DVB-T Wrocław

krishnamishna

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: krishnamishna »

Panie Jarosławie nadajnik budowany na Chełmcu będzie przeznaczony dla DVB-T ???

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: tolus »

byla juz mowa o tym ze stary Chelmiec mia juz male moce nosne, a nowy budowany jest pod telekomy, rola Chelmca jako RTV juz wygasa ...

djvolt

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: djvolt »

Jestem tylko ciekaw czy faktycznie 1.09.2010 będziemy mogli cieszyć się 7-mioma kanałami w ekstra jakości obrazu, a także dźwięku.

Pytanie do Pana Jarka:

Czy filmy będą puszczane z dźwiękiem DD 5.1?

radiks
Posty: 30
Rejestracja: 28 czerwca 2010, o 15:37

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: radiks »

A skąd Pan Jarek ma wiedzieć co robią Czesi? :lol:
Od 1.09.2010 Będziemy się cieszyć oczywiście nowymi 7 kanałami DVB-T w języku czeskim.
TV Nova, Nova Cinema, Prima, Prima COOL, TV Barrandov, Z1, Public TV.
Każdy kto odbiera czeski MUX1 na kanale 40 odbierze i te 2 nowe MUXy.
:lol: :lol: :lol:

krishnamishna

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: krishnamishna »

Ja myślę, że 31.08 już sygnał włączą ale teraz mam problemy bo zaczyna mi rwać obraz może coś robią

czajla

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: czajla »

u mnie wczoraj bardzo rwało, ale akurat pomiędzy mną a nadajnikiem były poteżne chmury deszczowe, a moja antena to zwykła siatkowa szerokopasmowa, nie kierunkowa.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: apk »

W Czechach z nadajnika Jeseník jest planowana wymiana anteny 30 i 31 sierpnia 2010 r a 30.9.2010 będzie uruchomiony I multipleks na 36 kanale z mocą 100 kW .
Jestem ciekaw czy po zmianie anteny będę odbierał jak do tej pory bardzo dobrze a do nadajnika mam 140 km

romanodepalma

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: romanodepalma »

Wszystkie trzy progrzmy z Jesenika odbieram bardzo dobrze. Olkusz 168km do nadajnika.

Awatar użytkownika
marks74
Posty: 124
Rejestracja: 27 czerwca 2010, o 13:59
Odbiornik: Samsung LE40C650, SonyKDL55W815
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa, wzmacniacz SWA
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Kosztowy

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: marks74 »

Mieszkam w Jawiszowicach od Olkusza około 40 km. Odbieram Czeski Mux z Łysej Góry. An tene mam ustawioną pomiedzy Skrzycznem a Łysą Górą tak aby łapać obydwa. Antena siatkowa. Czy ty masz jedną czy kilka? :shock:

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Drekan »

apk pisze:W Czechach z nadajnika Jeseník jest planowana wymiana anteny 30 i 31 sierpnia 2010 r a 30.9.2010 będzie uruchomiony I multipleks na 36 kanale z mocą 100 kW .
Jestem ciekaw czy po zmianie anteny będę odbierał jak do tej pory bardzo dobrze a do nadajnika mam 140 km
Z tego co się orientuję, to po wymianie anteny nadawanie analogowe będzie nadawane nie już z głównego systemu antenowego, ale z anten zastępczych. :shock:

Główny system antenowy przewidziany jest dla DVB-T i taką procedurę České Radiokomunikace stosują dla wszystkich głównych nadajników telewizyjnych w Czechach. Ale odbiór analogu z zastępczego systemu nie powinien być gorszy od obecnego. Zresztą wkrótce się sam przekonasz jak to będzie wyglądać. 8-)

Dodatkowo wkrótce pojawi się tak długo w Polsce oczekiwany DVB-T szkoda, że tylko ten czeski. :(

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: apk »

Czeski z nadajnika Trutnov bardzo ograniczył sygnał w stronę Legnicy jak ok. 1,5 roku temu mogłem odbierać na kawałku druta włożonego w gniazdo antenowe a dziś niestety musi być antena na dachu .
Dobrą informacją że jak na razie niema informacji co do ograniczania mocy w stronę Polski z nadajnika Jeseník Praděd a najpóźniej dowiemy się 30.9.2010 .

