DVB-T Wrocław

Floyd

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Floyd »

Jakby to była wina anteny to bym przez cały czas miał problemy z odbiorem, a u mnie jest tak, że przez, powiedzmy, 2 godziny jest ok później 15 minut kiszka i później znowu dobrze. I tak w kółko.

distefano
Posty: 589
Rejestracja: 19 kwietnia 2013, o 19:15
Odbiornik: TV Panasonic 50"
Ferguson T65
LTC HD-302
Instalacja antenowa: Antena kierunkowa 12 el. pasmo UHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Krzemianucha odl. 10 km

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: distefano »

Jednak taka skacząca jakość wskazuje na niewłaściwości sygnału otrzymywanego z anteny.

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: SAT-COM »

Floyd pisze: Mieszkam w Kiełczowie. Przed 22 kwietnia najlepiej odbierałem kanał 33. teraz jest bardzo dziwnie, bo niby wszystko działa, ale czasami jest tak, że nie sposób oglądać. Siłę sygnału mam między 90 a 100% a jakość skacze między 0 a 100%, od czego to zależy? I tak dzieje się na wszystkich muksach :)
Floyd pisze:Jakby to była wina anteny to bym przez cały czas miał problemy z odbiorem, a u mnie jest tak, że przez, powiedzmy, 2 godziny jest ok później 15 minut kiszka i później znowu dobrze. I tak w kółko.
Ogólnie jest to wina instalacji antenowej na dobrą sprawę większość tunerów będzie pokazywała siłę sygnału 90% przy poziomie 30-40 dB a w rzeczywistości jest to sygnał na pograniczu odbioru.
Skacząca jakość oznacza niską wartość MER,BER powodów tego może być dużo (słaby zysk anteny, przesterowanie, złe połączenia itp).

Nie wiemy nic na temat instalacji antenowej a od tego należało zacząć !

tewo

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: tewo »

Mieszam w odległości ok. 90 km od nadajnika na Ślęży. Odbiór wszystkich MUX-ów mam idealny czyli 100/100 i aż trudno mi sobie wyobrazić, że mieszkańcy Wrocławia i okolic mają problemy z odbiorem. Im bliżej nadajnika tym gorszy odbiór ....

Łóki

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Łóki »

Wrocław Nowy Dwór - instalacja DVB-T spółdzielni mieszkaniowej. Mux 1 oraz Mux 2 odbierane bez problemu (k.64; k.58 ze Ślęzy), nawet czeskie multipleksy z radiem i telewizją wyłapane bezproblemowo. Nie mogę natomiast złapać Mux 3...

Ktoś coś może wyjaśnić, poratować ?

Ręcznie przeszukiwałem każdy kanał, Mux 1 i 2 znajdowałem też na innych kanałach nie tylko tych z nadajnika ze Ślęży, a Mux 3 ni widu ni słychu...

Awatar użytkownika
Leon
Posty: 55
Rejestracja: 1 listopada 2011, o 21:54
Miejscowość: Ziębice
Odbiornik: RTCN Wrocław/Ślęża
Instalacja antenowa: Antena siatkowa na strychu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wrocław/Ślęża

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Leon »

A na którym kanale szukasz MUX3 ? Mux3 nadaje na 25 kanale.

Floyd

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Floyd »

Czy ktoś coś wie o problemach z Mux3 dzisiaj?
Rano jeszcze był, a teraz nie ma.

teramax

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: teramax »

U mnie to samo - Zawiszów, 16 km na zachód od Ślęży, antena Digit (bierna) od Telkom-Telmor, rozdzielony sygnał na 2 telewizory i 1 tuner na USB na komputerze. Problemy zaczęły się o 12:30 od mocnej kilkukrotnej przycinki, po czym sygnał znikł. Pół godziny temu coś tam częściowo się pojawiało, po czym wracało do poprzedniego stanu. Zaznaczam, że do dziś nie miałem zupełnie żadnych problemów z odbiorem wszystkich MUX-ów (nawet teraz pozostałe dwa działają normalnie).

Najpewniej coś nie tak z mocą nadajnika MUX-3.

