DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

maniak665

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: maniak665 »

siła z jaką nadaje żurawina szkoda gadac. nawet całe miasto się nie łapie ..

DorianGray

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DorianGray »

Na Zakrzowie niestety tylko MUX 2 :(((
Jeszcze jest nadzieje, żę może zwiększą do 5 kW :((

mav

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: mav »

DorianGray pisze:Na Zakrzowie niestety tylko MUX 2 :(((
Jeszcze jest nadzieje, żę może zwiększą do 5 kW :((
Potwierdzam. Zakrzów lipa. Za słaby sygnał.

hetyt

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: hetyt »

Czy wcześniej na Zakrzowie obieraliście analogowy TV Puls ?

westsilver

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: westsilver »

hetyt pisze:Czy wcześniej na Zakrzowie obieraliście analogowy TV Puls ?
mam analogowy puls i mux 2 a nie mam mux3

Gumiś
Posty: 21
Rejestracja: 12 lipca 2011, o 12:29

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Gumiś »

Na TVP Kultura jako podstawowa zgłasza się ścieżka z audiodeskrypcją.

hetyt

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: hetyt »

westsilver pisze:mam analogowy puls i mux 2 a nie mam mux3
Mieszkam na psiaku przy ul. Gorlickiej jestem ciekawy czy będę miał odbiór.
Sprawdzę jak wróce z roboty.

DorianGray

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DorianGray »

hetyt pisze:Czy wcześniej na Zakrzowie obieraliście analogowy TV Puls ?
Ja odbierałem TV Puls analogowo ale strasznie śnieżył.
Kurcze mam nadzieję, że zwiększą moc nadawania :(

mmm
Posty: 20
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 18:10
Odbiornik: MT 4160v1 (miałem 3 ale padły)
Kruger & Matz KM00186
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: mmm »

U mnie na Zernikach (zachod Wroclawia) na zbiorczej antenie MUX3 sila i jakosc skacza od 0 do 80 i przycina co chwile tak ze sie nie da ogladac. Musze jutro zadzwonic do spoldzielni zeby podregulowali wzmaczniacz od anteny zbiorczej to pewnie bedzie lepiej - Puls analogowy chodzi idealnie.

Niepokoi mnie brak opisow programow w EPG - tytuly sa ale opisu w MUX3 nie ma na zadnym kanale - tez tak macie?

Awatar użytkownika
pjotrekm
Posty: 19
Rejestracja: 15 marca 2010, o 09:22
Odbiornik: Synaps THD-2800s,Technisat CableStar Combo,DiGYBOXX T4, inne
Instalacja antenowa: Antena logarytmiczno-periodyczna Fracarro LPV345F (choinka)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Trutnov

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pjotrekm »

Kicha. Mimo, że widzę maszt Żórawiny przez okno i mam do niej w linii prostej 23km, to żaden z moich TV nawet nie drgnął. TV Puls odbieram. Słabo, bo słabo ale jednak. Muszę chyba drugą antenę o większym zysku przetestować. Chyba, że obecnie jest jakaś przerwa, bo aż się nie chce wierzyć, że tak słabo to wygląda...

Podłączyłem na szybko antenę logarytmiczno-periodyczną Fracarro LP45NF, skierowałem na Żórawinę i odbieram :). Bez zacięć. W pokoju, bo dzisiaj po ciemku nie będę właził na dach. Jutro zainstaluje na maszcie.

Uffff, a już się przestraszyłem że będzie źle. Obecnie zainstalowana antena jest skierowana na Ślężę. Spróbuję jutro najpierw przekierować lekko w kierunku Ślęży. Tylko, że szkoda czeskich programów. Chyba się nie obejdzie bez dwóch anten.
Ostatnio zmieniony 24 października 2011, o 19:44 przez pjotrekm, łącznie zmieniany 1 raz.

bzyku_bz

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: bzyku_bz »

KAMIEŃ gmina Długołęka odbiór idealny.Jestem w szoku,super!

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pawelll »

Rewelacja - Święta Katarzyna.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVB-T/S »

Jak to w końcu jest z mocą w Żórawinie?
Gdzieś widziałem 0,2kW a gdzie indziej 5kW.
Odbieram prawie idealnie TVN w analogu a Puls to zaśnieżony ale MUX3 ani trochę.
Mieszkam na wschód od nadajnika.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pawelll »

Na dzisiaj moc 200W. Ponoć ma być 5kW (TVP dostała zgodę z UKE) - kiedy? nie wiadomo.
Twoim problemem jest to, że emisja jest kierunkowa- na Wrocław. Tak przynajmniej miało być.

grzesiekgrucha

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: grzesiekgrucha »

Jeżeli znajduję się w odległości 30km od nadajnika w Legnicy i 47km od Wrocławia(Żórawina) to czy zmiana na jakąś lepszą antenę(obecnie posiadam zwykłą siatkę bez żadnego wzmacniacza, na dachu) jest w stanie coś pomóc? Obecnie na tych dwóch częstotliwościach mam sygnał 19%. Nic niestety nie odbieram. Jeżeli ktoś się na tym zna, to jaką instalację antenowa ewentualnie mógłbym zastosować?

