DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

I jeszcze co do MUX-1 to on też będzie nadawany przejściowo na k.64. Docelowo będzie to k.55 SFN z Czarną Górą.

pivi
Posty: 90
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 18:29
Odbiornik: OTV LG 42LN570S
Instalacja antenowa: siatka na dachu dwupiętrowego budynku bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pivi »

Matteo87 pisze:W niedzielę pewnie mają wolne. Ale możliwe, że jutro ruszy, zostały tylko 3 nadajniki - Wrocław, Legnica i Kielce
Swoją drogą ciekawe jak wygląda proces uruchamiania w skali kraju nadajników przewidzianych na ten sam termin. Czy personel poszczególnych obiektów nadawczych uruchamia samodzielnie czy może też jest jakaś objazdowa spec-ekipa fachowców uruchomieniowych z wozem pomiarowym (może dwie???). Nie chodzi mi o przystosowanie obiektów (montaż anten itp) bo to trzeba było zrobić wcześniej tylko o samo uruchomienie i pomiary wstępne. Moze ktoś coś wie???
Na forumowiczów z Emitela raczej nie liczę bo ostatnio nabrali wody w usta.
A swoją drogą w lipcu gdy był im potrzebny odzew z terenu przy uruchamianiu SFNu to chętniej się udzielali na forum.

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: belliash »

pivi pisze:
Matteo87 pisze:W niedzielę pewnie mają wolne. Ale możliwe, że jutro ruszy, zostały tylko 3 nadajniki - Wrocław, Legnica i Kielce
Swoją drogą ciekawe jak wygląda proces uruchamiania w skali kraju nadajników przewidzianych na ten sam termin. Czy personel poszczególnych obiektów nadawczych uruchamia samodzielnie czy może też jest jakaś objazdowa spec-ekipa fachowców uruchomieniowych z wozem pomiarowym (może dwie???). Nie chodzi mi o przystosowanie obiektów (montaż anten itp) bo to trzeba było zrobić wcześniej tylko o samo uruchomienie i pomiary wstępne. Moze ktoś coś wie???
Na forumowiczów z Emitela raczej nie liczę bo ostatnio nabrali wody w usta.
A swoją drogą w lipcu gdy był im potrzebny odzew z terenu przy uruchamianiu SFNu to chętniej się udzielali na forum.

No tak... jak cos potrzeba to do uzytkownika... w koncu to darmowy beta tester ;p

cobras

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: cobras »

Matteo87 pisze:Generalnie nie będą się dublować, bo MUX3 zawita na Ślęży po wyłączeniu analogu, czyli najwcześniej w kwietniu 2013. TVP jest z kolei na MUX1 tylko tymczasowo, najpóźniej do kwietnia 2014. Dublować się będą max rok. Po tym czasie do MUX1 dołączą nowe kanały w miejsce TVP, a TVP pozostanie tylko na MUX3

Poza tym MUX1 nie będzie nigdy oferował więcej niż MUX3, bo nie będzie na nim TVP Kultura i TVP Historia
Tego nie wiedziałem, ale to wszystko tłumaczy. Nie rozumiem tylko po co takie roszady. A nadajnik w Żurawinie to jak dla mnie jakaś kpina. Z mapy wygląda że nie zapewni zasięgiem podstawowych kanałów cyfrowych w całym Wrocławiu. To ma być taka zapchaj-dziura że niby Wrocław ma naziemna tv cyfrową. Rzeczywistość pokaże, może już jutro. :|

Xman72
Posty: 38
Rejestracja: 25 sierpnia 2011, o 12:28
Odbiornik: TechniSat Digyboxx T4, MediaTech MT 4163,42PFL7606K/02
Instalacja antenowa: 1.Ant.wew
DVW zysk 28 dB ze wzm,
2. Ant UHF Dipol 44/21-69 Tri Digit 16 dB sym.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża, RTON Śnieżne Kotły

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Xman72 »

Być może tak dobiorą parametry emisji tj. sprawność kodu i GI , że sygnał z Żórawiny będzie odbierany w całym Wrocławiu bez problemu.

pukos3

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pukos3 »

Jaka będzie moc mux3 z Żórawiny wg http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... zania-mux-3 ma być 0,2KW ?

