DVB-T Wrocław

patak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: patak »

Dzięki :) Napisałem maila z zapytaniem, bo nie ma w ofercie czegoś na moje potrzeby. Zobaczymy jak się sprawy dalej potoczą.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: adac »

Z tego co wiem firma nie odpowiada, nie odbiera tel. i nie wiadomo czy w ogóle działa.
Z zakupem zwrotnicy kanałowej na UHF jest duży problem a to urządzenie teraz, w okresie przejściowym by się przydało.
Zamiennie można kombinować z pułapkami strojonymi, np. dmtrade
Daj znać, jeżeli się czegoś dowiesz

KrzysztofD
Posty: 278
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Sony W4000, Leadtek USB, Pi7010ix, Leadtek DTV1000T
Instalacja antenowa: HB9CV 3 metry nad ziemią
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN Warszawa

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: KrzysztofD »

Pogłoski o przerwanej działalności są mocno przesadzone ;)
Korzystając z urlopu odwiedziłem siedzibę w Kutnie i kupiłem kilka drobiazgów.

patak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: patak »

Niestety nie udało mi się skontaktować. Na maila brak odpowiedzi, a telefonu też nikt nie odebrał. Wycieczka do Kutna trochę słabo mi się opłaca :roll:

pivi
Posty: 90
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 18:29
Odbiornik: OTV LG 42LN570S
Instalacja antenowa: siatka na dachu dwupiętrowego budynku bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pivi »

patak pisze:Witam,
Chciałem ostatnio ustawić antenę, aby poprawnie odbierać wszystkie MUXy i okazało się to niemożliwe. Ustawiając antenę na Ślężę - Żórawina idzie słabo. Ustawiając na Żórawinę - MUX2 znika z powodu Czarnej Góry. Chciałbym użyć dwóch anten. Jedna skierowana na Ślężę. Druga na Żórawinę i przy okazji Pradziada.
Czy ktoś się spotkał ze zwrotnicą na te kanały?
Jest taka zwrotnica, produkowana zdaje się przez firmę KMB z Wrocławia ale nie maja swojej strony. Ma 2 wejścia: pierwsze na kanały 6-69 z wyciętym k. 33 (tu podpinasz antene na Ślężę) i drugie we. na k. 33 - tu oczywiście podpinasz antenę na Żórawinę. Jest też odmiana 3-wejściowa z dodanym UKFem. Do kupienia w Awpolu w jednym z pawilonów na ul. Sokolniczej, vis a vis Izby Wytrzeźwień.

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

Na których kanałach łapać czeskie muxy ? antenę mam na Ślężę i Żórawinę

DVBManiak

Re: Odp: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Było wielokrotnie: k.36, k.51, k.53 - Pradziad, k.40, k.60, k.61 - Trutnov.

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

OK sorki ostatnio nie jestem za bardzo w temacie :) dzięki bardzo!

patak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: patak »

pivi pisze:Jest taka zwrotnica, produkowana zdaje się przez firmę KMB z Wrocławia ale nie maja swojej strony. Ma 2 wejścia: pierwsze na kanały 6-69 z wyciętym k. 33 (tu podpinasz antene na Ślężę) i drugie we. na k. 33 - tu oczywiście podpinasz antenę na Żórawinę. Jest też odmiana 3-wejściowa z dodanym UKFem. Do kupienia w Awpolu w jednym z pawilonów na ul. Sokolniczej, vis a vis Izby Wytrzeźwień.
To by było niezłe rozwiązanie. Można ustawić antenę tak, żeby ruszyła Cerna Horna wraz ze Ślężą. Wilk cały i owca cała. W przyszłym tygodniu poeksperymentuje ;)

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: SAT-COM »

Aktualizowałem tabele dla Wrocławia.

http://www.sat-com.biz/pliki/technika/T ... 0VER.7.pdf

Czekam na wasze uwagi,sugestie na meila lub priva.

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

Panowie wymieniłem dzisiaj zasilacz antenowy na symetryzator antenowy na kanały 21-69 w antenie siatkowej szerokopasmowej która jest na strychu. Kabel to ok 20m Triset 113PE.
Niestety MUX 2,3 chodzą bez zająknięcia, natomiast MUX1 sie sypie krzaczy, sygnał pojawia sie i znika, zresztą podobnie było jak był wzmacniacz antenowy. W czym problem :( ?

