DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

pabloki

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pabloki »

A probowalibyscie cos robic w taka pogode jak dzis? Bo ja bym poczekal az przestanie padac.

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

Maja Nas w nosie, zero info, pewnie włączą 27 albo jeszcze przesuną :lol: jakby nie platformy cyfrowe to wiałoby straszną nędzą w ofercie programowej i telewizor mógłbym wyrzucić przez okno jakbym liczył na samo DVB-T i ich tempo rozwoju.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pawelll »

PeterMac pisze:Maja Nas w nosie, zero info, pewnie włączą 27 albo jeszcze przesuną :lol:
Wyluzujcie. Przebieracie nogami jak ... nie powiem kto. :D

Jak na razie Emitel startuje zasadniczo bez opóźnień (a nawet wcześniej)w stosunku do harmonogramu. To że na tym etapie jak dzisiaj powinniśmy być 2-3 lata temu "zawdzięczamy" politykom.

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

Nie ma co wyluzowywać, inne wieksze miasta mają juz sygnał z dwóch muxów od dawna, a Wrocław jest w czarnej.... nie powiem gdzie, i jeszcze nie dają kilka dni wcześniej, to co nawet teraz nie bedzie czasu na emisje testową.
Chociaz by ktoś poinformował od nich kiedy planowane jest uruchomienie ale po co niech tam sobie ludzie czekają do końca.

Catz

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Catz »

Trzeba było protestować jak ustalano harmonogram, a nie teraz narzekać że harmonogram nie jest realizowany z wyprzedzeniem.

O ile wszystko ruszy bez problemów 27 października, będę zadowolony, nawet bardziej niż zabawa w kotka i myszkę z "testowymi" uruchomieniami przed 27.10, które co chwilę by znikały lub zmieniały parametry - wtedy to byłby dopiero krzyk. Skoro Emitel jest przygotowany do uruchomienia zgodnie z harmonogramem, to nie ma powodu, dla którego miałby za darmo promować TVP na kilka dni wcześniej, a z punktu widzenia TVP też każda złotówka powinna się liczyć.

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

PeterMac pisze:Chociaz by ktoś poinformował od nich kiedy planowane jest uruchomienie ale po co niech tam sobie ludzie czekają do końca.
Przecież Emitel pisał:
Jarosław Bałuka pisze: Nie później niż 27.10.2011 ;)
JaroslawMroczkowski pisze:/nauczeni doświadczeniem z przed kilku dni żadnych "prawdopodobnych" terminów podawać już nie będziemy./
Czy nie możesz zaczekać jeszcze max tydzień? Z tego co wiem masz platformę satelitarną i masz tam wszystko, więc jaki masz problem?
Ta druga wypowiedź dotyczyła MUX-2 z Trzeciewca, ale wiemy co tam się stało i nie ma co obarczać winą Emitela, który wszystkie inne emisje uruchamiał zawsze w terminie.

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

DVBManiak pisze:
PeterMac pisze:Chociaz by ktoś poinformował od nich kiedy planowane jest uruchomienie ale po co niech tam sobie ludzie czekają do końca.
Przecież Emitel pisał:
Jarosław Bałuka pisze: Nie później niż 27.10.2011 ;)
JaroslawMroczkowski pisze:/nauczeni doświadczeniem z przed kilku dni żadnych "prawdopodobnych" terminów podawać już nie będziemy./
Czy nie możesz zaczekać jeszcze max tydzień? Z tego co wiem masz platformę satelitarną i masz tam wszystko, więc jaki masz problem?
Ta druga wypowiedź dotyczyła MUX-2 z Trzeciewca, ale wiemy co tam się stało i nie ma co obarczać winą Emitela, który wszystkie inne emisje uruchamiał zawsze w terminie.
Co to za informacja ze nie pozniej niz 27.10.2011, to kazdy wie, wiesz czekać to ja moge mi sie nie spieszy ale wkurza mnie to całe podejście, jakby nie mogli włączyć tydzień dwa wcześniej, przecież termin 27 to termin ostateczny.

Chemical Attack

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Chemical Attack »

Trzy lata co najmniej w plecy są, a Ty chciałbyś uruchomień przed ostatecznym terminem:D

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pawelll »

A kto im zapłaci za wcześniejszą emisję. Naprawdę wyluzujcie, zachowujecie się jak dzieci w piaskownicy :D
Opóźnienie we wprowadzaniu DVB-T spowodowali politycy (zostawmy na boku głębsze przyczyny). Póki co Emitel wywiązuje się z umów które podpisał.

Pumpkinfan

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Pumpkinfan »

Nie przesadzajmy z tym problemem zapłaty za przedwczesny start emisji. Jakoś w innych regionach nie było problemem odpalenie testów MUX-3 przed obiecanym terminem-->

"Nowe emisje testowe DVB-T z obiektów RTCN Kraków/Chorągwica oraz RTCN Katowice/Kosztowy.

W Krakowie MUX_3 dostępny jest na kanale 48 z mocą 2 kW ERP, w Katowicach kanale 51 z mocą 2,5 kW ERP."

