DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Awatar użytkownika
rastel82
Posty: 50
Rejestracja: 28 lipca 2012, o 21:42
Odbiornik: PS51E530+Ariva 120 Combo|3x Ariva T65|Cabletech 0083, 0085.
Instalacja antenowa: 4x Sowar Dexta Euro; 3x 6 mnpt + 11 mnpt
Nadajnik - obiekt nadawczy: PL JG/ŚK 1-3, L1| CZ 1-3 | DE - Löbau

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: rastel82 »

Brak sygnału Mux-1, Mux-2 ze Śnieżnych Kotłów; konserwacja nadajnika ?

---edit---

od 9.00 do 15.00 przerwa konserwacyjna.

karizmo

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: karizmo »

Witam.

Czy ma ktoś może informacje kiedy zostanie uruchomiona stacja doświetlająca ŚCIĘGNY / g. Pohulanka?? Według planu uruchomienie miało być 22 kwietnia razem ze stacja doświetlającą Karpacz/ ul. Spokojna. Byłem dzisiaj ze swoim tabletem Ferguson S3 Plus zobaczyć czy działają i Karpacz mi złapało jak byłem niedaleko natomiast g.Pohulanka nie złapało nic a stałem zaraz przy nadajniku.

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: belzebiusz »

Przypominam post kolegi a.d z dnia 9 listopada 2012, mówiący o zwiększeniu mocy MUX-2 z 50 kW do 100 kW w momencie wyłączenia analogu z nadajnika RTCN Kalisz/Mikstat:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=147243#p147243
Emisja Mux-2 na obiekcie Śnieżne Kotły mimo zamontowanego nadajnika o mocy 2,73KW nie jest jednak prowadzona z jego pełną mocą (nadajnik pracuje z mniejsza mocą) przez co moc wypromieniowana z systemu antenowego odpowiada wartości 50KW ERP.

Ograniczenie mocy Mux-2 do 50KW ERP jest związane z obecnie prowadzoną analogową emisją na K37 programu TVP-2 200KW ERP H ND z obiektu Kalisz-Mikstat. Podniesienie mocy Mux-2 do pełnej wartości 100KW ERP jest planowane z końcem Maja po wyłączeniu całkowicie emisji analogowej z obiektu Kalisz-Mikstat.
Analog wyłączony, a moc chyba nadal bez zmian :?:

telepol
Posty: 9
Rejestracja: 20 września 2012, o 19:09

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: telepol »

karizmo pisze:Witam.

Czy ma ktoś może informacje kiedy zostanie uruchomiona stacja doświetlająca ŚCIĘGNY / g. Pohulanka?? Według planu uruchomienie miało być 22 kwietnia razem ze stacja doświetlającą Karpacz/ ul. Spokojna. Byłem dzisiaj ze swoim tabletem Ferguson S3 Plus zobaczyć czy działają i Karpacz mi złapało jak byłem niedaleko natomiast g.Pohulanka nie złapało nic a stałem zaraz przy nadajniku.

A jaką masz pewność że sygnał był z nadajnika na ulicy Spokojnej??? akurat ten nadajnik znajduję się wysoko i mogłeś złapać sygnał najprawdopodobniej ze Ślęży. Sam się dziwię że w wykazie EMITEL-a podane jest że oba nadajniki rozsyłają MUX-3 a w praktyce lipa :(

karizmo

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: karizmo »

telepol pisze:A jaką masz pewność że sygnał był z nadajnika na ulicy Spokojnej??? akurat ten nadajnik znajduję się wysoko i mogłeś złapać sygnał najprawdopodobniej ze Ślęży.
Według mnie nie ma takiej możliwości żeby tablet na swojej wbudowanej antence złapał sygnał ze Ślęży, a ten nadajnik z ul. Spokojnej miałem w zasięgu wzroku(jakieś 100-150m) i dopiero wtedy złapało sygnał. Pewnie działa na większą odległość ale chciałem być pewny, że coś złapie i dlatego podszedłem tak blisko.

Awatar użytkownika
APiK
Posty: 79
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 10:34
Miejscowość: Pardubice
Instalacja antenowa: UHF Color supra k21-69, VHF yagi k6+TEROZ č.604 ULTRA LOW NOISE, VKV Dipol 3
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Czarna Góra + CZ all

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: APiK »

Dotaz na Emitel / pytanie dla Emitel

Může mi někdo potvrdit, nejlépe z Emitelu, že se od dnešního dne vysílá do náhradního anténního systému?

Czy ktoś może to potwierdzić, najlepiej z EmiTel, że od dzisiaj się nadaje z anteny rezerwowej?

