DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

:lol: Sygnał do Pragi dociera a do Bogatyni nie potrafią :lol:
Ot taki kaprys UKE, no ale UKE jest na bakier z orientacją w terenie, ustala się Raspenava (okres Liberec) z SFN STC 41 i 53; Jindřichovice pod Smrkem oraz Desna (okres Liberec) w sieci SFN Ústí nad Labem, szkoda dalej przytaczać.

Włodek czeski
Posty: 10
Rejestracja: 8 marca 2013, o 14:20
Odbiornik: (GoSat 8080 Combo)
Instalacja antenowa: 2 panelowe z dyrektorami PL, 1 panelowa CZ, wzm. AB010 Terra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłodzko/Czarna Góra, Černá Hora_CZ

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Włodek czeski »

ntcdvb pisze:edit/ Cytowanie posta pod postem. Czytaj Regulamin forum

Dokładnie ten raport o odbiorze k37 w CZechach jest z miasta Slaný, to jest na cca 40 km w kierunku płn./płn.-zach z Pragi. Na http://www.dvbtmap.eu tam jest świetła żółta...Z najwyższych wieżowców w Pradze (oczywiście w dzielnicach wysoko polożonych nad wełtawską kotliną) można nadajnik Śnieżne Kotły za przyjaznej pogody zobaczyć przez lornetkę! świetnie go widać także z wieży widokowej na praskim Petřínie - wraz z całym grzbietem Karkonoszy.
Kanał 48 nie w Pradze ni w CZechach średnich nie działa tak jak działa jeszcze analog k30 i k35. Ja mam odbiór instałowamy w Ústí nad Orlicí, to jest cca 55 km z Bystrzycy Kłodzkiej, jestem jednak w kotlinie, Śnieżne Kotły totalne zero, z Czarnej Góry ledwa 20dBμV...a mimo niewielką odległość od nadajnika sygnał się waha - typowe cechy odbioru zdalnego zasięgu! Wzmacniać antenowy TERRA 010 z Dipola. Lepszy do ekstremalnych warunjków jednak jest wzmacniacz TGN z szumem nawet 0.3 dB na 800 MHz...niemniej cena 100 EUR plus koszt wysyłki z Niemiec...
Pozdrawiam
:D

telepol
Posty: 9
Rejestracja: 20 września 2012, o 19:09

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: telepol »

Witam!!!

ostatnio zainteresowałem się sygnałem NTC w Karpaczu, ponieważ miasteczko w większości leży w dolinie i sygnał ze ŚK nie dociera, więc jak Emitel się do tego ustosunkuje i taką odpowiedź przeczytałem
"... W związku z planowanym wyłączeniem emisji analogowych na terenie woj. Dolnośląskiego, w dn. 22.04, w tym emisji analogowych TVP 1 oraz TVP 2 z obiektów TSR Karpacz Górny / ul. Spokojna, oraz TSR Ścięgny / g. Pohulanka, planowane jest załączenie lokalnych emisji DVB-T małej mocy MUX-3, w kanale 25, z ww. lokalizacji, z mocą promieniowaną ERP nie przekraczająca 15 [W]. ..."

Myślę że dla osób zainteresowanych, taka wiadomość ich ucieszy :)

Awatar użytkownika
SAT-COM
Posty: 409
Rejestracja: 8 lipca 2011, o 01:46
Odbiornik: Ferguson Ariva 120 Combo
Instalacja antenowa: Obecnie testowane ATX-91 VHF 5 elementowa + miernik DIGISAT PCM-1200
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dolnośl.+Czechy+Sachsen

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: SAT-COM »

U was na K49.

ogromny

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ogromny »

A jak wygląda sprawa z DVB-T w Piechowicach? Śnieżne Kotły praktycznie nie osiągalne, ze Ślężą różnie w różnych miejscach bywa

Rob
Posty: 19
Rejestracja: 29 września 2012, o 08:38

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Rob »

Mam pytanie do odbierających MUX-y ze Śnieżnych Kotłów.
Zauważyłem chwilowe pikselozy. Występują od czasu do czasu, średnio może co pół godziny. Pojawiają się na moment, na każdym programie, w obu multipleksach.
Poziom sygnału wskazywany przez odbiornik: 91%, poziom błędów 0, zawsze zero.

Z tej samej anteny odbieram też 3 czeskie muksy z Jested. Poziom sygnału 60-75%, w zależności od kanału, poziom błędów 0, sporadycznie podskakuje na moment do 35.
Antena ustawiona na Śnieżne Kotły, więc Czechów odbiera trochę bokiem. Mimo to czeskie programy nie zacinają się nigdy.

Stąd moje pytanie, czy u was też co jakiś czas przelatują kolorowe piksele na kanałach ze Śnieżnych Kotłów? Już zacząłem podejrzewać problemy z nadajnikami lub z radiolinią na tej stacji.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: tolus »

masz pozliwosc sprawdzenia poziomu sygnalu? jesli bedzie spadal ponizej 18dB lub powyzej 32dB to znaczy ze zdycha/wzbudza ci sie wzmacniacz na innym sasiednim kanale. sprawdz czy taki sam efekt bedzie na symetryzatorze.

edit/ Pisownia !

Rob
Posty: 19
Rejestracja: 29 września 2012, o 08:38

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Rob »

Tolus, ja nie mam żadnego wzmacniacza. Z gniazda F anteny idzie 10m kabla wprost do telewizora. Ten typ anteny nie ma wzmacniacza. Dlatego ją wybrałem.
Rozumiem, że Ty odbierasz Śnieżne Kotły bez żadnych chwilowych problemów?
U mnie są to tylko takie pojedyncze ćwierknięcia raz na kilkanaście minut do kilku godzin. Niby nic, ale trochę wkurza przy dłuższym oglądaniu. Najpierw myślałem, że to problemy z odbiorem u mnie, ale potem zwątpiłem bo czeskie muksy idą absolutnie bez zacięć pomimo gorszego sygnału wskazywanego przez TV.

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

Dziś zauważyłem że przełączenie nadajnika Jelenia Góra/Śnieżne Kotły odbędzie się w 6 rocznice nadawania cyfrowego z sąsiedniego nadajnika w Löbau (23.07.2007 r).
No to mamy sukces, kiedyś nasze zacofanie było około 25 lat a dziś już tylko 6. ;)

Chemical Attack

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Chemical Attack »

Gdyby tylko cyfryzacja świadczyła o zacofaniu nie byłoby źle.. ale z drugiej strony w 1936 roku u naszych zachodnich sąsiadów zbudowano 1000km autostrad, podobnie w 1937 i 1938:D Nasz rząd ostatnio chwalił się, że od początku tej kadencji oddał 750 km autostrad..(nie sposób porównywać użytych przy budowach technologii) Więc w tym tempie nawet nie zmniejszamy dystansu tych ponad 70 lat różnicy w rozwoju infrastruktury:D Ale aby nie umniejszać naszych sukcesów biorąc średnią z budowy dróg i cyfryzacji wyjdzie na to, że jesteśmy zapóźnieni tylko o jakieś 40 lat z groszami:D

luki3009

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: luki3009 »

Mam pytanie: mieszkam w okolicy Gryfowa Śl., czy będę mógł odbierać MUX 3 z TSR Ścięgny / g. Pohulank gapfiller kanał 25 moc 0,01KW?

eter
Posty: 1301
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: eter »

W ogóle ten MUX3 to jakaś na razie kpina jest i tyle. Takie "pierdziawki" z mocami kilku a nawet i nie kW mocy to śmiech na sali nic więcej.

Ps. Wiem, że takie moce służą doświetleniu, ale na razie to MUX3 nadaje z takimi mocami prawie wszędzie, więc MUX3 na razie popierduje a nie nadaje poważnie przynajmniej w większości regionów ( wystarczy zobaczyć aktywne nadajniki z MUX3 ) poza kilkoma wszystko to pierdziawki, więc na razie nie są to doświetlacze tylko nadajniki podstawowe i to jest właśnie śmieszne.
To taka dygresja na temat poruszony przez kolegę niżej.
Ostatnio zmieniony 22 kwietnia 2013, o 23:07 przez eter, łącznie zmieniany 1 raz.

Wojewoda82

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Wojewoda82 »

Te pierdziawki są doświetleniem na najbliższe miejscowości lub ich części, które są np zasłonięte przez góry z każdej strony i jest tam pustynia cyfrowa.

To nie jest tak tak że zasięg danego nadajnika jest wprost proporcjonalny do jego mocy. Taka Legnica nadaje mux 3 z 0,6kW z niskiego nadajnika i to leci na ponad 20 km. A Ślęża (maszt na wysokiej górze) mimo że ma 100kW to i tak nie poleci na więcej niż 100-150km.
Taka pierdziawaka 0,01kW obsłuży jakieś 3-4 km wokół siebie.

Włodek czeski
Posty: 10
Rejestracja: 8 marca 2013, o 14:20
Odbiornik: (GoSat 8080 Combo)
Instalacja antenowa: 2 panelowe z dyrektorami PL, 1 panelowa CZ, wzm. AB010 Terra
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kłodzko/Czarna Góra, Černá Hora_CZ

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: Włodek czeski »

kamarsz pisze:Witam. Ja jestem z Czerniawy koło Świeradowa-Zdroju. Odbieram dvb-t z Żagania na 45 kanale i chyba z Drezna na kanale 27. Czeskie z Liberca mam zasłonięte górą niestety. Jakiś sygnał mam jeszcze na kanale 39 z Niemiec, ale za słaby, również na 43, 53 i 57 ale nie wiem co to jest. Pozdrawiam

Uwaga, Na nadajniki Drezno lub Löbau/Schafberg kanały 27 (Drezno 29), 36 i 39 (oba SFN Drezno + Löbau) anteny s polaryzacją pionową. 43, 53 i 57, to SFN Cottbus Kalawa i Frankfurt n. O. Boosen, ow drugi stosuje pionową polaryzację anten. Czeskie niestety problemem, jak Usti nad Labem (33, 55, 58) i libereecki Ještěd (43, 52, 60) lub Karkonosze Černá Hora (40, 60, 61, 61 będzie przeniesiony na k38. Trzeba próbować. Żagań powinien być bez problemów...Ewentualnie jeszcze spróbować można Snieżna Kotły (teraz 37, 48, po 23 lipcu 30, 35 i 49 :D

Pozdrawiam, Włodek czeski

nittz

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: nittz »

Witam. Mieszkam w miejscowości Lipa k. Jeleniej Góry ok. 30km. Próbowałem złapać sygnał i nic. Kręciłem anteną w prawo lewo nic to nie dawało. Telewizor posiadam stary, dokupiłem do niego dekoder oraz nową antenę ze wzmacniaczem. Na starej antenie jak i nowej dekoder szuka lecz nie znajduję żadnych programów. Jestem laikiem w takich sprawach i prosiłbym o jakieś rady dotyczące ustawienia anteny i złapania sygnału.

Sałatny

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Sałatny »

Ja w poniedziałek skierowałem antene na Śnieżne kotły w poszukiwaniu MUX1 i 2, złapałem analogową TVP 1 i 2 plus śnieżący Polsat, ale DVB-T nima. czy są prowadzone jakieś prace i wyłączyli nadajnik?

Dziś nawet nie ma analogu TVP.

Xman72
Posty: 38
Rejestracja: 25 sierpnia 2011, o 12:28
Odbiornik: TechniSat Digyboxx T4, MediaTech MT 4163,42PFL7606K/02
Instalacja antenowa: 1.Ant.wew
DVW zysk 28 dB ze wzm,
2. Ant UHF Dipol 44/21-69 Tri Digit 16 dB sym.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża, RTON Śnieżne Kotły

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Xman72 »

Widze , że ludzie z okolic Jeleniej Góry mają problemy z odbiorem być moze potrzeba więcej stacji doświetlających tamten teren lub korekty anten nadawczych, we Wrocławiu lokalizacja w opisie na antenie pokojowej wewnątrz pokoju MUX 2 śmiga az miło k48 91/81

Cyfrowytelewidz

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Cyfrowytelewidz »

Mam pytanie czy macie dobry odbiór MUX1 oraz MUX2 z Szklarskiej Poręby jaką macie siłę i moc. I czy używacie symetryzatora czy wzmacniacza. Ponieważ wybieram się tam na Ferie 2014. I nie chcę oglądać z przerywami.

tolus
Posty: 292
Rejestracja: 2 marca 2009, o 17:33
Odbiornik: 32B350, 40H5500, 40KU6000
Instalacja antenowa: ATX 55 GOLD ALL-ANT / symetryzator - 570 m n.p.m, 29 m.n.p.t
Nadajnik - obiekt nadawczy: wszystkie w promieniu ok 100km...

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: tolus »

Muxy nie sa ze Szklarskiej Poręby tylko ze Śnieżnych Kotłów, napisz gdzie sie konkretnie wybierasz bo z fusów nikt tego nie wyczyna - a gap'ów kilka w okolicy jest.

arom1

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: arom1 »

Ha mam Mux-3, w Mirsku.
kanał 32 (562 000 MHz), 7 kanałów TVP: 1 TVP, 2 TVP HD, tvp kultura, tvp historia, tvp rozrywka, tvp polonia, tvp info.

Zablokowany