DVB-T Wrocław

seb

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: seb »

vixy pisze:u mnie jest, z tego co czytałem, Total Media są biedne, spróbuj Windows Media Center
Przeważnie używam Windows Media Center(mam Win 7).Total Media jest słaby,niestabilny(3 razy przez niego blue screena miałem).Jednak TotalMedia lepiej odbiera analog.I w WMC nie da się zgrać niczego z magnetowidu (mam tuner z tą funkcją i przejściówką na czincze i s-video) - można ustawić na przechwytywanie z czinczy czy s-video ,lecz potem wyskakuje znany zapewne komunikat :Nie znaleziono sygnału IR i nie da się kontynuować.Próbowałem zgrywać także w VirtualDubie i Ulead VideoStudio 11 ,lecz gdy wybiorę odpowiednią funkcje to obraz z magetowidu jest na górnej połówce ,a na dolnej jest mrowienie i skacze.Muszę dlatego użyć do tego TotalMedia.Przepraszam ,że się rozpisałem nie na temat.

Co do tematu - teraz u mnie DVB-T działa -tylko cały czas ścina się i pikseluje.Widocznie problem w mojej instalacji antenowej,później sprawdzę.

Chemical Attack

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Chemical Attack »

Takie pytanie z trochę innej beczki.. czy gdybym użył retransmitera po to żeby dostarczać do siebie do domu sygnał naziemnej TV cyfrowej z Czech to czy złamałbym prawo? Producent podaje że jest możliwe naruszenie prawa przy użyciu jego sprzętu.
Pytam ponieważ w momencie rozpoczecia nadawania NTC ze Ślęży straciłem MUX1 z Czech. Co ciekawe kiedy sprawdzałem parametry nadajnika Praded to podobno nie dostarcza on mulitpeksu pierwszego, a na niego miałem skierowaną antenę.. (Antena Ślęże odbiera mi bokiem)
Mieszkam w Nowej Rudzie.

tomsien

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: tomsien »

Witam \
Mam pytanie czy ograniczono moc nadajnika ze ślęzy ? gdyż w pierwszy dzień nadawania dvb-t odebrałem sygnał ze starej siatki ze wzmacniaczem, jednak następnego dnia i aż do dzisiaj zero sygnał i jakość na panasie tx dodam że mieszkam w Wierzchosławicach koło Bolkowa. Sprawdzałem trzy anteny i cały czas to samo ZERO. Z góry dzięki za jakieś info pozdrawiam.

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: mm4738 »

pivi pisze:
To prawdopodobnie efekt tego nieszczęsnego SFNu tylko panowie z Emitela sie nie przyznają (co zrozumiałe). Dwa pytania:
Jaką masz antenę (siatka, Yagi - ilu elementowa, wzmacniacz czy symetryzator). Chodzi mi o jej kierunkowość.
I drugie: Jesteś pewien ze odbierałeś w Rawiczu sygnał z Czarnej Góry na 58 k. (Nadajnik jest tam a nie w Kudowie)? Rozumiem, że było to miedzy 8 a 18 lipca, czyli przed uruchomieniem Ślęży.
Masz rację - pomyliłem, oczywiście nie Kudowa tylko Kłodzko, tak miałem całodzienny odbiór z Kłodzka.
A ze Ślężą to jakiś "numer"
- sygnał max to 80% (MUX-2 ze Śremu 97%, MUX-3 ze Śremu 93%),
ale jakość to 97-98% ze Ślęży (Śrem i inne nadajniki to 93-94%).
I najlepszy odbiór (jakość) - wcale nie jest wtedy gdy antena jest wycelowana w Ślęźe.
Antena TRI DIGIT z symetryzatorem (w podpisie), rodzielacz TELMOR - RTA-140.
W kierunku na Ślęże żadnych przeszkód - czysto.
Wcześniejszy odbiór z Kłodzka - antena musiała być precyzyjnie wycelowana w nadajnik.

michal5315

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: michal5315 »

