DVB-T Wrocław

grzesiek811
Posty: 195
Rejestracja: 21 stycznia 2010, o 20:15

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: grzesiek811 »

Kilka dni temu złapałem sygnał MUX2 z nadajnika Kalisz Mikstat. Potem zniknęło na kilka dni a wczoraj pojawiło się znów.

Odległość 140 km od nadajnika, miejscowość ~70 km za Wrocławiem w stronę Jeleniej Góry. Moja antena to stara poczciwa siatkowa z zasilaczem w dodatku powieszona na strychu, a nie na dworze :)

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

A jaka jakość sygnału z takiej odległości? I to w miarę stabilny odbiór? Bo jak co kilka dni to raczej tropo.

qraf

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: qraf »

Cześć

Mój pierwszy post, tym bardziej witam serdecznie wszystkich.
Zastanawiam się nad zakupem tunera WandTV (not only tv)
W związku z różnymi informacjami na różnych forach (często sprzecznych ze sobą) mam kilka pytań:
1. Czy warto kupić ten tuner (telewizję oglądam okazjonalnie, częściej słucham radia, jednak chciałbym mieć możliwość korzystania z obydwu opcji w laptopie (dlatego w przypadku innych sugestii w grę wchodzi USB lub PCMCIA w podobnym przedziale cenowym; około 50 zł))
2. Czy we Wrocławiu da się oglądać TV korzystając z tego odbiornika, w okolicach Magnolii i na Kozanowie?

Dzięki ogromne za wszelkie odpowiedzi.

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

WandTV to ponoć jeden z lepszych tunerów USB. Myślę, że warto go kupić albo http://www.dvbsklep.pl/notonlytvlv5tdel ... p-201.html. Jednak nie wiem czy one odbierają też analog. DVB-T we Wrocławiu w tej chwili ciężko złapać. Można próbować z nadajnika w Poznaniu lub Kaliszu. W lipcu będzie mux-2 ze Ślęży,a mux-3 w październiku z Żórawiny trochę z małą mocą. Jeśli jeszcze chodzi o radio to zostaje fm, bo dab+ w Polsce narazie tylko w Warszawie chyba są jakieś testy. I jeszcze można słuchać przez neta.

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Wiecie może czy robiono coś ciekawego dziś na Ślęży, czy może tylko zwykła konserwacja obiektu?
PS Przez jakiś czas leciało TVP Info w letterbox, ale wróciło już do PanScan. Myślałem, że to może też związane z tą konserwacją.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: apk »


DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Wiem, że konserwacja była, już dawno wiedziałem. Chodziło mi o to czy coś tam majstrowano ciekawego, ale raczej nie.

majonez

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: majonez »

Rozpoczął się montaż anteny nadawczej do DVB-T na Ślęży. Stacje na UKF są wyłączane na czas prac podczas dnia (8-16). W tym czasie UKF nadaje z RON Trzebnica oraz RTON Żórawina.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: RAPIOTR »

Możesz zrobić zdjęcia tej operacji ?

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

No ciekawa informacja, dzięki majonez.

DVB-T

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVB-T »

Czy aby dziś znowu była przerwa w nadawaniu emisji analogowych ze Ślęży?

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Tak od 8:00 do 15:00. Podawali wczoraj na pasku informacyjnym w TVP Wrocław. Mam nadzieję, że antena DVB-T już siedzi. :)

DVB-T

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVB-T »

No właśnie w wykazie przerw technicznych nie było tej przerwy, jest za to przerwa 14.09.2011, może to omyłka pisarska
http://emi.emitel.pl/EMITEL/przeglad_serwisowan.aspx

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Wiem właśnie nie było jej w wykazie. Jutro 3:30-8:00 też ma być przerwa, bo oglądałem TVP Wrocław.

wiwany
Posty: 56
Rejestracja: 21 grudnia 2008, o 22:04

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: wiwany »

Nie ma też info o zmniejszeniu mocy analogu dzisiaj w związku z tymi obiema konserwacjami, a najwyraźniej tak jest- TVP2,TVP Info i Polsat ledwo dychają....

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Zauważyłem również spadek sygnału. Polsat zaczął lekko śnieżyć na antenie pokojowej w kuchni. Wczoraj elegancki. TVP2 i Info też jakieś nie takie.

Gori
Posty: 37
Rejestracja: 28 września 2010, o 18:02
Miejscowość: Wrocław
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Gori »

Ta zmniejszona moc mogłaby zostać. Przynajmniej "konserwatyści" będą mieli powód żeby przerzucić się na cyfrowy odbiór, a nie ma też paniki ze względu na nagłe wyłącznie analogu :)

luckd
Posty: 133
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 13:14
Odbiornik: Golden Media Unibox 9080 Combo Plus, LG 37LV5500
Instalacja antenowa: Dipol Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat + tyłem Kobyla Góra

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: luckd »

Długo tak jeszcze będzie, bo u mnie TVP2 nie da się oglądać?

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

W związku z pracami modernizacyjnymi na Ślęży programy TVP2, Info/Wrocław i Polsat nadają ze zmniejszoną mocą do 15 lipca. Informacja z TVP Wrocław. Oczywiście podano tylko tvp 2 i info, ale polsat również. TVP1 wygląda dobrze, bo VHF jest ok.
Znalazłem linka http://www.tvp.pl/wroclaw/o-tvp-wroclaw ... ne/4704045.

damians1

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: damians1 »

czyli jak rozumiem możemy się już po 15 spodziewać dvb-t ?

Zablokowany