DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Zulus_JG

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: Zulus_JG »

Nastała, bo każdy teraz czeka cierpliwie na mux-2 i mux-3 :)

Tomasz Berezowski

Re: Mux 2 dla Jeleniej góry i okolic

Post autor: Tomasz Berezowski »

juliusz1 pisze:Witam w związku że fajnie odbieram Muxa 1 z śnieznych kotłow mam pytanie czy jest szansa na wczesniejsze uruchomienie muxa 2 z w/w nadjnika Jelenia Góra śnieżne kotły niż 31.12 2013 roku ,pytam poniewąz nie odbieram syganału analalogowego wogóle a tvn i polsat by się przydały.Pozdrawiam
MUX-2 ze Śnieżnych Kotłów zostanie uruchomiony do końca września 2012.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: DanielK »

Panie Tomaszu, czy już wiadomo na jakiej częstotliwości będzie nadawany ten mux z tej lokalizacji?

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: Tomasz Berezowski »

K.37....

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: DanielK »

Dziękuję za odpowiedź.
Czyli na kanale zajmowanym obecnie przez TVP 2 z RTON Lubań "Nowa Karczma". Przy okazji dodam, że to właśnie z tego obiektu poziom sygnału np. w Bogatyni jest lepiej osiągalny niż z RCTN Jelenia Góra "Śnieżne Kotły".

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: Mux 2 dla Jeleniej góry i okolic

Post autor: SAT-COM »

Tomasz Berezowski pisze: MUX-2 ze Śnieżnych Kotłów zostanie uruchomiony do końca września 2012.
Czyżby koniec września 2012 to termin zakończenia jakiegoś kolejnego etapu ???
Może UKE albo Emitel poda jakiś harmonogram .

Bartt

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: Bartt »

@SAT-COM
W tym przypadku raczej żadnego harmonogramu nie ma, bo podobnie jak w przypadku mux-2 dla Giżycka UKE wcześniej nie znalazło żadnego wolnego kanału. Tak więc jest to tylko i wyłącznie wynik starania się nadawców prywatnych o poszerzenie zasięgu w DVB-T przed wyłączeniem analogu.
Szkoda że TVP nie jest tak zdecydowana w swoich działaniach (np. przy poszerzaniu zasięgu mux-3) :(

Matteo87

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: Matteo87 »

Jaka będzie moc promieniowana?

Tomasz Berezowski

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: Tomasz Berezowski »

100 kW ERP.

Matteo87

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: Matteo87 »

świetna sprawa! Pani Tomaszu, wiem, że nie ten wątek, ale być może ma Pan jakiś wpływ na aktualizacje softu w ADB 2850, gdyż sortowanie programów naziemnych woła o pomstę do nieba. Dlaczego brak sortowania po LCN? Dlaczego zawsze programy zapisują się wg częstotliwości na jakiej nadawany jest dany MUX? u mnie najpierw jest MUX2 a potem MUX1, odpowiedno na 58 i 64 kanale. Do tego teraz TVP2 jest na samym końcu

homarski

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: homarski »

Mam pytanie dotyczące Bogatyni. Czy będzie cokolwiek robione, żeby Bogatynia mogła oglądać telewizję naziemną z cyfry? Jak na razie jedyne co zaobserwowałem, to pogorszenie sygnału analogowego u teściów (sam korzystam jak na razie z kablówki). Czy wkrótce pozostaniemy całkowicie bez telewizji naziemnej?

Pozdrawiam

Chemical Attack

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: Chemical Attack »

Sprawdź na stronie Ministerstwa Cyfryzacji czy na mapkach jesteś w zasięgu. Pewnie tak. Skoro zatem nie odbierasz to znaczy że antenę masz złą, albo za nisko umieszczoną.. ale zasięg masz, więc pewnie bez TV zostaniesz:D Cyfryzacja po Polsku:D

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: Mux 2 dla Jeleniej góry i okolic

Post autor: belliash »

Tomasz Berezowski pisze:
juliusz1 pisze:Witam w związku że fajnie odbieram Muxa 1 z śnieznych kotłow mam pytanie czy jest szansa na wczesniejsze uruchomienie muxa 2 z w/w nadjnika Jelenia Góra śnieżne kotły niż 31.12 2013 roku ,pytam poniewąz nie odbieram syganału analalogowego wogóle a tvn i polsat by się przydały.Pozdrawiam
MUX-2 ze Śnieżnych Kotłów zostanie uruchomiony do końca września 2012.
Będzie to już emisja komercyjna, czy testowa? Jeżeli komercyjna, to kiedy można spodziewać się emisji testowej?

krokodyl
Posty: 124
Rejestracja: 7 grudnia 2009, o 21:13
Odbiornik: ADB 2850ST
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: krokodyl »

homarski pisze:Mam pytanie dotyczące Bogatyni. Czy będzie cokolwiek robione, żeby Bogatynia mogła oglądać telewizję naziemną z cyfry? Jak na razie jedyne co zaobserwowałem, to pogorszenie sygnału analogowego u teściów (sam korzystam jak na razie z kablówki). Czy wkrótce pozostaniemy całkowicie bez telewizji naziemnej?

Pozdrawiam
jak już mówiłem, Bogatynia będzie wykluczona cyfrowo

oczywiście MAC i UKE do których napisałem nie widzą problemu, dostałem odpowiedź że coś się wymyśli, ale dopiero po wyłączeniu analogu

jedyną możliwością byłoby doświetlenie, w Bogatyni jest TSR i niby problemu nie ma, ale też nie ma chęci

vari107

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: vari107 »

Daniel Kucharski pisze:Dziękuję za odpowiedź.
Czyli na kanale zajmowanym obecnie przez TVP 2 z RTON Lubań "Nowa Karczma". Przy okazji dodam, że to właśnie z tego obiektu poziom sygnału np. w Bogatyni jest lepiej osiągalny niż z RCTN Jelenia Góra "Śnieżne Kotły".
Czyli co ? Do końca września wyłączą analogową TVP2 z Nowej Karczmy ?
Czy ktoś informuje o tym odbiorców ?
vari

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: eter »

Tak trochę z innej beczki. Mógłby już ruszyć ten 2 mux z Kotłów, bo ciągłe tłumaczenie ludzikom, że nie mają "TVN-u" to wina nadajnika a nie instalacji i tak nic nie daje. Bo przecież "ciocia" we Wrocławiu ma na tym samym telewizorze. Ręce już opadają. Nauczenie co niektórych przełączania z tunera cyfrowego na analogowy, na którym to jest "Polsat" graniczy z cudem ( swoją drogą to niektóre odbiorniki mają tą opcję łatwą do przełączenia inne znowu zagmatwaną ). Mam na myśli oczywiście ludzi starszych, którzy nie koniecznie muszą rozumieć zawiłości nadawania cyfrowo-analogowego jaki obecnie panuje ze Śnieżnych Kotłów ( analogowy Polsat jest winny całemu zamieszaniu ). Czyli jeszcze jakiś miesiąc pozostaje? do emisji?

krokodyl
Posty: 124
Rejestracja: 7 grudnia 2009, o 21:13
Odbiornik: ADB 2850ST
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: krokodyl »

zapewne czekają na dostarczenie nadajnika, a także na decyzję która pozwoli wyłączyć analogową dwójkę z nowej karczmy

według mnie na tym kanale już powinna lecieć na pasku cały czas informacja o wyłączeniu

Zulus_JG

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: Zulus_JG »

Mamy już wrzesień. Czekam na włączenie zapowiadanego MUX-2 ze Śnieżnych K.

Wojewoda82

Re: Mux 2 dla Jeleniej góry i okolic

Post autor: Wojewoda82 »

Tomasz Berezowski pisze: MUX-2 ze Śnieżnych Kotłów zostanie uruchomiony do końca września 2012.

vxz80

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: vxz80 »

A gdzie znajde jakas prasowa informacje ze to wrzesien 2012 ?

Zablokowany