DVB-T Wrocław

mm4738
Posty: 226
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Vu Duo2, T750 (T2)
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śrem, Ślęża, Mikstat, Praded

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: mm4738 »

W Rawiczu poprawnie chodzi i Ślęża i Żurawina.
Zero jakichkolwiek problemów.
To, że nic się nie grzebie przy własnej instalacji antenowej nie znaczy, że nie dzieją się tam "jakieś" rzeczy źle wpływające na odbiór (kabel, wtyki, F-ki...).

Matteo87

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Matteo87 »

U mnie w obu lokalizacjach Ślęża chodzi wyśmienicie na 4 różnych odbiornikach.

drt

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: drt »

Do tych ktorzy nie maja problemow ze Sleza, lapiecie analog z Czarnej Gory (21,38,52)? Moze to cos z SFN-em sie dzieje ?

hilmi
Posty: 104
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 12:25
Odbiornik: SONY KDL-32S5600
Instalacja antenowa: Antena YAGI 19-elementowa, Antena VHF i dookólna UKF V+H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: hilmi »

Ja odbieram wszystkie te kanały z Czarnej Góry i nie mam problemow z odbiorem MUX-2 ze Ślęży. Obawiam się ze po wlaczeniu MUX-1 64 kanał bede musial wywalic wzmacniacz z mojej siatki bo pewnie chodzi do 60 kanalu a nie do 69... Ale pewnie bezproblemowo bedzie lapal u mnie Sniezne Kotly na 47

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Na antenie siatkowej ze wzmacniaczem analog z Kłodzka bardzo ładny, prawie taki jak ze Ślęży. Na antenie z symetryzatorem nieco gorszy, ale na obu antenach śmiga ok. To nie jest problem z SFN. Ze Ślężą jest wszystko w porządku. Może macie problemy, bo mrozy przyszły i wam coś zamarzło. Może ktoś włącza jakiś piecyk lub coś i wam tnie. To na pewno wasze lokalne problemy, bo jakby był problem z nadajnikiem to każdy miałby problem, tak jak to było w przypadku startu MUX-2 ze Ślęży. Wtedy każdy miał co 10 sek. te 3 sek. zaniki sygnału. Od tamtego czasu wszystko jest ok ze Ślężą oraz ogólnie całym SFN.

hilmi
Posty: 104
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 12:25
Odbiornik: SONY KDL-32S5600
Instalacja antenowa: Antena YAGI 19-elementowa, Antena VHF i dookólna UKF V+H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: hilmi »

Wlasnie dodam, ze Zorawina idzie pieknie po podniesieniu mocy probowalismy w Winsku miedzy Wolowem a Scinawa i lapie!!

hilmi
Posty: 104
Rejestracja: 7 lipca 2011, o 12:25
Odbiornik: SONY KDL-32S5600
Instalacja antenowa: Antena YAGI 19-elementowa, Antena VHF i dookólna UKF V+H
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża, Żórawina

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: hilmi »

W ogole powinni wylaczyc analogowy TVN w Opolu na 33 kanale i Zorawine zrobic dookolnie 50Kw

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVB-T/S »

W ogóle to powinni wyłączyć WSZĘDZIE analog i włączyć wszystkie 3 muxy na docelowych kanałach - dobrze tylko że za marzenia nie karają, bo więzień by brakło :D

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Tak wygląda mój obecny odbiór DVB-T:

MUX-2
Obrazek
MUX-3
Obrazek
MUX-1 CZ
Obrazek
MUX-2 CZ
Obrazek
MUX-3 CZ
Obrazek

vixy

MUX1 - Wrocław / Ślęża

Post autor: vixy »

Harmonogram mówi, że MUX1 (kanały: TVP1, TVP2, TVP INFO (wersja regionalna), Eska TV, TTV, Polo TV, ATM Rozrywka), zostanie uruchomimy ze Ślęży na kanale 64 (818 MHz) do dnia 31.05.2012. Czy jest możliwość, że nastąpi to wcześniej?

Chemical Attack

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Chemical Attack »

Jest
Odpowiedź masz zawartą w pytaniu.. uruchomiony do, więc teoretycznie mógłby być nawet dziś.
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2012, o 15:57 przez Chemical Attack, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVB-T/S »

Może to być 30 maj, albo 29, albo...

Matteo87

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Matteo87 »

Dziś nie, bo Ślęża, w przeciwieństwie do 18 innych nadajników z tego etapu nie ma pozwolenia na wykorzystanie częstotliwości od UKE :D Spokojnie, zostały 3 miesiące, wytrzymamy :)

vixy

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: vixy »

Wrocław jak zawsze na końcu...

pwl

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pwl »

Za wzgórzami trzebnickimi od tygodnia odbieram Żórawinę, czasami się przycina. Do tej pory nie było śladu sygnału, gdy pracowała na małej mocy. Przed moją anteną jest wzniesienie ok. 50 m, a stamtąd widać Wrocław, Ślężę, ...
Czy KTOŚ orientuje się od kiedy kanały (częstotliwości) MUX'ów będą już stałe? Odbieram na antenie "siatkowej" ze wzmacniaczem szerokopasmowym, a kanałowy dostosowany do stacji analogowych z wiadomych przyczyn mam zdemontowany.
Ostatnio zmieniony 23 lutego 2012, o 21:14 przez pwl, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVB-T/S »

Po wyłączeniu analogu - gdzieś w 2014r.

DVBManiak

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVBManiak »

Mam nadzieję, że MUX-3 trafi na Ślężę jakoś zaraz po wyłączeniu analogu, czyli kwiecień/maj 2013.

Matteo87

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Matteo87 »

DVBManiak pisze:Mam nadzieję, że MUX-3 trafi na Ślężę jakoś zaraz po wyłączeniu analogu, czyli kwiecień/maj 2013.
Otóż to. Przecież nie trzeba kupować nowego nadajnika, a jedynie przenieść istniejący z Żórawiny. W ten sposób podnosząc moce i przenosząc emisje na główne obiekty można by uzyskać zasięg MUX3 w okolicach 80% pokrycia ludnościowego bez dokupowania kolejnych nadajników aż do 2014 r.

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: DVB-T/S »

Co wy bredzicie!
Przecież zmienią się kanały na jakich bedzie nadawany MUX3 (i nie tylko).

pwl

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: pwl »

Te przymiarki do różnych kanałów i zmieniane moce nadajników są męczące. Każda zmiana pociąga za sobą zmianę jakichś parametrów po stronie odbiorcy. Wyklucza to zastosowanie wzmacniacza z dedykowanymi kanałami, są takie lokalizacje, że ze wzmacniacza szerokopasmowego robi się dosłownie mieszacz. Skoro nadają np Polsat w MUX-2 (duże pokrycie terenu) to mogliby zredukować moc na 59 kanale (Ślęża), chyba nadają z mocą 1000 kW, podobnie z TVP2. Mam tylko nadzieję, że szybciej ustalą kanały dla MUX'ów. Perspektywa dwóch lat jest nie do przyjęcia.

Zablokowany