DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: belliash »

Co Ty wygadujesz? Ja MUX-2 mam lepszy sygnal niz MUX-1... a mam ~66km w linii prostej.
Dla porownania do Slezy mam ~52km a sygnal o niebo gorszy niz z Jeleniej.


edit/ Polskie znaki !!!

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

MUX2 ze Śnieżnych Kotłów jest zakłócony przez TVP1 k.35 ERP: 200 kW i zauważalne jest to w większej odległości od nadajnika, to samo Ślęża gdzie MUX2 dostaje od analogowego Polsatu.
Ale to, że zostanę tylko z 1 polskim programem analogowym TVP2 to już woła o pomstę do nieba.
Jak można było wyłączyć TVP1 na terenie gdzie nie docierają kanały cyfrowe.

Awatar użytkownika
rastel82
Posty: 50
Rejestracja: 28 lipca 2012, o 21:42
Odbiornik: PS51E530+Ariva 120 Combo|3x Ariva T65|Cabletech 0083, 0085.
Instalacja antenowa: 4x Sowar Dexta Euro; 3x 6 mnpt + 11 mnpt
Nadajnik - obiekt nadawczy: PL JG/ŚK 1-3, L1| CZ 1-3 | DE - Löbau

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: rastel82 »

Wyłączono TVP1 z Nowej Karczmy, kanały analogowe TVP1 i TVP2 ze Śnieżnych Kotłów zamieniły się miejscami...no i najważniejsze włączono MUX-2. Odbiór idealny, poziom i jakość identyczna jak MUX-1.

Matteo87

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Matteo87 »

ntcdvb pisze:MUX2 ze Śnieżnych Kotłów jest zakłócony przez TVP1 k.35 ERP: 200 kW i zauważalne jest to w większej odległości od nadajnika, to samo Ślęża gdzie MUX2 dostaje od analogowego Polsatu.
Ale to, że zostanę tylko z 1 polskim programem analogowym TVP2 to już woła o pomstę do nieba.
Jak można było wyłączyć TVP1 na terenie gdzie nie docierają kanały cyfrowe.
k.35 nie może w żaden sposób zakłócać k.37, zwłaszcza, że ma tylko 200 kW mocy.

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

teoretycznie k.36 pol.V także nie może zakłucać, to dlaczego sygnału BRAK :?:

Panowie Jarosław & Jarosław milczą :(

Wykaz wprowadza w błąd:
http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_W3N
1) Na k.26 jest TVP2 i moc większa
2) Na k.40 śnieg
3) NIE MA KANAŁU TVP1
Ostatnio zmieniony 7 listopada 2012, o 12:19 przez ntcdvb, łącznie zmieniany 1 raz.

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Stefan_KR »

A czegóż od nich oczekujesz? Że przyjadą antenę Ci ustawić?
Rusz się i sprawdź czemu nie masz odbioru. I jak to jest możliwe, że do wczoraj miałeś wszystkie muxy, a dziś nie masz żadnego :?:

_chris_

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: _chris_ »

ntcdvb pisze:teoretycznie k.36 pol.V także nie może zakłucać, to dlaczego sygnału BRAK :?:
Jeśli już mowa o teorii, to jak najbardziej może, będąc emisją sąsiednio-kanałową.

Przy czym, żeby była jasność, w normalnych warunkach odbioru chronionego, powinien być tak nadawany, aby nie zakłócać. Natomiast, zakłócenia mogą się pojawić jak najbardziej ze strony wzmacniacza w antenie bądź samego dekodera, jeśli nie są zachowane odpowiednie reżimy.

@ ntcdvb, a tak z ciekawości - na których obszarzach (biały, żółty czy zielony) leży twoja miejscowość wg tych map: mux-1 Śnieżne Kotły (dvbtmap) oraz UKE
Ostatnio zmieniony 7 listopada 2012, o 12:35 przez _chris_, łącznie zmieniany 1 raz.

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

@Stefan_KR
Nie ma żadnych zmian w odbiorze dotychczasowych kanałów Cyfrowych.
NIE MA ODBIORU k.37 MUX2
Pogorszenie sygnału Sit’4 k.25 (czeski)
Ale wiem, że to przez zmiany na TSR Bogatynia/Góra Wysoka.
Nadawany tam kanał TVP1 na k.26 został zastąpiony TVP2. TVP1 już nie nadaje.
Podobne opinie były w połowie września z MUX1, że to wina mojego systemu antenowego, poczytaj wątek a zobaczysz co się okazało.
Wina braku sygnału jest tylko po stronie nadawczej:
- albo nadawany sygnał nie idzie z ERP: 100 kW
- albo nadawany sygnał ma większe tłumienie, jak MUX1 w moim kierunku.
Jeśli wersja 1 to jest szansa na odbiór, przy wersji 2 to już sobie obejrzę MUX2.
Ciekawe co byś pisał, jak byś został z 1 Polskim kanałem analogowym TVP2 i czasami pojawiającym się MUX1 k.48 (choć na dzisiejszą pogodę to odbiór nawet możliwy, czasem nawet przez godzinę nie zanika).


Na mapach dvbtmap.eu i Emitela to obszar biały, worek turoszowski (Miasto i Gmina Bogatynia), wg mapki UKE lewy dolny róg (fragment żółtego)

Już wiem co jest
Na k.37 wskakuje tragiczny sygnał analogowy TVP1 i to pewnie z k.35, efekt anteny ze wzmacniaczem ale konieczny do MUX1, na MUX2 nie ma szans. qwa

_chris_

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: _chris_ »

ntcdvb pisze:Na mapach dvbtmap.eu i Emitela to obszar biały, worek turoszowski (Miasto i Gmina Bogatynia), wg mapki UKE lewy dolny róg (fragment żółtego)
hm, czyli wygląda, że jesteś w tej chwili de facto poza zasięgiem mux-1. mux-2 ma pewnie podobną charakterystykę, więc i dla mux-2 jesteś pewnikiem poza zasięgiem.

Mapy dvbtmap są ostrzejsze niż rzeczywistość, ale obszar biały to biały - oznacza to całkowity brak odbioru lub odbiór okazjonalny na standardowych instalacjach odbiorczych. Co się potwierdza u ciebie.

Mówiąc prościej - wygląda, że pozostawiono was odłogiem do czasu doświetleń albo jakiegoś innego rozwiązania... przykro...
ntcdvb pisze:Już wiem co jest
Na k.37 wskakuje tragiczny sygnał analogowy TVP1 i to pewnie z k.35, efekt anteny ze wzmacniaczem ale konieczny do MUX1, na MUX2 nie ma szans. qwa
Musi być wzmacniacz o jak największym dopuszczalnym poziomie wyjściowym. Możliwe też, że robi się krosmodulacja na wejściu dekodera.

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

To nic nowego, ale miałem dostęp do TVP1 na k.26 lub k.57 a obenie nawet to wyłączyli.
Pozostawili nas z TVP2 (analogowym). To już przesada.
TVP1 k.35 ze JG/SK ERP: 200 kW jest gorszy jak Polsat k.47 JG/SK ERP: 100 kW (dla wytrałych jeszcze coś zobaczysz). I jak to ocenisz ?

Tak samo na tym TSR Działoszyn na TVP1 jest TVP2 a brak TVP1.
http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_W3O

_chris_

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: _chris_ »

ntcdvb pisze:TVP1 k.35 ze JG/SK ERP: 200 kW jest gorszy jak Polsat k.47 JG/SK ERP: 100 kW (dla wytrałych jeszcze coś zobaczysz). I jak to ocenisz ?
W górach wszystko jest możliwe. Wiele zależy od tego co, jak i gdzie się odbija, sumując się następnie w antenie, dając na poszczególnych kanałach różne wyniki. Dla jednych kanałów może w ogóle nic się nie dziać (małe i nie znaczące odbicia), a na innych może być wzmacnianie sygnału bądź jego wytłumianie.

Poza tym instalacja antenowa powstała ze złożenia przypadkowej anteny, przypadkowego wzmacniacza, przypadkowego kabla antenowego i przypadkowego odbiornika może dawać bardzo różne zyski instalacji antenowej dla poszczególnych częstotliwości (dochodzące nawet do kilkunastu dB).

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Stefan_KR »

ntcdvb pisze:@Stefan_KR
Nie ma żadnych zmian w odbiorze dotychczasowych kanałów Cyfrowych.
NIE MA ODBIORU k.37 MUX2
Pogorszenie sygnału Sit’4 k.25 (czeski)
Ale wiem, że to przez zmiany na TSR Bogatynia/Góra Wysoka.
Nadawany tam kanał TVP1 na k.26 został zastąpiony TVP2. TVP1 już nie nadaje.
Podobne opinie były w połowie września z MUX1, że to wina mojego systemu antenowego, poczytaj wątek a zobaczysz co się okazało.
Wina braku sygnału jest tylko po stronie nadawczej:
- albo nadawany sygnał nie idzie z ERP: 100 kW
- albo nadawany sygnał ma większe tłumienie, jak MUX1 w moim kierunku.
Jeśli wersja 1 to jest szansa na odbiór, przy wersji 2 to już sobie obejrzę MUX2.
Ciekawe co byś pisał, jak byś został z 1 Polskim kanałem analogowym TVP2 i czasami pojawiającym się MUX1 k.48 (choć na dzisiejszą pogodę to odbiór nawet możliwy, czasem nawet przez godzinę nie zanika).


