DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: SAT-COM »

Wyłączyć wzmacniacz z sieci i sprawdzić czy szczyta K33 na którym jest MUX3.
Przy tej odległości od nadajnika powinien odebrać na kawałku koncentryka z wtyczką.

hilmi
Posty: 104
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 12:25
Odbiornik: SONY KDL-32S5600
Instalacja antenowa: Antena YAGI 19-elementowa, Antena VHF i dookólna UKF V+H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: hilmi »

Witam piszcie gdzie teraz odebiracie MUX-3 jak leci w Olesnicy, Sroda Slaska czy polnocne dzielnice Wroclawia?? albo Olawa? Czy udalo sie komus zlapac jakikolwiek sygnal w Strzelinie??

bch

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: bch »

Potwierdzam odbiór w Sycowie (po zwiększeniu mocy nadajnika)

hilmi
Posty: 104
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 12:25
Odbiornik: SONY KDL-32S5600
Instalacja antenowa: Antena YAGI 19-elementowa, Antena VHF i dookólna UKF V+H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: hilmi »

W Sycowie to juz ladnie niesie a Wolow, Sroda Slaska?? Jest moze ktos stamtad?

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: DVB-T/S »

W wykazie Emitela Żórawina sieje z mocą 0,2kW a faktycznie jest 5kW. Proszę to poprawić.

Psikus

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: Psikus »

hilmi pisze:W Sycowie to juz ladnie niesie a Wolow, Sroda Slaska?? Jest moze ktos stamtad?
Jestem z okolic Wołowa, nie ma problemu z sygnałem jeśli tylko antena jest wmiare ustawiona i wysoko :)

sickboy77

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: sickboy77 »

Mam pytanie: czy "pływające" audio w TVP2 z RTON Żórawina to kwestia processingu jaki TVP stosuje?
Nie mam możliwości sprawdzenia jak ta stacja brzmi z innych obiektów, ale TVP2 odbierana przeze mnie z Żórawiny brzmi na prawdę dziwnie.

DVBManiak

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: DVBManiak »

Ścieżka MPEG czy DD? Jeśli DD to jest to problem ogólnopolski.

Wojewoda82

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: Wojewoda82 »

hilmi pisze:W Sycowie to juz ladnie niesie a Wolow, Sroda Slaska?? Jest moze ktos stamtad?
Ja jestem z okolic Środy Ślaskiej. Sygnał z Żurawiny jest do odebrania jednak często co jakiś czas (raz na kilka/kilkanaście minut) następują spadki (przynajmniej u mnie) jakości sygnału objawiające się nagłą pikselozą lub nawet zerwaniem sygnału. Po minucie lub 2 wszystko wraca do normy.

Do tej pory wolałem korzystać z nadajnika w Legnicy na Piastowskiej, bo mam praktycznie taką sama odległość do obydwu nadajników, a z niego miałem 100% jakości i stabilny obraz.
Jednak od 3 dni następował stopniowy spadek jakości sygnału do zera, i wróciłem do Żurawiny.

Jednak to co zastałem, nie napawa optymizmem, jest nawet gorzej niż ostatnio.

Coś te 2 nadajniki (Żurawina i Piastowska) są bardzo wrażliwe na pogodę. Nie wiem czy przyczyną nie jest jakieś oblodzenie lub wilgoć. Jak były mrozy to nie mogłem narzekać na sygnał, a teraz na obydwu nadajnikach pogorszył się sygnał, w Legnicy szczególnie.

Jak na razie, przy tych mocach nadawczych i problemach, które przez to powstają Telewizja Polska robi z siebie pośmiewisko.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: DVB-T/S »

Raczej to masz problem z anteną.

Wojewoda82

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: Wojewoda82 »

DVB-T/S pisze:Raczej to masz problem z anteną.
Analog i mux2 ze Ślęży odbieram bezproblemowo i bez zmian, mux 3 z Legnicy przez prawie miesiąc również miałem 100% jakości. Jak tylko zaczęła się odwilż sygnał zaczął stopniowo spadać, aż zdechł (siła 60, jakość 0, a było siła 95 jakość 100).
Przestawiłem na Żurawinę i spokojnie złapałem mux3 z siłą 60% i jakością około 15%. jak jakość chwilowo spadnie poniżej około 8% to robi się sieczka. Moim zdaniem przyczyną jest po prostu mizerna siła nadawcza tych nadajników.

DVBManiak

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: DVBManiak »

Oczywiście, że siła słaba, ale jeśli chodzi o pracę nadajników to wszystko jest w najlepszym porządku i nic nie jest zaburzone. Ja odbieram Żórawinę z siłą 90/91 i jakością stale 100, a więc perfekcyjnie. Ślęża - siła sygnału 100, jakość 100 lub czasem skacze do 85, ale to dlatego, że sygnał mam bardzo mocny, jednak nie powoduje to żadnej pikselozy. Więc musisz kombinować z anteną.

Wojewoda82

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: Wojewoda82 »

Spróbują ją wystawić na zewnątrz bo może ściana na strychu znacznie tłumi sygnał.

Byłem dziś u dziadków i w podobnej odległości od nadajnika i niższej u nich o co najmniej 4 metry zamontowaniu anteny oni maja 100 procent wszystkiego na zwykłych siatkach.

Tyle że siatki u nich są na "wolnym powietrzu"

Ale nie wiem czy całkiem wszytko jest w porządku, bo jeszcze tydzień temu nie mogłem na nic narzekać, a jak tylko zrobiło się cieplej po tych mrozach od razu pogorszył się odbiór ze słabych nadajników.

maxi01

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: maxi01 »

Witam,

Czy są prowadzone jakieś prowadzone prace konserwatorskie lub tym podobne? Od wczoraj nie jestem w stanie oglądać mux-3. Mam moc/jakość równą 56/0.

aron_m
Posty: 109
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:08
Miejscowość: Wrocław
Odbiornik: Sony HX 850
Instalacja antenowa: Telkom Telmor Digit, balkon 3 piętro budynku, bez widoczności z nadajnikami
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wrocław/Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: aron_m »

Wczoraj w "FAKTACH" w wydaniu o 18 na pasku informacyjnym podawali, że dziś od 9 do 15 będzie przerwa w nadawaniu MUX-3 w zw. z konserwacją. Ktoś teraz odbiera MUX-3 ?

DVBManiak

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: DVBManiak »

Przerwa to była, ale na Ślęży.

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: SAT-COM »

Czy to prawda, że z Żórawiny nadaje mux4 K44, 8 KW pol. V ???
http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... hp?pid=138

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: apk »

Na tym forum rozmawiamy o NTC DVB-T wysokiej jakości a nie o TV mobilnej LQ na telefon komórkowy .

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: SAT-COM »

Ale jest to obiekt Emitela i ktoś powinien potwierdzić albo zdementować tę informację !

DVBManiak

Re: DVB-T z RTON WROCŁAW ŻÓRAWINA

Post autor: DVBManiak »

Radiopolska często podaje bzdurne informacje.

Zablokowany