DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: eter »

Witam i pozdrawiam wszystkich.Niestety dla "odbiorców" korzystających z nadajnika na Śnieżnych Kotłach całe to zamieszanie "cyfrą" nie ma w ogóle sensu.Nadajnik ten według wszelkiego prawdopodobieństwa jest ostatnim w Polsce,który nada coś tą techniką.Może za trzy lata? Więc ja" wszystkim " odpowiedzialnym za to chciałbym szczerze PODZIĘKOWAĆ.Szkoda,że ten nadajnik został pominięty,gdyż ma dobre umiejscowienie i nawet 50kw dało by duże pokrycie.Nie wiedząc czemu będziemy zmuszeni do łażenia po dachach i przestawiania naszych anten na daleką Ślężę,która też nie za prędko ruszy.Proponowanie całemu południowo-zachodniemu rejonowi dolnego śląska odbiór z Żagania jest kpiną i dobrym żartem...Ludzie gdzie my żyjemy!

DVB-T

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: DVB-T »

eter pisze:Witam i pozdrawiam wszystkich.Niestety dla "odbiorców" korzystających z nadajnika na Śnieżnych Kotłach całe to zamieszanie "cyfrą" nie ma w ogóle sensu.Nadajnik ten według wszelkiego prawdopodobieństwa jest ostatnim w Polsce,który nada coś tą techniką.Może za trzy lata? Więc ja" wszystkim " odpowiedzialnym za to chciałbym szczerze PODZIĘKOWAĆ.Szkoda,że ten nadajnik został pominięty,gdyż ma dobre umiejscowienie i nawet 50kw dało by duże pokrycie.Nie wiedząc czemu będziemy zmuszeni do łażenia po dachach i przestawiania naszych anten na daleką Ślężę,która też nie za prędko ruszy.Proponowanie całemu południowo-zachodniemu rejonowi dolnego śląska odbiór z Żagania jest kpiną i dobrym żartem...Ludzie gdzie my żyjemy!
To, że na Śnieżnych Kotłach nie ma mux2 jest niezależne od nikogo. Nie ma wolnych częstotliwości aż do wyłączenia analogu. Podobnie w Giżycku. Pech.
Natomiast jeśli Twoje pretensje dotyczą także mux1 to tutaj sytuacja jest identyczna dla całęgo kraju.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: eter »

Super-nie wiedziałem ,że słowo PECH jest wyjaśnieniem sytuacji NTC w rejonie odbioru śnieżnych kotłów. Nie ma co narzekać,dobrze że "leciwy nadajnik na śnieżnych kotłach jeszcze tam stoi" mimo braku remontów (a wiatry tam hulają) i w ogóle coś nadaje analogowo, a nawet cyfrowo fonię NICAM - więc nie ma co marudzić!!!!, bo jeszcze całkiem wyłączą. Tak więc chyba temat DVB-T Jelenia Góra mamy na jakieś 2-3 lata zamknięty. Pozdrawiam wszystkich nie pechowców mogących cieszyć się NTC i powoli będę się zabierał do budowy "systemu odbiorczego dalekiego zasięgu" na co poprzez PECH zostali skazani mieszkańcy niektórych części dolnego śląska.
Ostatnio zmieniony 22 lipca 2011, o 22:57 przez eter, łącznie zmieniany 1 raz.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: apk »

Czy na Śnieżnych Kotłach nie ma wolnych częstotliwości dla mux2 tylko, że jak nie chcą znaleźć to nie znajdą, ale ja analizowałem wolne częstotliwości i jednak można uruchomić na różnych częstotliwościach tylko trzeba przeanalizować wszystkie nadajniki w obrębie 200 km i ich moc.
Panowie z UKE powinni jeszcze raz sprawdzić czy da się przydzielić wolną częstotliwość dla II multipleksu ,a ja osobiście proponuje następujące częstotliwości :
46 kanał 5-10 kw. nie zakłuci TVP3 z pod Wałbrzycha ani II mux z Żagania
44 kanał 10-30 kw. nie zakłuci TVP3 z pod Wałbrzycha a w Zgorzelcu (TVP1 10wat.) zmienić częstotliwość
56 kanał 5 kw nie zakłuci TVN z pod Wałbrzycha

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: Przemo »

apk pisze:Czy na Śnieżnych Kotłach nie ma wolnych częstotliwości dla mux2 tylko, że jak nie chcą znaleźć to nie znajdą, ale ja analizowałem wolne częstotliwości i jednak można uruchomić na różnych częstotliwościach tylko trzeba przeanalizować wszystkie nadajniki w obrębie 200 km i ich moc.
Panowie z UKE powinni jeszcze raz sprawdzić czy da się przydzielić wolną częstotliwość dla II multipleksu ,a ja osobiście proponuje następujące częstotliwości :
46 kanał 5-10 kw. nie zakłuci TVP3 z pod Wałbrzycha ani II mux z Żagania
44 kanał 10-30 kw. nie zakłuci TVP3 z pod Wałbrzycha a w Zgorzelcu (TVP1 10wat.) zmienić częstotliwość
56 kanał 5 kw nie zakłuci TVN z pod Wałbrzycha

No nie wiem, chyba nie wiesz jak daleko niesie sygnał ten obiekt. W odległym Rawiczu bardzo ładnie odbieram TVP 1 i 2, a Polsat na kanale 47 też od biedy można oglądać. Jak widzisz zapewne wysokość usytuowania obiektu z jednej strony jest jego zaletą, a z drugiej niestety wadą.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: apk »

Jeśli ze Śnieżnych Kotłów sygnał bardzo daleko sięga to może uruchomić nadajnik tak jak w Wiśle z mniejszą mocą do 1 do 5 kw.
Nadajnik 1 kw. zapewni odbiór w całej Jeleniej Górze i okolicach a 5 kw. do 50 km w bezpośredniej widoczności nadajnika .
http://www.emitel.pl/mux2etapii.jpg

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: Drekan »

apk pisze:Jeśli ze Śnieżnych Kotłów sygnał bardzo daleko sięga to może uruchomić nadajnik tak jak w Wiśle z mniejszą mocą do 1 do 5 kw.
Nadajnik 1 kw. zapewni odbiór w całej Jeleniej Górze i okolicach a 5 kw. do 50 km w bezpośredniej widoczności nadajnika .
http://www.emitel.pl/mux2etapii.jpg
To jest niestety wada nadajników zlokalizowanych na styku trzech państw. :( Każde państwo ma swoje częstotliwości, i w eterze niestety zostaje niewiele wolnych częstotliwości do wykorzystania. :evil:

Skrzyczne jest w takiej samej sytuacji, jednak tutaj 2 multipleks nadaje na kanale 38, który przeznaczony jest dla wojska. Gdyby wojsko nie zgodziło się oddać tek kanał na potrzeby NTC, to mielibyśmy podobny problem. :shock:

Co się tyczy niewielkich mocy nadawania, to w przypadku górskich nadajników, mała moc może nie wystarczyć do ograniczenia zasięgu nadawania. :?

Oto przykład, gdzie sięga zasięg 1,25kW emisji 2 multipleksu ze Skrzycznego. :shock:
blockbuster pisze:Witam
ja odbieram bezproblemowo Skrzyczne 30km na północ od Częstochowy (okolice Radomska).
Mam zwykłą starą siatkę ze wzmacniaczem (chyba SWA 9000) zawieszoną na 11 metrach.
Od chwili włączenia MUX 2 mam cały czas stabilny odbiór więc to nie chwilowe tropo.
Na telewizorze LG42LD550 mam takie wskazania

siła sygnału: 60-65%
jakość sygnału: 60-70%

arom1

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: arom1 »

Witam ja mieszkam w Mirsku i bez problemu odbieram MUX-2 z Żagania (Wichów)

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: eter »

Pozdrawiam kolegę z Mirska. Masz rację, wbrew zdrowemu rozsądkowi, Żagań jednak pokrywa dość dobrze południowo zachodnie zakątki naszego regionu, lecz to jednak zakrawa na dowcip i chyba jednak dziwną sytuację, gdy mamy "pod nosem" nasz piękny nadajnik Śnieżne Kotły a nasze anteny wędrują na północny zachód.........no tak, ale czego się spodziewać, kiedy cała ta nasza cyfrowa telewizja naziemna jest od samego początku niekomu, oprócz zwykłych odbiorców, nie potrzebna.........bo to i koszta i zabranie klientów pakietów podstawowych platform satelitarnych, które zakodowały wszystko co tylko mogą i wciskają biednym abonentom programy niekodowane typu Polonia1 i inne niekodowane badziewie w ofercie podstawowej. Przecież nawet w Chojnowie i Legnicy można odebrać niemiecką telewizję cyfrową nawet z anteny pokojowej, ale o czym to świadczy...sami sobie odpowiedźcie.Pozdrawiam.

bolo

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: bolo »

Potwierdzam wypowiedź kolegi nic dodać nic ująć, a co do przedmówcy Kolegi z Mirska to powiem że ja też mam cyfrówkę z Żagania jestem z Miska ale ciągle się przekaz rwie już przy niewielkich zmianach pogody, być może kolega z Mirska ma dobrą lokalizacje i nie ma tych problemów a poza tym chciałbym naszą telewizje regionalną, dolnośląską a nie wielkopolską.
Pozd.

DVB-T

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: DVB-T »

bolo pisze:Potwierdzam wypowiedź kolegi nic dodać nic ująć, a co do przedmówcy Kolegi z Mirska to powiem że ja też mam cyfrówkę z Żagania jestem z Miska ale ciągle się przekaz rwie już przy niewielkich zmianach pogody, być może kolega z Mirska ma dobrą lokalizacje i nie ma tych problemów a poza tym chciałbym naszą telewizje regionalną, dolnośląską a nie wielkopolską.
Pozd.
Przecież w MUX2 i tak nie ma telewizji regionalnych:) i nie wielkopolską a gorzowską, bo taka wersja była i będzie z Żagania. Co do reszty to się zgadzam! Koledzy w Mirsku to chyba nigdy TVP Wrocław w analogu nie mogli złapać? Czy jakiś odbiór ze Ślęży jest? A może odbieracie z jakiegoś przekaźnika górskiego, bo jest ich kilka na Dolnym Śląsku?

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: eter »

Regionalna analogowa z Wrocławia już na samym początku "wypieła" się na innych, którzy nie "widzą" nadajnika na Ślęży......mogliśmy podpatrywać FAKTY na dwójce ze Śnieżnych Kotłów, ale teraz i to regionalne pasmo "Warszawka" wycięła i wszyscy w około są niezwykle zadowoleni, oprócz jak zwykle biednych odbiorców, którym wciska się kit, że ze względu na słabą oglądalność tego pasma zlikwidowano je w trosce o nas telewidzów....a już najzabawniejsza jest informacja, że niby z oszczędności jakie musiała wprowadzić TVP, jej emisja analogowa z nadajników naziemnych jest zakańczana około godziny 2 w nocy i zaznaczenie, że nie dotyczy to EMISJI Z PLATFORM SATELITARNYCH, oczywiście nie dodając, że KODOWANYCH..........więc "w domyśle" kupcie Solarza czy tam inną i nie narzekajcie. RĘCE OPADAJĄ...żeby państwowa telewizja stosowała takie praktyki i naganiała klientów płatnym platformą. Pieniądz rządzi i tyle. Pozdrawiam.

krokodyl
Posty: 124
Rejestracja: 7 grudnia 2009, o 21:13
Odbiornik: ADB 2850ST
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: krokodyl »

Mam nadzieję że mux1 który miejmy nadzieję niedługo powstanie będzie na początku w rejonie Jelenia Góra

DVB-T

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: DVB-T »

Na stronie DVBtmap.eu pojawiła się mapa pokrycia MUX2 z nadajnika Jelenia Góra Snieżne Kotły:
http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html; ... 4FE1DF7AA5
Ten nadajnik miażdży!! Nie ma się co dziwić, najwyżej położony nadajnik w Polsce siejący na niziny, aż pod Poznań :D

DVBManiak

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: DVBManiak »

Ładnie sieje, u mnie sygnał zielony i analog w dobrej jakości oprócz Polsatu. Radyjka czysto. Odległość 104 km. Ale DVB-T będzie tam dopiero na szarym końcu.

krokodyl
Posty: 124
Rejestracja: 7 grudnia 2009, o 21:13
Odbiornik: ADB 2850ST
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: krokodyl »

No właśnie, kiedy z tego nadajnika zaczną nadawać?
strzelam że za półtora roku?

(ja mieszkam bez pokrycia (na białym, ale nie ma co się martwić mam mocną antenę)

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: eter »

Może się mylę, ale wszystko wskazuje na to, że przed lipcem 2013 nie będzie żadnych emisji cyfrowych z nadajnika na Śnieżnych Kotłach, który jako ostatni w Polsce ma przejść na taką emisję ( w żadnych wykazach nie jest ujęty ), jeśli się mylę proszę o sprostowanie.

DVB-T

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: DVB-T »

MUX 1 będzie szybciej, bo ma wolną częstotliwość. Pojawi się wtedy, kiedy na pozostałej części kraju

Peter_CA

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: Peter_CA »

DVB-T pisze:Na stronie DVBtmap.eu pojawiła się mapa pokrycia MUX2 z nadajnika Jelenia Góra Snieżne Kotły:
http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html; ... 4FE1DF7AA5
Ten nadajnik miażdży!! Nie ma się co dziwić, najwyżej położony nadajnik w Polsce siejący na niziny, aż pod Poznań :D
Link, który nie przestanie działać po kilku godzinach: http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html?chid=5380 ;)

DVBManiak

Re: DVB-T Jelenia Góra

Post autor: DVBManiak »

Widziałem już to, kolega DVB-T kiedyś podawał taki link. Rzeczywiście zasięg jest imponujący i wielka szkoda, że nie ma stamtąd narazie żadnego muxa. Ja analog ze Śnieżnych Kotłów w tej chwili po obróceniu anteny na Cerną Horę zbieram idealny. Odległość 104 km.

Zablokowany