DVB-T Wrocław

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: an10ka-dx »

chrees pisze:
an10ka-dx pisze: No to mnie pocieszyłeś :cry: :cry: :cry:
To ja tu Combo kupuję żeby mieć mniej skrzynek a tu takie miny :(
ps. może ktoś ma coś sprawdzonego (combo i do laptopa na usb). Z góry dzięki :!:
A jakie masz combo?? bo się za czymś podobnym rozglądam...
Golden Media 9080 Combo (a w drodze ARIVA 120).
Testy na antenie yagi z symetryzatorem i(lub) wzmacniaczem = efekt ten sam. Stop klatka :(
Testy przeprowadzone z różnych nadajników. Co ciekawe na czeskich mux-ach to się nie pojawia.

chopin

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: chopin »

Proponuję zastosować antenę bez wzmacniacza.

Dudi91

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Dudi91 »

Info dla Pana Jarosława .W Jaworze Mux2 K 58 jest na pozimie 68db, C/N średnio wychodzi 29,0db, BER 0 .K 59 jest na poziomie 79db.W chwili zciągniećia mocy K 59 wychodził na 62db.Wszytko to w pełnym pasywie.Pozdrawiam

grzesiek811
Posty: 195
Rejestracja: 21 stycznia 2010, o 20:15

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: grzesiek811 »

Rzeczywiście, przecięcia chyba zniknęły. A jeszcze rano były zaniku sygnału. Nie wiem czy od 10 czy od której, ale chyba jest już dobrze.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: apk »

U mnie w Legnicy nie widziałem złych pikseli ale jak specjalnie przypatrywałem się to się okazuje że są tylko że ciężko je uchwycić ludzkim wzrokiem .
Jak na razie siła i jakość się nie zmieniła Telewizor LG :
Odbiór 2 multipleksu w Legnicy z nadajnika Ślęża .
Obrazek

djandriu

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: djandriu »

Wszystko śmiga juz ładnie i pięknie bez przycinek :)
Ząbkowice Śląskie
odległość ok 35KM w linii prostej.
Antena mała siatkowa (połówka) ze wzmacniaczem rozdzielona na trzy telewizory ...
Tuner: chińczyk za 115zł widoczny na foto :)

Obrazek Obrazek

pbqvx

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pbqvx »

Witam,
mam pytanko.
Mieszkam na Psim Polu i posiadam telewizor Panasonic tx-p42u20e.
Posiada on wbudowany tuner dvb-t.
Jak mogę odebrać te programy telewizji cyfrowej?
Dodam, że antenę posiadam zbiorczą, na dachu budynku.

PS.
Przepraszam, jeśli w złym dziale, ale jestem w temacie zielony.

djandriu

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: djandriu »

pbqvx pisze:Witam,
mam pytanko.
Mieszkam na Psim Polu i posiadam telewizor Panasonic tx-p42u20e.
Posiada on wbudowany tuner dvb-t.
Jak mogę odebrać te programy telewizji cyfrowej?
Dodam, że antenę posiadam zbiorczą, na dachu budynku.

PS.
Przepraszam, jeśli w złym dziale, ale jestem w temacie zielony.
W ustawieniach wyszukiwania ustaw DVB-T i przeskanuj kanały , bez problemu powinno Ci znaleźć ślężę i czechy bo nadają z dużą mocą ...

teramax

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: teramax »

Zawiszów (16 km na zachód od Ślęży), zwykła antena siatkowa bez wzmacniacza, tuner AVerTV Hybrid Volar HD (H830) na USB w komputerze, program DVB Viewer 4.8.1.0. Poziom sygnału ok 85%, jakość 100%. Widoczne pełne EPG na 7 dni, dodatkowe ścieżki audio AC-3 dla TVN i TVN Siedem i teletekst. Ogółem cud, miód i orzeszki. :)
ObrazekObrazek

berloo

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: berloo »

djandriu pisze:
pbqvx pisze: Dodam, że antenę posiadam zbiorczą, na dachu budynku.
W ustawieniach wyszukiwania ustaw DVB-T i przeskanuj kanały , bez problemu powinno Ci znaleźć ślężę i czechy bo nadają z dużą mocą ...
Witam! Obawiam się, że odbiór DVB-T na instalacji zbiorczej wcale nie będzie taki "bez problemu". U mnie (Wrocław - Muchobór Wielki) instalacja świetnie radzi sobie z telewizją analogową, a w przypadku cyfry mogę sobie najwyżej pikselozę pooglądać. Potrzebna jest więc u mnie modernizacja instalacji (mam nadzieję, że wystarczy dostawienie odpowiedniego wzmacniacza), o którą trzeba prosić w administracji. Podejrzewam, że w większości bloków z "wielkiej płyty" sytuacja jest podobna.

pbqvx

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pbqvx »

djandriu pisze:W ustawieniach wyszukiwania ustaw DVB-T i przeskanuj kanały , bez problemu powinno Ci znaleźć ślężę i czechy bo nadają z dużą mocą ...
Wielkie dzięki! :D
Działa.
Tylko nie znalazło mi Czech. Na jakiej one są częstotliwości?
berloo pisze:Witam! Obawiam się, że odbiór DVB-T na instalacji zbiorczej wcale nie będzie taki "bez problemu". U mnie (Wrocław - Muchobór Wielki) instalacja świetnie radzi sobie z telewizją analogową, a w przypadku cyfry mogę sobie najwyżej pikselozę pooglądać. Potrzebna jest więc u mnie modernizacja instalacji (mam nadzieję, że wystarczy dostawienie odpowiedniego wzmacniacza), o którą trzeba prosić w administracji. Podejrzewam, że w większości bloków z "wielkiej płyty" sytuacja jest podobna.
U mnie (na Zakrzowie) działa super. Piękny odbiór. Znalazło analogowo TVP 1, TVP 2 i TV Wrocław, a na DVB-T Polat, TVN, TV4, TV Puls, TVN7, Puls2 (bez sygnału), TV6 i Polsat Sport News.

I mam też pytanie. Gdzieś wyczytałem, że na DVB-T jest też udostępnione TVP Historia i TVP Kultura? Macie może te programy?

black500

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: black500 »

pbqvx pisze:Witam,
mam pytanko.
Mieszkam na Psim Polu i posiadam telewizor Panasonic tx-p42u20e.
Posiada on wbudowany tuner dvb-t.
Jak mogę odebrać te programy telewizji cyfrowej?
Dodam, że antenę posiadam zbiorczą, na dachu budynku.
...
Bez problemu odbierzesz sygnał.
Ja mam anteny skierowane na Śrem i Mikstat a też odbieram sygnał na kanale 58. Mieszkam we Wrocławiu ok. Pl.Grunwaldzkiego. MUX2 ze Ślęży miał być przejściowo z 50kW a docelowo 100kW,
Pytania do Pana Jarosława:
Jak jest z parametrami mocy sygnału MUX2 ze Ślęży,
Czy będzie można liczyć też na okres "testowy" dla MUX3 z Żórawiny, nie ukrywam tu będzie troche kombinowania z antenami ze względu na zakładaną moc nadajnika 200W i pokrycie sygnałem dzielnic północnych i północno zachodnich Wrocławia?
Z góry dziękuję za info.

edit:
do @pbqvx
zobacz z ciekawości jak u Ciebie z odbiorem MUX2 na kanale 44 (Mikstat)? Ew. jak masz możliwość pogrzebania w antenach to też k.28 MUX3, kierunek Poznań/Śrem. Planuję instalację w tamtym rejonie. Nie chcę stawiać choinki na maszcie, tzn jedna antena w jednym kierunku.


Tym sposobem MUX2 mam z 3 lokalizacji 39 Śrem, 44 MIkstat i 58 Ślęża :-) Pozostaje przy tych 2 pierwszych.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2011, o 18:50 przez black500, łącznie zmieniany 2 razy.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: apk »


pbqvx

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pbqvx »

apk pisze:Instrukcja obsługi TX-P42U20E
http://tda.panasonic-europe-service.com ... 940P-G.pdf
Dzięki za linka.
Znalazłem wersję papierową i znalazłem informację o tym DVB-T.

