5km.

Edit
Zauważyłem ze sygnał sie teraz uspokoił, bo wcześniej lekko skakał.
Ostatnio zmieniony 24 października 2011, o 16:22 przez PeterMac, łącznie zmieniany 7 razy.

lechumor

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: lechumor »

Ważny numer - Centrum Zarządzania i Nadzoru Sieci Emitel - mozna zgłaszać txt i inne historie - 012 385 41 00

grzesiekgrucha

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: grzesiekgrucha »

Czy jest jakaś szansa na odbiór w odległości 47km? Mieszkam dokładnie w takiej odległości na zachód od Żórawiny. Mux ze Ślęży odbieram ze 100% jakością, tylko że ze Ślęzy to ładnie sieje, a tutaj te marne 0,2kW...

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

nie sądze zeby na 47km od nadajnika z tak małą mocą dało sie to oglądać, myśle ze te 20km to jest max na dobrą siłę sygnału bez krzaczenia.
Ostatnio zmieniony 24 października 2011, o 16:17 przez PeterMac, łącznie zmieniany 1 raz.

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

No dobra czas na mnie. :)

Obrazek

Miejscowość Uraz, na północny zachód od Wrocławia. Odległość 32,5 km.
@PeterMac Szybko obaliłem twoją teorię o 20 km. :P

Obrazek

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: mm4738 »

W Rawiczu ślad sygnału poziom 47 /jakość skacze od 0-13% (stabilny odbiór zaczyna się od Q=30%). Może jak będzie małe tropo to coś więcej doleci.
Z pewnością nie jest to 5kW bo dałoby się odbierać. Kilka lat temu taką moc z Żórawiny musiałem tłumić.
Mam cichą nadzieję, ze moc zostanie podniesiona.

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Jeszcze dodam, że w salonie na LV6T też bez problemu odbiór na antenie siatkowej, gdzie ledwo odbierała analog.
LV5T + Yaga
LV6T + siatka
Ostatnio zmieniony 24 października 2011, o 16:16 przez DVBManiak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

DVBManiak - ładnie ładnie :) myslalem ze bedzie gorzej z tak małego nadajnika jest przyzwoicie.
Ostatnio zmieniony 24 października 2011, o 16:21 przez PeterMac, łącznie zmieniany 1 raz.

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Szkoda tylko, że jest podobna sytuacja z TVP INFO jak w Białymstoku, czyli 4:3. Może dostosują za jakiś czas.
PS. Pierwsza Moda na sukces w cyfrówce - bezcenne :P

pabloki

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pabloki »

Huby. Brak odbioru. Blokowisko -sygnal tylko z odbicia jednak za slaby bo nawet nie wczytuje listy kanalow.

hilmi
Posty: 104
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 12:25
Odbiornik: SONY KDL-32S5600
Instalacja antenowa: Antena YAGI 19-elementowa, Antena VHF i dookólna UKF V+H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: hilmi »

wlasnie leci pasmo rozlaczna regionalne na tvp info zwroccie uwage ze na analogu jest logo tvp wroclaw a na cyfrowce bez loga:)) heh moze dlatego teletextu brak bo z innego zrodla biora sygnal

maniak665

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: maniak665 »

Wrocław ulica obornicka brak odbioru. Mój tuner informuje mnie tylko o obecności sygnału ale jest za słaby aby pobrac liste kanałów. Ktoś w tej okolicy łapie sygnał ?

westsilver

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: westsilver »

na północno-wschodnim krańcu Wrocławia siła 26 jakośc od 0 do 6 w zależności od tv samsung łapie a sony już nie..(mux-3) :cry:
Ostatnio zmieniony 24 października 2011, o 17:43 przez westsilver, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany