DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: Drekan »

Tomasz Berezowski pisze:
belliash pisze:
DVBManiak pisze:I tak właśnie powinno być. To by dało super pokrycie, bo super lokalizacja się marnuje jaką są Śnieżne Kotły.

Ja bym tam odpalil nie tylko MUX-1 ale takze MUX-3,
Ja bym tam odpalił MUX-2, ale na razie brak dostępnych częstotliwości...
Rozumiem, że na styku trzech państw, jest duży problem ze znalezieniem wolnych częstotliwości na potrzeby DVB-T, ale Niemcy już dawno wyłączyli analog i tylko czekają na wyłączenie analogu w Polsce.

Czesi w tym rejonie, też mają wyłączony cały analog i nadają już na docelowych kanałach, więc znalezienie jednego wolnego kanału, jest chyba wykonalne. Ostatecznie Czesi i Niemcy też korzystali w tym rejonie z jakiś tymczasowych kanałów by zapewnić równoległą emisję analogu i cyfry. :o

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: eter »

Może trochę nie na temat, ale skoro analogowa emisja ze Śnieżnych Kotłów jeszcze potrwa około dwóch lat, to przydałoby się na stronie Emitela dotyczącej emisji z tego nadajnika, zrobić poprawkę w pozycji moc - Polsat na 100 kW, zamiast 10 kW, co już kilkakrotnie było zgłaszane na forum i żadnego odzewu..gdzie jak gdzie, ale na tej stronie taki błąd razi !!!

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: apk »

Ja bym tam odpalił MUX-2 na kanałach 46, 44 z macą ok. 5-10 kw. które nie sądzę że zakłócą inne nadajniki albo 55 który nie zakłuci odbiór w Kotlinie Kłodzkiej ze względu na małą moc i kierunkowość nadajnika .
W razie problemów wykorzystać nadajnik Jelenia Góra Łysa Góra który nie zakłóci żadenego nadajnika Czeskigo a więc będzie więcej wolnych częstotliwości .

DVB-T

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: DVB-T »

Na stronie internetowej UKE pojawiła się informacja dotycząca możliwości uruchomienia MUX2 z nadajnika na Śnieżnych Kotłach o następującej treści: " po wyłączeniu programu analogowego TVP1 ze stacji RTCN Żagań / Wichów - kanał nr 21 możliwe będzie wcześniejsze uruchomienie stacji RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły"
link: http://www.polskacyfrowa.org/index.php?id=6

DVBManiak

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: DVBManiak »

Oby to nastąpiło jak najszybciej. Kanał 21 + Śnieżne Kotły to mam odbiór zapewniony na 100% i obejdzie się bez Ślęży.

DVB-T

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: DVB-T »

DVBManiak pisze:Oby to nastąpiło jak najszybciej. Kanał 21 + Śnieżne Kotły to mam odbiór zapewniony na 100% i obejdzie się bez Ślęży.
Niestety nie masz. Musi być jeszcze wyłączony polsat z kanału 21 z Czarnej Góry, bo u Ciebie będzie silnie zakłócał. Ten Polsat zapewne odbierasz całkiem nieźle przy ustawieniu anteny na Czarną Górę.

DVBManiak

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: DVBManiak »

Tylko, że Czarna Góra to azymut 181,5 a Śnieżne Kotły 240,1 i po obróceniu anteny na JG nie ma nawet śladu po Kłodzku.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: eter »

Jednak zauważono Śnieżne Kotły i wobec tego może coś się ruszy. Jak jednak ma się to do ewidentnych błędów , gdzie Ślęża ma moc 50 kW a nam się na tej stronie podaje 100 kW - więc są pewne niedociągnięcia.

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: belliash »

Sleza nadaje chyba jednak z pelna moca. Przynajmniej taka informacje dostalem w mailu.

krishnamishna

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: krishnamishna »

z jaką mocą będą nadawać Śnieżne Kotły??

DVB-T

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: DVB-T »

krishnamishna pisze:z jaką mocą będą nadawać Śnieżne Kotły??
MUX1 100kW
MUX2 50 kW
MUX3 nie wiadomo, ale zapewne co najmniej 50 kW w okresie docelowym

netpro

sygnal MUX2 na kanale 34 - Świeradów - Zdrój

Post autor: netpro »

Witam,
do dzisiaj odbiór był z Wichowa na k. 41. Od dzisiaj odbior praktycznie byl niemozliwy, sygnal mocno spadl. Zaczalem kombinowac, szukac co sie dzieje, przeszulalem kanaly i wyszlo, ze na k. 34 idzie mi bardzo mocno MUX2.

Nie wiem na ile mocno, bo sugerowalem sie sygnałem w odbiornikach, a przed nimi przedwzmacniacz i wzmacniacz budynkowy, ale idzie tak mocno jak Wichów nigdy nie szedł.

Skad ten sygnal? Nowa Karczma cos testuje?

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: sygnal MUX2 na kanale 34 - Świeradów - Zdrój

Post autor: blockbuster »

Nikt nic nie testuje, po prostu kolejny dzień bardzo silnego tropo na Polską. Na k34 nadaje Szzecin/Kołowo, Opole/Chrzelice i Świnoujście i to któryś z tych nadajników odbierasz.

netpro

Re: sygnal MUX2 na kanale 34 - Świeradów - Zdrój

Post autor: netpro »

blockbuster pisze:Nikt nic nie testuje, po prostu kolejny dzień bardzo silnego tropo na Polską. Na k34 nadaje Szzecin/Kołowo, Opole/Chrzelice i Świnoujście i to któryś z tych nadajników odbierasz.
Opole odpada, odleglosc za duza i kierunek nie ten. Mozliwe Kołowo, ale odleglosc kilkukrotnie wieksza niz Wichów, a ten idzie dzisiaj fatalnie.

Choc w sumie widze, ze analogowo, ida kanały z Kołowa, ale to za mocnym sniegiem, a cyfrowo idzie mocno.

Jesli to idzie Szczecin to zastanawiam sie co robic, zeby za chwile nie zniknelo, bo znowu bedzie powracanie na Wichów (mam nadzieje, ze wtedy on ruszy na zadowalajacym poziomie)

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: sygnal MUX2 na kanale 34 - Świeradów - Zdrój

Post autor: blockbuster »

TROPO jest zjawiskiem przejściowym i po jakimś czasie wszystko wróci do normy (czyli będziesz odbierał Wichów).

http://www.dxinfocentre.com/tropo_nwe.html

netpro

Re: sygnal MUX2 na kanale 34 - Świeradów - Zdrój

Post autor: netpro »

blockbuster pisze:TROPO jest zjawiskiem przejściowym i po jakimś czasie wszystko wróci do normy (czyli będziesz odbierał Wichów).

http://www.dxinfocentre.com/tropo_nwe.html
Nie ogarniam, ale wierze na slowo :shock:

Orientujesz sie co bedzie obslugiwalo docelowo Swieradów-Zdrój (Czerniawe)?

Patrzac na harmonogramy uruchomien i nadajniki nie widze zadnego, ktory by byl tym wlasciwym dla tego miejsca (Śnieżne Kotły zaslania góra).

Chyba, ze bede musial zaprogramować paczke z Wichowa i paczke z Kołowa, w zaleznosci od tego Tropo...

edit
właśnie Wichów wrócił na "właściwe tory" :)

O ile W Toshibach da się zaprogramować tą samą paczkę na rożnych kanałach, to już Funai je zastępuje i nie mam jak zaprogramować równocześnie k. 34 i k. 41
Ostatnio zmieniony 13 listopada 2011, o 21:12 przez netpro, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: sygnal MUX2 na kanale 34 - Świeradów - Zdrój

Post autor: blockbuster »

Tu masz cały wątek dotyczący twojej okolicy

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 1&start=80

netpro

Re: sygnal MUX2 na kanale 34 - Świeradów - Zdrój

Post autor: netpro »

blockbuster pisze:Tu masz cały wątek dotyczący twojej okolicy

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 1&start=80

Dzieki.

Czytalem go juz wczesniej. Ciekawi mnie czy i jak sygnal doleci do Czerniawy.

W sumie chyba napisze do Emitela, jak rozplanowali pokrycie tego terenu, bo nie ukrywam, jest trudny.

ogromny

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: ogromny »

mi się dzisiaj udało złapać sygnał dvbt w Piechowicach Mux 2, siła sygnału 60%

Matteo87

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: Matteo87 »

ogromny pisze:mi się dzisiaj udało złapać sygnał dvbt w Piechowicach Mux 2, siła sygnału 60%
na którym kanale? 41 (Wichów), czy 58 (Ślęża)?

Zablokowany