djandriu

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: djandriu »

pbqvx pisze:[Wielkie dzięki! :D
Działa.
Tylko nie znalazło mi Czech. Na jakiej one są częstotliwości?
36 kanał - 594000kHz
Ja antenę mam ustawioną plecami w czeska stronę, w dodatku zasłoniętą ścianą więc muszę ich ściągać gdzieś z odbicia, Mimo intensywności sygnału 16% jakość jest 82% i nic się nie zacina ...:)

phoe

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: phoe »

A co z MUX3 ze Slezy? Moze jakies blizsze informacje czy plany? Bo tak troche kijowo jakby mial zostac odpalony za rok czy nawet pozniej... jak tak to by mialo wygladac, to nie wiem czy nie sprobowac na jakiejs dobrej antenie zlapac Poznan/Srem.

pbqvx

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pbqvx »

black500 pisze:edit:
do @pbqvx
zobacz z ciekawości jak u Ciebie z odbiorem MUX2 na kanale 44 (Mikstat)? Ew. jak masz możliwość pogrzebania w antenach to też k.28 MUX3, kierunek Poznań/Śrem. Planuję instalację w tamtym rejonie. Nie chcę stawiać choinki na maszcie, tzn jedna antena w jednym kierunku.


Tym sposobem MUX2 mam z 3 lokalizacji 39 Śrem, 44 MIkstat i 58 Ślęża :-) Pozostaje przy tych 2 pierwszych.
Przeskanowałem obie częstotliwości i nic.
Ale nie grzebałem w antenie, bo musiałbym wchodzić na dach, a tam jest kłódka... ;)
djandriu pisze:36 kanał - 594000kHz
Ja antenę mam ustawioną plecami w czeska stronę, w dodatku zasłoniętą ścianą więc muszę ich ściągać gdzieś z odbicia, Mimo intensywności sygnału 16% jakość jest 82% i nic się nie zacina ...:)
Kurczę, cały kanał przeszukałem i nic... :/
A już się cieszyłem, że będę miał odbiór czeskiej tv... :/

AmiR

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: AmiR »

u mnie przy dworcowej we wroclawiu nadal sila i jakosc rowna 0!

pivi
Posty: 90
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 18:29
Odbiornik: OTV LG 42LN570S
Instalacja antenowa: siatka na dachu dwupiętrowego budynku bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pivi »

W sprawie zacięć: Zainteresował mnie ten temat SFN.
Z tego co pamiętam z fizyki mogę sobie wyobrazić, że głównym problemem przy jednoczesnej transmisji na tych samych częstotliwościach z nadajników o pokrywających się zasięgach jest możliwość wystąpienia szkodliwych interferencji mogących objawiać się m.in. CHWILOWYMI ZANIKAMI sygnału. Jezeli bowiem do anteny odbiorczej będą docierać sygnały w tzw. przeciwfazie (a tak się może stać przy niezsynchronizowanych nadajnikach i różnym czasie transferu z obu nadajników) to nastapi chwilowe wzajemne znoszenie się tych sygałów (czyli zaniki). Oznacza to, że NAJPRAWDOPODOBNIEJ powodem zacięć sygnalizowanych przez wielu forumowiczów może być niewłaściwa praca systemu SFN niewątpliwie zastosowana na owym nieszczęsnym kanale 58. I nie musi to wcale byc wina tych Waszych głowic w TV. Z tego co wyczytałem na angielskiej wiki to system SFN jest dość skomplikowany, a zasadą jego działania jest pełna synchronizacja (częstotliwościowa i fazowa) obu nadajników. Podejrzewam, ze własnie strojenie tego systemu odbywało się wczoraj i dziś - stąd raz było lepiej raz gorzej. I ciekawostka: do synchronizacji nadajników wykorzystuje się sygnał GPS. Bardziej dociekliwych odsyłam do: en.wikipedia.org/wiki/Single-frequency_network (niestety in english).
Jeżeli moje podejrzenia są słuszne to powinno być tak, że nie powinno być tych zacięć w miejscach w których możliwy jest odbiór tylko z jednego nadajnika.
Może pan Jarek B. wypowie się na ten temat, pliiiiiiz. :)

Arrow
Posty: 27
Rejestracja: 22 listopada 2009, o 23:05

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Arrow »

vixy pisze:rozgałęźnik nie nadaja się do telwizji cyfrowej
Dlaczego? Ja mam rozgałęzioną 1 antenę na 2 telewizory i nie ma problemów.

Zablokowany