Na mapach dvbtmap.eu i Emitela to obszar biały, worek turoszowski (Miasto i Gmina Bogatynia), wg mapki UKE lewy dolny róg (fragment żółtego)

Już wiem co jest
Na k.37 wskakuje tragiczny sygnał analogowy TVP1 i to pewnie z k.35, efekt anteny ze wzmacniaczem ale konieczny do MUX1, na MUX2 nie ma szans. qwa
Przede wszystkim czeski Sit'4 nie jest związany z naszą NTC. Masz go to fajnie, nie masz - trudno.
TVP2 analogowe też zaraz wyłączą więc nie czekaj lecz działaj. Jeśli 100kilowatowe emisje do Twojej lokalizacji nie docierają to.. rozważ zakup satelity i po sprawie. Inaczej zaraz zostaniesz w tej 2% lub 5% części społeczeństwa...

PS. Bądź uprzejmy korzystać z wytłuszczonej czcionki tylko w uzasadnionych przypadkach, a nie w prawie każdym swoim poście.

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

Wyłączenie analogowe w tym terenie planowane jest na 23 lipca 2013 r.
Zakup platformy cyfrowej godne uwagi, ale mam już C+.
Skoro NTC miała być darmowa (nie liczę obowiązkowego abonamentu) to dlaczego jest dla wybranych?

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Stefan_KR »

Podszedł bym do tego inaczej: NTC jest dla wszystkich. Za wyjątkiem 2 lub 5% wybranych...

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

Miło z Twojej strony ;)

Prośba do TVP, przestał by się ktoś ośmieszać i wyłączcie TVP 2 analogowe z TSR Działoszyn i Bogatynia. Choć Sity czeskie będą super.

Oto co Polska oferuje swoim obywatelom:
TVP2:
http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_W3O
i
http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_W3N

I gdzie jest UKE, KRRiT (na imprezie w Gorzowie?).

Bartt

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Bartt »

@ntcdvb
Próbowałeś te wzmacniacze które ci polecałem (APL109 i MC9102) :?:
Druga sprawa, czy możesz zrobić zrzuty ekranu analogów z Śnieżnych Kotłów, oraz tego co masz w analogu na k37 i wrzucić linki na forum :?:
Może masz jakieś lokalne zakłócenia które uniemożliwiają odbiór, często na analogu można coś zauważyć co pomoże w zdiagnozowaniu problemu.
Wydaje mi się że u ciebie problemem może być właśnie TSR Bogatynia która nadaje na k26 z mocą 300W co przy niewielkiej odległości (1 - 2 km) w połączeniu z ATX-91 może powodować przesterowanie wzmacniacza i w efekcie może coś pojawiać się na k37.
W takim układzie pozostaje czekać na wyłączenie tego TSR lub zakupić strojoną pułapkę kanałową i ustawić ją na k26.
Wtedy konfiguracja odbiorcza wygląda tak:
antena - symetryzator paskowy UHF - kawałek przewodu antenowego (np. 1 - 2 m - tak aby dosięgnął do masztu na którym jest antena) - pułapka kanałowa np.: http://www.dipol.com.pl/korektor_anteno ... _C0393.htm - wzmacniacz przelotowy np. http://dvbsklep.pl/pl/p/Wzmacniacz-AMS-APL-109-28dB/272 - całość montujemy na maszcie i zabezpieczamy jakąś obudową - do tego zestawu podłączasz ten przewod co idzie do mieszkania.

Stefan_KR
Posty: 272
Rejestracja: 2 sierpnia 2011, o 21:32

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Stefan_KR »

ntcdvb pisze: [..]
Oto co Polska oferuje swoim obywatelom:
TVP2:
http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_W3O
i
http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.asp ... t=DODR_W3N

I gdzie jest UKE, KRRiT (na imprezie w Gorzowie?).
A czy Ty czasem nie popadasz w jakiś katastroficzny populizm? Co mają te dwa małe przemiennikowe "ciamkacze" ;) do "Polski" i jej "obywateli"? Dla przykładu ja jestem zadowolony z tego co Polska daje mnie jako obywatelowi, więc jeśli już chcesz to mów tylko za siebie.
Wytaczasz działa na kanarki, przez co zamiast budzić refleksję sprawa staje się zabawna :)

DVBManiak

Re: Odp: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: DVBManiak »

@ntcdvb Ty weź przestań już płakać i narzekać na Polskę. Śmiga MUX2, wszystko jest git u każdego tylko ty masz problem. Weź ogarnij swoją instalację antenową, odbiornik a nie żalisz się tu. Jak ja nie lubię czegoś takiego...

Matteo87

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Matteo87 »

MUX2 ma 50 kW ze Śnieżnych

Wiking

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Wiking »

Warto dodać, że tak mówi pozwolenia radiowego dla Śnieżnych Kotłów. Wygląda na to, że problem z odbiorem MUX-2 się wyjaśnił. :)

Zablokowany