lumca_2
Posty: 274
Rejestracja: 14 grudnia 2008, o 10:11
Miejscowość: niedaleko Ostrawy
Nadajnik - obiekt nadawczy: Hošťálkovice,Hladnov, Kosztowy,Skrzyczne

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: lumca_2 »

Drekan pisze:
apk pisze:W Czechach z nadajnika Jeseník jest planowana wymiana anteny 30 i 31 sierpnia 2010 r a 30.9.2010 będzie uruchomiony I multipleks na 36 kanale z mocą 100 kW .
Jestem ciekaw czy po zmianie anteny będę odbierał jak do tej pory bardzo dobrze a do nadajnika mam 140 km
Z tego co się orientuję, to po wymianie anteny nadawanie analogowe będzie nadawane nie już z głównego systemu antenowego, ale z anten zastępczych. :shock:

Główny system antenowy przewidziany jest dla DVB-T i taką procedurę České Radiokomunikace stosują dla wszystkich głównych nadajników telewizyjnych w Czechach. Ale odbiór analogu z zastępczego systemu nie powinien być gorszy od obecnego. Zresztą wkrótce się sam przekonasz jak to będzie wyglądać. 8-)

Dodatkowo wkrótce pojawi się tak długo w Polsce oczekiwany DVB-T szkoda, że tylko ten czeski. :(
Vysílání z vysílače Praděd po 30. 9. 2010 bude probíhat z nového hlavního AS, do kterého budou vysílat jak analogové tv vysílače (K50+53), tak DVB-T vysílač na K36!

romanodepalma

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: romanodepalma »

marks74 pisze:Mieszkam w Jawiszowicach od Olkusza około 40 km. Odbieram Czeski Mux z Łysej Góry. An tene mam ustawioną pomiedzy Skrzycznem a Łysą Górą tak aby łapać obydwa. Antena siatkowa. Czy ty masz jedną czy kilka? :shock:
Obecnie odbieram na antenie Tri Digit ustawionej na Katowice . Jesenik jest tylko 8 stopni w prawo. Druga instalacja to antena ATX 91 . Odbiór bez większych zmian . Na siatkowej "NOVA" jest wyraźnie słabsza. Kanały z Łysej Góry teraz odbieram na ATX91 ustawionej podobnie jak Ty między nadajniki ( łysa Góra 226 stopni , Skrzyczne 212 stopni).Czekam na jakikolwiek ruch , bo anteny mam przygotowane na "prawie" wszyxtko.

krishnamishna

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: krishnamishna »

a co z chełmcem nadajnik juz stoi jakas transmisja probna Panie Jarosławie??

djvolt

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: djvolt »

A co z Polską? Coś już wiadomo kiedy będzie siedem kanałów w Polsce???

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: apk »

Odbieram 2 Mux Czeski z anteny 19 el. na poddaszu ale poziom sygnału jest dużo słabszy niż I multipleks . :)

tarpan

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: tarpan »

apk pisze:Odbieram 2 Mux Czeski z anteny 19 el. na poddaszu ale poziom sygnału jest dużo słabszy niż I multipleks . :)
Kanał 61? Jesteś we Wrocławiu?

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: mm4738 »

W Rawiczu, na ten moment nie ma szans na odbiór MUX-2. Sygnał skacze (L-31%; Q-11%).
Dodatkowo takie wskazania mam przy obróceniu anteny w prawo - od najsilniejszego sygnału z k.40 - MUX-1. Ciekawe - dlaczego?
Może to tylko efekt testów i dostrajania nadajnika.

Z jakich lokalizacji odbieracie Trutnov - MUX-2 ?

majonez

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: majonez »

Panowie, mux2 oraz 3 wystartowały........... Tyle, że czeskie :D

Odbiór na Maślicach we Wrocławiu idealny - odbieram na poddaszu (w pomieszczeniu!) na antenie siatkowej z przedwzmacniaczem. Kanały 60 oraz 61 już aktywne!!!

Wszystkie trzy multipleksy to w sumie 20 kanałów (razem z radiem).
Idę po browara do sklepu :)

djvolt

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: djvolt »

A jest jakiś kanał w HD na MUX3? Ale czesi dają radę :) Już 20 kanałów a POLSKA gdzie?

Zablokowany