Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Wojewoda82

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: Wojewoda82 »

Ja nie mam na razie możliwości odbioru czeskich kanałów. Pradziad odpada, bo mi Ślęża centralnie zasłania, a Trutnov (Cerna Hora) może i bym odebrał, ale jak zmienię kierunek anteny to mi mux 3 z Legnicy ginie (antena teraz skierowana na zachód). Czekam na mux 3 ze Ślęży i dopiero Czechy będę szukał.

DVBManiak

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: DVBManiak »

Na czeskim MUX3 jest i tak tylko 1 kanał tv i 1 radiowy, więc nawet nie opłaca się na niego przestawiać antenę. A co do obioru to nadaje z innymi parametrami niż MUX1 i 2, dlatego są problemy.

gienek102011

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: gienek102011 »

Czekam na mux 3 ze Ślęży i dopiero Czechy będę szukał.

Ślęza nie planuje nadawania mux-3. Nadaje za to Żurawina

DVBManiak

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: DVBManiak »

Po wyłączeniu analogu MUX3 trafi na Ślężę. A dokładnie w miejsce TVP2 na k.25.

Psikus

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: Psikus »

chodzi wam dobrze kanal 64 ze ślęży dziś?
bo ja mam zaniki sygnału, natomiast z tego samego nadajnia z kanłu 58 chodzi super i sygnał jest dobry.

DVBManiak

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: DVBManiak »

Nie zauważyłem żadnych zmian na MUX-1. Wszystko śmiga.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: apk »

Ok. .2 miesiące temu odbierałem 1-2-3 MUX 3 Czeski z nadajnika Jeseník a teraz odbiera tylko 2 multipleks Czeski ale jak ustawię na Trutnov to znika mi 3 MUX TVP z Legnicy ze względu że zakłóca mi Polsat .

TonyM

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: TonyM »

Odbiera ktoś w Legnicy sygnał z TV Mobilnej ?. Jest on dość silny ?.

DVBManiak

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: DVBManiak »

Nie to forum. Tu o tym nie można rozmawiać.

DeviL

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: DeviL »

Witam!

Mieszkam w Pieńsku(koło Zgorzelca)kod 59-930 i mam pytanko czy na antenie pokojowej złapie sygnał cyfrowy?bo od 1 czerwca jest już w naszym regionie.Chce sie też zaopatrzyć w tuner cyfrowy do komputera ,tylko nie wiem czy jest sens kupować jesli nadajnik jest o de mnie bardzo deleko.I tu mam drugie pytanie jeśli nie ma możliwości złapania sygnału na antenie pokojowej to w którą strone (na jakie miasto) mam ustawić antene że by takowe kanały łapac,czeskie i niemieckie łapie beż problemu chodź bym nie wiem jak antene ustawił w mieszkaniu

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: Przemo »

Jesteś w zasięgu Mux 1 ze Śnieżnych Kotłów na kanale 48 i Mux 1 i 2 z Wichowa na kanale 45 i 41, ale bez anteny zewnętrznej raczej się nie uda.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: DanielK »

Jak jest z odbiorem MUX-1 w Zgorzelcu? Czy wogóle jest tam odbierany?
Wg wykazu na radiopolska.pl nadal jest tam analogowe TVP 2 na k.48.

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: Przemo »

Daniel Kucharski pisze:edit/ Cytowanie postu pod postem. Czytaj Regulamin forum
Nawet jeśli jest emisja analogowa na kanale 48, to podejrzewam, że przy mocy 10W daleko nie sieje i cyfra "zmiecie" go przy takiej odległości od Zgorzelca. Mimo wszystko lepiej spróbować odbioru z Wichowa, choćby dla większej ilości kanałów

DeviL

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: DeviL »

Przemo pisze:edit/ Cytowanie postu pod postem. Czytaj Regulamin forum
ten odbiór w Pieńsku już był dawno dostepny !problem tkwi w położeniu mojego mieszkania w bloku :cry: troche lipa z tą cyfrową telewizją skoro nawet na laptopie jej nie bede miał dopóki 15 metrów kabla nie pociągne i anteny na dach nie wystawie.Liczyłem że wmoim przypadku będzie jak z niemcami czy czechami gdzie odbiór mam w każdym miejscu w mieszkaniu na antenie pokojowej

mam jeszcze pytanko piszecie coś o kanale 48,45 ? ja posiadam tuner z niemiec i daje na automatyczne wyszukiwanie i znajduje mi tylko 21 kanałow same czeskie i niemieckie :cry: czyli mam rozumiec że tylko jak ustawie na kanale 45 i dam wyszukiwanie ręczne to dam dopiero mam znaleść polskie kanały ?bo troszke to dziwne :lol: chyba że w parametrach ustawień wyszukiwania coś zmienić

borowice

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: borowice »

A nie jest to przypadkiem tuner tylko na MPEG 2? Tez mam niemiecki tuner (także) ale naszej DVB-T "nie łapie". U nas jest MPEG 4.

parasite

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: parasite »

Witam

Mam problem z odbiorem MUX1 ze Ślęży. W linii prostej mam jakieś 22km do nadajnika. Mam starą siatkową antenę, która ma chyba już z 20 lat. Problem polega na tym, że łapię MUX2 sygnał jakieś 70% jakość ok 50%. MUX1 łapie 20-27% jakość ok. 10%-12%. Ostatnio podczas opadów i zachmurzenia pojawia się pikseloza na programach z MUX1 albo po prostu brak sygnału.
Instalacja wygląda tak, że do starej anteny siatkowej mam podłączony rozdzielacz na dwa telewizory. Do pierwszego podłączony jest dekoder DVT Manta i tam odbiór jest ok. Nie ma pikselozy ale też kabel jest krótszy. Moc sygnału jest nieznacznie większa więc to pewnie dlatego nie ma pikselozy.
Do drugiego podłączony jest telewizor Panasonica i tu są problemy. Na próbę podłączyłem dekoder Manty i też miał problem z odbiorem MUX1.
Pytanie brzmi, co mam z tym fantem zrobić? Obydwa MUXy są chyba nadawane z tą samą mocą więc wynika z tego że antena lub rozdzielacz nie radzi sobie z kanałami powyżej 60.
Wolałbym nie montować żadnych wzmacniaczy dlatego zastanawiam się od czego zacząć. Czy wymienić rozdzielacz czy może kupić tanią pasywną antenę kierunkową?

Do Ślęzy teren wygląda tak:
http://img24.imageshack.us/img24/9192/t ... ofile2.png

Pozdrawiam

Przemo
Posty: 541
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: Przemo »

Przy takiej odległości wystarczy dobra kierunkowa antena z symetryzatorem typu ATX-55 lub ATZ-19, właściwy przewód i mało stratny rozdzielacz pasywny.

parasite

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: parasite »

Przemo pisze:Przy takiej odległości wystarczy dobra kierunkowa antena z symetryzatorem typu ATX-55 lub ATZ-19, właściwy przewód i mało stratny rozdzielacz pasywny.
Dzięki. W takim razie kupuję antenę.
Pozdrawiam

DeviL

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: DeviL »

Posiadam tunery Schwaiger DSR 101T ale właśnie nie wiem czy to mpeg2 czy mpeg4 bo nie mam pudełek,a w necie nie mogę znaleźć

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Odbiór DVB-T w woj. dolnośląskim

Post autor: apk »


Zablokowany