Dekoder to NOT LV6TBOXHD
Antena siatka + symetryzator 21-69 na strychu budynek 1 piętrowy, skierowana na Slężę
Kabel Triset 113PE ok 20m

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Chyba wzmacniacz antenowy. Mam nadzieję, że zdemontowałeś wtyczkę zasilacza oraz cały zasilacz i zastąpiłeś ją normalną wtyczką?
MUX1 to jest bardzo wysoki kanał, a zwłaszcza z anteną na strychu to się nie dziw. Może pora pomyśleć o jakiejś normalniejszej lokalizacji anteny? I warto też zmienić odbiornik.

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

Wszystko juz gra, przyczyną była zła lokalizacja anteny na strychu, polatałem z anteną tu i tam i pomimo ze teraz antena jest z metr niżej jak przedtem to działa MUX1 znakomicie, reszta tak samo, widocznie coś w tym miejscu antenę przysłaniało.
Oczywiście wzmacniasz wywalony, wtyk antenowy jest kompresyjny, jedynie co to nie moge złapać żadnych Czechów ale moze ten tuner ma zbyt mało czułą głowice.
Sprzęt u babci takze nie podepnę swoich TV z mpeg4 zeby sprawdzić jak z Czechami.

andre2000

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: andre2000 »

Witam, mam pytanko czy ktos sie orientuje czy sa jakies konserwacje dvb-t we wrocławiu?od tygodnia jakos spadl mi sygnal na 62% i tak sobie skacze i wszystko krzaczy , jedynie TVP1 mozna jakos ogladac...probowalem krecic antena ale zadnych zmian.Kabel nowy , antena nowa z zeszlego roku , wtyczki sprawdzalem wyglada ok.

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

na którym MUX ?

DVBManiak

Re: Odp: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Nic się nie dzieje. Siła i jakość bez zmian na wszystkich MUXach od niepamiętnych czasów. Naprawdę wyjątkowo dobrze to wszystko działa. A pamiętacie zapewne moje gigantyczne problemy sprzed roku. Na pewno pamięta PeterMac :). Najprawdopodobniej miałem zakłócenia od anten KF sąsiada takich wielkich na wysokim maszcie. Odkąd się wyniósł nigdy nie miałem już problemów z odbiorem.

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

Pamiętam pamiętam twoje problemy ;) ale widzę ze teraz masz juz ustawione idealnie 100/100 jakość siła nic tylko pozazdrościć.
U mnie teraz po przesiadce na Wiwe HD-50 jest zawsze 100% jakość i 75-86% siła w zależności od MUX'a, oczywiście wszystkie 3 MUX'y chodzą bez zająknięcia, natomiast gorzej z odbiorem jakiegokolwiek mux'a czeskiego.
Na żadnym z wyżej wymienionych kanałów przez Ciebie sygnał nawet nie drgnie :roll: jutro jeszcze dobrze posprawdzam i dam znać, dodam ze kolega mieszkający kilkanaście bram dalej w tym samym budynku i z taką samą anteną siatką na dokładnie tej samej wysokości na strychu przy okienku łapie wszystkie czeskie MUX'y na TV z wbud. tunerem, tylko jest jedno ale, mnie trochę przysłaniają wyższe II piętrowe budynki naprzeciwko ulicy jego nie, chyba w tym przyczyna.

DVBManiak

Re: Odp: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Ja łapię z Pradziada MUX1 i MUX2, ale siła i jakość są często prawie na granicy pikselozy. Najczęściej to zależy od pory dnia. Na MUX3 nie mam nawet kreski sygnału żeby wyszukać. Na siatce ze wzmacniaczem jest trochę lepiej, ale nie idealnie. Tylko specjalnie się tym nie przejmuję, bo te czeskie kanały to oglądam bardzo, bardzo rzadko, częściej włączam kanały radiowe z MUX1.

andre2000

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: andre2000 »

PeterMac pisze:na którym MUX ?

Dziala MUX1 -czasem jakis kwadracik przeskoczy ,na 2 i 3 wszystko krzaczy ... wczesniej bylo wszystko idealnie nawet czechy.Chyba pozostanie mi sprobowac wydluzyc rurke na ktorej jest antena...

DVBManiak

Re: Odp: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Też tak naprawdę dużo szumu w eterze robi TV Mobilna. To niby niewielkie moce w pol. V, ale potrafi przeszkodzić. Może również dlatego problemy z MUX1 z Pradziada, bo na k.36 mamy TV Mobilną z Wałbrzycha. To dziadostwo ''brudzi'' tylko eter. Wciąż wierzę i mam nadzieję na rychły upadek tego przedsięwzięcia.

Zablokowany