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: apk »

Zmiany w emisji analogowej i cyfrowej .
http://www.emitel.pl/strona-glowna/osta ... -naziemnej

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: belzebiusz »

W emisji analogowej to raczej wyłączenia, a nie zmiany. ;)

Awatar użytkownika
APiK
Posty: 79
Rejestracja: 29 lipca 2011, o 10:34
Miejscowość: Pardubice
Instalacja antenowa: UHF Color supra k21-69, VHF yagi k6+TEROZ č.604 ULTRA LOW NOISE, VKV Dipol 3
Nadajnik - obiekt nadawczy: Śnieżne Kotły, Czarna Góra + CZ all

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: APiK »

Dnes ráno (po výluce) zřejmě opět přepojeno do hlavního systému.

Dziś rano (po przerwe konserwacyjne) juž się nadaje do głównego systemu antenowego.

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

@APiK
Kolego na pewno wczoraj nie nadawano z głównego systemu antenowego. :!:

Przerwa w nadawaniu trwała do dziś, z zastępczego systemu antenowego sygnał do mnie nie dociera.
Kolejno zła wiadomość to, że będzie tylko MUX-3
MUX-1 i MUX-2 nie wykazywane są z RTON Lubań / Nowa Karczma co oznacza pozbawienie worka turoszowskiego w zasięg tych multipleksów. :(

krokodyl
Posty: 124
Rejestracja: 7 grudnia 2009, o 21:13
Odbiornik: ADB 2850ST
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: krokodyl »

worek turoszowski nie ma możliwości odbioru z Nowej Karczmy
http://www.dvbtmap.eu/terrainprofile.ht ... 3026787275

Muszą tam być uruchomiona doświetlenia w Działoszynie i jeszcze jeden w Bogatyni.

Będzie na tym terenie możliwość odbioru tylko mux3, chyba że uruchomią doświetlenia innych multipleksów.

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

Kolego @krokodyl
Obecnie najlepszy odbiór sygnału analogowego to kanał 54 Polsat z Lubań / Nowa Karczma (ale w sygnał MUX z ERP:100 z Nowa Karczma :lol: )
Oczywiście kanały TVP 1 i 2 z TSR Bogatynia i Działoszyn są do odbioru bez zastrzeżeń.
Z sygnałem cyfrowym już gorzej, tu nie ma opcji „da się oglądać”.
Pozytywne z tej cyfryzacji będzie zwiększenie oferty z 3 Polskich kanałów do 7/8 (MUX-3).
No i kanały analogowe nie będą zakłócać cyfrowych kanałów Czeskich.
A na tym terenie już nadają 4 MUXy ogólnokrajowe i Regionalny MUX-3 a jest plan na Regionalny MUX-7.

A TV Łużyce ginie z eteru ?

krokodyl
Posty: 124
Rejestracja: 7 grudnia 2009, o 21:13
Odbiornik: ADB 2850ST
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: krokodyl »

W Bogatyni nie mieszkam, więc nie wiem jak z analogiem.


Po zwolnieniu kanałów analogowych powinno być miejsce na kolejne muxy.
Ile w Bogatyni jest wolnych częstotliwości i dlaczego tam mało?

Pewnie częstotliwości na doświetlenia mux1 i 2 myślę że by się znalazły.

Właśnie, TV Łużyce. Wg mnie to skandal że kanały regionalne nie zostały włączone do któregoś muxa.
Słyszałem różne wersje, Łużyce mają przestać nadawać, albo będą dalej w analogu do czasu wyjaśnienia się sprawy gdzie mają być.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: apk »

Dziwne żebyś z Chełmca nie odbierał jak ja odbierałem ładnie TVP2 , Polsat i TVP1 nadal odbieram ale trochę śnieży .
Napisz jaką masz antenę ile lat ma kabel i jak wysoko jest antena powyżej dachu ?

TVP chciała mieć 100% zasięg satelity Astra z wiązki kierunkowej wcelowanej w Polską niestety od TVP chcieli wyłudzić pieniądze za prawa autorskie mimo że wiązka nie sięgała tak daleko a dodatkowo z ok. 96 % z telewizji naziemnej .
Właściciele 1-2 Muxa mają zasięg ok.- 94-96 % a więc nie opłaca im się stawiać tylu nadajników i przekaźników co TVP ale po przejściu na częstotliwości docelowe na pewno uruchomią kilkanaście przekaźników w najbardziej zaludnionych rejonach .
Do końca lipca miały być wydane koncesje dla nadawców lokalnych takich jak TVL http://tvl.pl/ czy TV Łużyce ale kiedy to nastąpi nikt nie wie .

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

Kolego w Bogatyni będzie straszny problem z wolnymi częstotliwościami a to dlatego, że łączą się tu sygnały z kilku nadajników Niemieckie (Löbau – 9,24,36,39, Dresden – 9,27,36,39) Czeskie (Liberec 43, 52, 60, oraz plan 7, 26,28, 31,Jablonec nad Nisou 25 , Ústi nad Labem (21, 50, 55, 58 oraz plan 33,) Raspenava 53 oraz plan 41,
Polskie Jelenia Góra 30, 35,47, 49 oraz plan 37, 54 i Lubań 49
Ale przebłysk geniuszu to kanał 32 – MUX-3 Żagań i Regionalny MUX-3 Liberec już działające oraz k 41 Żagań MUX-2 i Raspenava MUX-2 i Tu mieszkańcy Działoszyna będą mieli problem jak Czesi uruchomią ten kanał. :shock:

belzebiusz
Posty: 2505
Rejestracja: 5 grudnia 2011, o 15:35
Odbiornik: .
Sony KDL-42W805A
Not Only TV LV5T Deluxe (USB)
Instalacja antenowa: 19-elementowa Yagi
z symetryzatorem,
na kominie
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN: Siedlce/Łosice i Dęblin/Ryki

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: belzebiusz »

belzebiusz pisze:Przypominam post kolegi a.d z dnia 9 listopada 2012, mówiący o zwiększeniu mocy MUX-2 z 50 kW do 100 kW w momencie wyłączenia analogu z nadajnika RTCN Kalisz/Mikstat:
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=147243#p147243
Emisja Mux-2 na obiekcie Śnieżne Kotły mimo zamontowanego nadajnika o mocy 2,73KW nie jest jednak prowadzona z jego pełną mocą (nadajnik pracuje z mniejsza mocą) przez co moc wypromieniowana z systemu antenowego odpowiada wartości 50KW ERP.

Ograniczenie mocy Mux-2 do 50KW ERP jest związane z obecnie prowadzoną analogową emisją na K37 programu TVP-2 200KW ERP H ND z obiektu Kalisz-Mikstat. Podniesienie mocy Mux-2 do pełnej wartości 100KW ERP jest planowane z końcem Maja po wyłączeniu całkowicie emisji analogowej z obiektu Kalisz-Mikstat.
Analog wyłączony, a moc chyba nadal bez zmian :?:
I się potwierdziło:
http://www.uke.gov.pl/vii-etap-cyfryzac ... osta-12662
MUX-2:
- Jelenia Góra / Śnieżne Kotły – zmiana kanału z 37 na 35 i zwiększenie mocy ERP z 50 kW na 100 kW.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: apk »

W Bogatyni nie będzie problemów z wolną częstotliwością nikomu nic by nie zakłócało bo mogą nadawać na tym samym kanale z mocą ok. 50-100 wat ale jeśli właścicielom stacji prywatnych zależy na 3% mieszkańców to uruchomią gapfillery .
Na dodatek po zmianie na niższy kanał zwiększy się zasięg nadajnika Śnieżne Kotły .

ntcdvb

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: ntcdvb »

belzebiusz pisze:I się potwierdziło:
http://www.uke.gov.pl/vii-etap-cyfryzac ... osta-12662
MUX-2:
- Jelenia Góra / Śnieżne Kotły – zmiana kanału z 37 na 35 i zwiększenie mocy ERP z 50 kW na 100 kW.
@belzebiusz
Będzie to emisja kierunkowa i to 100 kW tylko dla wybranych, tłumienie będzie także w kierunku obszarów terytorium Polski.
Dla mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia oferowane będzie około 15 kW czyli mniej jak nadajnik Lubań/Nowa Karczma z MUX-3.
Mocna antena a tak niewykorzystywana, Liberec i można nadawać z mocą 100 kW, Löbau nadaje 50 kW i to dookólnie a my nie możemy, smutne. ;)

Chemical Attack

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: Chemical Attack »

Takich mamy urzędników.. utrzymujemy półmilionową armię ludzi, którzy w znakomitej większości nie umieją niczego załatwić, nie wspominając już o kompetencjach..

belliash
Posty: 668
Rejestracja: 19 lipca 2011, o 20:02
Odbiornik: Maximum T-102 / Mediatech MT4168
Instalacja antenowa: Televes DAT45 HD Black
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sniezne Kotly

Re: DVB-T z RTON JELENIA GÓRA ŚNIEŻNE KOTŁY

Post autor: belliash »

A bedzie MUX-3 ze Snieznych Kotlow?

edit/ Pisownia!

Zablokowany