Coś się ruszyło bo jest sygnał !!!! jednak dla mnie nie dostępny :/

Krzysiek84

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Krzysiek84 »

Tak potwierdzam włączyli Żórawinę, odbiór na zwykłej starej siatkowej antenie, Śródmieście Ołbin, siła 10% jakość 100% Ślęze mux2 odbieram siła 90% jakość 100%. Swoją drogą te 10% to strasznie mało, ale jakość stoi cały czas w miejscu na 100% oby tak cały czas :D
Ostatnio zmieniony 24 października 2011, o 11:25 przez Krzysiek84, łącznie zmieniany 2 razy.

cobras

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: cobras »

siła 10% jakość 100% czyli da się odebrać czy nie? bo na razie nie mogę sprawdzić :|

Krzysiek84

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Krzysiek84 »

tak odbieram bez problemu wszystkie 6 kanałów, EPG tez działa

pukos3

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pukos3 »

siła 55 jakość 95 na tunerze komputerowym błąd odczytu nie mogę oglądać mak ktoś tak ?
dekoder "biały" od n-ki spróbuję anteną pokręcić bo pokazuje 25 siła i 0 jakość

Matteo87

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Matteo87 »

jest:) jakość 100% :) siły wiwa nie pokazuje:) wszystko gra:D:D:D

Gumiś
Posty: 21
Rejestracja: 12 lipca 2011, o 12:29

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Gumiś »

Ciekawostka co do mocy z http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=7:
Prezes UKE wydał na wniosek spółki Telewizja Polska S.A. pozwolenia radiowe na używanie urządzeń nadawczych w celu eksperymentalnego (pilotażowego) rozpowszechniania programów TV tworzących trzeci multipleks DVB-T. Pozwolenia dotyczą następujących stacji nadawczych:

• RTCN Wrocław/Żórawina kanał TV nr 33 (moc promieniowana ERP = 5 kW)

Matteo87

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Matteo87 »

o super informacja :) Prosimy przedstawicieli Emitela o potwierdzenie.

I dlaczego TVP Info jest w 4:3? Zarówno Wrocław jak i Opole

Krzysiek84

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Krzysiek84 »

To jak zwiększyli do 5 kW to powinna być o wiele większa siła, ale może jeszcze coś tam robią, bo teraz mam chwilowo spadki jakości. Jeśli nadaje z tą większą mocą to co by było przy 0,2 kW. Chyba muszę zainwestować w antenkę kierunkową.

Xman72
Posty: 38
Rejestracja: 25 sierpnia 2011, o 12:28
Odbiornik: TechniSat Digyboxx T4, MediaTech MT 4163,42PFL7606K/02
Instalacja antenowa: 1.Ant.wew
DVW zysk 28 dB ze wzm,
2. Ant UHF Dipol 44/21-69 Tri Digit 16 dB sym.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża, RTON Śnieżne Kotły

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Xman72 »

Właśnie dobrze by było jak by panowie z Emitela potwierdzili uruchomienie nadajnika w Żórawinie i z jaką mocą pracuję , puki co to u mnie brak jest sygnału.

Awatar użytkownika
Dylax
Posty: 29
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 16:47
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa zewnętrzna bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęza/Kłodzko

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Dylax »

Ja na Ołbinie mam siłe 60%

hilmi
Posty: 104
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 12:25
Odbiornik: SONY KDL-32S5600
Instalacja antenowa: Antena YAGI 19-elementowa, Antena VHF i dookólna UKF V+H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: hilmi »

Witam Krzyki sygnal bardzo dobry odbiera na kawalku druta 75 cm:) wsadzonego w antene ale juz zglaszam 1 problem TVP INFO i Wrocław i Opole brak teletextu

pukos3

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pukos3 »

U mnie sygnał skacze od 0 do 100 przez ostatnich 10 min

hilmi
Posty: 104
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 12:25
Odbiornik: SONY KDL-32S5600
Instalacja antenowa: Antena YAGI 19-elementowa, Antena VHF i dookólna UKF V+H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: hilmi »

u mnie caly czas max

Awatar użytkownika
Dylax
Posty: 29
Rejestracja: 20 lipca 2011, o 16:47
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa zewnętrzna bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęza/Kłodzko

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Dylax »

hilmi pisze:juz zglaszam 1 problem TVP INFO i Wrocław i Opole brak teletextu
Zgadza się niestety nie ma.
Matteo87 pisze:I dlaczego TVP Info jest w 4:3? Zarówno Wrocław jak i Opole
Ja mam na analogu tylko i wylącznie w formacie 4:3, nie pamiętam by kiedyś był 16:9 ;)

Zablokowany