Wstyd, że w tak wielkim mieście jak Wrocław, wszystko idzie jak po grudzie. Nie dziwię się pretensjom obywateli odnośnie Mux-3. Warszawa i inne miasta już dawno mają w/w pakiet DVB-t.

cobras

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: cobras »

Kurczę, też czekam z niecierpliwością, bo MUX2 odbieram bez problemów, ale mam obawy związane z mocą nadawania 0,2 kW, myślę że raczej MUX3 będzie dla mnie nieosiągalny, chyba ze spółdzielnia założy anteny, jeśli nie to pozostanie czekać do maja 2012 na MUX1 ze Ślęży. :?:

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: belliash »

co tu duzo mowic....

Europejska Stolica Kultury bez TVP Kultura :lol:

Jedno z najprezniej rozwijajacych sie miast, a wszyscy traktuja je jakby bylo nie wiadomo jakim zadupiem ;) Swoja droga ciekawe ze mamy 16 wojewodztw, wiec 16 wielkich miast - w tym Wroclaw... i dlaczego wszystkie te nie sa ujete w 1 etapie...

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pawelll »

Pumpkinfan pisze: Wstyd, że w tak wielkim mieście jak Wrocław, wszystko idzie jak po grudzie. Nie dziwię się pretensjom obywateli odnośnie Mux-3. Warszawa i inne miasta już dawno mają w/w pakiet DVB-t.
Jak na razie idzie zgodnie z harmonogramem. Miałeś MUX-2 o czasie? Miałeś. Minął 27.10 - nie minął.
Jeszcze raz powtórzę - wątpliwości co do harmonogramu to rząd/Sejm/KRRiT nie Emitel.

pivi
Posty: 90
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 18:29
Odbiornik: OTV LG 42LN570S
Instalacja antenowa: siatka na dachu dwupiętrowego budynku bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pivi »

PeterMac pisze:
DVBManiak pisze:
PeterMac pisze:Chociaz by ktoś poinformował od nich kiedy planowane jest uruchomienie ale po co niech tam sobie ludzie czekają do końca.
Przecież Emitel pisał:
Jarosław Bałuka pisze: Nie później niż 27.10.2011 ;)
JaroslawMroczkowski pisze:/nauczeni doświadczeniem z przed kilku dni żadnych "prawdopodobnych" terminów podawać już nie będziemy./
Czy nie możesz zaczekać jeszcze max tydzień? Z tego co wiem masz platformę satelitarną i masz tam wszystko, więc jaki masz problem?
Ta druga wypowiedź dotyczyła MUX-2 z Trzeciewca, ale wiemy co tam się stało i nie ma co obarczać winą Emitela, który wszystkie inne emisje uruchamiał zawsze w terminie.
Co to za informacja ze nie pozniej niz 27.10.2011, to kazdy wie, wiesz czekać to ja moge mi sie nie spieszy ale wkurza mnie to całe podejście, jakby nie mogli włączyć tydzień dwa wcześniej, przecież termin 27 to termin ostateczny.
Za komuny oddawano przed terminem a po roku szło do remontu. To ja już wolę bez przedterminowości.
Nie porównujcie obecnej sytuacji z lipcem bo wtedy uruchamiali SFN i musieli metodą prób i błędów synchronizować nadajniki, dobierać opóźnienia by wyeliminować białe plamy. I bardzo potrzebny był im odzew z forum. Ćwiczyli to dwa tygodnie i jeszcze przeciągnęli na sierpień. A teraz luzik, zwykły pojedynczy nadajnik BARDZO małej mocy. Najprawdopodobniej WFS maja juz zestrojony, zasięg pomierzony bo parę dni temu właczyli samą nośną na kilka godzin. To na razie wystarczy. Nie zdziwiłbym się gdyby pozostało tylko włączyć zasilanie.

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Włączyli MUX-3 w Częstochowie, to może i Żórawina ruszy jutro albo w niedzielę. http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 734#p66734

Pumpkinfan

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Pumpkinfan »

To świetnie, że w okoliach Częstochowy już odbierają MUX-3. Tylko dlaczego na stronie głównej Emitela brak info o tej wiekopomnej chwili ;)

Teraz tylko patrzeć jak i We Wrocku ruszy :D

pawelll pisze:
Pumpkinfan pisze: Wstyd, że w tak wielkim mieście jak Wrocław, wszystko idzie jak po grudzie. Nie dziwię się pretensjom obywateli odnośnie Mux-3. Warszawa i inne miasta już dawno mają w/w pakiet DVB-t.
Jak na razie idzie zgodnie z harmonogramem. Miałeś MUX-2 o czasie? Miałeś. Minął 27.10 - nie minął.
Jeszcze raz powtórzę - wątpliwości co do harmonogramu to rząd/Sejm/KRRiT nie Emitel.
No fakt, nie dziwmy się skoro zgodnie z harmonogramem Wrocław jest na samym końcu, co wszystko wyjaśnia :D http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-3

pukos3

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pukos3 »

W tym zestawieniu Wrocław jest na końcu bo to zestawianie Alfabetyczne.Ja również z niecierpliwością oczepię Mux-3

emgie77
Posty: 49
Rejestracja: 10 lipca 2011, o 17:25
Miejscowość: Nysa
Odbiornik: SONY Bravia 50X94J
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża/Chrzelice/Praděd

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: emgie77 »

Chrzelice/Opole też już ruszyły. Kanał 43.

vixy

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: vixy »

Panowie z Emitela chyba pamiętają nasze wcześniejsze żale i z premedytacją włączą Żórawinę 27.10. o godzinie 23:55 ;-|

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

27 już będzie za późno. Musi być przed i tak zapewne będzie. Bądźmy cierpliwi.

Zablokowany