DVB-T Wrocław

lukasz_k

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: lukasz_k »

Dźwięku też nie mam ... A już myślałem że się będę cieszył z połową narodu :)

djh

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: djh »

AmiR pisze:
DVBManiak pisze:
AmiR pisze:mam taki tv:
http://www.ceneo.pl/12254374s

to chyba mam problem z antena na budynku?
Pewnie tak. Te zbiorcze to często złom i się nie nadają. Pewnie na pokojowej byś nawet odebrał albo na zwykłej siatce.
Mam jakas antenke pokojowa z wlasnym zasileniem odbiore cos na tym ? :D

Ja mam małą antenkę pokojową siatkę ze wzmacniaczem, antena wystawiona na parapet (parter) a mieszkam na Sępolnie, jakość 100% Siła 91% , i chwilami spada do zera i zaraz wraca
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2011, o 19:33 przez djh, łącznie zmieniany 1 raz.

AmiR

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: AmiR »

DVBManiak mam 2 wejscia w tej antenie: INT.<>EXT. ktora dac?

tomala

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: tomala »

Kurde, u mnie w Ś-cy łapłem sygnał, nawet nie wiem gdzie jakość sprawdzić :)
w moim Samsungu, ale mam tylko dzwięk, a TV pisze do mnie takie cos na kazdym kanale:
HD NOT SUPORTED :))

totalnie nie kumam,

Dodam, że antenka 10cm, bacik taki z zestawu od USB tunerka.
Wcześniej na tym TV czechy chodziły bez problemu.
Teraz antena przy tv, na parterze w domku, akurat dokładnie po przeciłwgłej stronie do Ślęży, czyli kilka murów całego domu zasłania.

Teraz spadam, wieczorem powalce dalej z kierunkową.

vixy

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: vixy »

dlaczego ta jakość tak spada skokowo nagle czasem? to wina nadajnika czy źle ustawionej anteny?

AmiR

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: AmiR »

Ja jednak poczekam sobie na przeprowadzke do swidnicy i tam cos bede myslal :)

dzieki za pomoc i informacje :)

Arrow
Posty: 27
Rejestracja: 22 listopada 2009, o 23:05

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Arrow »

djh pisze: Ja mam małą antenkę pokojową siatkę ze wzmacniaczem, antena wystawiona na parapet (parter) a mieszkam na Sępolnie, jakość 100% Siła 91% , i chwilami spada do zera i zaraz wraca
Już się martwiłem, ale widzę, że chyba wszyscy tak mają :)

Południe Wrocławia i opisany efekt występuje na 2 telewizorach.

zielony_dvbt

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: zielony_dvbt »

Czy jak do tej pory odbierałem ze śniegiem Polsat analogowy przy ERP 800 kW, to czy są szanse, żeby na tym samym sprzęcie odebrać MUX2 o ERP 50kW? Bo na chwilę obecną nawet 1% nie mam. Antena na parterze 35 km od nadajnika, brak widoczności optycznej.

Roman6

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Roman6 »

Co to za sekundowe przerwy nadawania, jakość spada do zera przy pełnej mocy na odbiorniku.

vixy

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: vixy »

Roman6 pisze:Co to za sekundowe przerwy nadawania, jakość spada do zera przy pełnej mocy na odbiorniku.
nadawanie impulsowe

tomek9876
Posty: 39
Rejestracja: 18 czerwca 2010, o 12:28
Odbiornik: Technomate TM-7102 HD T2 Super
Instalacja antenowa: Dipol TriDigit+MC-9102
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jesenik/Praded, Ślęza

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: tomek9876 »

Odległość od nadajnika Ślęża 21,6 km - Bielawa
Antena 44-elementowa TriDigit ustawiona na Pradziada (odchylenie od Ślęży 135 stopni), wzmacniacz LNA-177 z regulacją napięcia (ustawiony akurat teraz na 1/4 wzmocnienia), tuner Ferguson FT-8300HD:
poziom sygnału: 76%
jakość sygnału: 96%-100%, ale zdarzają się sekundowe zaniki jakości sygnału do 0% i oczywiście w ten sposób stopklatki i pikseloza.

tomala

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: tomala »

u mnie dzwiek jest bez przerw sekundowych...
szkoda ze obrazu nie mam :D

samsung PS50A656 fuck.....