U mnie dzisiaj na Polsacie w dalszym ciągu występowały jakieś zacięcia. Niestety odbiór ten jest daleki od ideału :( Obecnie oglądam na TVN sędzię Wesołowską, póki co jest OK i lepiej żeby już tak zostało chociaż nawet się nie łudzę, bo to co dzieje się z tym obiektem nadawczym powoli przechodzi już ludzkie pojęcie.
Nie tak dawno przedstawiciel Emitela zapewniał na tym forum, że od sierpnia już UKF normalnie będzie pracował. Tymczasem wchodząc na stronę Polskiego Radia widzę kolejną "niespodziankę": przerwy w godz. 8-16 aż do 5 sierpnia. Dotyczy to tylko Polskiego Radia czy wszystkich stacji ? Jeśli wszystkich to nie chcę znowu się powtarzać, ale już mam serdecznie dość tego całego cyrku. Ile to ma być konserwowane ? Miesiąc, dwa, trzy, może rok, może dwa lata ? Jeżeli padła na forum odpowiedź, że skończy się to do końca lipca to miałem nadzieję, że jest to już ostateczny termin. A tymczasem nie, dalej to samo, normalnie w nieskończoność...Co takiego ważnego odbywa się na tej Ślęży, że przez pół roku pozbawia się ludzi możliwości zadowalającego odbioru programu radiowego, a cyfrowy odbiór telewizyjny nadal pozostawia wiele do życzenia ? Inne obiekty płynnie przełączono, nie wyłączano radia i DVB-T śmiga jak się patrzy, a na Ślęży wiecznie "coś". Już nie wspomnę jak proces cyfryzacji przebiega u naszych południowych sąsiadów. Tam nikt nie wyłącza nadajników codziennie przez pół roku, wszystko odbywa się w terminie, bez żadnych "obsuw" i nie ma problemów z odbiorem cyfrowych multipleksów. Dziwię się, że nadawcy nie domagają się odszkodowania za to co się dzieje na Ślęży, a powinni. Może wtedy jednak dałoby się inaczej i sprawniej wszystko przeprowadzić...
Przepraszam jeśli kogoś uraziłem, ale to już naprawdę staje się irytujące. Cieszyłem się jak głupi na tę telewizję cyfrową, a teraz tego nie da się w spokoju oglądać a na dodatek z jakiegoś powodu codziennie pozbawia się mnie (i nie tylko) możliwości słuchania radia z obiektu, który jest podstawowym nadajnikiem w tej części kraju.

vixy

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: vixy »

michal5315, podpisuję się pod Twoim postem, z drugiej strony jednak nie jestem przesadnie rozczarowany, bo w naszym kraju tak niestety często bywa, że jak coś jest nowe i związane z techniką to pewne, że nie zadziała od początku dobrze...

abonament RTV jest tak złodziejsko skonsruowany, żeby wykluczyć zwolnienie z opłaty w tego typu sytuacjach, albowiem nie jest pobierany on za świadczenie usługi ale za posiadanie odbiornika (co jest w mojej ocenie jeszcze bardziej bezprawne)

i jeszcze na koniec - satelitarne platformy cyfrowe też muszą zarobić, m.in. na takich, którzy się "wkurzą" na DVB-T ;)

Peter_CA

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Peter_CA »

vixy: Zawsze może być gorzej, w niektórych krajach pobiera się abonamentu od wszystkich, nawet od tych, którzy nie mają telewizora :( Po prostu kolejny podatek.

pivi
Posty: 90
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 18:29
Odbiornik: OTV LG 42LN570S
Instalacja antenowa: siatka na dachu dwupiętrowego budynku bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pivi »

Przejrzałem ilość stron na wątkach poświęconych odbiorowi w innych województeach i wiecie co?
Ze wszystkich swieżo (w lipcu br) uruchomionych nadajników DVB-T najwiecej stron (jak na razie jest ich 52) oczywiście w wątku WROCŁAWSKIM. W innych regionach raptem po kilka, może kilkanaście. Ale tam nie mają SFNu!!! Wyciąganie daleko idących wniosków moze być oczywiście ryzykowne (gęstośc zaludnienia ma tu jakiś wpływ) ale taka dysproporcja powinna dać do myślenia. I co na to Panowie z Emitela??? Dalej będziecie twierdzić, ze na Dolnym Śląsku jest wszystko OK? Tak sobie tu piszemy posty dla samej przyjemności??? Coś jednak jest chyba nie tak z tym całym SFNem.
Wiecej stron mają praktycznie tylko wątki z regionów, które wystartowały grubo wcześniej z DVB-T.
Ale nie martwcie się, jak tak dalej pójdzie ze Ślężą/Czarną Górą to nasza kiełbasa przegoni ich kiełbasę (wątek SFN Warszawa jako rekordzista ma teraz 134 strony a ruszył w październiku 2008).

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: belliash »

pivi pisze:Przejrzałem ilość stron na wątkach poświęconych odbiorowi w innych województeach i wiecie co?
Ze wszystkich swieżo (w lipcu br) uruchomionych nadajników DVB-T najwiecej stron (jak na razie jest ich 52) oczywiście w wątku WROCŁAWSKIM. W innych regionach raptem po kilka, może kilkanaście. Ale tam nie mają SFNu!!! Wyciąganie daleko idących wniosków moze być oczywiście ryzykowne (gęstośc zaludnienia ma tu jakiś wpływ) ale taka dysproporcja powinna dać do myślenia. I co na to Panowie z Emitela??? Dalej będziecie twierdzić, ze na Dolnym Śląsku jest wszystko OK? Tak sobie tu piszemy posty dla samej przyjemności??? Coś jednak jest chyba nie tak z tym całym SFNem.
Wiecej stron mają praktycznie tylko wątki z regionów, które wystartowały grubo wcześniej z DVB-T.
Ale nie martwcie się, jak tak dalej pójdzie ze Ślężą/Czarną Górą to nasza kiełbasa przegoni ich kiełbasę (wątek SFN Warszawa jako rekordzista ma teraz 134 strony a ruszył w październiku 2008).
Mnie zastanawia inna ciekawostka. Dlaczego od pewnego czasu nikt z Emitela sie juz nie wypowiada w tym watku? :P Wczesniej twardo Panowie obstawiali ze to wina naszych anten, a teraz cisza jak makiem zasial.

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Z tą Ślężą to rzeczywiście wszystko się ciągnie w nieskończoność od prawie dwóch miesięcy. Zaczynam powoli rozumieć rozgoryczenie niektórych. Dobrze, że ja akurat radia słucham okazjonalnie, a tv teraz tylko analogowa. Od 1. sierpnia liczę na stały odbiór bez pikselozy ani braków sygnału. Jak nie to trudno, poczekam aż wyłączą Polsat na k.59 może to coś da, a do tego czasu analog. Nie przypuszczałem, że SFN może się okazać aż tak wielką pomyłką. Szkoda :(

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: belliash »

@DVBManiak: Nie no, technologia OK... tylko gorzej z wykonaniem ;)

dwadi

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: dwadi »

belliash pisze:@DVBManiak: Nie no, technologia OK... tylko gorzej z wykonaniem ;)
Niestety... Wrocław jak zwykle w czarnej... nie ukrywam zażenowania tą sytuacją, że w Krakowie podołali ustabilizować sygnał a tutaj z każdym dniem coraz gorzej...

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: belliash »

A ja mam pytanie: Jak Wam odbiera MUX2 ze Slezy po godzinie 20? Moze to przypadek, ale teraz caly czas leci u mnie TVN i nie zauwazylem jeszcze pikselozy. Wczesniej tez ogladalem TV i od czasu do czasu wystepowala. Ustabilizowalo sie chyba ok. 19-19:30 ale nie mam pewnosci, stad pytanie o godzine 20.

Moze po prostu za dnia Panowie tam cos jeszcze zmieniaja i stad takie problemy?

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Tomasz Berezowski »

belliash pisze:A ja mam pytanie: Jak Wam odbiera MUX2 ze Slezy po godzinie 20? Moze to przypadek, ale teraz caly czas leci u mnie TVN i nie zauwazylem jeszcze pikselozy. Wczesniej tez ogladalem TV i od czasu do czasu wystepowala. Ustabilizowalo sie chyba ok. 19-19:30 ale nie mam pewnosci, stad pytanie o godzine 20.

Moze po prostu za dnia Panowie tam cos jeszcze zmieniaja i stad takie problemy?
Wieczorem jest lepsza propagacja. Twój system antenowy pracuje na granicy odbioru i masz taki efekt.

zielony_dvbt

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: zielony_dvbt »

Chyba odkryłem przyczynę problemów większości forumowiczów i jeżeli się nie mylę to mieszkańcy "blokowisk" będą mieli problem (współczuję Wrocławianom). Dobrze by było żeby poniższe spostrzeżenia zweryfikowali Panowie z Emitela.Trochę się rozpiszę zanim dojdę do konsensusu, ale może komuś moja ścieżka do osiągnięcia stabilnego obrazu pozwoli również rozwiązać problem.

1. Długo krew mnie zalewała z powodu "pikselozy" na tv (pomijam 18-19.07, gdy był problem z SFN), mimo tego, że mój tv Samsung D6500 pokazywał siłę sygnału 90-98, to poziom błędów był co kilka min poza skalą. Nie wypowiadałem się na forum, ponieważ niestety jeszcze nie posiadam "zaawansowanej" zewnętrznej instalacji antenowej, tylko antenę pokojową SONUS http://www.dipol.com.pl/pokojowa_antena ... _A0250.htm. Zaufałem Panu Jarkowi twierdzącemu, że Emitel nic w między czasie nie majstruje na Ślęży, no i zacząłem szukać problemu po swojej stronie. Pożyczyłem tuner USB Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick 320e i zainstalowałem poleconą tutaj aplikację DVBViewer. Tak centymetr po centymetrze przeskanowałem mieszkanie w poszukiwaniu najmocniejszej fali. Ułatwił to DVBViewer, ponieważ poziom sygnału, w tym programie, bardzo dynamicznie reagował na położenie anteny. Po znalezieniu najmocniejszego sygnału podłączyłem antenę do TV i nastały piękne chwile :D. Siła sygnału cały czas 100%, poziom błędów 0 - stan na 25.07 18:00-22:00. Kolejnego dnia znów krew mnie zalała w godzinach ok 18:00-22:00. Jednak przeczekałem trochę, bo po wcześniejszych spostrzeżeniach zauważyłem, że po 22:00 pikselozy przeważnie jest mniej (zastanawiałem się, czy powodem są jakieś większe zakłady produkcyjne, które mogę w godzinach swojej pracy emitować jakieś zakłócenia) i rzeczywiście do 0:30 zakłóceń było mniej. Dzisiaj jednak miałem chwilę, żeby przetestować, to co gdzieś od czasu do czasu przemykało mi w myślach, i okazało się, że w moim przypadku pikselozę powoduje sieć bezprzewodowa. Najgorsze jest to, że nie wiem jak obejść problem, bo to że wyłączę APeka u siebie i podłączę notebooka kablem, to jest połowiczne rozwiązanie, bo przecież nie powiem wszystkim sąsiadom dookoła, żeby wyłączyli swoje APeki, tym bardziej lokalnym dostawcą Internetowym. Również osobiście nie bardzo wyobrażam sobie podłączanie non stop, notebooka do 5m kabla LAN. Oprócz tego pikseloza powstaje jak przejedzie "pod oknami" (nawet do 30 m od okien) skuter/motorynka (takie coś co wiatru we włosach nie wywołuje, a długo i upierdliwie brzęczy - takie czasy ;) ). Mam tylko taką wątpliwość w moją tezę, że część osób ma pikselozę w odbiorze ze Ślęży, ale czeskie MUX-y mają czyste :(. Dziś od 18:00 do teraz, zero artefaktów, po wyłączeniu AP (odległość AP i notebooka od anteny na promieniu ok. 2.5 m).

2. W związku z powyższym moje drugie pytanie, jaką antenę dobrać uwzględniając powyższe czynniki, czyli zakłócenia od sieci Wi-Fi oraz pojazdów takich jak skutery (zwiększająca się liczba), a także starsze auta. Mieszkam w Strzegomiu (w linii prostej 20 parę km od nadajnika) na 1. piętrze (wys. ok 5 m od gruntu). Obecnie odbieram DVB-T na antenie pokojowej wewnątrz mieszkania, gdzie potencjometr od wzmacniacza jest ustawiony na max (niby wzmocnienie 25 dB). Polecanej anteny kierunkowej http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2680.htm chyba nie ma sensu montować u mnie, ponieważ balkon, na którym mogę ją umieścić, znajduje się nie po tej stronie co trzeba, tzn. budynek zasłania Ślężę i gdybym próbował celować w nią jak najtrafniej, to chybienie byłoby na poziomie ok. 10 km od nadajnika, na dystansie ok 25 km. Dodatkowo na tej wysokości (nawet gdyby budynek nie zasłaniał anteny) i tak nie mam widoczności optycznej. Chyba tylko odbicie mnie ratuje :(.

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Tomasz Berezowski »

W tym przypadku antenę należy zamontować na dachu.

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: mm4738 »

Mam propozycję dotyczącą działania SFN.
Wiemy jak działa nadajnik Kłodzko bez SFN ze Ślężą.
Wiemy jak działają oba nadajniki w układzie SFN.
Czy jest możliwość wyłączenia np. na 15 min Kłodzka, z informacją na forum kiedy i w jakich godzinach to nastąpi (dobrze by było aby jak największa grupa czytających to forum miała możliwość sprawdzenia co się dzieje).
To tylko pomysł, ale może da odpowiedź na wiele pytań ?

an10ka-dx
Posty: 317
Rejestracja: 5 stycznia 2011, o 20:19
Miejscowość: opolskie
Odbiornik: LG, PHILIPS oraz inne urządzenia do testów :)
Instalacja antenowa: yagi-19elem+LNA-101
Rozgałęźnik 2xTV
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne ok.93km do nadajnika

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: an10ka-dx »

