DVB-T Wrocław

Demon

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Demon »

Black500, nie orientuję się na Orzeszkowej, ale w Antenach pytaj "szefowej" czyli babki. Ona mi podała numer do szpenia, niejakiego pana Klęczara, ale nie wiem, czy mogę tutaj przytoczyć numerek. Napewno jest to numerek stacjonarny z Wrocławia, więc może być prościej niż z Poznaniem.

A jeżeli chodzi o kanały 39/23 to zobaczymy, jakie będą mieli ze zmianą spóźnienie :lol: . Może nie zdążą do końca marca? ;)

black500

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: black500 »

Demon pisze:(...), ale w Antenach pytaj "szefowej" czyli babki. Ona mi podała numer do szpenia, niejakiego pana Klęczara, ale nie wiem, czy mogę tutaj przytoczyć numerek.
@Demon: dzięki podjade spytam, wiem o kim piszesz
@RAPIOTR: 'http://sklep.delta.poznan.pl/' pisalem do nich
zastanawiam sie nad zakupem: http://sklep.delta.poznan.pl/zwrotnice- ... 8_cc0.html
ZWROTNICA ZX-380+2DC/DVB-T
niestety nie robia pojedynczych projektow tak mi odpisali chyba ze cos sie zmienilo :-)

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: RAPIOTR »

@Black500 kiedyś pytałem u nich na miejscu i gościu twierdził,że filtry i wzmacniacze na jeden kanał mogą zastroić bez problemu ok 3 dni.

Co do zwrotnic to polecam.Ta firma robi najlepsze zwrotnice dla naszego rejonu.
Myślę jednak że każda zwrotnica w waszych warunkach jeszcze bardziej pogorszy sygnał ok 3-3,5 db. Ja bym eksperymentował raczej z porządną anteną Yagi-Uda plus jakiś ewentualnie przedwzmacniacz lub właśnie wzmacniacz jednokanałowy.Wszystko do domu sprowadzić żelowanym trisetem 113.

Apropo szkoda ,że Telkom Telmor z Gdańska nie robi już słynnych anten yagi obejmujących po 5 kanałów. Kiedyś z 20 lat temu w czasach pirackiego analogu (TV ES) kupiłem jedną .Miała z 3 metry albo lepiej długości :!: To była wyścigowa Yaga.... hehe.
Zobacz w ofercie Hirschmana lub Kathreina czy mają jeszcze dostępne takie profesionalne yagi. To chyba dwie ostatnie firmy w Europie ,których jeszcze nie wszystkie produkty pochodzą z kontynentalnych Chin :idea:

black500

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: black500 »

@RAPIOTR: zadzwonie moze wzmaczniacz kanalowy albo jakis korektor czy pulapke strojona
tyle ze o ile w pierwszym przypadku w moich warunkach (aktulanie) max 15-18dB LNA101
(http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_ante ... _B4007.htm)
Zdaję sobie sprawę że ten wzmacniacz nie jest odpowiedni ale np. TELMOR nie ma w ofercie wzmaczniaczy kanałowych (seria PAK-xx)
na samym symetryzatorze tez jest poprawny odbior;
korektor KA02 (http://www.dipol.com.pl/korektor_anteno ... _C0392.htm)zestrojony na k23 dla anten od strony Ślęży ale i tak przepuszcza, chyba że ATX-87 wstecznie cos ściąga
okablowanie takie jak piszesz :-) antena ATX-87
po drodze jest sumator i zwrotnica(4we: FM|k.21-60/DC|k.56/DC*|k.6-12*) *=wejscia niewykorzystane

Tak jak piszesz zwrotnica moze wprowadzic dodatkowe tlumienie; kanal 23 mialem na ATX87 podlaczonej bezposrednio (parametry odbioru w sierpniu 2008 przed konserwacja systemu nadawczego w Sremie)

pozdrwiam.

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Przecin »

Możesz skorzystać jeszcze z firmy Waldi z Kutna. Robią korektory, pułapki i zwrotnice pod zamówienie.
LINK

Demon

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Demon »

@black500, @RAPIOTR: A ja rozmawiałem z panem Klęczarem i uzyskałem zgodę na podanie tu numeru tel. do niego do firmy: +48713699432. Jako, że nie jest to sklep a producent, proponuję dzwonić tam tylko osobom, które znają się na rzeczy i wiedzą, o co im chodzi. Inaczej szpenio nie będzie w stanie pracować. Z człowiekiem można się dogadać i jeżeli sam nie będzie w stanie, to zaproponuje inną firmę.
Ostatnio zmieniony 21 października 2009, o 02:11 przez Demon, łącznie zmieniany 1 raz.

black500

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: black500 »

Demon pisze:@black500, @RAPIOTR: A ja rozmawiałem z panem Klęczarem i uzyskałem zgodę na podanie yu numeru tel. do niego do firmy:...
Wielkie dzieki.
Bylem wczoraj w sklepie Antena oczywiscie sprzedawca zrobil duze oczy ze zdziwienia ze we Wroclawiu mozna odbierac sygnal DVB-T na k.39; zlozylem zamowienie na korektor ale i tak zadzwonie :-) z pytankiem

Tomek11132

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Tomek11132 »

