DVB-T Wrocław

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: belliash »

A tak w ogole to trwaja jeszcze jakies prace na Slezy ktore moga miec wplyw na sygnal? Czy moze po 31 lipca / 1 sierpnia (oficjalny start) nie sa juz przewidywane zadne zmiany?

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Na pewno już nic nie jest kombinowane z UHF. Chyba jutro mają się skończyć prace związane z UKF. Jednak to już Emitel wie najlepiej.

radek415
Posty: 31
Rejestracja: 16 czerwca 2011, o 18:38
Instalacja antenowa: antena siatkowa ze wzmacniaczem

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: radek415 »

DVBManiak pisze:Raczej będzie. Było mówione, że MUX-2 i MUX-3 będą z tych samych lokalizacji. Do tego kanał 25 to w tej chwili analogowa TVP2 ze Ślęży i prawdopodobnie po jej wyłączeniu tam docelowo wyląduje MUX-3.
Tzn. że MUX-3 pojawi się na jakimś tymczasowym kanale, a później zostanie przeniesiony na 25, czy jak to dokładnie będzie?

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

DVBManiak pisze:@PeterMac: A ty łapałeś MUX-2 z Kłodzka jak jeszcze nie było Ślęży? Bo wiem, że zawsze miałeś chyba najmniej problemów z odbiorem. Jeżeli łapiesz tylko Ślężę to pewnie dlatego nie masz problemów.
nie, wtedy nie łapałem nic, tylko analog ze Ślęży i Zórawiny, antenty nie tykałem od 10 lat :)
Z takim ustawieniem antenty moge łapać tylko MUX 2 ze Śleży, próbowałem inne kanały 60,61 to sygnał niby jest ale pojawia sie i zaraz znika i tak w kółko czyli Czechów nie złapie.

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

radek415 pisze:Tzn. że MUX-3 pojawi się na jakimś tymczasowym kanale, a później zostanie przeniesiony na 25, czy jak to dokładnie będzie?
Ten tymczasowy kanał to 33 z Żórawiny od października. Docelowy k.25 na Ślęży.

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

Dokładnie 33 @570MHz :) ja juz go skanowałem nie raz hehe z nadzieją ze moze juz coś testują :lol:

vixy

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: vixy »

PeterMac pisze:Dokładnie 33 @570MHz :) ja juz go skanowałem nie raz hehe z nadzieją ze moze juz coś testują :lol:
na ilu MHz ??

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

Obrazek

krishnamishna

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: krishnamishna »

Panowie to Ślęża daje z 50,000 czy 100,000 ERP kW

radek415
Posty: 31
Rejestracja: 16 czerwca 2011, o 18:38
Instalacja antenowa: antena siatkowa ze wzmacniaczem

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: radek415 »

@DVBManiak, dzięki za odpowiedź. A jak będzie na Ślęży to będzie z większą mocą, czy z tą samą co z Żórawiny (0,2 kW) ?

vixy

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: vixy »

radek415 pisze:@DVBManiak, dzięki za odpowiedź. A jak będzie na Ślęży to będzie z większą mocą, czy z tą samą co z Żórawiny (0,2 kW) ?
będzie docelowo 100 kW na wszystkich MUX-ach ze Ślęży

radek415
Posty: 31
Rejestracja: 16 czerwca 2011, o 18:38
Instalacja antenowa: antena siatkowa ze wzmacniaczem

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: radek415 »

@vixy, aha. Czyli testowo 0,2 kW z Żórawiny, a później docelowo 100 kW ze Ślęży.

vixy

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: vixy »

radek415 pisze:@vixy, aha. Czyli testowo 0,2 kW z Żórawiny, a później docelowo 100 kW ze Ślęży.
nom :) tylko że "później" oznacza wtedy gdy wyłączona zostanie TV analogowa, znając polskie realia nastąpi to z poślizgiem, bo emeryci nie zdążą się przestawić na odbiór cyfrowy

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: belliash »

Apropo moich testow - na antenie kierunkowej tez lapie tylko Sleze. Wiecej powiem w pozniejszym czasie ;)

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

Ja to sie zastanawiam większość z Was ma problemy z odbiorem a to przedtem nie mieliście w ogóle dobrego analogu ze takie problemy teraz z cyfrą, skoro komus chodził dobrze analog to i z cyfra powinna dobrze działać, przynajmniej jest tak u mnie, a antene mam tylko na strychu i tez niezbyt wysoko budynek tylko 1 piętrowy.

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: belliash »

Analog chodzil, na wzmacniaczu tvp1 i tvp2 ok, reszta snieg; na symetryzatorze snieg wszedzie. Antena siatkowa. Zreszta nie chce teraz za duzo pisac. Za jakis czas zrobie takie ogolne podsumowanie moich obserwacji ktore trwaja od momentu wlaczenia mux2 na slezy ;)

vixy

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: vixy »

jakość sygnału DVB-T w Polsce zależy od wielu czynników - oprócz instalacji antenowej, niemniej ważna jest sytuacja pogodowa, pora dnia, natężenie ruchu ulicznego, moc pracującej w kuchni kuchenki mikrofalowej oraz biorytm użytkownika w dniu odbioru

pabloki

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pabloki »

to prawda jak pisze vixy . zlapac dvb t to nie lada sztuka. takie to niestabilne ze szok. jak to jest ze za granicami kraju ludziom dzial a tu trzeba sie meczyc. :?:

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: PeterMac »

vixy pisze:jakość sygnału DVB-T w Polsce zależy od wielu czynników - oprócz instalacji antenowej, niemniej ważna jest sytuacja pogodowa, pora dnia, natężenie ruchu ulicznego, moc pracującej w kuchni kuchenki mikrofalowej oraz biorytm użytkownika w dniu odbioru
ee tam przesadzasz, dobre umiejscowienie antety ustawienie i nie straszne zadne czynniki od których piszesz, uwierzę jedynie w ciężkie warunki pogodowe, analog w tej kwestii więcej wybacza :)

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: apk »

Mój znajomy miał problem z prawidłowym odbiorem kanałów analogowych które bardzo śnieżyły i okazało się że wzmacniacz nie prawidłowo działał a więc wymieniliśmy .
Po wymianie płytki TVP1-2 odbiór b. Dobry , TVP3 dość dobry , POLSAT słabe śnieżenie niestety antena na wysokości 2,5 metra drzewa budynki a więc antena poszła na dach .
Po przeniesieniu odbiór kanałów TVP1-2-3 , POLSAT bardzo dobry i do tego doszedł TVN odbiór słaby TVL na 22k .( TV4) z odbiciami średnio dobry .
W telewizji analogowej jak będzie stary kabel zepsuty wzmacniacz czy kiepska antena będzie można odbierać zaśnieżone kanały i niektórym to nie przeszkadza ale w telewizji cyfrowej instalacja powinna być w 100 % sprawna i nie zawsze antena pokojowa lub na balkonie odbierze sygnał .

Zablokowany