Do "zielony_dvbt"
Podejrzewam , a raczej potwierdziłeś moje testy z antenami i odbiorem DVB-T.
Wzmacniacze wzmacniają wszystko, szumy, zakłócenia z cewki motoru itp.
Co do odbioru w godzinach wieczornych to sygnał jest lepszy choćby z tego względu,że nie ma słońca, które też osłabia sygnał(tak po chłopsku tłumacząc).
Wg. mnie to wygląda tak:
Mamy sygnał z DVB-T z odbić między blokami. Wzmacniamy go 20-30dB wzmacniaczami. Poziom i jakość sygnału pokazuje nam 90%, niby wszystko powinno być OK, a powstają stop klatki. Wystarczy prosty test. Podłączyć tą samą antenę do TV i wyszukać programów analogowych. Pewnie będzie pełno odbić, przesterowania. Sam się przekonałem jak ciężko jest z prawidłowym odbiorem DVB-T w mieście(pomiędzy blokami).Najlepsze położenie to dach, ale nie każdy ma taką możliwość(np. zakaz przez administrację). W moim położeniu już teraz jest ciekawie: MUXy na kanałach 34(Chrzelice), 36(MUX1 CZ), 37(MUX2 CZ), 38(Wisła-zależny od pogody), 39(Miksat-zależny od pogody). Aż się boję jak następne wystartują ;)
Co do nadajników z Czech to też się zastanawiam, obojętnie gdzie obrócę antenę tam zawsze odbierają prawidłowo. Może to wysokość i moc nadawania, bo raczej mpeg2 to nie jest.
Ciekawe jakby z Wisły/Skrzyczne podkręcili moc na 100kW. Zasięg pewnie na pół Polski. Już teraz przy mocy 10kW MUX3 nie ma problemu z odbiorem.

pivi
Posty: 90
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 18:29
Odbiornik: OTV LG 42LN570S
Instalacja antenowa: siatka na dachu dwupiętrowego budynku bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pivi »

mm4738 pisze:Mam propozycję dotyczącą działania SFN.
Wiemy jak działa nadajnik Kłodzko bez SFN ze Ślężą.
Wiemy jak działają oba nadajniki w układzie SFN.
Czy jest możliwość wyłączenia np. na 15 min Kłodzka, z informacją na forum kiedy i w jakich godzinach to nastąpi (dobrze by było aby jak największa grupa czytających to forum miała możliwość sprawdzenia co się dzieje).
To tylko pomysł, ale może da odpowiedź na wiele pytań ?
Pomysł dobry ale 15 min. to za mało. Zdarzają się przeciez dłuższe okresy bez czkawki. Proponuję 24 godziny z wcześniejszą zapowiedzią na forum. Krótka piłka Emitela bo po 1 sierpnia juz nie mają manewru
Ostatnio zmieniony 28 lipca 2011, o 00:19 przez pivi, łącznie zmieniany 1 raz.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: tolus »

Po dzisiejszym dniu moge cos napisac - SFN jest chyba skopane - montowalem dzis antene TV w Walbrzychu - dla najemcy na Galerii. Rozne rodzaje anten sprawdzone, 3 pierwsze z symetryzatorami, najpierw na polnocnej scianie, okolo 3 m.n.p.t., - widocznosc tylko na Sleze: po linku podaje sila / jakosc

1 - http://www.solid-polska.pl/index.php?id ... m=2&idg=75 - 72/95-100
2 - http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A2670.htm - 65/100
3 - http://televes.com.pl/antena-televes-vhd-p-21.html - 75/95
4 - DIGITmax HD/P25 http://www.telmor.pl/Anteny/DIGITmax_HD ... okopasmowa - 100/90-100

Obraz idealny bez zaklocen - wszystkie 4 anteny lapaly takze plecami 3muxy czeskie z Cernej Hory (srednio z sila 70 a jakosc 100) bez zaklocen.

Jaja zaczely sie jak dalem anteny na dach (sprawdzilem 3 pierwsze)- wysokosc okolo 25 m.n.p.t. + 30mb kabla Triset Trishield czarny, widocznosc optyczna na Sleze i otwarte pole na Czarna gore/Klodzko - sila na 2 pierwszych antenach wynik 80 jakosc 100, na 3 antenie sila 90 i jakosc 100 - ale pikseloza co pare minut na wszystkich antenach i zanikanie obrazu na kilka sekund.

Jak panstwo widzicie SFN cos jest nie hallo - gdy antena lapie sygnal z obu lokalizacji rownoczesnie - ogladanie nie jest mozliwe ....

Moze Emitel sie wypowie....

Zablokowany