Awatar użytkownika
Leon
Posty: 55
Rejestracja: 1 listopada 2011, o 21:54
Miejscowość: Ziębice
Odbiornik: RTCN Wrocław/Ślęża
Instalacja antenowa: Antena siatkowa na strychu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wrocław/Ślęża

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Leon »

MUX3 działa i nadaje, w/g mnie nic się nie zmieniło wskaźniki na 100%.

dregov

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: dregov »

Dokładnie Osiedle Nowy Dwór TV ze spółdzielni Mux 3 juz wcześniej mi nie łapał na tunerze wiwa hd 90, tylko tv philips.
Teraz nie ma wcale odbioru Mux 3 na 25 kanale.
Wcześniej siła 100 jakość 17 na tunerze wiwa coś nie tak z tv od spółdzielni.

teramax

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: teramax »

@Leon: łapiesz MUX-3 z Żórawiny, czy ze Ślęży?

Przedtem miałem stałą siłę sygnału na jakieś 80%, a teraz skokowo od 40 do 60%, naprzemiennie z kompletnym zanikiem.

Awatar użytkownika
Leon
Posty: 55
Rejestracja: 1 listopada 2011, o 21:54
Miejscowość: Ziębice
Odbiornik: RTCN Wrocław/Ślęża
Instalacja antenowa: Antena siatkowa na strychu.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wrocław/Ślęża

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Leon »

Ze Ślęży, mieszkam w Ziębicach, to jest południowy-zachód, odległość w linii prostej to jakieś 40 km.
MUX3, działa właśnie oglądam.

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: mathey »

U mnie również śmiga bez zauważalnych zmian, jednak pojawił się parametr BER (niskiego rzędu), a do tej pory był zawsze zerowy. Odbieram na siatkowej zarówno ze Ślęży jak i Żórawiny. Tyle, że jestem 30 km od Wrocławia na południowy wschód.

Mutango

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Mutango »

U mnie kilkanascie km od Ślęży, w tej chwili godz 15:20, brak sygnału mux-3 na k.25

mathey
Posty: 99
Rejestracja: 6 kwietnia 2013, o 21:07
Miejscowość: Lower Silesia
Odbiornik: JVC LED LT58VA8000,
ArivaT760i/MantaDVBT06@LG42LC42
Instalacja antenowa: Siatka no-name z symetryzatorem + rozgałęźnik na 2 TV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina, Sky Tower, Černá hora

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: mathey »

No to wygląda na to, że działa w tej chwili tylko z Żórawiny, bo u mnie działa, ale tak jak na kanale 33 przed odpaleniem MUX3 ze Ślęży, to jest raz na parę minut przycinka na ułamek sekundy na TVP2 HD.

PS, Jednak siatka to siatka, gdybym miał kierunkową antenę, możliwe, że teraz bym nie odbierał MUX3.

Mutango

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Mutango »

Około godz 15:38 sygnał mux-3 się włączył i działa normalnie.
Tak czy inaczej, coś tam się na Ślęży dzieje. Włączają, wyłączają..

dregov

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: dregov »

Racja działa i teraz mój dekoder wiwa działa: 100 jakość i siła 100 :D
Wreszcie, czyli to wina nadajnika była jednak.

Łóki

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Łóki »

Mux 3 szukałem na k.25 ;) Teraz właśnie wyłapałem Mux 3 ale z jakością nie przekraczającą 12% (co objawia się widoczną co kilka sekund na ekranie utratą pakietów) na telewizorze Samsung UE32EH5300W i spółdzielczej instalacji dla DVB-T...

Mutango

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Mutango »

@Łóki, mówisz o instalacji zbiorczej. A czy przed 22 kwietnia odbieraliście na k.25 TVP2 analogowe. A jeśli odbieraliście to w jakiej jakości?

dregov

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: dregov »

Mutango pisze:@Łóki, mówisz o instalacji zbiorczej. A czy przed 22 kwietnia odbieraliście na k.25 TVP2 analogowe. A jeśli odbieraliście to w jakiej jakości?
Teraz jest nowa instalacja w spoldzielni od 1,5 miesiaca dvb-t stara jest nie czynna, jezeli moge dodać.
Ja miałem problemy z jakością jak wyżej napisałem, a teraz jest bardzo dobrze.
Ostatnio zmieniony 2 maja 2013, o 16:49 przez dregov, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany