DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

vari107

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: vari107 »

Tomasz Berezowski pisze:Dlaczego czarny? Uruchamiamy wcześniej niż w harmonogramie, dziękujemy TVP za współpracę i udostępnienie kanału.
A co do mojego miejsca pracy, to pracuję w TVN S.A.
Nowa Karczma to nie jest województwo Lubuskie.
Skoro TVP2 wyłączy tam swój analog to czy jest wiadomość na jaki kanał tymczasowo przejdzie ?
Czy na 21. po dawnym TVP1 z Wichowa ?
vari

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

Co z MUX1
:arrow: Siła - wzrosła; Jakość - spadła do 1% :shock:

.: edycja :.
Problem także z Sit'1 na k.43 :!:

Co może zakłucać w paśmie 634 - 698 MHz :?: :?: :?:
Ostatnio zmieniony 19 października 2012, o 18:39 przez ntcdvb, łącznie zmieniany 1 raz.

arom1

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: arom1 »

Witam czy ktoś wie o co chodzi odbieram kanał 34 mux2 (prawdopodobnie Szczecin-Kołowo) siła 90 jakość 40, kanał 41 mux2 i 45 mux1 Żagań-Wichów znikł w porywach siła 98 jakość 1 a miałem 98/100, kanał 42 mux1 (Piła - Rusinowo) 100/100, 43 mux2 ( też Piła - Rusinowo)100/100, 51 mux3 (i jest TVP INFO SZCZECIN) 92/100, no i już nie wspomnę o Śnieżnych Kotłach 98-100/ jakość 1, jak widać w opisie antena siatka ustawiona na Żagań moja lokalizacja MIRSK

borowice

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: borowice »

Tropo!!! Jest za to fura niemieckich ;)

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

DVB-T to fajna TV :lol:
:!: czasem jest czasem nie ma :!:

:o Ta Ja proszę o powrót do TV Analogowej :( Bo działa :lol:

Wojewoda82

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Wojewoda82 »

kanał 47 nie wiadomo skąd (niemiaszki) też złapałem

nawet Mux mabb 2, 56k, 754 MHz, H, 20 kW
Eurosport
9Live
TVB
DSF

Spod berlina:) Prawie 300 kilometrów...

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: apk »

Jak zanikał u mnie 1 MUX po skanowaniu telewizor wyszukał mi ok. 90 programów a większości niemieckie na kanałach 25 26 27 33 36 39 44 47 50 56 57 59
Ostatnio zmieniony 19 października 2012, o 21:45 przez apk, łącznie zmieniany 1 raz.

kamarsz

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: kamarsz »

u mnie podobnie, polskie mux-y na innych częstotliwościach łącznie z mux-3 i dodatkowo mux-y niemieckie których wcześniej nie miałem

arom1

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: arom1 »

Wojewoda82 pisze:kanał 47 nie wiadomo skąd (niemiaszki) też złapałem

nawet Mux mabb 2, 56k, 754 MHz, H, 20 kW
Eurosport
9Live
TVB
DSF

Spod berlina:) Prawie 300 kilometrów...
A ja też mam 47k mux2 niewiadomego pochodzenia.

arom1

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: arom1 »

Jest też mux1 na 44k niewiarygodne ale to KOSZALIN-GOŁOGÓRA i na 47k mux2 to też Koszalin

vari107

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: vari107 »

To normalne.
Ja mieszkałem w Międzyzdrojach i w czasie silnej propagacji troposferycznej odbierałem analogowe i cyfrowe stacje z Czech, analogowe Śnieżne Kotły (TVP2 na kanale 35 bo na 30 miałem lokalną TVP2 ale i tak zakłócaną przez dalekie Śnieżne Kotły).
Jesień to okres gdy takie zjawisko zdarza się często.
Kiedyś pod Warszawą na antenie pokojowej odebrałem TV z Niemiec (jeszcze NRD).
Był to rok 1987 i o kablówkach u nas nikt nie słyszał a TV SAT mieli nieliczni (gdy dostali zezwolenie bo było potrzebne).
Takie Tropo może pozbawić odbioru lokalnych nadajników prawie całkowicie.
W Międzyzdrojach lokalnym nadajnikiem był RTON w Świnoujściu (15 km, widoczność optyczna przez zatokę).
Podczas silnej propagacji troposferycznej TVP1 była zakłócana przez DR1 (z Danii).
Było widać logi DR1 przesuwające się na polskim TVP1 i kontury obrazu.
TVP2 zakłócała niemiecka tv (wtedy) analogowa z Berlina (do zera wycinała odległy o 15 km nadajnik 10 kW).
Mora była ogromna.
Najlepiej trzymał się Polsat ale i on był zakłócany.
vari

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

Co może zakłucać k.48 MUX1 z JG/ŚK :?:
Przy silnym TROPO :?:

Bartt

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Bartt »

Tutaj: http://radiopolska.pl/wykaz/polskatv.php możesz sobie sprawdzić co leci w Polsce na k48. Natomiast jeśli chodzi o zagranice - to też pewnie są jakieś wykazy. Może ktoś z kolegów podpowie ;)

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: tolus »

dvbtmap.eu - tam masz wszystko co idzie w dvb-t

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

Wykazów jest dużo, ale ja pytam, czy ktoś odebrał w okolicy coś na k.48 w miejsce MUX1 :?:
Będzie wiadomo co zakłóca ;)

Bartt

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Bartt »

@ntcdvb

Tu masz odpowiedź:
arom1 pisze:Witam czy ktoś wie o co chodzi odbieram kanał 34 mux2 (prawdopodobnie Szczecin-Kołowo) siła 90 jakość 40, kanał 41 mux2 i 45 mux1 Żagań-Wichów znikł w porywach siła 98 jakość 1 a miałem 98/100, kanał 42 mux1 (Piła - Rusinowo) 100/100, 43 mux2 ( też Piła - Rusinowo)100/100, 51 mux3 (i jest TVP INFO SZCZECIN) 92/100, no i już nie wspomnę o Śnieżnych Kotłach 98-100/ jakość 1, jak widać w opisie antena siatka ustawiona na Żagań moja lokalizacja MIRSK
Skoro kolega arom1 mieszkający w miejscowości Mirsk odebrał Szczecin/Kołowo, to pewnie do ciebie też sygnał z tego nadajnika dolatuje ;)

Potwierdza to też wypowiedź kolegi vari 107:
To normalne.
Ja mieszkałem w Międzyzdrojach i w czasie silnej propagacji troposferycznej odbierałem analogowe i cyfrowe stacje z Czech, analogowe Śnieżne Kotły (TVP2 na kanale 35 bo na 30 miałem lokalną TVP2 ale i tak zakłócaną przez dalekie Śnieżne Kotły).
Przy czym u niego działało to w drugą stronę.

A z Kołowa na k48 nadaje analogowy Polsat z mocą 600kW: http://radiopolska.pl/wykaz/pokaz_lokal ... php?pid=91

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

@Bartt
Dzięki

:arrow: TROPO dziś zaszalało

U mnie nie wyszukał wskazanych kanałów, ale złapałem od 16:30 do 20 Jihočeská televize , Sit'3 CDG, k.22 482,00 nadajnik: České Budějovice/Kleť ERP: 100 kW (50dBW) i odległość 239.9 km (w lini prostej). Nie zakłucił Sit'2 z tego nadajnika na k.39 bo Nimiecki MUX był OK, Sit'1 z k.49 też nie wyszukało.

DVBManiak

Re: Odp: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: DVBManiak »

I co z tym MUX2? Wiadomo kiedy w końcu będzie? Sorry, nie mam ostatnio czasu na czytanie forum i chcę tylko to wiedzieć bez zbędnych opisów. Konkret

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

Tomasz Berezowski pisze:Wszystko wskazuje na to, że MUX-2 z RTCN Śnieżne Kotły zostanie uruchomiony 7-go lub 8-go listopada, na kanale 37.
Taki jest plan

DVBManiak

Re: Odp: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: DVBManiak »

Aha, dzięki za info. Oby tak się stało.

Zablokowany