DVB-T Wrocław

DVB-T

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVB-T »

Ślęża milczy. Ci, którzy odbierają na kanale 58 mają sygnał z Czarnej Góry.

kolarek

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: kolarek »

Byłem święcie przekonany,że ruszyli z testami ze Ślęży a tu proszę na byle jakiej antenie kierunkowej odbieram MUX2 ze 102km w lini prostej :shock:
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2011, o 11:57 przez kolarek, łącznie zmieniany 1 raz.

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Ja mam 111 km i też bez problemu łapie na kierunkowej i na siatkowych. Widocznie w naszym kierunku sygnał jest dużo mniej wytłumiony.

kolarek

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: kolarek »

A na jakim kanale będzie nadawany MUX2 ze Ślęży?

grzesiekgrucha

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: grzesiekgrucha »

Ślęża będzie również na 58 kanale, tak jak Kłodzko/Czarna Góra.

vixy

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: vixy »

a tak z ciekawości - jeśli ktoś znajdzie się w zasięgu obydwu nadajników, to sygnały się zsumują?

grzesiekgrucha

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: grzesiekgrucha »

To jak to jest, świeci ta Ślęża, czy nie?

wispiotr
Posty: 31
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Golden Media Spark-TRIPLEX,TV SAMSUNG UE40H6400
Instalacja antenowa: AX1000+LTE COMBO UHF-VHF
Nadajnik - obiekt nadawczy: ślęża,żórawina,wrocław

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: wispiotr »

jeszcze nie jutro około południa można się spodziewać

vixy

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: vixy »

wispiotr pisze:jeszcze nie jutro około południa można się spodziewać
o ile nie nastąpią "niewielkie korekty terminów rozpoczęcia niektórych emisji testowych MUX2"

ryga

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: ryga »

Wydaje mi się to dziwne że nie możecie tego odebrać. Jak wspomniałem wcześniej odbieram wszystkie programy z MUX2 na jednometrowym drucie wystawionym za oknem. Nie wydaje mi się żebym odbierał te programy z Kłodzka skoro jak piszecie nie możecie ich odebrać przy kierunkowych antenach. Jest faktem że ja Ślęże widzę przez okno. Może problem jest gdzie indziej. Czy telewizor obsługuje kodowanie MPEG4. Ja odbieram DVB-T na telewizorze Samsung LE32B650. Wykrył wszystkie kanały cyfrowe i analogowe po pierwszym skanowaniu.

vixy

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: vixy »

skoro odbieramy Czechy to chyba powinniśmy odbierać też rodzime kanały

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

vixy pisze:a tak z ciekawości - jeśli ktoś znajdzie się w zasięgu obydwu nadajników, to sygnały się zsumują?
Też mi się tak wydaje, nie trzeba będzie od nowa szukać i jakość sygnału nagle znacząco wzrośnie. I jak będzie jakaś przerwa konserwacyjna, np. na Ślęży, to odczuję to w moim przypadku tylko spadkiem sygnału, ale obraz będzie z Kłodzka. 2 nadajniki działają jak 1, ale gdy któryś wyłączą to i tak drugi zostaje bez przestrajania. To jest pewna zaleta SFN dla tych, którzy znajdą się w zasięgu obu stacji. Chociaż nie wiem do końca czy tak jest nie miałem styczności z SFN.

grzesiekgrucha

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: grzesiekgrucha »

Pofatygowałem się nawet na dach, sprawdziłem kabel, przestawiłem antenę dokładnie na Ślęże. Rezultat: zanik mux czeskiego (CT1, CT2, CT24, CT4, i siedem kanałów radio):) A przy okazji, to skąd nadawany jest ten czeski mux? Bo jego odbieram bezproblemowo.

Krzyq

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Krzyq »

Witam.
Oborniki Śląskie odbierają MUX2 czysto na typowym Dipolu analogowym, TV Sony Bravia:
  • PLUS2 (obecnie obraz kontrolny),
    Polsat,
    Polsat Sport News,
    TV4,
    TV6,
    TVN,
    TVN7,
    TVPuls
oraz tak jak wcześniej Czeski MUX:
  • CT1SM,
    CT2,
    CT24,
    CT4
i Czeskie radia
  • CRo D-dur,
    CRo Leonardo,
    CRo Radio Cesko,
    CRo Radio Wave,
    CRo1-Radiozurnal,
    CRo2-Praha,
    CRo3-Vltava.
Puki co brakuje Polskiego TVP1, TVP2, TVP Info i PR1 i PR3...
Fakt faktem widok z dachu jest wprost na Ślężę niczym nie przysłonięty, a Czesi zawsze mieli lepszy sygnał niż Polacy ;o) ...jutro coś się zmieni.

Krzyq

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Krzyq »

grzesiekgrucha pisze:Pofatygowałem się nawet na dach, sprawdziłem kabel, przestawiłem antenę dokładnie na Ślęże. Rezultat: zanik mux czeskiego (CT1, CT2, CT24, CT4, i siedem kanałów radio):) A przy okazji, to skąd nadawany jest ten czeski mux? Bo jego odbieram bezproblemowo.
Nie ustawiaj anteny "dokładnie na" ale ustaw ją pod kątem 3-8 stopni tak aby zapobiec interferencji na promienniku.

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

grzesiekgrucha pisze:Pofatygowałem się nawet na dach, sprawdziłem kabel, przestawiłem antenę dokładnie na Ślęże. Rezultat: zanik mux czeskiego (CT1, CT2, CT24, CT4, i siedem kanałów radio):) A przy okazji, to skąd nadawany jest ten czeski mux? Bo jego odbieram bezproblemowo.
Na k.36 MUX-1 z Jesenik, Praded, a na k.40 MUX-1, 60 MUX-3 i 61 MUX-2 z Trutnov, Cerna Hora. Też zacząłem się bawić anteną i złapałem 3 muxy z Czech, ale trochę tną. Jeszcze potem się będę bawił.

pukos3

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pukos3 »

Witam, mieszkam we Wrocławiu i nie odbieram sygnału ze Ślęży proszę i info czy ktoś z Wrocławia odbiera sygnał ze Ślęży.

silveradoo

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: silveradoo »

pukos3 pisze:Witam, mieszkam we Wrocławiu i nie odbieram sygnału ze Ślęży proszę i info czy ktoś z Wrocławia odbiera sygnał ze Ślęży.
Ślęża ma rozpocząć nadawanie JUTRO! Niektórzy ludzie łapią DVB-T z Kłodzka bo nadaje na tym samym kanale. Trochę cierpliwości i będzie też Ślęża.

vixy

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: vixy »

silveradoo pisze:
pukos3 pisze:Witam, mieszkam we Wrocławiu i nie odbieram sygnału ze Ślęży proszę i info czy ktoś z Wrocławia odbiera sygnał ze Ślęży.
Ślęża ma rozpocząć nadawanie JUTRO! Niektórzy ludzie łapią DVB-T z Kłodzka bo nadaje na tym samym kanale. Trochę cierpliwości i będzie też Ślęża.
dziś to nawet nie ma co patrzeć, weekend to nawet nikogo tam nie ma xD

dwadi

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: dwadi »

Kurde z tym wrocławiem to zawsze do tyłu :/ nawet z Katowic Kosztowy sygnał już jest... :/
Wiadomo chociaż na którym kanale będą testy?

Zablokowany