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVB-T/S »

Może wbiją te 5kW - w końcu TVN z Opola ma aż 1kW. Czego oni się tak boją. 200W to tyle co nic i to kierunkowe nadawanie. Na 25km od Opola TVN nie da się już oglądać (w analogu) natomiast na dwa razy większej odległości do Żórawiny obraz mam prawie idealny. Nie chcę przekładać anteny na drugą stronę domu bo by była wojna ;) ani kupować innej tylko na pół roku.

Jak ktoś będzie miał jakieś info o zmianie mocy niech się pochwali.

Awatar użytkownika
ilin
Posty: 78
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, o 21:02
Odbiornik: WIWA HD90
tuner na usb
Instalacja antenowa: ATX91 + 5 elementowa yaga VHF III
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat,Wręczyca-MUX8

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: ilin »

TVN z Opola ma 4.2 kW.
Od biedy da sie oglądać nawet z ok 60 km.
Tak jak i TVN z Żórawiny z 82 km w przyzwoitej jakości. :)

Mogli by dać te 5kw to może i ja bym to odebrał.

majonez

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: majonez »

MUX-3
Wrocław-Maślice (koło stadionu), odbiór na antenie siatkowej z przedwzmacniaczem, leży na stoliku na balkonie (3-cie piętro), skierowana na Żórawinę:
Samsung pokazuje dość dużą stopę błędów, lekkie przycinki, ale da się oglądać

cobras

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: cobras »

Moje położenie - blokowisko Popowice pierwsze piętro częściowo przesłonięte. Po pierwszych próbach, które nie dały nic, w końcu złapałem info o kanałach, przekierowanie anteny na Żurawinę, złapałem sygnał ale przycięcia straszliwe. Przed 18 dokupiłem wzmacniacz LNA 101 10dB, zasilanie podłączyłem około 7V (czyli mam jeszcze zapas), daje się ogladać ale są przycięcia, najlepsze że złapałem dwa czeskie muxy które nawet da się oglądać. Jakby zwiększyli moc chociaż do 1 lub 2 kW to by Wrocław śmigał bez przycięć i wzmacniaczy. :|

pivi
Posty: 90
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 18:29
Odbiornik: OTV LG 42LN570S
Instalacja antenowa: siatka na dachu dwupiętrowego budynku bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pivi »

cobras pisze:Moje położenie - blokowisko Popowice pierwsze piętro częściowo przesłonięte. Po pierwszych próbach, które nie dały nic, w końcu złapałem info o kanałach, przekierowanie anteny na Żurawinę, złapałem sygnał ale przycięcia straszliwe. Przed 18 dokupiłem wzmacniacz LNA 101 10dB, zasilanie podłączyłem około 7V (czyli mam jeszcze zapas), daje się ogladać ale są przycięcia, najlepsze że złapałem dwa czeskie muxy które nawet da się oglądać. Jakby zwiększyli moc chociaż do 1 lub 2 kW to by Wrocław śmigał bez przycięć i wzmacniaczy. :|
Co to znaczy, że masz zapas? Sądzisz, że jak zwiększysz zasilanie do np. 12V to wzmocnienie wzrośnie? Pierwszy raz słyszę, żeby regulować wzmocnienie napięciem zasilania - co najwyżej zmienisz punkty pracy tranzystorów. W Twoim przypadku zwiększenie napięcia zasilającego może co prawda mieć jakiś wpływ na wzmocnienie ale wynikający tylko z tego, że wzmacniacz zacznie pracować w założonych konstrukcyjnie warunkach (punktach pracy). Podłącz zasilanie nominalne (prawdopodobnie 12V - nie znam tego wzmacniacza) a powinien pracować lepiej (optymalnie).

Edit:
Właśnie sprawdziłem, że ten wzmacniacz ma zasilanie 5V i 12V ale nie było info czy trzeba coś przełączać w puszce czy to jest zakres od 5 do 12 V. Jeżeli to pierwsze to zasil zgodnie z instrukcją a jezeli to drugie to masz poprawne zasilanie bo mieści sie w zakresie. Ale nie licz,że po zwiększeniu zasilania wzrośnie wzmocnienie.
Ostatnio zmieniony 24 października 2011, o 21:33 przez pivi, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany