DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

pabloki

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: pabloki »

@up. niestety ale nie daje rady u mnie sie przebic . Ant nie ma czystego widoku tylko bloki bloki bloki...Jest problem z analogiem (tvn i puls) ale i tak ma m dvb-c wiec mi to zwisa jednak moja aktywnosc ma pietnowac wadliwe wdrozenie uslugi(za mala moc ) . Usluga dostena tylko anprzestrzale terenowym a miasto ma raczej zwarta zabudowe-w zalozeniu mialo to docierac wpierw do miasta bo sa kanaly TVP KULTURA I HISTORIA a dopiero potem, 2014, na reszcie kraju juz z duza mocą.Jednak moc z żórawiny jest i tak za słaba dla wiekszosci miasta .Pomijam, ze wiekszosc w miescie ma kablówke. W takim razie po co wdrozenie z tak małą mocą. Dla szpanu ze tv w polsce sie rozwija???

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: SAT-COM »

pabloki pisze:/Nie mam mux3 nawet z obecna mocą. Oj slaby jeszcze zasieg.Bloki skutecznie wszystko tłumią.Ach to miasto :lol: .
Ktoś z Was łapie na hubach analog puls? Mi sie nie udalo wiec z mux3 lipa. :(
Odbierałem MUX 3 na ul. Ślicznej jeszcze jak Żórawina nadawała z mocą O,2KW na pierwszym piętrze przysłonięty sąsiednim blokiem.
Tylko przy antenie ze wzmacniaczem precyzyjnie ustawionej.
Teraz nie wiem jak wygląda to po zwiększeniu mocy, gdyż wywiozłem swoje "zabawki" w inne miejsce ale w miarę możliwości to sprawdzę.

pabloki

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: pabloki »

To ja mam gorzej bo za śliczna mieszkam i mam wiecej niz jeden blok zaslaniajacy.

Matteo87

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: Matteo87 »

pabloki pisze:w zalozeniu mialo to docierac wpierw do miasta bo sa kanaly TVP KULTURA I HISTORIA a dopiero potem, 2014, na reszcie kraju juz z duza mocą
No tak, po co wieśniakom TVP Historia i Kultura :roll:

Powiem tylko, że założenie było inne niż myślisz

Przemek22tex

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: Przemek22tex »

U mnie zaś z analogu TVN odbieram za delikatnym śniegiem a zaś PULS w ogóle nie łapię. Być może dla tego nie odbieram cyfrowej z Żórawiny. Jeśli ktoś z tych okolic odbierze to czekam na informacje.

pabloki

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: pabloki »

Matteo87 oświeć mnie i powiedz jakie było założenie.Nagonienie ludzi dla platform cyfrowych?
Chyba nie. Przecież to taki porzadny kraj.

Matteo87

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: Matteo87 »

MUX3 ma moc taką, na jaką pozwala tłok w eterze, a nie konieczność priorytetowego zapewnienia TVP Kultura i Historia mieszkańcom miast. Te programy są tylko dodatkiem do podstawowych, które w obliczu opóźnień MUX1, TVP próbuje dostarczyć cyfrowo jak największej liczbie obywateli.

victus

Żórawina / nie działa MUX1

Post autor: victus »

Witam,
od mniej więcej 20 grudnia przestał mi działać MUX1. Mieszkam w Żórawinie, mam Antenę skierowaną na nasz maszt i na Ślężę, z mojego domu są w linii prostej. Sytuacja dotyczy 3 dekoderów urz0083 i Philipsa jakiegoś nowszego z wbudowanym dekoderem, modelu nie pamiętam. Przed ~ 20grudnia wszystko wszędzie działało. Po włączeniu kanałów z MUX1 było info o braku sygnału, teraz przy ponownym wyszukiwaniu w ogóle nie znajduje tych kanałów.
Byłby ktoś w stanie mi pomóc?

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: SAT-COM »

Miałeś chyba na myśli Mux3 najbliższy Mux1 nadaje z Żagania.
Musisz doprecyzować pytanie podając więcej informacji na temat instalacji antenowej.

Jeżeli chodzi tobie o mux3 to zmieniły się parametry nadawania RTON Żórawina (zwiększenie mocy EPR) być może spowodowało to przesterowanie twojej instalacji antenowej a co za tym idzie brak odbioru.

victus

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: victus »

Być może, w każdym razie nie działają mi kanały TVP tj. 1, 2, info, Wrocław, Opole, historia, kultura i Polonia. Analog odbiera dalej bardzo ładnie.

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: SAT-COM »

To jest właśnie MUX3 nie napisałeś nic na temat swojej instalacji antenowej.
Ale skoro mieszkasz w Żórawinie to powinieneś mieć odbiór na przysłowiowym kawałku druta.

DVBManiak

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: DVBManiak »

U mnie po zwiększeniu mocy MUX-3 da się odbierać stabilnie nawet bokiem anteny.

victus

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: victus »

Mam antenę kierunkową ustawioną na Ślężę i maszt w Żórawinie, względem mojego domu są w linii prostej. Antena stalowa z jakąś cewką. Dziwi mnie ta sytuacja, ponieważ wszystkieinne programy odbiera bez problemu.

drt

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: drt »

a probowales skasowac kanaly i wyszukac jeszcze raz, moze odbiornik jakas zwieche zlapal ?

victus

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: victus »

Próbuję to co kilka dni. Sytuacja jest ta sama na 3 dekoderach i jednym zwykłym LCD z wbudowanym dekoderem. Inne Muxy odbiera, podobnie jak analog. Próbowałem szukać z opcjami FTA on/off, LCN on/off.

pabloki

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: pabloki »

Uzupelnij swoj profil victus abedzie wiadomo wiecej. Ja mysle ze to chyba cos z antena skoro inne muxy odbiera (jak mniemam piszac pozostale muxy masz na mysli tez czeskie bo na tym terenie to na razie zux 2 i mux 3 tylko nadaje),ale raczej nie jest to przesterowanie chociaz pioszesz ze po zwiekszeniu mocy i to mnie dziwi.Napisz o jakich muxc mowiles.

victus

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: victus »

Odbiera mi wszystko poza kanałami TVP.
Działa mi m.in. tv4 tv6 tv puls, polsat i polsat sport, tv puls 2, a także cały pakiet czeski.
Co mam uzupełnić w profilu? Nazwę anteny? Nie wiem czy ona ma jakąś nazwę :) SAT-COM mi uświadomił, że to co mi nie działa to nazywa się MUX 3.
Znalazłem taką inf:
http://www.telewizja-cyfrowa.com.pl/201 ... sid-i-lcn/
Spróbuję przywrócić ustawienia fabryczne i dam znać.

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: SAT-COM »

A czy antena posiada wzmacniacz ? (Poznasz to po zasilaczu który jest włączony do gniazdka sieciowego)
Jeśli tak spróbuj go wyłączyć i jeszcze raz wyszukaj kanały.

victus

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: victus »

Pod wzmacniacz jest podłączony 1 z 4 telewizorów. W swoim dekoderze przywróciłem ustawienia fabryczne i jeszcze raz wyszukałem. Bez zmian. Bardzo mnie dziwi to, że wszystko znajduje, w tym czeskie a tego MUX3 (na którym podobno ostatnio jakieś zmiany były) nie działa, mimo, że Wy odbieracie a nadajnik stoi "kilka podwórek dalej", mniej więcej 2km w linii prostej.

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: Tom345 »

Po podniesieniu mocy i przy tak bliskiej odległości sygnał może być za silny. Musisz spróbować pozbyć sie wzmacniacza i zasilacza, a zamiast tego zamontować symetryzator.

Zablokowany