DVB-T Wrocław

phoe

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: phoe »

arik92 pisze:Czy przy strojeniu kanał 12 w Sony odpowiada 92 kanałowi w twoim starym telewizorze?
No na 12 mam TVP1 teraz ustawione, a teraz jak juz mi o tym 92 przypomniales, to nie moge nawet takiego recznie ustawic.

arik92

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: arik92 »

W Sony na pewno 92 nie ustawisz.

Elo3000

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Elo3000 »

Witam jeśli odbieram DVB-T z Czech i mieszkam w pobliżu Ślęży to czy będę również w stanie odbierać MUX2 z Kłodzka?

phoe

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: phoe »

@Elo3000
Raczej tak.


Swoja droga, Czeskie DVB-T lapie mi teraz idealnie. :O

I co najsmieszniejsze z tego co znalazlem to zlapalem jakas Hronov, Jírová hora(36 kanal, 594 MHz), a chyba powinienem szybciej lapac Trutnov, Černá hora. Profil terenu prawie ze dla Černá hora ideany mam, a nie lapie go. Za to dla tego co mi odbiera, dosc kijowy:
http://img546.imageshack.us/img546/4573/51243919.png
36k, 594 MHz, H, 0 W
Pozycja
Hronov, Jírová hora
GPS
50°29'13.0"N 16°10'31.0"E
Region
Královehradecký
Wys. n.p.m.
494 m
Wys. obiektu
25 m
Nie wiem jak to mozliwe ze wczesniej lapalem tylko dzwiek i nie mialem obrazu, a teraz nagle idealny obraz mam, na dodatek gdy idzie sygnal przez gory. :O

stefan01

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: stefan01 »

na 36 łapiesz JESENIK- Praded; i prawdopodobnie promocja skończy się to jak Ślęża znów będzie nadawała z pełną moca

phoe

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: phoe »

Ah, dzieki, faktycznie ze szybciej to lapie, niz to co ja podalem, bo z tego leci z moca 100kW.

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

stefan01 pisze:prawdopodobnie promocja skończy się to jak Ślęża znów będzie nadawała z pełną moca
Co ma do tego Ślęża? U mnie odkąd mam tuner śmiga dvb-t z Czech 24/7 z Jesenik, Praded. W październiku dojdą kolejne 2 muxy 100kW i będzie ładny skład programowy, bo jeszcze mux-3 z Żórawiny z mikromocą, ale doleci. :D
@phoe potwierdzam łapiesz Jesenik. Cerna Hora to k.40 ,60, 61.

Kristof

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Kristof »

Witam, o której godzinie przewidywane jest nadawanie z Kłodzka? Narazie jeszcze chyba brak sygnału, stan na godz. 9.55.

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Pewnie wystartuje koło godz. 12. Założyłem osobny wątek i tam najlepiej piszcie o Kłodzku.

wispiotr
Posty: 31
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Golden Media Spark-TRIPLEX,TV SAMSUNG UE40H6400
Instalacja antenowa: AX1000+LTE COMBO UHF-VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: ślęża,żórawina,wrocław

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: wispiotr »

czy już nadają z Kłodzka?


grzesiek811
Posty: 195
Rejestracja: 21 stycznia 2010, o 20:15

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: grzesiek811 »

Witam,
właśnie złapałem mux2 na kanale 39. Jednocześnie znikło analogowe tv4.

Co to za transmisja, jakieś testy?

O ile pamiętam to mux2 że Ślęży miał mieć inny kanał.

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Złapałeś MUX-2 ze Śremu. Nad Polską są od jakiegoś czasu super warunki propagacyjne, chyba sezonowe tropo. Spójrz na mapy http://www.dxinfocentre.com/tropo_eur.html.

grzesiek811
Posty: 195
Rejestracja: 21 stycznia 2010, o 20:15

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: grzesiek811 »

Że Śremu? Wydaje się to nieprawdopodobne, bo mam zwykłą antenę siatkową i to zawieszoną na strychu, a mieszkam 70 km na południe od Wrocławia.

Wcześniej czasami łapałem mux2 z Kalisza na kanale 44.

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Możliwe, bardzo możliwe nie ma innej opcji. We Wrocławiu odbiór ze Śremu jest często b. dobry i to nawet mux-3, ale w północnej części. Polecam wątek http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=20&t=1040. Tropo czyni cuda. :)

GJu

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: GJu »

Witam!

Mam pytanie dotyczące odbioru DVB-T we Wrocławiu ze Ślęży.

Ale najpierw tytułem wstępu: mieszkam przy północnej granicy miasta i aktualnie antenę kierunkową mam ustawioną pomiędzy Ślężę a Żórawinę, żeby odbierać ichniejsze kanały analogowe. Od ponad roku na takim ustawieniu spokojnie odbieram 3 MUX-y z Czech (ale tylko jeden z nich ma bardzo dobry sygnał - pozostałe dwa uzależnione są od warunków atmosferycznych). Od około tygodnia mam w TV listę programów DVB-T ze Ślęży (PULS 2, POLSAT, POLSAT SPORT NEWS, TV PULS, TV4, TV6, TVN i TVN SIEDEM). Niestety odbiór jest mega fatalny - sporadycznie zdarza się, że jest "sprawny" obraz i dźwięk, ale zazwyczaj nie ma dźwięku i pojawia się komunikat "Brak wizji". Sprawdzałem pomiar sygnału w TV i w zasadzie zmienia się co sekundę: BRAK, MIN, BRAK, MAX, MIN, BRAK, MIN, etc.

I teraz pytanie: czy nasz MUX jest już uruchomiony i mam przestawić antenę dokładnie na Ślężę? Czy jeszcze trwają prace i generalnie w najbliższym czasie poziom sygnału będzie stabilny?

Proszę o jakieś bliższe informacje na ten temat.
Z góry dziękuję!

Gumiś
Posty: 21
Rejestracja: 12 lipca 2011, o 12:29

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Gumiś »

Na razie odbierasz MUX-2 z Kłodzka/Czarnej Góry - nadaje na tym samym kanale, na którym MUX-2 będzie nadawany ze Ślęży.
MUX-2 ze Ślęży jeszcze nie jest nadawany - ma ruszyć w najbliższy piątek (15 lipca).

GJu

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: GJu »

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź!

emgie77
Posty: 49
Rejestracja: 10 lipca 2011, o 17:25
Miejscowość: Nysa
Odbiornik: SONY Bravia 50X94J
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża/Chrzelice/Praděd

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: emgie77 »

I znów korekta w planach! Sleza startuje 18.07 czyli weekend jeszcze bez DVB-T.

hetyt

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: hetyt »

Zaciśniemy zęby i wytrzymamy jeszcze te parę dni ;)

Zablokowany