DVB-T Wrocław

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVB-T/S »

majkeljot pisze:Czy dobrze rozumiem, że siedzicie przed ekranem i robicie co chwila skan czy nie nadają?
Dzieci nie mają nic do roboty to skanują... Wygra ten kto pierwszy to opublikuje :P

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Ależ to nie trzeba nawet skanować. Wystarczy ustawić kanał 64 i patrzeć czy coś się pojawi na paskach siły i jakości sygnału. Jak coś się pojawia, to wtedy skan. :D

Arrow
Posty: 27
Rejestracja: 22 listopada 2009, o 23:05

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Arrow »

Ciekawe, że Emitel udzielał się na forum, kiedy potrzebował informacji od mieszkańców Wrocławia przy uruchomieniu MUX2.

To przykre, że teraz się na nas "wypiął"...

Chemical Attack

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Chemical Attack »

Wypiął się już jakiś czas temu, a nie teraz.. Po prostu pokazują prawdziwe oblicze firmy i całej cyfryzacji. Tak samo jak i inni..

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Pablo70 »

Ludzie o co macie pretensje? O to że Emitel nie chce za friko sponsorować emisji?Jak dzieci.Trzymają się harmonogramu i tyle.Jak już mieć wonty to do tych co go ustalali a nie do nadawcy.

Awatar użytkownika
ilin
Posty: 78
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, o 21:02
Odbiornik: WIWA HD90
tuner na usb
Instalacja antenowa: ATX91 + 5 elementowa yaga VHF III
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat,Wręczyca-MUX8

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: ilin »

Ślęza nadaje MUX1 :)

Ponad 100km od nadajnika 100/100

Y@Ros
Posty: 17
Rejestracja: 14 lipca 2011, o 13:50
Miejscowość: Wałbrzych
Odbiornik: Samsung QLED QE75Q95T,Samsung UE55D8000
Instalacja antenowa: Dipol 15/5-12/21-60 z polaryzacją H/V - balkon wys. V piętro
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / Černá hora

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Y@Ros »

Potwierdzam, sygnał/jakość 100/100 Dziękujemy Emitel!! :D

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

No nareszcie już na poważnie. Dzięki Emitelu :)
Siła sygnału 99 jakość 100. Nie ma skoków sygnału jak przy MUX-2.

styrc

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: styrc »

Nareszcie,tylko czy na stałe?

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Tak na stałe.

ogromny

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: ogromny »

Mieszkam pod Jelenią Górą i mam problem z MUX 1 obrazu praktycznie nie ma, TV znalazł 7 programów tylko,że tragedia, MUX 2 elegancko chodzi

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVB-T/S »

Jaka antena i odległość?

hilmi
Posty: 104
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 12:25
Odbiornik: SONY KDL-32S5600
Instalacja antenowa: Antena YAGI 19-elementowa, Antena VHF i dookólna UKF V+H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: hilmi »

We Wroclawiu 64 kanal idealnie mialem obawy co do wysokiego kanalu ale sygnal max

ogromny

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: ogromny »

kierunkowa 19 elementów typ yagi i wzmacniacz lna-169, odległość 79km

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Jest jeszcze taka możliwość, że nie nadają z pełną mocą. Ogólnie to parametry odbioru są bardziej sprzyjające niż MUX-2. Przypominam MUX-2 FEC 5/6 a MUX-1 3/4. Oczywiście do czasu, w przyszłości będzie SFN z Czarną Górą na k.55.

Chemical Attack

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Chemical Attack »

Pablo70 pisze:Ludzie o co macie pretensje? O to że Emitel nie chce za friko sponsorować emisji?Jak dzieci.Trzymają się harmonogramu i tyle.Jak już mieć wonty to do tych co go ustalali a nie do nadawcy.
O spychologie stosowaną mam pretensje.. bo jeden urząd twierdzi, że Emitel dostarczył im mapy pokrycia, a Emitel się do tego nie ustosunkował. O kłamstwa o poprawie zasięgu, bo wiedzę tą poprawę każdego dnia kiedy włączam TV i widzę czerwony napis brak sygnału. O ze planowanie, bo kto normalny w górach daje nadajniki niższej mocy niż na równinach, jeszcze nie raczy odpowiedzieć kto jest z imienia i nazwiska odpowiedzialny za wyliczenia i projekt.. więc nie pinkol mi tutaj że Emitel swojego za uszami nie ma..

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: apk »

Odbieram lepiej 1 MUX niż 2 mimo że nadają na 64 kanale i jak się okazało antena ATX-55 odbiera bez problemu .

Pablo70
Posty: 93
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, o 17:26
Odbiornik: nBox dongle
Panasonic 42ST50
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kalisz-Mikstat

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Pablo70 »

@Chemical pewnie masz rację w wielu kwestiach tyle że ja nie miałem na myśli całokształtu tylko oczekiwane rozpoczęciu emisji. ;)

Jak widzisz urząd może sobie twierdzić a ostatni najważniejszy "pstryk" należy do Emitela.
Ponieważ upragniona emisja testowa już ruszyła więc nie ma chyba sensu dalsze wałkowanie pretensji :)

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: belliash »

Zgadzam sie z przedmowcami... MUX1 dziala o niebo lepiej niz MUX2. Wychodzi na to ze SFN w naszym rejonie to pomylka.

Choc wczoraj miedzy 14 a 15 EskaTV strasznie cial sie obraz - tylko na tym kanale, ale rozumiem ze to emisja testowa wiec zdarzaja sie rozne niedociagniecia jeszcze.

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Odrazu mi się przypomniało jak miałeś pikselozę tylko na Polsacie. Akurat nie wiem co było wczoraj na Esce w tych godzinach, ale wiem jedno, że MUX-1 działa stabilnie. Przy MUX-2 jakość sygnału skacze od 80 do 100, ale nie ma przycinek. W ogóle nie wiem jak udało mi się pozbyć tych wszelkich problemów jakie miałem z odbiorem w lipcu, sierpniu. Naprawdę to było straszne. 10 minut oglądania MUX-2 i potem non stop pikseloza, przycinki takie, że głowa bolała. Ale naszczęście jest już od dawna wszystko ok. Może była jakaś korekta na nadajniku, a może po prostu tuner się przegrzewał - w pokoju było nawet 35 stopni, bo akurat z tej strony świeci najbardziej słońce, a tuner był tak gorący jak zagotowany niedawno czajnik. Teraz mam inny tuner i trzymam go w salonie, a u na górze mam tuner usb.
Ostatnio zmieniony 1 maja 2012, o 11:19 przez DVBManiak, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany