DVB-T Wrocław

Arrow
Posty: 27
Rejestracja: 22 listopada 2009, o 23:05

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Arrow »

Arrow pisze:Czy termin uruchomienia DVB-T we Wrocławiu, podawany jako marzec 2010, jest nadal realny?
:arrow: Bardzo proszę o odpowiedź.

xnx3000

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: xnx3000 »

Ja również!

Demon

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Demon »

Zaczekajcie do 22 grudnia. Teraz jeszcze nic nie wiadomo. Trwa licytacja (jak w brydżu) pomiędzy głównymi graczami. 21-go będzie jakieś spotkanie, ale to bardziej wygląda na zagrywkę hazardową ;) "va banque" którejś ze stron. Zobaczymy wist, stół i kto jakimi kartami zagra po świętach.

xnx3000

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: xnx3000 »

Czekamy, bo co więcej możemy? Szkoda tylko, że na prezent w postaci DVB-T na święta liczyć nie ma co...

Arrow
Posty: 27
Rejestracja: 22 listopada 2009, o 23:05

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Arrow »

No to mamy 23 grudnia... Jakieś wieści dla Wrocławia?

Demon

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Demon »

Arrow pisze:No to mamy 23 grudnia... Jakieś wieści dla Wrocławia?
W kwestii MUX-3/TVP nie ma wyników przetargu, bo termin został przesunięty w związku z licznymi (bardzo licznymi) uchybieniami w ofercie poprawionymi wskutek protestów potencjalnych wykonawców. Żałosne i po raz kolejny osoby odpowiedzialne za tą sytuację nie zostaną pociągnięte do odpowiedzialności. Normalna polska praktyka - spieprzyć robotę, wziąć kasę i śmiać się w twarz ludziom.

MUX-1 i MUX-2 omawiane były przez UKE i obecnych nadawców. Pojawiła się myśl porzucenia idei "okresu przejściowego" i uruchomienia tylko dwóch multipleksów, z czego jeden to MUX-TVP a frugi to MUX-2 na którym znalazłoby się 8 programów po dwa od TVN, TV Puls, Polsat i TV4 z tym, że proponuje się zakodować czwórkę nowych programów. Rzecz oburzająca. Jestem za takim rozwiązaniem, w którym pierwszeństwo w strumieniach mają nadawcy oferujący treści bezpłatnie, następnie częściowo płatne i dopiero na końcu w całości odpłatne. Skoro obecni nadawcy prywatni nie potrafią uzupełnić bezpłatnymi programami MUX-2 (w nowej koncepcji), to należałoby jednak dać to miejsce dla TVP.

Tak więc niestety trzeba czekać dalej, a skoro idą święta, to zawieszam śledzenie poczynań (...)* grupy (przykre dla mnie) urzędników i decydentów.

Życzę wszystkim Wrocławiakom spokojnych, radosnych i zdrowych świąt Bożego Narodzenia w ciepłym gronie najbliższych.



* cenzura - na szczęście jest sporo urzędników porządnych i rzetelnych. Niestety wystarczy jeden lub dwóch żeby zniszczyć cały w mozole budowany wizerunek. Nie wskazuję żadnego z imienia bo za rękę nie chwyciłem, ale okoliczności pokazują, że istnieje drugie dno. (poprawione na prośbę 23 grudnia 2009 o godz. 20:36)

loky

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: loky »

Witam,
czy teraz we Wrocławiu można w ogóle cokolwiek "złapać" z NTC? Nie wiem czy zainteresować się już antenami, czy jeszcze nie ma poco.

Demon

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Demon »

loky pisze:Witam,
czy teraz we Wrocławiu można w ogóle cokolwiek "złapać" z NTC? Nie wiem czy zainteresować się już antenami, czy jeszcze nie ma poco.
Nie wiem, w której części miasta mieszkasz i na jakiej wysokości możesz powiesić antenę. Nie wiem też, czy istnieją jakieś przeszkody pomiędzy twoją lokalizacją a nadajnikami w Śremiu lub Żaganiu.

Zasadniczo po zmianie kanału nadawania ze Śremu na 23 regularny odbiór jest praktycznie niemożliwy. Nie mam możliwości sprawdzenia kanału 45 z Żagania, bo mam skuteczną zasłonę z tej strony.

Tak więc raczej sądzę, że lepszym pomysłem będzie poczekanie przynajmniej do końca marca (chyba, że jakieś cuda zdarzą się wcześniej - ostatnie wieści pokazują, że może w ogóle nie będzie sensu wystawiać anteny...). Również dniem "ciekawym" jest 5 luty, kiedy to według aktualnych informacji TVP ma rozstrzygnąć przetarg na operatora.

loky

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: loky »

To sobie chyba nie pooglądam i poczekam z tą anteną. Mieszkam na Leśnicy, na parterze w bloku gdzie 2 bloki są ustawione do siebie w taki sposób [] więc właściwie jestem zasłonięty z każdej strony. Oczywiście mam okna i balkon do środka tej "studni". Na dachu niczego nie wolno montować, więc jestem skazany na lokalną bardzo marną kablówkę.

black500

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: black500 »

loky pisze:To sobie chyba nie pooglądam i poczekam z tą anteną. Mieszkam na Leśnicy, na parterze w bloku gdzie 2 bloki są ustawione do siebie w taki sposób [] ...
Na dachu niczego nie wolno montować, więc jestem skazany na lokalną bardzo marną kablówkę.
Nie ma sensu w pełni zgadzam się z kolegą @Demon.
To co jest to sa godziny kiedy mozna pooglądać, przeważnie jest pikseloza.
!Poprawnie mam TTX i EPG to zawsze a obraz niekoniecznie.
Warunki to może i byś miał ale na 10 piętrze i "wolnym" obszarze od strony północnej

Ale możesz odbierać czeską DVB-T na kanale 40 regularnie bez żadnych testów i z EPG od początku.

loky

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: loky »

Ta czeska jest po specjalnie skierowaniu na nich anteny, czy jest na tyle silny sygnał że łapie przy okazji?

am00
Posty: 57
Rejestracja: 23 października 2009, o 11:04
Miejscowość: Jaraczewo
Odbiornik: Sony Bravia
Instalacja antenowa: Pokojową ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: POZNAŃ - Śrem - 25km

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: am00 »

loky pisze:Ta czeska jest po specjalnie skierowaniu na nich anteny, czy jest na tyle silny sygnał że łapie przy okazji?
Trutnov w k40 jest z centrum Wrocławia na azymucie 241 stopni, a Ślęża na 219 stopni, tak więc można lekko skręcić antenę na północ i łapać przy okazji.

Żórawinę (TV Puls) mamy dokładnie na południu, a Poznań/Śrem na północy (niestety nie do odbioru bo przeszkadzaja wzgórza Trzebnickie).

Arrow
Posty: 27
Rejestracja: 22 listopada 2009, o 23:05

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Arrow »

Od człowieka pracującego przy nadajniku na Ślęży usłyszałem, że na DVB-T poczekamy minimum rok. Twierdził, że nawet nie mają sprzętu potrzebnego do cyfrowego nadawania.
Nie wiem na ile ta informacja jest wiarygodna.

loky

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: loky »

am00, dzięki.
Arrow, piękne wieści przynosisz...
Przydałoby się coś oficjalnie.

Demon

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Demon »

loky pisze:Ta czeska jest po specjalnie skierowaniu na nich anteny, czy jest na tyle silny sygnał że łapie przy okazji?
U mnie są tylko dwa kierunki, z których czeskiego SIT-1 nie odbieram - oba dokładnie pod kątem 90 stopni do ich nadajnika :)

black500

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: black500 »

Arrow pisze:Od człowieka pracującego przy nadajniku na Ślęży usłyszałem, że na DVB-T poczekamy minimum rok. Twierdził, że nawet nie mają sprzętu potrzebnego do cyfrowego nadawania.
Nie wiem na ile ta informacja jest wiarygodna.
Niezbyt optymistyczne co piszesz.
Czyli plany wdrozenia II etapu mozemy potraktowac bardzo teoretycznie.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: apk »

W marcu mają uruchomić 24 nadajniki zgodnie z harmonogramem http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=6 i nie wyobrażam sobie aby nie dotrzymali terminu ze względu że start NTC ruszył 30 Września mimo testy ale nadajniki nadają z docelową mocą z EPG .
Politycy twierdzą że zastaliśmy "zastaliśmy Polskę analogową, a zostawimy cyfrową" to coś zobowiązuje i w tym roku wybory . :D
Ponad 50% kraju ma być w zasięgu DVB-T a przy odbiorze z anten na dachu tam zasięg będzie dużo większy .
Jak uruchomią nadajnik na Ślęży to zasięg tego nadajnika morze dochodzić do 150 km . :)

loky

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: loky »

Po tygodniu na tym forum nie wierzę już w żadne terminy. Nie liczę już na NTC we wrocku w marcu.

Arrow
Posty: 27
Rejestracja: 22 listopada 2009, o 23:05

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: Arrow »

apk pisze:W marcu mają uruchomić 24 nadajniki zgodnie z harmonogramem http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=6 i nie wyobrażam sobie aby nie dotrzymali terminu
"Nadzieja umiera ostatnia"

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T Wrocław

Post autor: apk »

We Wrocławiu wyłączyli nadajnik DVB-T i do dziś nie wznowiono emisji http://hdtvmania.pl/2007/07/05/wroclaw- ... ec-o-dvb-t kiedy wznowią testy czy uruchomią nadajnik na Ślęży ?

Zablokowany