Sprawdzcie ta antene -podalem ja w temacie anteny jesli chodzi o Wroclaw powinna odbierac bez problemu k-39 pod warunkiem ze dobrze ja skierujesz i nie bedzie przeszkod obok twojego domu -wyzszych budynkow w promieniu 100metrow -ja z niej w analogu lapie w Poznaniu regionalna trojke z Wroclawia k-42 -obraz troche sniezy ale kolor jest i fonia na 5+ Reszta co uzyskalem z tej anteny w DVB-T jest w temacie JAKA ANTENA -serecznie pozdrwiam(jest w miare tania -to tez plus tej anteny).

black500

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: black500 »

ja mam taką:
http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... _A3700.htm
i k.39 dziala bezproblemowo

Tomek11132

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Tomek11132 »

zgadzam sie -dobra antena tez -choc w Poznaniu bez wzmacniacza sygnal np.zielona gora byl za slaby -cielo-----a przy zastosowaniu minimalnego nawet wzmacniacza zapychalo sie -zbierala chyba za duzo smieci z eteru i nawet niemcy w propo nie odbieraly a przy dexta doskonale to chodzilo--ale zaznaczam antenke masz BARDZO DOBRA ja tylko podalem rozwiazanie jak sygnal jest lapany minimalny i obrazu brak wtedy dexta sie spisuje lepiej ale jesli ktos odbiera jak Ty z tej anteny nawet za Wroclawiem to nic nie trzeba ingerowac -serdecznie pozdrawiam

luckd
Posty: 133
Rejestracja: 11 lutego 2009, o 13:14
Odbiornik: Golden Media Unibox 9080 Combo Plus, LG 37LV5500
Instalacja antenowa: Dipol Tri Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat + tyłem Kobyla Góra

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: luckd »

To która antena jest lepsza atx87 czy atx91?

Demon

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Demon »

luckd pisze:To która antena jest lepsza atx87 czy atx91?
Sądzę, że różnica jakościowa może być makabrycznie niewielka ;) . Na stronie producenta nie ma aż tak dokładnych danych. Możliwe nawet, że ATX-91 jest następcą już nie sprzedawanej ATX-87. A zmiana polega tylko na tym, że zamiast jednego elementu dłuuugiego są dwa krótsze połączone ze sobą oraz dodatkowa część podtrzymująca tą długą konstrukcję (paczkę łatwiej transportować).

black500

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: black500 »

Czy ktoś we Wrocławiu odbiera albo próbował odbierać sygnał DVB-T na k.45 z RTCN Żagań/Wichów. Jeśli tak to z jakim efektem i na jakim sprzęcie?
Pytam w związku z planami wdrożenia emisji DVB-T z obiektu RTCN POZNAŃ/Śrem na kanale 23 a co się z tym wiąże brakiem sygnału DVB-T.

pozdrawiam.

Demon

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Demon »

Jeszcze nie próbowałem, ale zrobię to dzisiaj.

Demon

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Demon »

No i spróbowałem :( . Niestety sprawa kiepska. Bez odpowiedniego sprzętu pomiarowego się chyba nie uda. Możemy się spiknąć i popróbować razem (w kupie raźniej i co dwie głowy to nie jedna).

majonez

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: majonez »

Tymczasem już drugi dzień z rzędu trwa konserwacja RTCN Ślęża. Wyłączone są wszystkie programy FM oraz część TV. Nie ma jej na liście konserwacji na stronie Emitela. Może to działania związane z przygotowaniem pod DVB-T. Ktoś z Emitela mógłby zaprzeczyć/potwierdzić.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: apk »

Czy jest szansa że do świąt na Ślęży uruchomią na nadajnik DVB-T ? :)

Demon

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Demon »

apk pisze:Czy jest szansa że do świąt na Ślęży uruchomią na nadajnik DVB-T ? :)
Ponawiam pytanie.
  1. Czy możemy spodziewać się, że jeszcze w tym roku (2009) pojawi się sygnał MUX1 ze Ślęży?
  2. Czy zauważone zostały ruchy TVP w kierunku uruchamiania aksperymantalnej emisji MUX3?
  3. Czy nadawcy wysyłają informację do odbiorników o rozmiarze obrazu - WSS i czy ta informacja przekazywana jest poprawnie do naszych telewizorów?
O odpowiedź proszę EmiTel-a.

Awatar użytkownika
Jarosław Bałuka
Posty: 2888
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Samsung UE40HU6900
Instalacja antenowa: Ant. siatkowa bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Jarosław Bałuka »

Demon pisze: Ponawiam pytanie.
  1. Czy możemy spodziewać się, że jeszcze w tym roku (2009) pojawi się sygnał MUX1 ze Ślęży?
  2. Czy zauważone zostały ruchy TVP w kierunku uruchamiania aksperymantalnej emisji MUX3?
  3. Czy nadawcy wysyłają informację do odbiorników o rozmiarze obrazu - WSS i czy ta informacja przekazywana jest poprawnie do naszych telewizorów?
O odpowiedź proszę EmiTel-a.
oto i odpowiedzi:
Ad.1 nie
Ad.2 tak
Ad.3 tak i tak

Arrow
Posty: 27
Rejestracja: 22 listopada 2009, o 23:05

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Arrow »

Czy termin uruchomienia DVB-T we Wrocławiu, podawany jako marzec 2010, jest nadal realny?

Zablokowany