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

wszedzie trąbią o tym MPEG4 a niektórzy zdziwieni ze im nie świeci na tunerah MPEG2 :)

dwadi

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: dwadi »

Niestety test wypadł lipnie, test wykonałem na dwóch antenach pokojowych bo niestety tylko takie mam do dyspozycji... analog odbierają. Mieszkam w okolicach Ślężnej. Antenę wystawiłem na balkon jednak to też nic nie daje, testuję na tunerze TV WinFast do laptopa - hybrydowy. Cóż szkoda. DvbProg wykazuje skoki mocy, przy jednoczesnym 0% jakości. Testowałem z włączonym zasilaczem anten i bez.

zielony_dvbt

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: zielony_dvbt »

zielony_dvbt pisze:Czy jak do tej pory odbierałem ze śniegiem Polsat analogowy przy ERP 800 kW, to czy są szanse, żeby na tym samym sprzęcie odebrać MUX2 o ERP 50kW? Bo na chwilę obecną nawet 1% nie mam. Antena na parterze 35 km od nadajnika, brak widoczności optycznej.
udało mi się coś chwycić ale jak u wszystkich zaniki co kilka sekund, tylko że mój tv pokazuje:
- siłę sygnału na poziomie 92-97
- poziom błędów 150 - 2000 (gdzie 2000 to koniec skali i w tym momencie siła sygnału spada do 0)

phoe

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: phoe »

Kup:
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/karta-modul-ci-neotio ... 60425.html
(k mac, nr aukcji: 1708060425) albo wpisz CI DVB-t w szukajce na allegro)
Ile za ten TV dales i ile lat temu? Bo to chyba jakis wysoki model, i lol 500W pobor pradu, jak spawarka prawie. :D

Brw:
W Lubinie mam sygnal na maxa, nie wiem czy 100% czy z 95%, bo mi nie pokazuje w %, wtf.

Zwykla antena siatkowa z gieldy Lubinskiej kupiona z 7 lat temu, ustawiona mniej wiecej na Sleze. :lol:

Tylko kurde ten znikajacy obraz na 1-2 sec, troche wkurza.
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2011, o 20:35 przez phoe, łącznie zmieniany 2 razy.

maryliusz

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: maryliusz »

U mnie też nie ma obrazu.
Telewizor Samsung LE32A656 w specyfikacji napisane, że niby ma wbudowany tuner MPEG4.
Dlaczego wiec nie odbiera wizji?

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

phoe pisze:
Kup:
http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/karta-modul-ci-neotion-np4-konwerter-mpeg4-mpeg2-i1708060425.html
(k mac, nr aukcji: 1708060425) albo wpisz CI DVB-t w szukajce na allegro)
Ile za ten TV dales i ile lat temu? Bo to chyba jakis wysoki model, i lol 500W pobor pradu, jak spawarka prawie. :D

Brw:
W Lubinie mam sygnal na maxa, nie wiem czy 100% czy z 95%, bo mi nie pokazuje w %, wtf.

Zwykla antena siatkowa z gieldy Lubinskiej kupiona z 7 lat temu, ustawiona mniej wiecej na Sleze. :lol:

Tylko kurde ten znikajacy obraz na 1-2 sec, troche wkurza.
ten modul to chyba działa w inną stronę mpeg4 > mpeg2

phoe

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: phoe »

PeterMac pisze: ten modul to chyba działa w inną stronę mpeg4 > mpeg2
To przerabia(konwertuje, dekotuje jak zwal tak zwal) z MPEG4 na MPEG2, i TV majacy MPEG2, bedzie wyswiatlal obraz, bo karta przerobi wlasnie z 4 na 2.
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2011, o 20:40 przez phoe, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

a tak kumam, masz rację.

Zablokowany