DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

netpro

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: netpro »

no to nie wiem juz nic... mam nadzieje, ze ruszy to po 15.12, jak nie to bede walczyl...

ogromny

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: ogromny »

Walczyć już możesz teraz, jeżeli łapiesz mux2 to i 1 powinien być bez lachy

netpro

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: netpro »

ogromny pisze:Walczyć już możesz teraz, jeżeli łapiesz mux2 to i 1 powinien być bez lachy
Takie samo mam zdanie, ale za nim sie zdenerwuje to sprawdze to na roznych antenach, konfiguracjach i ustawieniach anten, , mam dostep do wszelakiego sprzetu na naszym rynku, w tym mierników, wiec tylko bede musial odswiezyc wiedze obsługi, bo mierniki poszly tak do przodu, ze moja wiedza sprzed 10 lat jest za mała :)

A jak sie mocno zdenerwuje to sprawdzalem, ze Szczecin (Kołowo) jest "odsłonięte" i na konkretnej antenie moze stamtad bede probował lapac sygnał, ale to potrzebuje czasu i jakiegos urlopu...

arom1

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: arom1 »

czy macie MUX 1 w rejonie Mirska? dodam, że MUX 2 idzie bez problemu a M1 brak czasami jakiś sygnał błyśnie na 2 sekundy i koniec

markomatija1

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: markomatija1 »

arom1 pisze:.
Witam nowy z Wolimierza mux 2 idzie dobrze mux1 sygnalu brak ciekawe dlaczego

Odpowiadając post pod postem proszę nie cytować treści. Zasady Forum: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=5&t=313

arom1

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: arom1 »

ha dzisiaj to nawet mam sygnał z Zielonej Góry( Jemiołów k.46) ale mux2 a mux-a 1 ani z jemiołowa ani z wichowa :(

ogromny

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: ogromny »

Mógł by ktos z tych mapek dvbt odczytac mozliwe nadajniki do odnioru dbt w piechowicach na ul zymierskiego 65. ja tych mapek nie ogarniam

arom1

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: arom1 »

http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=3586
z Wichowa ale słaby zasięg

http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=5219
Ślęża także słaby

http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=5380
najlepiej prezentują się Śnieżne Kotły ale to w przyszłości

czyli z tego co widać najlepszy sygnał z Wichowa k.41 mux2 i k.45 mux1

a tutaj wszystkie nadajniki w promieniu 120 km
http://www.dvbtmap.eu/mapnearest.html

ogromny

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: ogromny »

Śleźe lapie, od kiedy zalozylem antene kíerunkowa to nawed przy opadach jest ok. wichowa nie lapie wogole,przy szukaníu kanalow tv zwalnia przy czestotliwościach tam gdzíe cos powinno byc ale nic nie lapie

ogromny

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: ogromny »

Czyli teoretycznie wichow powinienem zlapac? a jak u was na chwile obecna wichow stabilnie idzie czy roznie?

nowyuser

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: nowyuser »

od nowego roku znacznie się pogorszył sygnał z anteny bezpośrednio na Wichów (mux1 60-100, mux 2 40-100), nie wiem czym jest to spowodowane, z 2 anteny fale odbite od gór cały czas jest ten sam 90-100% mux2 + zielona k46 + czechy, mux1 nie łapie, jak ktoś łapie mux1 z fal od gór niech w końcu napisze to zainwestuje w lepszą antene

ogromny

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: ogromny »

Powíem tak, ja odbieram tylko ze slezy, wymienilem antene na kierunkowa(z abc elektroniki) i mi sie odbior poprawíl. wczesniej na siatkowej to w zaleznosci od pogody. Na pewno duzo zalezy od wzmacniacza ja mam 5 roznych i na kazdym jest inaczej i tobie bym proponowal tez potestowac rozne wzmacniacze. mi najlepiej chodzi ten polecony przez sprzedawce w jeleníej gorze. antena kierunkowa tyle pomogla ze lapie ale tylko chwilowo wichow(ja mam paskudna lokalizacje)

nowyuser

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: nowyuser »

2 miesiące ogladałem było ok, a po nowym roku troche fixowali ale teraz jest ok, jak już pisałem z odbicia zawsze jest dobrze teraz doszły czechy z novą, pytanie ile masz procent ze śleży

ogromny

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: ogromny »

jakość 100 siła 76 i z 76 potrafi spaść do 69

piotr007

Karpacz- MUXy z Żagania / Wichowa

Post autor: piotr007 »

Mieszkam w Karpaczu i łapie MUX-2 z Żagania kanał 41, da się oglądać
Ale powiniennem też łapać MUX-1 na kanale 45.
Tymczasem tylko mi "mignie " (przy najlepszych warunkach) jakąś stopklatką.
Co jest z tym MUX-em? kierunkowy jakiś czy idzie na pół mocy ?

reptile

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: reptile »

Miło słyszeć, że coś da się tu złapać. W którym miejscu Karpacza mieszkasz? Zastanawiam się nad zorganizowaniem sobie jakiejś instalacji z tego, co już mam, może też uda mi się coś złapać. Nie jesteś pierwszym, któremu chodzi tylko MUX-2.
A MUX-3 k58 ze Ślęży nie odbiera?

nowyuser

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: nowyuser »

z Karpacza ustaw antene na Żagań, jak masz mux2 około 80-90% to mux1 będzie spokojnie chodził, mux2 chodzi wszedzie z fali odbitej od gór a mux1 nie chce przynajmniej u mnie tak jest

kola012

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: kola012 »

A czy z Jeleniej Góry, z Zabobrza da się coś odebrać?
Nie wiecie kiedy poleci coś cyfrowego ze śnieżnych kotłów?

Awatar użytkownika
#BEAVER#
Posty: 171
Rejestracja: 17 stycznia 2012, o 21:14
Odbiornik: LG LA620S, Wiwa HD-100,90,50, Ferguson T650i
Instalacja antenowa: "Kierunkowa" + symetryzator (300m n.p.m.+8m n.p.t.)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katow,Ornontowice,Wisła,Frýdek-M,Ostrava

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: #BEAVER# »

Ostatnio zmieniony 23 stycznia 2012, o 13:02 przez #BEAVER#, łącznie zmieniany 2 razy.

DVBManiak

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: DVBManiak »

Przecież ze Śnieżnych Kotłów nie ma obecnie żadnej emisji cyfrowej. Będzie ona dostępna dopiero od 1 czerwca - MUX-1 a po wyłączeniu TVP1 w Żaganiu na k.21 - MUX-2, ale to pewnie pod koniec roku.

Zablokowany